Overweldigende belangstelling voor eerste BouwBusinessBorrel Goeree-Overflakkee Eilanden Nieuws borgt toekomst met uniek uitgeefmodel Z-Wonen opent kantoor in Middelharnis en presenteert Basisstijlenboek 'Topjaar 2009' vormt startsein voor automatisering met Penthion ▼VISSER^VISSER 82e jaargang Nr. 7869 Dinsdag 1 december 2009 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Herkingen, Deutschland De Waal Hoveniers Basisstijlenboek Rectificatie: Zuivelproducten Slagerij Floresteijn Fietscontroles beginnen weer Ouweneel over 'De komst van de antichrist' Dinsdag en vrijdag Topjaar 2009 Doris32 geïntegreerd systeem j DIRKSLAND - Een brief van de gemeente Dirks- land aan alle bewoners van het recreatiepark in Herkingen, heeft irritatie gewekt. "Onzorgvuldig en bijna onbehoorlijk", zei mevrouw L. Oranje don derdag tegen de gemeen teraad. Ze sprak namens de vijf Verenigingen van Eigenaren op het park. Door Kees van Rixoort De brief van de gemeen l e gaat over illegale bouwwer ken op het lecieatiepark. Bij veel woningen zijn bergingen, tuinhuisjes, aanbouwen, over kappingen en dakkapellen aangetrollen. De geinccnU' roept iedereen op contact op te nemen met de gemeente om te beoordelen of er mogelijk heden zijn de bouwwerken te legaliseren. Op die manier kan gedwongen aibraak worden voorkomen. Afgezien van de grief dat iede re bewoner van hel park een brief heelt ontvangen - dus niet alleen degenen bij wie de gemeente een illegaal bouw werk meent aan ie Heffen - levert de brief zelf ook irritatie op. Volgens mevrouw Oianje heelt de gemeente verkeercle adres.sen gebruikt, mensen aangeschreven die er niet meer wonen, geadresseerd aan de vrouw des huizes en sonunige bewoners géén brief gezonden. Daarnaast stoort men zich op hel park aan de taal waarin de (jrief i.s gesteld. "We voelen on.s eeii misdadiger" fjen misda diger in een ander lanil dan, want de gemeente heelt ook lirieven verstumrl naar 'Her- kingen, t^eiUsi bland'. Erf- en sierbestrating Firma J. J. van Gurp OudedijkHOoltgensplaat (0187) 631350 (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl Nleuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaaihoveniers.nl MIDDELHARNIS - Ener zijds om de opening van een nieuw kantoor in Middelharnis te mar keren en anderzijds om relaties in de bouwsector te onderhouden én zich voor te stellen aan overig bouwend Goeree-Over flakkee, belegden resp. Z-Wonen te Middelharnis en Adviesgroep De Vogel te Ouddorp (verzekerin gen, hypotheken, pensi oenen, sparen en lenen) afgelopen donderdagmid dag voor de eerste keer op het eiland een Bouw BusinessBorrel Goeree- Overflakkee. De bijeen komst werd gehouden in de sfeervoile ambiance van Restaurant De Hooge Heerlijkheid aan de Voor straat te Middelharnis. Door Hans Villerius flink wal uitnodigingen waren de deur uit gegaan en dat leverde donderdaginiddag naar .schatting zo'n 1,50 gasten op in de Hooge Heerlijkheid. Directielid Jan Peter Robijn van Adviesgroep De V^ogel en zijii vader jan f^obijn, dicec- teiu' van Z-Wonen, hadden het idee van een BouwBusiness Borrel thuis in de huiskamer van jan foeter bedacht, zo ver telde laatstgenoemde tijdens een welkoinstwoord. Vader Jan was, na jaren van goede samenwerking met de bekende architect Matthijs Zeelenberg Ie Ouddorp, zelfstandig verder gegaan en heeft z'n kantoor verhui.sd vanuit Ouddorp naar de V'ooisiraal te Middelharnis, waar hij een prachtig kantoor opende. En om dit in den bre de te brengen, kwamen Jan en zijn zoon Jan Peter tot de con clusie dat een soort van net werkborrel voor ondernemers uil de bonwwereld daar wel In sjirrvulle omgeving iimrl donderdag de eersie BouwBusinessBorrel CMeree-Ovcrjlahkee gehoulen. Een gelegenlieid umarhij directeur Jan Robijn van Z-Wonen lul hasisslijliidiork (Joto-inzrl links) van zijn arrhiteclenlmrenn j/resenlende aan diens oud-leraar Floor van den lol (folii-inzet rerhls).F(,io\: flans Villerius een uitstekende gelegenheid voor zou zijn. Vercler hierover nadenkend realiseerden ze zich dat er daarnaast nog veel meer ondernemers zijn met wie hel wellicht prettig ken nismaken zou zijn, niet alleen N'oor Z-VVonen van vader Jan, maai- ook vcjor Adviesgroep De Vogel van o.a. Jan Peter En zo werd besloten, waarmee het initiatief was geboren om een eilandelijke uetwevkborvel in het leven te roepen waarbij (bouw)onderneniers elkaar op ontspannen wijze kunnen ont moeten en leren kennen, erva ringen kunnen uitwisselen, en onder het genot van een goetl glas en smakelijke hapjes de banden aan te halen, samen te bouwen aan de toekomsl en aan goede onderlinge ver standhoudingen, zo stond op de uitnodiging vermeld. "Nel- werken is tegenwoordig onder deel, een belangrijke discipline, van je onderneming en het ver grootje succes", liet Jan Robijn donderdagmiddag weten. Nadat zowel Adviesgroep De Vogel als Z-Wonen ieder een presentatielilmpje had den getoond over hun onder nemingen, was het aan Jan Robijn om een nieuw samenge steld boekwerk te presenteren. een 'Basisstijlenboek', waarin uiteenlopende ontwerpen, van klassiek tot inodern, worden geloond die alle door Z-\\'onen zijn ontworpen. Zowel per spectieftekeningen als platte gronden van de indeling als de maatvoeringen van de vertrek ken in de woningen worden er op overzichtelijke wijze in getoond. Graag overhandigde Robijn het eerste exemplaar van het boek aan ziin oud- leraar Floor van den Tol, bij wie hij op de Technische School in \fidtielharnis hel tekenen heeft geleerd. Aansluitend was er voor de aanwezigen, onder een prima culinaire verzor ging, volop gelegenheid om te netwerken. Zie \üor meer info over de twee organiserende bedrijven de websites www.devogel.nl en www.z-woncn.nl. In het ardkel over Slagerij Floresteijn in onze editie van vorige week dinsdag stond \'er- melcf dat de zuivelproducten die de slagerij verkoopt atVom- stig zijn van Kaasboerderij Van Schaik te Stellendam; dat moest echter zijn Sonimelsdijk. GOEREE-OVERFLAKKEE - In het kader van het thema 'Heel naar school en weer naar huis' houdt de politie deze weken weer fietscontroles. In verband daarmee worden deze weken folders, die onder auspiciën van de Regionale Projectgroep Verkeersveilig heid Goeree-Overflakkee zijn vervaarcfigd, uitgedeeld op de middelbare scholen. Vrij willigers van Veilig Verkeer Nederland zorgen voor de ver spreiding van de folder op de scholen. In de folder worden de leerlingen gewezen op het belang van goede fietsverlich- ting en op het rijgedrag van jongere fietsers. Veelal ont staan valpartijen doordat men niet goed op elkaar let of door dat men met meer dan twee personen naast elkaar rijdt. De politie gaat tijdens de controles ook hierop letten én bekeuren. MIDDELHARNIS - Morgen, woensdag 2 december, houdt prof dr. Willem Ouweneel in 't Prieel van De Staver te Som- melsdijk de derde lezing in een serie van zeven over 'De eind tijd'. Het thema van morgen is 'De komst van de antichrist'. De avond is vrij toeganke lijk, wel wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. De aanvang is om 20.00 uur, en de zaal gaat open om 19.30 uur open. De volgen de avonden worden gehouden op 27 januari, 10 februari. 7 april erv 19 mei. SOMMELSDIJK - De stra tegische koerswijziging die weekblad Eilanden Nieuws drie jaar geleden inzette loodst de krant nu veilig door de crisis, ver telt directeur Henk Kop pelaar: 'Als we die stap niet hadden gezet, had den we nu misschien geen krant meer gehad.' 2009 blijkt zelfs een 'topjaar', en dat schept ruimte voor de investering in de work- flowautomatisering van Penthion. Door Ed Boogaard Eilanden Nieuws verschijnt al sinds de oprichting in 1928 tweemaal per week op Goeree- Overflakkee en in de wijde omgeving. De krant presen teert zich als 'Christelijk streek blad op geref()rmeeide grond slag' en weet zich van een goede naam en trouxve abonnees ver zekerd. Toch ging er geleidelijk marktaandeel verloren, consta teerde Koppelaar: 'De affiniteit van lezers met de principes van de krant neemt langzaam af Bovendien kregen we stevige concurrentie van gratis huis- aan-huisbladen en van inter net.' Om het tij te keren werd een perspectiefstudie gedaan door organisatiebureau GE,A. De geadviseerde strategie is inmiddels eei\ succes. Betrokken medneeikers rondom hii zojuist o/>geleverde Doris32 uilgeefsysteem. Geheel rechts Jan-Peter Tjel>kemn van Pentki" Koppelaar: 'De vrijdagse edi tie was altijd dikker dan die op dinsdag. De vrijdagki'ant werd beter gelezen en was voor ons dus ook conuiiercieel belang rijk vanwege de grotere noe- veellieid aclvertenties. We kre gen daarom het advies om dan van de dinsdagkrant een gratis huis-aan-huis krant te maken, verschijnt in een oplage van terwijl de editie op vrijdag uit- 22.000 exemplaren van gemid- slmtend voor betalende abon- deld 14 pagina's. Koppelaar: nees bestemd blijft.' AVe ondeischeiden ons niet Dit nieuwe uitgeefmodel, dat alleen door ons grote krantfor- in 2007 werd ingevoerd, bleek maat van de andere huis-aan- zeer goed aan te slaan. Zoals huisbladen, die allemaal als verwacht verschoof het com- tabloid verschijnen, maar we merciële zwaartepunt naar de blijven ook de'nadruk leggen dinsdag, wanneer de krant op een goede en evenredige redactionele inhoud van de krant.' Al is de vrijdagkrant in z'n totale om\'ang dunner, toch is het aantal tekstpagina's even veel als voor de koerswijziging; niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief proberen we met leeswaardig nieuws onze bestaande abonnees te behou den en nieuwe binnen te halen. Ook plaatsen we in de huis- aan-huis krant wekelijks 40% tekstruimte ten opzichte van de totale krant. Kortoin, totaal iedere week gemiddeld 12 pagina's tekst op dagbladfor maat ofwel 24 pagina's tabloid. We investeren in nieuwswaar de, en het groeiende aantal adverteerders waardeert dat Terwijl de crisis overal in kran tenland slachtoffers dreigt te maken, belooft 2009 juist een 'topjaar' te worden voor Eilan den Nieuws, stelt Henk Kop pelaar: 'De verwachting is, dat we dit jaar viermaal het resul taat van 2008 behalen.' Dat de coirversie van de krant de vrijdagse editie heeft geraakt, zowel door een verschuiving in advertenties als in afname van abonnees, weegt niet op tegen de positieve resultaten: 'Het aantal betalende abonnees is in vijfjaar tijd teruggelopen van 7000 naar ruim 6.000. Door dat we ons de laatste jaren meer naar buiten presenteren, o.a. op beurzen, met abonne menten- en lezersacties, is de daling van abonnees tot stand gebracht. Daarbij is het onze uitdaging om uit principe die krant voor onze abonnees te kunnen blijven maken, en dat kan mede dankzij het commer ciële succes van onze dinsdag- uitgave.' Dit succes maakte het boven dien, in combinatie met steun van het Sümuleringsfoncfs, mogelijk om aan de slag te gaan inet de noodzakelijke ver nieuwing van de adininistratie- ve software. 'Die investeringen schoven we lang voor ons uit. Maar daardoor liepen we ook steeds \aker tegen de grenzen aan \an onze zelfgeschreven software en allerlei losse pak ketten. Van integratie was geen sprake en we maakten daar door teveel dubbele slagen.' Een uitgebreide kennismaking met het Doris32 systeem van Penthion gaf de doorslag: 'Zo'n modulair totaalpakket sloot precies aan bij onze wensen om marktgerichter en efficiënter te kunnen werken.' Met Doris32 van Penthion beschikt Eilanden Nieuws nu over een compleet geautoma tiseerd uitgeefsysteem, waar bij niet alleen de coinmerciële aclministratie maar eveneens de redactie, de paginaopmaak en straks ook de website zijn geïntegreerd. De kranten, waarbij de redactie de eigen tekstpagina's opmaakt, rollen inmiddels van de persen en Koppelaar constateert tevre den dat daarbij 'ook admini stratief direct alles klopt'. 'We streven naai- efficiency, nauwkeurigheid en zo min mogelijk fouten. Penthion en Doris32 maken dat mogelijk. Daardoor kunnen wij onze aandacht richten op hel ver der versterken van onze krant in de markt.' Henk Koppelaar ziet daar ook een grote taak voor de website: 'Internet is een belangrijk onderdeel van ons strategische toekomstplan. We willen via onze website een bindende rol kunnen spe len, door partijen bij elkaar te brengen en elkaar te laten ver sterken.' Hoewel gehuisvest in het bedrijfspand van Drukkerij Gebr de Waal te Sommels- dijk, bestaat Eilanden Nieuws als geheel zelfstandige onder neming, inmiddels al weer 82 jaar lang. 'Dat we zo vele jaren onze kranten konden uitge ven, hebben we niet alleen te danken aan de onmisbare steun van onze trouwe lezers, adverteerders en een betrok ken team van enthousiaste medewerkers, maar bovenal aan Gods zegen'. ACCOUNTANTS BEU1.STINCADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon: 0187 617 300

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1