CSG Prins Maurits Vroege vogel ocfie WNAAAy^.hoedenhuijsjosephine.nl Hoedenhuijslösephine www.eilandennieuws.n 'C^ Tuindorp Den Bommel officieel geopend Illegale jagers opgepakt op D.V zQterdog 28 november www.csgpm.nl Middelharnis zoekt docenten (m/v) Zorg en Welzijn 0,5 fte von 08.00-09.00 uur 40% korting van 09.00-10.00 uur 30% korfing vanaf 10.00 uur 25% korting op olie domeshoeden vonaf 1 december 25% korting kijk ook eens op Informatiebijeenkomst Oostflakkee gaat niet door CSG Prins Maurits Latijn 0,7 fte Biologie oefte Tot ziens, Petra Robouw en medewerksters Zandpad QQ 3241 GX Middelhornis 0187-467644 Nog geen kerstkaarten besteld? Nu doen! de Waai 1+31(0)187 471026 www.drukkerljdewaal.ni Het weer van volgende week... Temperatuur richting normaal Ingezonden: Bejaarde crimineel? Glastuinhouwbesluit GS wacht nu op Inrichtingsplan en Businesscase OOSTFLAKKEE - "Wij zijn blij dat Gedeputeerde Staten nog geen definitief ruimtelijk besluit hebben genomen over nieuwe duurzame, glastuinbouw- locaties. Dat geeft aan dat GS de kritische vragen van onze raad over inpas baarheid, licht en onder andere infrastructuur, in de besluitvorming mede inwegen en in onderzoek betrekken. Niettemin zijn wij ook realist en signale ren dat, ondanks de gro te weerstand van bewo ners en actiecomité, onze gemeente Oostflakkee, maar ook Kaag en Braas- sem, als mogelijke vesti gingslocatie in beeld blij ven", zegt wethouder Gert- Jan van der Valk. Voordat het GS-besluit vermoede lijk eind eerste kwartaal 2010 valt, wordt nu eerst nog voor beide gebieden een inrichtingsplan en businesscase opgesteld. Hieruit moet blijken of de projecten landschappelijk uitvoerbaar en financieel haalbaar zijn. Op basis van deze gegevens en toe lichting acht het college van burgemeester en wet houders van Oostflakkee het op dit moment raad zaam de geplande infor matiemeeting op maan dagavond 30 november uit te stellen. Be locaties Nationaal belang. is een christelijke sclio- lengemeenschap voor vwo, havo, vmbo en praktiji<onderwijs heeft een duidelijke grondslag: de Bijbel als het Woord van God en de Drie Formulieren van Enigheid heeft bijna 1500 leerlin gen en 160 medewer- kers is een streekschool: in Middelharnis worden leerlingen ontvangen van Goeree-Overflak- kee, een deel van de Zeeuwse eilanden, West Brabant en de Hoekse Waard vindt kennisoverdracht, leerlingenzorg en per soonlijkheidsvorming erg belangrijk heeft een brede kerke lijke achterban en een uiteenlopende leerling- bevolking is gehuisvest op een unilocatie in een mo dern gebouw. heeft een prettige werk sfeer met goede onder linge verhoudingen Zo spoedig mogelijk. Met Ingang van 1 januari 2010. Met ingang van 1 januari 2010. Het is mogelijk op een gedeelte van de lesuren te solliciteren. Ook studerenden worden uitgenodigd om te solliciteren op een van deze vacatures. De school heeft een goede studiekostenre geling. Sollicitanten dienen de grondslag van de school te onderschrij ven en kerkelijk meelevend te zijn. Op www.csgpm.nl kunt u meer informatie vinden, ook over de procedure bij de sollicita tie. Heeft u nog vragen? Bel dan met dhr. A.J. van Heest (rector), tel. 0187-482745(school)/0187-491148(privé) of dhr. J. Hoff, (conrector) tel. 0187-482745 (school)/0187-602567 (privé). Reageren Uw sollicitatiebrief met uitgebreide motivatie en curriculum vi- tae ontvangen we graag uiterlijk tot en met 11 december 2009. U kunt uw sollicitatie richten aan dhr. A.J. van Heest (rector). Postbus 181, 3240 AD Middelharnis. Het is ook mogelijk-de sol licitatie via e-mail te sturen aan aj.vanheest@csgpm.nl. Acquisitie n.a.v deze vacature wordt niet op prijs gesteld. "K siisi»i«s!ïïf gat ii'viK s.i"^ Jr drukkerij Ook de laatste paar dagen van deze boterzach te novemberweek staan in het teken van een nogal onbestendig weerbeeld. Wind en regen blijven het plaatje meestentijds wel bepalen. Het is zelfs zo dat de afgelopen twee extreem milde weken garant hebben gestaan voor de allerwarmste aaneengesloten periode in de maand novetnber. Dit dan sinds het begin van de regelmatige waarnemingen zo'n honderd jaar t«rug. November 2009 komt in z'n totali teit op plaats twee uit. Een actieve en stroperige depressie die min of meer voor anker ligt in de wateren tussen Schotland en Noorwegen, blijft sterk weers- bepalend en weet bijna niet van wijken. De luchtdruk in de kern ligt voortdurend rond de 970 millibar. In het kielzog van deze rad draaier worden enkele randstoringen richting het Noordzeegebied en Nederland meegeno men. Vrijwel iedere dag betekent dit regen of enkele pittige herfstbuien voor de eilanden. Somber is het ook nog eens, met vaak weinig daglicht en veel wolken. De temperatuur is inmiddels iets omlaag gegaan en komt op normale waarden uit voor eind november Overdag is het meestal maar 9 graden. Dat is even wennen en koud voor het gevoel met die wind erbij! Ook in het weekeinde behouden we het wis selvallige weerbeeld. Vooral rond zaterdag kan een actieve randstoring weer tamelijk veel regen geven. Mogelijk vak er 7-10 millimeter op Goeree-Overflakkee. Leek het er vorige week nog op dat we even tueel een licht winterse fase zouden kunnen gaan krijgen rond de maandwisseling en begin december, de meest recente weergegevens laten weinig meer over van een op handen zijnd koudeprikje. De West-Europese atmos feer blijft te doorstroomd, te dynamisch, en daarom in hoge mate beïnvloed door milde oceanische luchtaanvoer. Desalniettemin is er een enkel nachtje met nachtvorst mogelijk na het weekend en mis schien zien we zelfs nog wel een verdwaalde natte sneeuwvlok rond 1 december, als we heel goed kijken. Tot pakweg aanstaande woensdag blijft het aan de 'frisse' kant. Daarna, eind komende week, wordt het opnieuw zachter. Rond half december zijn de winterkansen groter. Die kou begint eind volgende week al binnen te lekken in het uiterste noorden van Europa Nog op de schaats na half december? Bel de weerprimeurlijn op 0900-1234554. Weerman Mare Putto DEN BOMMEL - Het heeft de nodige tijd aan voorbereidingen gekost, maar afgelopen zaterdag was het dan zover: Project Tuindorp in Den Bommel werd officieel geopend. Het gaat om 18 levens- loopbestendige woningen en 18 overige woningen. Bij de levensloopbestendi- ge woningen is tevens een zorgsteunpunt gevestigd. Men hoeft dus niet meer het dorp uit als men wat ouder wordt en dat wordt door veel Bommelaars als zeer positief ervaren. De openingshandeling werd verricht door Wethouder Gert-Jan van der Valk en oud-voorzitter van WBV Den Bommel, de heer Jos de Waal. Het plaatselijke Adolfskoor vrolijkte de opening op met een lied dat speciaal voor Tbin- dorp gemaakt was. Door Mirjam Terhoeve Aan de Beneden Oostdijk, op de hoek met de Ds. Van de Poelstraat, in Den Bommel ligt het Tuindorp. Woningbouw vereniging Den Bommel heeft het initiatief genomen om tot herinrichting van deze locatie te komen. Hiertoe werkte zij samen met Kroon Projectont wikkeling, Architectenbureau Born bna uit Middelharnis en Ebbe en Vloed woonge meenschap voor ouderen. Er zijnis levensloopbestendige woningen, 10 rijwoningen en 8 halfVrijstaande woningen. De rijwoningen zijn verdeeld in 6 starterwoningen en 4 een gezinswoningen. De levens loopbestendige woningen zijn in een complex gerealiseerd rondom een hof. In dit hof is ook ruimte voor parkeren en groen. Binnen het woonzorg complex is tevens een zorg steunpunt van waaruit mede werkers van Ebbe en Vloed zorg en diensten leveren aan de bewoners van het complex, maar ook aan alle overige cli ënten van Ebbe en Vloed in Den Bommel en Zuidzijde. Tussen de zorgwoningen is een sfeervol overdekt atrium Wethouder Van der Valk (r.) bedankt oud-woningbouwvoonitler De Waal voor al diens inspanningen voor de vereni ging én de totstandkoming van Tuindorp. Foto: Wim van Vossen Fotografie aangelegd, waarin de bewo ners, ook bij slecht weer, elkaar kunnen ontmoeten. Afgelopen zaterdagmiddag was men hier in groten getale bijeengeko men voor de opening. De voorzitter van WBV Den Bommel, de heer Van Beek, zei erg blij te zijn'met het coitiplex. Veel woongenot in een nieuwe, maar toch oude vertrouwde omgeving. "Want", zo blikte hij terug, "het Tuindorp in Den Bommel dateert al uit 1919. Toen werden in opdracht van de gemeente Den Bommel woningen gebouwd aan de Beneden Oostdijk. Later kwa men de woningen in eigendom van de Woningbouwvereni- gihg Den Bommel. Een tuin dorp was een stedenbouwkun dig ontwerp waarin laagbouw, ruimte en groenvoorzieningen overheersten. De woningen voldeden echter niet ineer aan de eisen van deze tijd, maar waren wel erg geliefd bij star tende dorpsbewoners. Dus werden er plannen gesmeed. Het resultaat is nu zichtbaar: een prachtig moderne onige- ving in de stijl van vroeger". Ook architect Bom sloot zich hierbij aan. "We hebben erg ons best gedaan om de sfeer van het vroegere tuindorp te bewaren, terwijl toch voldaan werd aan de moderne eisen. Een woonerfachtige omgeving, ruim van opzet, kleinschalig, passend in de omgeving. Ik denk, dat het goed gelukt is. Over de levensloopbestendige woningen is goed nagedacht. Ze zijn rolstoelvriendelijk door bijvoorbeeld het gebruik van schuifdeuren, de woningen hebben een royale badkamer, er is veel gebruiksgemak, er is een lift en een gezellig atrium. Ik denk, dat het hier aange naam wonen is en men hoeft voor de zorg het dorp niet meer uit". Aannemer Kroon bevestigde dit eveneens. Ik heb mijn roots in Den Bommel, dus ik begrijp het beslist dat men graag hier wil blijven. We zijn blij, dat we dit mochten bouwen. Ik dank de WBV van Den Bommel dan ook hartelijk voor de opdracht en we zijn uiteraard altijd bereid om nieuwe opdrachten aan te nemen. Als blijk van dank bieden wij de bewoners een tafel en stoelen aan voor in het atrium. Ook wethouder Van der Valk complimenteerde de aanwezi gen met het nieuwe complex. "De vraag naar zorg is veran derd", zei hij. "Men wil terug naar kleinschaligheid in de dorpen en indien nodig, zorg kunnen inkopen/inroepen. We hebben als gemeente dan ook graag meegewerkt aan dit pro ject. We blijven vooruit kijken en hopen dat dit voorbeeld een vervolg zal krijgen in de andere kernen, bijvoorbeeld in Achthuizen. Een dergelijk project geeft immers een kwa liteitsimpuls aan een dorp. De' tijd om grootschalige nieuw bouwprojecten' neer te zetten is veranderd in een tijd waarin vraag is naar levensloopbesten dige woningen, daar zullen wij op in moeten spelen. Fijn, dat ik Tuindorp samen met oud- voorzitter de heer De Waal mag openen. Het was zijn laatste grote project voor de woning bouwvereniging. Ook namens mij, hartelijk dank voor de inspanningen en ik wens de bewoners veel woongenot". Hierna knipte de wethouder samen met de heer De Waal het doek weg, dat midden in het atrium was gespannen. Achter dit doek zaten de leden van het Adolfskoor uit Den Bommel. Zij heften een lied aan dat door Jan Zuijdijk speciaal voor deze gelegenheid werd geschreven. 'Mooi is ons tuindorp. Je woont er aangenaam. Met uitzicht op het Haringvliet, Ja, Tuindorp groot van faam'. Daarna was het tijd om te proosten. Als 80-jarige kreeg ik een oproep voor verlenging van mijn identiteitskaart. Gelukkig werd iemand bereid gevon den mij met de auto naar het gemeentehuis te rijden. In het gemeentehuis waren vijf loketten, maar er was niemand te bereiken. Ik moest naar een computer om kenbaar te maken waarvoor ik kwam. Ver volgens rolde er een nummer tje uit. Daarna moest ik eerst een foto laten maken voor de identiteitskaart en wederom was er niemand die je infor meerde. Ik nam plaats op een krukje in een klein hokje met een gordijn. Ik moest kijken of mijn beeld goed in het cir keltje kwam, anders moest ik het krukje bijstellen. Dan vijf euro in een gleuf stoppen en zien of alles klopt. Dan hoor je een stem die vraagt of je goed in beeld bent en of het gordijn gesloten is. Dan een knop indrukken en rollen er na enige tijd de foto's aan de voorkant uit. Daarna weer je beurt afwachten tot je nummer in beeld verschijnt. De volgende stap, bij de balie - eindelijk menselijk contact... - werden formulieren ingevuld en moest ik tekenen. De balie was te hoog voor mij, dus mijn handtekening werd niet zoals het hoorde, maar dat was geen punt. Toen werd me gevraagd mijn linker duim op een appa raat te zetten en na de klik ver volgens nog acht vingers van zowel de rechter- als de linker hand. Het kwam bij mij als bejaarde over alsof ik een grote crimi neel was. Is deze methode in het jaar 2009 de service die men voor bejaarde mensen creëert? Een week later kon de identiteitskaart afgehaald wor den 'na betaling van 40 euro, plus twee keer vijf euro van de foto's (één exemplaar t.w.v. vijf euro was mislukt). Is hier geen andere methode voor? Is het zo moeilijk één balie beschikbaar te stellen? Zeker voor oudere mensen, zodat zij hun inlichtingen kunnen krijgen via mense lijk contact. Hopende voor vele bezoekers van ons mooie gemeentehuis op een spoedige oplossing. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Suze Kievit-van der Slik Voorstraat 15 Sommelsdijk DIRKSLAND - Politiepersoneel van district de Eilanden hield, samen met medewerkers van het Regionaal Milieuteam en Staatbosbeheer, maandagmorgen vroeg een controle op illegaal jagen. Naar aanleiding van binnengekomen tips over stroperij zijn bij twee woningen door zoekingen verricht. In een woning aan de Oranjelaan is bij de 53-jarige bewoner een .22 buks en munitie aangetroffen en in beslag genomen. De verdachte is in verzekering gesteld en na verhoor heengezonden. Bij een 28-jarige bewoner van de Onwaardsedijk werd een kleine hoeveelheid illegaal vuurwerk in de vorm van nitraatkjappers gevonden. Dit werd in beslag genomen. Tegen beide verdachten is proces-verbaal opgemaakt. Door Jaap Ruizeveld Gelet op de massale weerstand, alsmede verder onderzoek naar aanvullende locaties in en buiten de eigen provincie, heeft GS haar eerste insteek voor één grootscheeps areaal van 400 hectare (mogelijk in Oostflakkee) bijgesteld. Bij de opzet van een inrichtingsplan en een businesscase wordt nu uitgegaan van 90 hectare voor Kaag en Braassem en 200 tot 250 hectare voor Oostflakkee (bij Oude-Tonge). Daarnaast worden ruimten bekeken in de bestaande Greenports. Ook de resultaten van de commissie Nijkamp, die de ontwikkeling van de Greenports in Neder land onderzoekt, worden in de besluitvorming meegenomen. "Greenports zijn belangrijke dragers van de Zuid-Hollandse economie. Zonder voldoende teeltareaal is er een risico dat die Greenports op den duur niet meer levensvatbaar zijn", zegt verantwoordelijk gedepu teerde Asje van Dijk. "Ik ken de weerstand in de gemeenten tegen nieuwe kassen. Vanuit provinciaal en nationaal belang is er echter meer ruimte nodig voor glastuinbouw". In Kaag en Braassem wordt het onderzoek naar een duur zame nieuwe glaslocatie in de V'eenderpolder gecombineerd met de herstructurering van bestaande kassengebieden. Er mag niet meer glas bijkomen dan er in het Groene Hart wordt gesaneerd. Voor wat Oostflakkee betreft is, aldus GS - gelet op de eisen van duurzaamheid en de gewenste investeringen op het gebied van infiastructuur, water en landschappelijke kwaliteit - het noodzakelijk dat er daar een nieuwe glaslocatie komt met een omvang van 200 tot 250 hectare. Nieuwe glastuinbouw in Oostflakkee met hoofdza kelijk groenteteelt ligt dicht hij de handelsbedrijven in Barendrecht en biedt goede samenwerkingsmogelijkheden met de Greenport Westland- Oostland. Door het ontwikke len van een satellietlocatie bij OudeTonge wordt er ruimte geboden aan de groeibehoefte van grote groentetelers in het Westland, zo stellen Gedepu teerde Staten. De gedeputeerde herhaalt nog eens zijn uitspraken die hij deed tijdens zijn recent infor matief bezoek aan de gemeen teraad van Oostflakkee. "De Greenports Westland-Oost land, Bollenstreek en Boskoop (plus een deel van de Green- port Aalsmeer) behoren samen met de Rotterdamse haven en Den Haag, tot de economische pijlers van de provincie. Door hun voorsprong op het gebied van kennis en innovatie zijn de Greenports hoogwaardige clusters, die op wereldschaal hoog scoren. De economische waarde van productie, ver werking, toelevering en distri butie van de Zuid-Hollandse Greenports bedroeg in 2007 ruim drie miljard euro. Het aantal hectares glastuinbouw in Zuid-Holland is sinds 2002 teruggelopen van 5800 hecta re naar 5350 hectare. Zonder compensatie zal door sanering, herstructurering, woningbouw en landschapsontwikkeling dit aantal teruglopen naar circa 5000 hectare in 2011. De provincie zoekt daarom naar locaties om deze terugloop te keren en de werkgelegenheid die de Greenports bieden, te kunnen vasthouden", zo luidt de onderbouwing van de gede puteerde. Wethouder Gert-Jan van der Valk van Oostflakkee signaleert het spanningsveld. "Op ons eiland zijn wij niet zo gewend dat belangen van hogere overheden tot besluit vorming kunnen leiden in zaken die door raad en grote meerderheid van de bevol king, inclusief actiecomité, als niet wenselijk worden gezien. Daarom is het noodzakelijk dat wij als volksvertegenwoor diging aan tafel blijven. Elke mogelijkheid benutten om onze inbreng kritisch en zorg vuldig te presenteren. Boven op het dossier zitten dus", zegt de portefeuillehouder.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8