3^"' ijm^ ^Ut cn: Afsluiting clubklassement motorcross yXo^xim^cY ii Inwonersavond Stad aan 't Haringvliet Kunst- en Kerst- reis Volksuniver siteit Bingo in de Victoriahal Jubileumboek Stichting Elim EIIAIIDEtl-IIIEUWS oomkojeugdhoekie@filternet.nl GOr> GAF ONS ABOUT ]V1E ZENDINGS REIZEN VAN PAULUS D L M U I N 0 K I E I R Y S E A Y E N E T A L A G P E R G E N S T I T U S N C Y P R U S Z T T T H M P A F 0 S I S E 0 E I R R B E A N I S A L A M I S 0 E 0 E F S L B D E I L 0 S D C K A R E M S T E Y F I R A N H L S E Z K E A A N L S T B A I E E A E E 0 L L N E D E A L E T A Z I E N R A 0 E H N N L E S U s R A T 0 I Z N N T R E B 0 G E T I L E M N U I 0 A D R P U T E 0 L I D L T R c B D E A G N I R E K E B A H E A I D N A L N E K E I R G S E J M XEGENOVERGESXEL- DE WOORDEN sttjf dag eind eerst altijd ^/aoT korf mdh^ H Trefpunt PAGINA 7 VRIJDAG 27 NOVEMBER 2009 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via God, Hij gaf ons hel gezichtsvermogen om te mogen zien wat Hij geschapen heeft. Het is een groot wonder in onze ogen om te zien wat de natuur ons allemaal geeft. God de Heer', Hij gaf ons onze oren om te luisteren wat Hij ons te zeggen heeft. Dat wij van Zijn trouw en liefde mogen horen, dat Hij ons in het leven steun en sterkte geeft. God, Hij gaf ons onze stem om te spreken om Hem te kunnen loven en prijzen. Dat wij Zijn geboden niet zullen verbreken, maar Hem alle eer en dank bewijzen. God, Hij gaf ons onze handen en voeten. Handen om ons werk te kunnen verrichten, voeten om onze mede mens te ontmoeten, om elkaar te helpen de lasten te verlichten. ti^PS God de Heer', Hij gaf aan ons het leven, omdat wij Hem in alles zouden toebehoren. God, Die ons met Zijn liefde wil omgeven: bid elke dag om bij Hem mogen horen. door Fedde Nicolai (iets gewijzigd) Bij vraag 6 moetje het antwoord oplossen. Streep de letters die vier of meer keer voorkomen door. Je houdt dan een aantal letters over: dat is de oplossing van deze puzzel. 1. Hoe heet je? Ik heet Jarinda van Splunter. 2. In welke jjUuits ximonje? Ik woon in Ouddorp. 3. Wal is je gehoorleplaals en je geboortedatum? Ik ben geboren in Oud dorp op 3 april 1992. 4. Hoeveel broertjes en zusjes heb je? Ik heb twee broertjes en twee zusjes. 5. Wat is jouw lievelingseten? Ik lust het liefst pannen koeken. 6. Kaw welk eten hondje echt helemaal niet? Ik houd helemaal niet van. 7. Wat is(zijn) jouw lievelings- boek(en)? Mijn lieve lingsboe ken zijn de boeken van 'de Duiventil'. 8. Welke hobby('s) heb je? Mijn hobby's zijn coinputeren en muziek maken. 9. Welke sport vind je leuk? Ik vind voetbal heel leuk. 10. Aan welke sport doe je? De sport die ik beoefen is voetbal. 11Wat is jouw lievelings-CD (met muziek) Mijn lievelings-CD is een CD met dwarsfluitmu- ziek. 12. Wat vind jij het leukste spel letje? De leukste spelletjes vind ik Uno en Twister. 13. Welke site op het internet vind jij het leukst? Ik vind www.king.com het leukst. 14. Op welke school zit je op dit moment? Ik zit op de Prins Mau- rits in Midselharnis. 15. In welke klas/groep zitje op school? Ik zat vorig jaar in havo 4. Wilmer en Nicoline Jelier (Dirksland) en Jarinda en Carolien van Splunter (Ouddorp) hebben deze week met het puzzelen meer dan 600 punten behaald. Daarom ligt er binnenkort bij hen een boekenbon op de mat bij de brievenbus. Tweejarigen kan ik deze week melden: op 2 december hoopt Linda de Visser (Nieuwe-Tonge) haar verjaardag te vie ren en een dag later op 3 december Anja Herweijer (Dirksland). Allebei van harte gelukgewenst. Jacolien Both (Stellendam) Eerlijk gezegd vind ik het jammer dat je ermee stopt. Maar... je moet puzzelen natuurlijk wel leuk vinden, anders is het een moeten. Dat is ook niet goed. Misschien datje later nog eens mee gaat doen. Het allerbeste, Jaco lien! Jan van Splunter (Ouddorp) Fijn dat het voetbal- - len zo goed gaat. Weet ie al of jullie kampioen zijn gewor den dit najaar? Wanneer mag je naar een hogere klasse? £3 Rianne van Schaik (Stellen- dam) Je schrijft in je brief: 'Onu school bestond 100 jaar. Maan dag: ballonnenwedstrijd, place- mat maken en veiven. Dinsdag: oud-Hollandse spelletjes en op school eten. Wo ensdag: fdm kijken, bingo en je mocht je verkle den. Donder dag: schaatsen en skiën bij de Uithof in Den Haag. Vrij dag: op school kwamen men sen kleding en spullen laten zien van vroe ger. Zaterdag: een herdenkingsdienst van 10 tot 11 uur in de kerk. We kregen in defeestweek ook een T-shirt: alle maal dezelfde. Nog bedankt voor de boekenbon. Ik heb het volgende boek gekocht: 'De schat van sterke Tjerk' van Bert Wiersema.' Ik ken het boek niet: volgens nuj is het nog maar net uitgege ven. Is het een mooi boel? Ik heb even op internet gezocht naar de school, maar ik kon in Stellendam geen school vinden die 100 jaar bestond. Uit de krant herinnerde ik me dat er een school m Melissant een jubileum heeft gevierd. Zit jij op 'de Regen boog' in Melissant? Sjari Anne Maliepaard (Mid delharnis) Dat vinden jullie natuur lijk wel leuk: zomaar een meidenvoet- balclub. Fijn dat de trai ner dat ziet zitten. Vind je het leuk? Hoe is de gym- vakantie in Limburg geweest? Leonie Wolfert (Dirksland) Was de lo geerpartij in de nerfttva- kantie leuk? Ziek zijn is niet leuk, maar het gebeurt wel vaker in deze tijd van het jaar. Is je zusje al opgeknapt? Heb je veel kaarten verkocht \'oor Stephanos? Over welk boek heb je een boekbespreking gehouden? Corina en Willemien van Gurp (Ouddorp) hebben een streep- puzzel gemaakt met woorden die te maken hebben met de (zen- dings)reizen van Paulus. Streep alle woorden weg. Maak van de letters die o\'erblijven een nieuw woord Antiochië apostel Athene Azië Barnabas Bekering Berea Cyprus Derbe Efeze Filippi Galaten Griekenland Rome Ikonium Salamis Jeruzalem Salmóne Korinthe Silas Lydia Syrië Lystre Tarsus Malta tent Melite Thessalonica Middellandse zee Titus Pafos Troas Perge Putéoli Annelotte Mans (Ooltgens- plaat) heeft een hele rij woor den op een rijtje gezet. Jullie hioeten elke keer het woord opzoeken dat precies de tegen overgestelde betekenis aangeeft. Het tegenovergestelde van is: licht zwart begin uit winter oneven nooit laatst 9. krom 10. westen 11. rechts 12.soepel 13.lang 14.geh()orzaaiTi 15. vel 16.ruw 17. nacht 18. arm 19. glad 20. mooi mager wit lel\jk donker tvevi in '■ijk HOBBEUG links oosten ïO**E» ongehoorzaarr Opnieuw is er een maand voorbij. Dat is beslist geen grappenmakerij. Stuur de oplossingen via de mail of via de post, eventueel. Laat me niet al te lang wachten. Stuur ook steeds nieuwe opdrachten. Puzzels sturen doe je nooit te vroeg, maar voor de kerst heb ilf er meer dan genoeg. Met Bijbelse puzzels ben ik heel erg blij, maar ook algemene puzzels mogen erbij. Nieuwe puzzelaars zijn altijd van harte welkom. Daar word ik blij van, als ik na het werken weer thuiskom. Vraag het ook eens aan andere kinderen. Dan zal het aantal puzzelaars niet verminderen. Pak daarom snel potlood en papier en puzzel met veel plezier! In Wemeldinge was er voor motorcrossclub De Zaffels een mooie afslui ting van het seizoen voor de rijders die meededen aan het clubkampioen schap. Voor dit klassement zijn zeven wedstrijden gereden en de rijders kunnen terugkijken op een goed seizoen met veel stof op de harde baan. In de 50 cc klasse ging Laurens de Ligt met een mooie tweede plaats naar huis, ook Job van Strien deed mee in cleze klasse, miste wat wedstrijden en plaatste zich op een keurig ze«de plaats. In cfe 65 cc klas se grote wielen wist Aron van der Veer een podiumplaats te behalen en werd cierde. Pim van Strien kwam net wat punten tekort, kreeg toch een beker en werd vierde. In de 85 cc klasse kleine wielen stond Bas \an Strien op het podium en behaalde een verdiende derde plaats. In de clubklasse wist 'zaffel' Floris Akershoek het de laatste wedstrijd nog erg spannend te maken, maar wist genoeg punten te halen om op het podium te komen en werd derde. In de MX 2 klasse waren zelfs drie bekers te verdelen. Machiel van Zan ten wist de meeste punten te halen en werd tweede. Motor crossclub De Zaffels hadden dit seizoen blessinepech, Hans Voogd wist toch derde te worden. Arnoud Sperling had de laatste wedstrijd pech en verspeelde hierdoor pun ten waardoor hij 5e werd. Voor Siemon Verduijn zat er dit seizoen geen beker in doordat hij zeker de helft van de wedstrijden heeft moeten missen t.g.v. een blessure. Hij is inmiddels weer helemaal klaar voor het nieuwe sei zoen. In de MX 1 klasse ging de derde plaats naar Kees van Rumpt. Ook hij kende heel wat pech waardoor hij de laatste wedstrijd niet meer gereden heeft, toch kan er teruggekeken worden op een spannend en gezellig seizoen. Voor meer uitslagen zie web site www.mcdesproeier.nl. Op bijgaande foto alle kampioe nen die gehuldigd zijn deze a\ond. Van achter naar voor, van links naar rechts; Arn- oud Sperling, Aron van der Veer, Laurens de Ligt, Hans Voogd, Floris Akershoek en Siemon Verduijn. Op maandagavond 19 oktober spraken inwoners van Stad aan 't Haringvliet met de raadsleden van de gemeente Middelharnis over onderwerpen die zij belangrijk vinden in hun directe woon- en leefom geving. Alle huishoudens in Stad aan 't Haringvliet waren voor de bijeen komst uitgenodigd. Ruim 60 inwoners namen deel aan de rondetafelgesprek ken. De raadsleden kre gen, voorafgaand aan de bijeenkomst, van Stad op Stelten een rondleiding door het dorp, waarbij zij geattendeerd werden op een aantal knelpunten. Gedurende de avond is gespro ken over vijf onderwerpen: wonen, jeugd, voorzieningen, bedrijvigheid en woonomge ving. De avond was bedoeld om inwoners de gelegenheid te geven hun ideeën en mening over deze onderwerpen ken baar te maken en hierover met de raadsleden in gesprek te gaan. De raadsleden betrekken de aangedragen informatie bij hun verdere beleidsvorming. De gemeenteraad gaat in de kernen op bezoek om een goe de invulling te geven aan haar volksvertegen woordigende rol. Eerder dit jaar werd een bezoek gebracht aan de kern Middelharnis. De bezoeken passen in het beleid van het bunrl- en kerngericht werken, ivaarvoor mevrouw Mulder is aangesteld. Haven uit de gesprekken is gebleken dal de inwoners van Stad het onder meer belangrijk vin den dat het gebied rondom de haven aantrekkelijker wordt gemaakt. In overleg met het Waterschap worden in 2010 de mogelijkheden besproken van een verbeterde overgang van de dijk, hiervoor is 75.000 euro beschikbaar. Ook is in 2010 10.000 euro beschikbaar om de kademuren van de haven te injecteren waardoor de levens duur van deze muren kan wor den verlengd. Op korte termijn zal de gemeente in samenwerking met een landschapsarchitect en enkele inwoners starten met de ontwikkeling van de plannen voor het gebied. Het plan Stad op Stelten, de toekomstvisie en de punten die tijdens de inwo nersavond zijn genoemd wor den hierbij als uitgangspunten gebruikt. De uitvoering van deze plannen staat voor 2011 op het programma. Woninebouw Een ander onderwerp dat uit voerig is besproken is woning bouw. Er is behoefte aan goed onderhoud aan bestaande eigen woningen en aan nieuwe woningen voor senioren en jongeren. De Provincie Zuid- Holland heeft het bestem mingsplan Stad aan 't Haring vliet afgelopen zomer gedeel telijk goedgekeurd. Een deel van het gebied bij en achter het Koelhuis heeft in dit plan de bestemming gekregen \oor woningbouw (ca. 23 wonin gen). De woningbouwvereni ging Woongoed Flakkee is eigenaar van een deel van de grond en gaat hier bouwen. In 2008 heeft de gemeente raad de notitie 'Accommoda- tiebeleid' vastgesteld. Volgend jaar wordt de notitie door de gemeente verder uitgewerkt. Speerpunten in de notitie zijn onder andere een uniforme beheerswijze van de gebouwen en het bevorderen van multi functioneel gebruik. Dit beleid zal ook van toepassing zijn op 't Trefpunt. Individuele vragen, klachten of opmerkingen Tijdens de avond konden de aanwezigen individuele vra gen, klachten of opmerkingen op papier kwijt. Deze zijn in behandeling genomen. Elke steller van een vraag, klacht of opmerking krijgt hierop uiterlijk in de tweede week van december een persoonlijke reactie van de gemeente. HELLEVOETSLUIS - De Volksuniversiteit uit Hellevoet- sluis organiseert zaterdag 12 december een Kunst- en Kerst- reis naar Nationaal Museum Paleis Het Loc en de Kerstfair in Heerlijkheid Mariënwaardt te Beesd. De reis start om 7.15 uur vanuit Hellevoetsluis, 's avonds om 19.30 uur hoopt men weer terug te zijn. Deel name kost 75 euro. Aanmelden kan telefonisch: 0181 318358. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 3 december weer een bingoavond in de Victo riahal, Philipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht ron des en twee superrondes wor den gespeeld. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur Ook Sin terklaas is deze avond te gast en heeft voor iedere deelne mer een verrassing. Iedereen is hartelijk welkom. Deze week verscheen het jubi leumboek van Stichting Elim: 'Oase in de woestijn - 20 jaar Elim in Igede, Nigeria'. Elim CVTC (Christian Vocational Training Centre) zet zich reeds 20 jaar in voor gehandicapten en de lokale bevolking van Igede, een ontwikkelingsge bied in Nigeria. Voorheen had den gehandicapten nauwelijks bestaansrecht. Ze werden ver guisd en verwaarloosd. Zen- dingsziister Coby van Rossum bekommerde zich om hun lot en startte in 1988 met het werk van Elim. Bijzonder is dat Elim vanaf het begin als Nigeriaans project functioneerde, Elim is geen westers 'importproduct', maar staat onder Nigeriaans management. Er is veel goeds gebeurd de afgelopen 20 jaar. Gwo ogbo hohe amen! (Igede danklied: Prijs God, amen!). Gehandi capt zijn is niet meer taboe. Dank/ij E'im hebben veel gehandicapten een eigen plaats in de samenleving gekregen. Zelfredzaamheid is daarbij het sleutelwoord. Onder andere scholing van doven en blinden, revalidatie met de hulp van de veldwerkers en een micro- krediel voor levensonderhoud hebben hieraan bijgedragen. Velen zijn dankzij Elim in aanraking gekomen met het Evangelie. Verder heeft Elim een voortrekkersrol gehad op het gebied van het onderken nen en bestrijden van HIV/ Aids in de regio Igede. Een gebied waar geen elektriciteit is, armoede heerst en ziekte en dood vlakbij zijn. Het boek beschrijft de geschie denis van Elim in Igede, als mede biografische facetten van Coby van Rossum. Het is rijk geïllustreerd, vol verhalen en geschreven door Nigeriaanse en Nederlandse medewerkers. Een boek waarin Gods trouw en zorg over verdrevenen, over hulpbehoevenden schittert. (Zie ook website www.elimni- geria.nl.) 'Oase in de woestijn - 20 jaar Elim in Igede, Nigeria' is een uitgave van Stichting Elim, onder redactie van Aart van Wolfswinkel en Ruth van Holst, full-color 123 blz, ISBN/EAN 978-90-71287-30-5, prijs 14 euro, te bestellen overmaking van 16,20 euro (incl. 2,20 euro verzendkosten) op bankre keningnummer 31.41.58.928 t.n.v St. Elim te Melissant. Of neem contact op met Aart van Wolfswinkel, e-mail avanwolfs- winkel@online.nl, tel. 0187 602803.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 7