Omloop 2009 bracht weer veel geld op im 'Gratis Praktijkdag' voor jonge autorijders Twee maal auto te water 't Westhoofd, voor hulp op weg naar zelfstandig wonen A'H itiaituetemft» *2e jaargang Nr. 7867 Dinsdag 24 november 2009 Christelijk streekblad op geref(ir-T^^^^^IpHitnclslag Testroute rijden Noodstops op mobiele baan Alcohol en drugs in het verkeer Aanmelden via internet Basisschool Hoofddoel Hoogste opbrengst Volgend jaar OUDDORP - Iedereen heeft wel eens gehoord van 'de Mekkerstee' in Ouddorp. Een arbeids- trainingscentrum van Eleos. Maar wat minder bekend is de beschermen de woonvorm 't Westhoofd in Ouddorp en ook onder deel van Eleos. De vuurto ren in Ouddorp heet West hoofd en de woonvorm is er naar vernoemd omdat zij, evenals de vuurtoren, een baken wil zijn voor iedereen die ernstige psy chische of psychiatrische problemen ervaart en hen wil bijlichten op hun weg. Schaatsen gevraagd Opbrengst oliebollenactie Woord en Daad Zuidwester zoekt muzikanten Tijdelijke afsluiting Klinkerlandseweg Erf- en sierbestrating De Waal Hoveniers GOEREE-OVERFLAK- KEE - De Regionale Pro jectgroep Verkeersveilig heid Goeree-Overflakkee (RPVGO) doet mee aan een proefproject voor jon ge autorijders. Jonge auto rijders op Goeree-Over flakkee, die drie maanden tot twee jaar geleden hun rijbewijs hebben gehaald, kunnen op zaterdag 12 december a.s. gratis mee doen aan een praktische, leerzame én leuke prak tijkdag. Hiervoor wor den auto's beschikbaar gesteld, dus het bezit van een eigen auto is niet ver plicht. Voorwaarde is dat de jonge autorijders tus sen de drie maanden en twee jaar geleden hun rij bewijs hebben gehaald en sindsdien zelfstandig al rijervaring hebben opge daan. Dfzc praktijkdag voor jonge aurorijdcrs wordt op Gocree- OvcMllakkec georganiseerd op initiatiel van de RPVCJC), in samenwerking met het Regi onaal Orgaan Verkeersveilig heid Zuid-Holland (ROV-ZH), dat deze dag ook subsidieert. Je wordt 's morgens om 09.00 uur ontvangen mei koHie/thee. Tu.ssen de middag biedt de KPV'(;0 je een hroodjeslunc h aan. Na atloop krijg je een certificaat mee als bewijs van deelname. Uiterlijk 16.00 uur wordt de dag algesloten. Tijdens deze praktijkdag knn je zeli tijdens een praktijkrit ervaren hoe goed je als jonge autorijder bent en welke ver- beterpunten er wellicht nog zijn te behalen, je rijdt met twee andere jongeren een tweeenhall uur durende prak tijkrit door de omgeving en wisselt elkaar af aan hel stuur, je beoordeelt je eigen rijstijl en die van de beide andere bestuurders en zij beoordelen ook hun eigen - én jouw - rij stijl. Tevens geven jullie van je zelf - en van elkaar - verbeter- punten aan. Dit allemaal onder begeleiding van een coach die als laatste óók zijn mening geelt. In dit onderdeel rijd je op een Ier plaatse aangelegde mobiele baan, waarbij je zélf achter liet stuur kunt ondervinden hoe het aanvoelt om op glad weg dek onverwacht een noodstop te maken en te ervaren hoe lang je remweg op een glad wegdek is. je voelt de werking van het ABS remsysteem en maakt onder andere noodstops bij ;iO en 50 km per uur op een nat én een spiegelglad wegdek. Derde onderdeel van deze dag is een groepsdfscussie en erva- ringsuitvvis.seling over de wer king van alcohol en drugs in relatie tot verkeersdeelname. Het is al met al een veelzijdig dagprogramma met autorij den, remproeven, met elkaar discussiëren en elkaar beoor delen. Er kunnen per praktijkdag 40 jonge autorijders meedoen. Snel aanmelden is dus gewenst. De praktijkdag voor jonge autorijders wordt in en om het ISGO-gebouw in Middelharnis gehouden. Aanmelden voor deze dag kan uitsluitend via internet. Ga voor aanmelden, data of meer informatie naar wwwjongeautorijders.nl. In de achterliggende dagen moesten de hulpdiensten (brandweer en ambulance) twee maal uitrukken voor auto's die bij een eenzijdig verkeersongeval in de slot)t belandden. De eerste uitruk was donderdagavond naar de Oudelandsedijk te Oude- Tonge, nabij de kruising met de MagdaJenadijk (N498). Daar raakte tegen kwart voor acht door nog onbekende oor zaak een auto met daarin twee jongemannen van de dijk om vervolgens ondersteboven in een kreek onderaan de dijk te belanden (foto boven). De twee wisten op eigen kracht uit het x'oertuig te komen en kwamen verder met de schrik vrij. Zaterdagavond rond kivart voor zeven was het op de Langeweg (N215) tussen Mid delharnis en Nieuwe-Tonge opnieuw raak. Eveneens door onbekende oorzaak raakte een bestuurster \an een personen auto de macht over het stuur kwijt, raakte met haar auto van de weg en kwam in de sloot terecht (foto onder). Ze werd ter plaatse door ambu lancepersoneel behandeld. (Folo's: Wim van Vossen Fologm- fie) MIDDELHARNIS - Tij dens de slotavond van de Omloop 2009, vorige week woensdag, werd bekend gemaakt welk bedrag de deelnemers van de omloop dit jaar bij elkaar hadden gelo pen voor de goede doe len. Het was weer enorm. De drie kleine doelen, te weten, zorgonderneming Den Ovenkeet uit Melis sant, de Ouddorpse Red dingsbrigade en Villa Par does mochten ieder 2000 euro in ontvangst nemen. Voor het hoofddoel, een schoonwaterproject in Indonesië van de Rota- ryclub, was een cheque uitgeschreven van 32.500 euro. De Rotaryclub ver dubbelde dit bedrag en deed daar ook nog eens 10.000 euro bovenop. Dat bracht het totaal op maar liefst 81.000 euro. Door Mirjam Terhoeve Vele vrijwilligers, deelnemers en overige betrokkenen van de Omloop waren naar lunch room In-Side bij keukencen trum Tieleinan gekomen voor de slotavond van de 2üe editie van het wandelspektakel. Voor zitter Jan-Willem Kom blikte in het kort nog even terug op 28 en 29 augustus van dit jaar. "De vrijdag was een dag, waarop wij als omloopbestuur, bij wijze van spreken, plots tien jaar ouder zijn geworden. De tocht begon zo mooi in Ooitgensplaat maar al vrij snel trokken donkere wolken zich samen boven het eiland en zag men een enorme onweersbui aankomen. Boven dien kwam het bericht binnen, dat één van de toeschouwers hartproblemen had gekregen. Oris dilemma was: wal te doen? Stoppen of doorgaan? Geluk kig hoorden we van vrijwilli gers, dat de lucht al begon te klaren voorbij Middelharnis en dus werd besloten oin door te gaan. Helaas vielen de activitei ten, die gepland waren bij keu kencentrum Tieleman letter lijk en figuurlijk in het water. De rest van de tocht is gelukkig goed verlopen, want het weer op de zaterdag was prima. In totaal zijn 1333 mensen gestart en hiervan zijn er 1186 gefi nisht. Leuk om te vermelden hierbij is, dat alle kinderen, die meededen aan de kinderom loop het hebben gehaald. Voor hen hadden we ook een kleur- Vertegenwoordigers van hei Oinhopheslmiini liotaiytiub Goeree-Overflakkee en Abraham Maliepaard (r.), tijdens de Slolavontl van vorige week. Foto: Wim van Vossen Fotografie wedstrijd georganiseerd". Voor de vijf mooiste tekeningen van elke afstand was een prijs in de vorm van speelgoed of een cadeaubon beschikbaar gesteld door Villa Pardoes. De kin deren kregen hun prijs deze avond uitgeieikt door Chan- tal Frijters van Villa Pardoes. De eerste prijs voor de kinde ren, gestart vanaf de Galathese haven, was voor Ilona Kom en de eerste prijs \oor de kinde ren, die waren gestart in Oude- ïonge, was voor E\a de Graaff Deze twee jonge dames ontvin gen ieder \'ier vrijkaartjes \'oor de Efteling. Jan-Willem Kom maakte tevens \an de gelegenheid gebruik om bekend te maken welke basisschool het meeste sponsor geld had opgehaald. "Dit jaar deden 17 basisscholen mee aan de Omloop en in totaal haal den de leerlingen bijna 15.000 euro op, 3.000 euro meer dan vorig jaar De Hoeksteen uit Ooitgensplaat had daarin de hoogste bijdrage met een gemiddelde van EUR 15,93 per leerling. De school had daarbij uitstekende hulp gehad van Elizabeth Neels. want zij was het die voor de zoveelste keet, het hoogste bedrag ophaalde, namelijk EUR 375,50. Wij wil- tltn Elizabeth daarvoor heel erg bedanken, maar wisten, raast een mooie oorkonde, ,i;ten origineel cadeau meer te verzinnen. Gelukkig schoot Chantal Frijters ons te hulp door Elizabeth, bij wijze van hoge uitzondering, een leuke dag aan \e bieden in Villa Par does". Na al deze huldigingen was het tijd om de cheques te over handigen aan de afgevaardig den van de goede doelen. Het grootste bedrag ging, zoals vermeld, naar de Rotaryclub voor hun schoonwaterproject in Indonesië. Oud-voorzitter Arie Springvloed Dubbelt nam de cheque in ontvangst. "Wat een prachtig bedrag", zei hij, "maar we hadden tijdens de presentatieavond beloofd om dit te verdubbelen en dat doen we dus. We maken er 75.000 van!" Nadat eenieder Arie erop wees, dat hij een rekenfoutje maakte, deed de oud-voorzit ter een zeer sportief gebaar. Als ik 75.000 heb gezegd, nou dan wordt het 75.000!" En dat leverde hem een daverend applaus op. In het kort legde hij nog even uit hoe het geld besteed zal worden. "In samen werking met onze clubleden in Indonesië, zijn we al bezig met het aanleggen van een \vater- tappunt in dorpen op Bali. Er worden sanitaire voorzienin gen gerealiseerd op Java en in Bandung worden machines geïnstalleerd, die het water kunnen zuiveren. Al het werk wordt door de lokale bevolking gedaan, want het spreekwoord luidt: Geeft men iemand vis, dan zal hij het opeten, leer je iemand vissen, dan zal hij altijd vis eten. Juist door de samen werking met onze clubleden aldaar, kan inen er van ver zekert zijn dat het geld goed wordt besteed. Wij houden U op de hoogte". Na deze woorden van de Rota ry wilde Jan-Willem Kom graag ook nog bekend maken wie het hoogste bedrag had opge haald voor de goede doelen. Ook dit was een oude bekende, want het was alweer Abraham Maliepaard, die de hoogste opbrengst had met een bedrag van maar liefst 23.140 euro. In totaal heeft hij in de loop der jaren al 115.000 euro bijeen gebracht. De Omloopstichting was hem daar uiteraard zeer erkentelijk voor Maliepaard wilde er graag nog iets o\er kwijt. "Ik vind het elk jaar weer een uitdaging om iets te doen voor de medemens. De reac ties die ik krijg als ik langs de deuren ga, zijn altijd hart\'er- warmend en zeer positief Ik had dit jaar gehoopt op 20.000 euro, iets minder dan vorig jaar, in xerband met de cri sis, maar gelukkig ben ik daar toch overheen gegaan. Ik moet er wel bij zeggen, dat het niet altijd meeviel, omdat ik zeil dit jaar in mei een heupoperaUe heb ondergaan, dus het kostte me wel wat meer moeite. Ik heb het echter weer graag gedaan". Tot slot blikte Willem-Jan Kom alvast even vooruit op de 21e editie van de Omloop. "Die zal gehouden worden op 20 en 21 augustus", liet hij weten. "Veel facetten \an dit jaar, zoals de kinderomloop, de estafette en de halve omloop zullen bewaard blijven, maar we zijn er nog niet helemaal uit wat betreft de route. We hopen in ieder geval op mooi weer, clan kunnen we de festiviteiten die we voor dit jaar hadden gepland, volgend jaar gewoon over doen. Vanaf eind januari kan men zich weer inschrijven via website www.omloop.com. 't Westhoofd biedt een plek waarin acceptatie, veiligheid eii structuur geboden wordt aan mensen die moeite hebben om zelfstandig te wonen. Soms gaat het om een kortdurende begeleiding, maar vaak ook om een langere periode waar in cliënten hulp krijgen bij het bereiken van hun doelen, 't Westhoofd heeft drie xer- schillende woningen, waarvan er één gericht is op jongeren vanaf 16 jaar Dit wordt ook wel 'het leerhuis' genoemd: veel jongeren leren er alle zaken die nodig zijn om na verloop van tijd zelfstandig te gaan wonen, zoals 'hoe zie jij je toekomst?', 'wat wil je bereiken?' en 'hoe ga je daaraan werken?'. Daarnaast is er veel aandacht voor het opbouwen van sociale contac ten, het invullen van vrije tijd en het omgaan met en verwer ken van beperkingen. Veel jongeren worstelen mei levensxragen. Daarom wordt ook groot belang gehecht aan goede pastorale begeleiding en wordt er ruimte geboden om in een vertrouwde sfeer vorm te geven aan geloofsbeleving. Vaak wordt samengewerkt mei 'de Mekkerstee', op weg naar een zinvolle dagbesteding en het zoeken xan werk en/of scho ling. Regelmatig stromen cliën ten door naar een andere vorm xan wonen. Naar het txveede huis, xvaarin plaats is voor vier cliënten die vrij zelfstandig hun huishouden voeren. Of naar een appartement op de benedenverdieping, xvaarin ervaren kan worden hoe het is oiTi helemaal alleen de x'er- antxvoording te dragen, maar xvaar je xvel kunt terugvallen op begeleiding of groepsgeno ten. En soms ook meteen naar een zelfstandige woning met één of txvee keer in de week ambulante woonbegeleiding van 't Westhoofd. Vanwege de doorstroom is er regelmatig een plek vrij en is er bijna geen wachttijd bij nieuxve aanmel dingen. Kortdurend wonen kan ook (time-out). Dit kan een uitkomst zijn als het even niet meer lukt thuis en er veel spanningen zijn. Voor xvonen in 't Westhoofd is een indicatie nodig van het CIZ ofjeugdzorg. Zo nodig helpt 't Westhoofd bij de aanxraaghiervan. Wie meer wil xveten kan een folder aan vragen of kijken op de xvebsite. Eleos 't Westhoofd is gevestigd aan Molentienden 101 te Oud- doi-p, tel, 0187 684819, e-mail neneke.visser@eleos.nl, web site xvxvw.eleos.nl. m Voor altijd een .J-t veilig en sterk gevoel! Mr. Snijderweg 7a, Buitenhaven Stellendam Tel. (0187) 492183 fax (0187) 493034 I: www.coopwv.nl E: info@coopwv.nl SOMMELSDIJK - Heeft u schaatsen die u niet gebruikt, die inisschien al lang op zolder liggen? U kunt deze afgeven bij de Samaritaan. Daar xvorden namelijk, naast allerlei rom- nielmarktspullen, ook schaat sen ingezameld. Zodra de winter invalt en de schaatsen uit het vet kunnen, dan houdt men daar direct een schaatsen- xerkoop. Vandaar de oproep om niet (meer) gebruikte schaatsen in te leveren bij ver pleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk. De 'rommelschuur' is elke donderdagavond geopend van 18.30-20.30 uur en op de eer ste donderdagmiddag van elke maand van 14.30-16.30 inir. GOEREE-OVEREU\KKEE - Veel kinderen en verschillende ouders/vrijwilligers hebben zich zaterdag 14 november jl. ingezet voor de jaarlijkse olie bollenverkoop van Woord en Daad. Verdeeld oxer heel Goe- ree-Overllakkee werden zo'n 13.500 (ongeveer 2700 zak ken) oliebollen verkocht. Kin deren, chauffeurs, begeleiders en alle vrijxvilligers worden hartelijk bedankt voor hun - soms nachtelijke - hulp. De netto opbrengs, ca. 3.300 euro, is bestemd voor het jaarthema doel van Woord en Daad; 'Eer lijk handelen, samen doen' Met deze opbrengst zullen projecten die hieronder xallen xvorden gesteund. Deze zijn voornamelijk gericht op het verbeteren van het onderxvijs om kinderen daarmee beter toe te rusten voor een baan in de maatschappij. MIDDELHARNIS - Vanuit de cliënten van Zuidwester komt veelvuldig de vraag naar voren om muziek te beluisteren ofte maken. Stichting Vrienden van Zuidxvester pakt deze vraag op en is op zoek naar muzikanten die regelmatig een ochtend of middag als vrijwilliger muziek willen komen maken bij een groep cliënten. Bent u muzi kaal, een verteller, en heeft u een instrument, dan bent u welkom. U kunt hiervoor con tact opnemen met Willy Visser, e-mail xvillyvis.ser(5'planet.nl. NIEUWE-TONGe - Op woensdag 25 en donderdag 26 november vinden er werk zaamheden plaats aan de Klinkerlandseweg te Nieuwe- Tonge. Het betreft werkzaam heden aan het riool. De Klin- kerlandsexveg wordt vanaf de Zuiddijk tot aan de Generaal- snijderstraat op beide dagen afgesloten. Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat ------------------(0187) 631350 (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl l'iaUS f fc—W, i«M<, f p>rl»«< u(«U7] «MTM Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand dii meedenkt en zich in mijn Icuen ucrdiept. Ik wi\ me begrepen. En tdch is het mijn Interieur, mijn stijl! -Mei 20 begrepen. En tóch IS het mijn interieur, mijn stijl! ...jj^^eêZU' t '^^M^ www.lnterieur-paauwe.nl ^^W^Toiïis J-^^ t Zonncmaire ligt ulakbij Zierikzeci 50 autominutcn mn Rotterdam, Rooscndaol en Terneuzen. Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1