Frans van Nimwegen, 100 jaar ^n Sommerdieker Nieuw! 1-2-3 vloerenplan imain^iiiiiB! Bewoners protesteren tegen bouw nieuw hotel in Ouddorp Zwaargewonde bij frontale botsing met vrachtwagen ▼visser visser ^771 /I'M 80e jaargang Nr. 7865 Dinsdag 17 november 2009 Christelijk streekblad op gereformeerde g Ledenvergade ring Oranjever eniging Opgeven voor Bowlingkampi- oenschap Gemeente ontving achttien bezwaarschriften Riskant Districtsavond -16 Vijf kinderen Opbrengst Ont moetingsdagen Een stap verder De Waal Hoveniers Drie bussen bot sen op elkaar: 11 gewonden Calvijn Spreu ken Kalender Opnieuw grote brand Hernes- seroord Op woensdag 2") november houdt de Oranjevereniging van (ioedeieede haar algeme ne ledenvergadering. De leden van de vereniging worden uitgenodigd om bij deze ver gadering aanwezig te zijn. De vergadering wordt gehouden in verenigingsgebouw Oost dam te (Joedereede en l^egini om 19.30 uur Na adoop wordt er een bingo gehouden. Vooi' meer informade zie Website www.oranjevereniginggoeder- eede.nl, of bel naar mevrouw Hoek, tel. 01 «7 492708. .SOMMKl-SDIJK - In het voor jaar van 2010 wordt weer de landelijke Pinale gespeeld van hel Nederlands Kampioen schap .Schoolbowlen. De leer lingen van groep 7 en 8 van de basisscholen kunnen in de weken 1-5 van 2010 meedoen aan de voorrondes. Deze wor den gehouden in lecreatiecen- trum 'De Slaver' ie Sommels- dijk, 's wocnsdiigniidcUif^s van 13.00-15.30 uur. Deelname is gratis. Samen met vrienden kun je een leam vormen van drie personen en je opgeven via je meester ol jidTrouvv ojj school, vóór 25 november a.s. SOMMELSDIJK - Hon derdjaar geleden werd hij er geboren en nooit heeft hij z'n geboorteplaats ver laten. En zondag jl. waren ze honderd jaar lang aan elkaar verbonden: Frans van Nimwegen en Som- melsdijk, want toen werd Frans 100 jaar. Met kin deren, klein- en achter kleinkinderen en andere bekenden vierde Van Nim wegen z'n eeuwfeest, in het verjaardagszaaltje van verzorgingshuis De Goede Ree te Sommelsdijk, waar hij sinds 1998 woont. Samen met z'n vrouw is hij er komen wonen, maar na zes jaar geleden is ze over leden. Nu betrekt hij dus in z'n eentje z'n kamer, kamer 142 op afdeling Haringvliet. Z'n kamer en de recreatiezaal, veel verder komt hij niet meer, alhoewel z'n gezondheid en vitaliteit nog uitste kend zijn. "Mar ik ken al die oare maansen niet, en heulie kennie mien niet", vindt Van Nimwe gen. Met andere woorden: wat heb ik er verder te zoeken? Dat was vroeger wel anders: "Iederéén kon mien bekant, en ik kon iederéén". En over dat vroeger vertelt !;ij met graagte, ook afgelo pen zaterdagmiddag, toen waarnemend burgemees ter Zevenbergen van de gemeente Middelharnis hem een felicitatiebezoek vnhand mei zijn lOlle verjaardag kreeg l'rnii.s mn Nimwegen zalerdngmiddagu'mynnnend hurgrmeesler '/.evenber gen uj) bezoek. Foln: Hans Villerius bracht. En ook van de Koningin had 'ie een feli citatie ontvangen. Door Hans Villerius Een groot deel van z'n leven heel'l Van Nimwegen aan de Oudelandsedijk te Sommels dijk gewoond. "Bin"iten de meiife". In een hiii.sjc aldaar werd hij geboren, groeide hij op "en ha'k 'n hoap deugnie- teriejen gedaen...". En na z'n trouwen, in 1932, nam hij z'n intrek in een ander huisje aan dezelfde dijk. Pas toen de A.J. de (iraaflstraat werd gebouwd, kwam het gezin Van Nimwegen echt in het dorp te wonen. "In Sommerdiek wennende goeie maansen eej", liet hij de burge meester weten. "Ze ha toen 'n kantongerecht gebouwd, maar daer wiere alle slechte maansen uut de aore diupen veroor deeld..." Hij kwani uit 'n groot gezin, met elf kinderen. Vader was landbouwer en aanvanke lijk ging Frans bij z'n vader werken. Later werd ook hij zelfstandig agrariër "Maar eigenlijk deed ik van alles". Jagen en vissen - met de beno digde vergunningen - deed hij \()oral. "Als ik o\erdag op 'l land had gewerkt, ging ik 's avonds en 's nachts altijd vis sen. Soms 120 pond paling per nacht. Dat leverde goed op. Ik was 's nachts meer buiten dan overdag!" Tussendoor sliep hij dan een uurtje, vult zoon Piet aan, en dan ging 'ie weer naar 't iind. Hij sliep vrijwel nooit. "Bekant z'n hele leven is hij bui ten geweest, daar is hij zo oud door geworden. En z'n leven lang heeft hij nog nooit één dokter nodisj sjehad!" 's Zater- OUDDORP - De plan nen voor de realisering van een nieuw hotelcom plex in Ouddorp dreigen ernstige vertraging op te lopen. Achttien omwo nenden hebben bij de gemeente Goedereede aangegeven grote bezwa ren te hebben tegen de geplande nieuwbouw met hotelaccommodaties van restaurant Duinzicht aan de Oude Nieuwlandse- weg. Het hotelgebouw zou volgens projectontwikkelaar Estate Invest uit Middelharnis ruimte moeten bieden aan 33 hotelka mers en zes hotelbungalows. De omwonenden vrezen onder meer geluidsoverlast van bus sen en dichtslaande autopor tieren van komende en ver trekkende gasten. Die vrees lijkt ongegrond omdat het vol gens gekwalificeerde deskini- digen wel mee zal vallen met een grote toeloop van hotelbe- zoekers naar deze locatie. De experts hebben in een eerder stadium, tien jaar geleden, de gemeente Goedereede negatief geadviseerd over de haalbaar heid van de exploitatie van een hotelcomplex in Ouddorp. De aanleiding van dit advies was de aan de gemeente getoonde en besproken plannen van de Eindhovense projectontwik kelaar Multi Concept voor de bouw van een hotel tegenover restaurant Duinzicht. Het bedrijf had daarvoor de grond al aangekocht en is daar nog steeds eigenaar van. De gemeente trok zich na de bestudering van het haal baarheidsonderzoek terug als gesprekspartner van de pro jectontwikkelaar en weigerde toen alle medewerking aan de realisatie van een hotel op die locatie. De bouw van een hotel op deze locatie zou vol gens de deskundigen te riskant zijn. Bij een te geringe bezet- lingsgraad zouden de kamers als noodmaatregel als appar tement verkocht kimnen wor den, maar daai" is de gemeente faliekant op tegen. Hetzelfde gebeurde in de jaren zeventig en tachtig met motel Konings Pleisterplaats in Goedereede. Dit scenario zou de gemeente niet nog een keer willen zien ontwikkelen. Deskundigen uit de hotelbranche menen dat de kredietcrisis nu extra zwaar drukt op de negatieve rappor tages van tien jaar geleden, toen de markt er heel wat gun stiger bij lag. Marcel Meliste, de huidige exploitant van restau rant Duinzicht, ziet dat anders. "Het is een mooi project dat een kans verdient. Ik ben van mening dat we er in zullen sla gen de ongerustheid van de omwonenden weg te nemen. Het is hoe dan ook heel jam mer dat de re\'italisering van Duinzicht door deze bezwaren nu vertraging oploopt". Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl MELISSANT - Op de Piovin- cialeweg N2I5 bij Melissant, ter hoogte van de bushalte en het voetgangerstunneltje, heeft zich afgelopen vrijdag middag iets na kwart oor drie een zware botsing voorgedaan. Een bestelauto is frontaal op een vrachtwagen geklapt. De bestuurder van de bestelauto raakte daarbij zwaargewond en moest door de brandweer uit het autowrak worden bevrijd, wat een complexe operatie bleek te zijn. De man is over gebracht naar het ziekenhuis in Rottedam. De vrachtwagen chauffeur kwam met de schrik vrij. Naast de ambulance kwam ook de traumaheli ter plaatse voor hulpverlening. De Pro- vincialeweg is geruime tijd afgesloten geweest voor alle verkeer. Het is nog niet bekend waardoor de bestuurder van de bestelauto op de verkeerde weghelft terecht kwam. De politie onderzoekt de zaak. Foto: Wim van Vossen Fotogra fie (Aooie leuke warme n voor de winter! =tWeg 7a, Buitenhaven Stelletidam ■37) 492183/fax (0187) 493034 v.'.coopwv.nl E: info@coopwv.nl dags was het veelal jagen. Dat had hij als kind al van z'n vader meegekregen, "'t Gebeurde dat je iedere week opnieuw met 25 tot 40 fazanten en patrij zen thuiskwam. Dat is nu niet meer zo hoor, want toen ze na de oorlog zijn gaan spuiten op 't land, vielen de beesten dood neer op 't land. Zoveel zit er nu dus niet meer." En van wat 'ie ving of schoot, had hij 'n goede afname. Zowel bij een destijds bekende visverkoper in Mid delharnis als bij de inensen aan de deur. "Deurtje an deintje gieng 'k loape leure, ze konne m'n allemaele". Ook ving hij veel mollen. /Us hij die gevild had, spande hij de vachtjes en droogde ze, en raakte die vei- volgens goed kwijt in Roltev- dani. Ook weet Frans nog heel goed hoe hij als 9-jarigjongetje door z'n moeder naar 't hof werd gestuurd om wat selderij te snijden. Daar aangekomen zag hij 'n joekel van 'n haas tussen de aardbeien zitten. De kleine Frans als de weerga terug naar huis. Bij afwezigheid van vader pakte hij diens jachtgeweer - hij mocht 'm toch altijd al schoon maken - laadde het ding en ging ermee terug naar 't hof De haas zat er nog. Frans mikte de loop tussen de heggentak- ken door, en de haas was voor vader. Toch kreeg hij thuis 'n stevige uitbrander dat 'ie zoiets beslist niet meer moest doen... Beide wereldoorlogen heeft DIRKSIAND - Op vrijdag 20 november zal in het kerkgc- bou\v van de Gereformeerde Cienieente te Dirksland een districtsavond gehouden wor den voor de -16 jongeren van Flakkee. Ook ouderen zijn wel kom. Ouderling B.C. Kooy zal spreken over: Jouw plaats in de gemeente'. De avond begint om 19.45 uur Er zal een col lecte gehouden worden voor het districtswerk. In verband met deze avond is bibliotheek "Folie, Lege' geopend van 18.30-19.30 uur. Frans Van Nimwegen meege maakt. Hij herinnert zich nog 't slechte brood uil die tijd. De beurtschippers van Som melsdijk. De komst van de Rotterdamse Tramweg Maat schappij. Als hij iets over de Tweede Wereldoorlog wil gaan vertellen, lukt dat niet. Emoties overmannen hem. en 't verhaal komt er niet uit. Alleen dit: "Mar 't is toch nog goed ofge- loape...". En de watersnood ramp. 'Jae, toen haddem'n gelok, want m'n wennende op 'n diek." Vijf kinderen kregen Frans en z'n vrouw: drie zonen en twee dochters. Eén van de dochters leeft niet meer. De oudste zoon is inmiddels ruim 77, en er zul len er niet veel zijn die op die leeftijd kunnen zeggen dat ze nog een vader hebben. Verder heeft Van Nimwegen 19 klein kinderen en 24 achterkleinkin deren. Met zoon Piet, rijdt hij nog regelmatig in de auto mee, door de polders heen. En dan komen de verhalen van vroe ger: hier woonde die, en diiar werkte dïe... Achter z'n rollator loopt hij nog zelfstandig, en als hij wat \erder wil, bijvoorbeeld de eendjes voeren bij De Sama- litaan, pakt hij z'n scootmobiel. Of hij 't naar z'n zin heeft in De Cioede Ree? "Oh, ja or. Ach jae, 't is net as bie de k'nienen: ze douwe je in 'n hok en je komt 'r nie mêêr uiU...! SOMMELSDIJK - Op 6 en 7 november jl. heeft de Exo- duskerk te Sommelsdijk haar jaarlijkse ontmoetingsdagen gehouden. 'Fijdens deze dagen is er ruimschoots gebruik van gemaakt om elkaar in een ongedwongen sfeer te ont moeten. f)e belangstelling was overweldigend en de aange boden activiteiten hadden alle interes.se. De opbrengst van de dagen bedraagt netto 17.500 euro. De prijzen van de grote verloting zijn ondertussen bij de winnaars bezorgd. www.visser-visser.nl - ACCOUNTANTS BEtASTlNCADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon: 0187 617 300 Erf- en sierbestrating Fitma J. J. van Gurp Oudedijk14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iem«nd die meedenkt en zich in mijn ]even uerdiept. Ik voel me begrepen. En tóch ;s het mijn interieur, mijn stijli 20' - - www.interieur-paauwe.nl ^.^°^ao^^^^ jO Zonnemaire lijt ulakbij Zierikzcci 50 automimten van Rotterdam, Roosendool en Temeuzen. OUDDORP - Rond kwart voor drie in de nacht van afgelopen zaterdag op zondag zijn op de N57 nabij Ouddorp drie bussen op elkaar gebotst. De bussen vervoerden jongeren van rond de 17 jaar die zojuist waren uitgegaan. In elk bus is een beveiliger aanwezig om een oogje in het zeil te hou den. De beveiliger in de voor ste bus wilde enkele jongeren aanspreken op overlastgevend gedrag, en vroeg de chauffeur van de bus om te stoppen. Deze stopte echter niet in de berm, maar op de weg. De twee bus sen die hem volgden, botsten vervolgens op elkaar waardoor er een kettingbotsing tussen de drie voertuigen ontstond. In totaal raakten daarbij elf per sonen gewond geraakt, waar onder de beveiliger in de voor ste bus. Zes mensen zijn over gebracht naar het ziekenhuis voor ondermeer een pijnlijke nek. De politie onderzoekt de toedracht. De Stephanos werkgroep Ouddorp/Goedereede houdt een verkoopaclie ten bate van de Stephanos weeskinderen in Malawi. U kunt een Cal vijn Spreuken Kalender 2010 kopen voor 9,25 euro. De cita ten op deze scheurkalender zijn ontleend aan de werken van Johannes Calvijn. De kern achtige uitspraken brengen de inhoud van het Bijbelboek Genesis onder ogen. De citaten zijn geselecteerd en bewerkt door Ds. W. Pieters. Wilt u de kalender eerst even inzien, dan is dat mogelijk bij onderstaan de adressen, waar de kalender ook te bestellen is. Fam. Melis sant, Kelderweg 6 te Ouddorp, tel. 0187 683958, en fiun. Van Splunder, Hondsweg 9 te Goe dereede, tel: 0187 493085. De kalender kan eventueel bij u worden thuisbezorgd. De statiegeld spaarpot bij Cl000 Sperling, voor Stepha nos weeskinderen in Malawi, heeft in oktober 275,70 euro opgebracht. MIDDELHARNIS - Evenals enkele weken geleden heeft afgelopen zondag opnieuw brand gewoed in een verbin dingsgang van een leegstaan de afdeling op het terrein van Hernesseroord. Rond vier uur werd de brand ontdekt. De gealarmeerde brandweer van Middelharnis schaalde opnieuw op naar middelbrand, gevolgd door grote brand, en na enkele uren zelfs zeer grote brand. Diverse brandweereen- heden zijn in touw geweest om het vuur, een zelfde brand als recent, te bestrijden. De blus werkzaamheden duurde tot laat in de avond. Eén bewo ner van een nabijgelegen woning werd uit voorzorg uit zijn woning gehaald. Er vielen geen gewonden. De technische recherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Brandstichting wordt niet uitgesloten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1