Nieuwe bezorgauto Ebbe en Vloed officieel overhandigd Goedereede zal variant herindeling nader uitwerken en onderbouwen Ambitie en slechts beperkte lastendruk in sluitende begroting Goedereede Met auto van de dijk Nationaal Schoolontbijt ook in Middelharnis Lezing 'Osteopathie en Reuma' Jan Wagner in Superstar Sport Duchenne Collecte week groot succes Welkom-Dienst EIIAI1D^.rilElJW5 Veiligheid Loftuitingen Amendement Ontsluiting Frustratie Visserij Felicitaties PAGINA 6 VRIJDAG 13 NOVEMBER 2009 OUDE-TONGE - In verzor gingshuis Ebbe en Vloed te Oude-Tonge was er dinsdag morgen een kort feestelijk moment. De aangeschafte nieuwe bezorgauto werd offi cieel overhandigd, en daar voor waren in de recreatiezaal van Ebbe en Vloed de spon sors aanwezig die het mede mogelijk maakten de auto te financieren. De buitenkant van de auto is nl. voorzien van reclames van de sponso rende bedrijven, reclames die door de ondernemers zelf zijn betaald, waarmee ze belang rijk eraan bij hebben gedragen dat de wagen aangeschaft kon worden. De bezorgauto wordt gebruikt voor het bezorgen van de warme maaltijden bij cliën ten thuis door de vrijwilligers van 'Tafeltje Dekje', en ook het thuiszorgteam maakt dank baar gebruik van de auto. De bezorgauto is inmiddels alweer 'n tijdje in gebruik - zo'n 1700 kilometers zijn er al mee gere den - want de vorige wagen was er abrupt mee gestopt, vertelde locatiemanager Joke Paulen van Ebbe en Vloed dinsdagmorgen. Ze legde ook uit dat de financiële middelen in de zorgwereld minimaal zijn, en dat het geld dat er is de zorg in gaat. Een nieuwe auto bekostigen hoort dan ook niet tot de eigen mogelijk heden. Ze sprak daarom een hartelijk woord van dank uit aan de sponsors, van wie ze zei altijd een grote betrokkenheid te ervaren. Naast Joke Paulen was van CuraMare ook lid van de Raad van Bestuur Wim Driesse aanwezig, en manage ment én sponsors gingen geza menlijk op de foto, waarmee de officiële overhandiging van de auto een feit was. De spon sors zijn Woongoed Flakkee, M. van Zanten en Zn., Provak, ETB Brand elektrotechnisch bureau, Staalwerken Zuid- Hollandse Eilanden b.v., Coöp compact, Meinster Wonen, Klussenbedrijf Peter Groenen dijk, Installatiebedrijf Sprong, Buij en Van Vugt pallets, Euro poort Industrie Diensten b.v., Timmerbedrijf W. en J. Kievit, Hans Meijer advies. Tekst en foto: Hans Villemis Eén van de uitgangspunten binnen de osteopatische denk wijze is dat alles in het men selijk lichaam beweeglijk is, bewegen kan en vooral bewe gen moet. Deze bewegingen gaan van groot (wervelkolom, armen, benen) tot op heel klei ne schaal, zoals bewegingen in organen en zenuwstelsel. Een goede beweeglijkheid werkt gunstig in op de vloeistofstro men (bloed, lymfe, liquor) waardoor de weerstand en het zelfgenezende vermogen geac tiveerd worden. Reuma kenmerkt zich met pijnklachten, stijfheid en effec ten op de lange termijn voor de lichaamshouding. De bewe- gingsverliezen hebben nade lige invloed op de vloeistof- stromen. Het weefsel verstikt in de eigen afvalstoffen en de voedingsstoffen worden onvol doende aangevoerd. Osteopathie is niet in staat reuma te genezen. Pijnver mindering en een verbeterde lichaamshouding zijn wel behandeldoelen die vaak gere aliseerd worden. Indien het bovenstaande uw interesse heeft, bent u maan dagavond 16 november van harte welkom bij de lezing van de Reumapatiëntenvereni ging Goeree-Overflakkee e.o. met als thema 'Osteopathie en Reuma'. Op deze avond wordt verteld, wat osteopathie is, wat osteopathie voor u kan beteke nen en osteopathie in relatie met reuma. De lezing vindt plaats in het restaurant van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland. De avond start om 19.45 uur. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom. De toegang is gratis. MIDDELHANIS - Jan Wagner is op maandag 16 november in de uitzending van Superstar Sport. Jan Wagner zal praten met presentator Danny van Strien over de duivensport op Goeree- OverFlakkee. Jan is lid van een commissie die als doel heefi: de duivensport meer bekendheid te geven. De uitzending is om 19.30 uur. Radio Superstar is te ont vangen op 107.3 fin vrije ether 105.9 op de kabel via Tv Super star 105.9 fin vrije ether en op website www.radiosuperslarnl. GOEDEREEDE - Al was het dan met een schorsing voor nader intern beraad over een uiteindelijk ver worpen amendement van de PvdA, de raad van Goedereede kon afge lopen donderdagavond toch unaniem de sluiten de, bijna 25 miljoen euro omvattende, programma begroting 2010 vaststel len. Ondanks de recessie blijft de ambitie hoog. Er werden uit de reserve VCP Goedereede voor ruim een half miljoen euro gelden vrijgemaakt voor het verkeerscircula tieplan Stellendam, het speelplaatsenbeleid, het cultureel erfgoed en de kwaliteitsverbetering van het zwembad Stellendam. Een ander heikel onder werp was het voorstel voor de brandveiligheid van de recreatieterreinen in de gemeente Goedereede. De fracties waren vooral bezorgd over de financi ële gevolgen voor kleine ondernemers. Een motie, ingediend door VGB, om het college te vragen mogelijkheden te onder zoeken voor de oprichting van een eenhedendata- bank, werd raadsbreed gesteund. Door Jaap Ruizeveld Het vaststellen van de beleids notitie en de verordening Brandveiligheid Recreatieter reinen was voor alle partijen niet zo maar een agendapunt. Veiligheid is belangrijk, staat buiten kijf, maar er zitten toch veel haken en ogen aan de zaak (schuurtjes tussen cara vans). Dat alles vraagt om een zorgvuldige implementatie. Op een aantal plekken is nage noeg alles geregeld, maar veel andere ondernemers krijgen te maken met flinke investerin gen. Als die lasten over enige jaren kunnen worden uitge smeerd, in de genoemde over gangsfase, is dat al een steun in de rug. Dat er op het gebied van bereikbaarheid, toeganke lijkheid voor hulpdiensten en ten aanzien van bluswatervoor zieningen het een en ander moet gebeuren is duidelijk. De gemeente moet overigens bij dit laatste punt ook de hand in eigen boezem steken, zei Grin- wis (SGP). Toch overheerste de noodzaak van een duidelijke verorde ning. Scherpe regelgeving is eigenlijk te lang uitgebleven. Met veihgheid valt niet te mar chanderen, stelde mevrouw Grinwis (CU), die gelijk aangaf dat goed gekeken moet wor den als er bij kleine onderne mers, in verband met de inves teringen, schrijnende situaties ontstaan. Een aspect dat ook Rijerkerk (VVD) en Van Dam (PvdA) beklemtoonden. Dui delijke afspraken zijn nodig, zoals één aanspreekpunt voor alle ondernemers, stelde Polie (VGB). In de raadsbreed gesteunde motie Eenhedenda- tabank wordt in de overweging de wenselijkheid genoemd dat ondernemers die eenheden willen saneren de mogelijk heid krijgen om deze aan ove rige recreatieonderneraers te verkopen en dat zij hierdoor financiële ondersteuning kun nen vinden voor diverse nood zakelijke of wenselijke kwali teitsverbeteringen. Nadat de raad de afvalstoffen- verordening 2009 had vastge steld, waarbij mevrouw Poort (PvdA) zich afvroeg of burgers wel op de hoogte zijn van de strafbepalingen bij overtre ding en dat dit daarom goed gecommuniceerd zou moeten worden, zetten de politici zich in het hoofdgerecht van de avond, de Programmabegro ting 2010. In eerste mstantie leek dit een vluggertje. Waarnemend voorzitter Hans Klepper nam met genoegen alle loftuitingen van de fracties in ontvangst richting college en ambtelijke organisatie. Een transparante begroting, duidelijk opgesteld, sterk verbeterd ten aanzien van eerdere uitgaven, sluitend gemaakt ondanks een minder rooskleurige aanloopperiode. Kortom tevredenheid. Een ste vige positie, fijn dat er steunin- vesteringen zijn, zoals de Maas- vlaktegelden, zei Van der Meer (VVD). Daardoor behoefje op onderdelen geen eigen mid delen in te zetten. Anderzijds ook realisme om niet te lang te juichen. Want de rijksbij dragen Gemeentefonds zullen aanzienlijk dalen. Niettemin perspectief ten aanzien van de meerjarenbegroting, zo was samengevat de boodschap van veel fracties. Lastenverzwaring voor de burger blijft beperkt, ondanks de ombuigingen, zo gaf Grinwis (SGP) aan. De com plimenten daalden neer. Een begroting waarin het hoofd stuk lokale heffingen helemaal op de schop ging. Beter inzicht in de berekening van de tarie ven. Tenslotte, tot vreugde bij mevrouw Grinwis (CU), ook nog een nieuwe paragraaf: het Klimaatbeleid. De bottleneck kwam aan de orde bij een amendement van de PvdA, die voorstelde de reinigingsrechten 2010 te bevriezen op het peil 2009. De fractie meent dat in een peri ode van economische recessies een stijging van de woonlas- tendruk van 3 procent of zelfs iets daarboven niet gewenst is. Ontzie mensen met lage inko mens voor het moeilijke jaar 2010, formuleerde Van Dam, Hij had kennisgenomen van het coUegevoornemen om de post Strandreiniging over te hevelen naar de post Regu liere reiniging. Het gevolg was een verhoging van het tarief afvalstoffenheffing met 5 euro voor alleenstaanden en 6 euro voor gezinshuishoudens. De PvdA wilde de reinigingsrech ten beperken tot het tarief dat was opgenomen in de meerja renbegroting 2009 voor 2010, respectievelijk 214 en 288. Dekking zou gevonden kunnen worden door de kos ten voor de passage Tour de France te onttrekken aan de algemene reserve toekom stige investeringen. Dat wordt ook voor het evenement Giro d'ltalia gedaan. Doe je dat, dan hoeft in 2010 de verho ging afvalstoffenheffmg niet door te gaan, argumenteerde Van Dam. De overige frac ties vonden de gedachte best sympathiek, maar stelden dat er een structurele kostendek king moest worden gevonden. In het PvdA-amendement was immers sprake van een één malige dekking voor 2010. Geen van de andere partijen nam uiteindelijk het amende ment over. Jammer, zuchtte mevrouw Poort. Een suggestie van Van Oos tenbrugge (CDA) om, zoals in Dirksland, voor het ISGO een taakstellende besparing in te boeken tot 25.000 euro en daarmee gelden te verwer ven voor de bevriezing van de tarieven 2010 afvalstoffenhef fing kreeg, ook geen handen op elkaar Je gaat geen onze kerheid scheppen in een solide begroting (VGB), niet deze onzekere wijze (Christenunie), geen lucht inboeken (VVD), ihet is gebakken lucht (SGP). Tenslotte werd er bij de bespre king van de beleidshoofdstuk- ken gesteld dat onder de hui dige omstandigheden, zonder zicht op aansluitende woning- bouwmogelijkheid, een tweede ontsluiting van het bestem mingsplan Nieuwe Oostdijk nu niet aan de orde is. Om bij calamiteiten adequaat te kunnen optreden zal er bij de Hoofddijk een aansluiting worden gerealiseerd. Dit kan via zogenaamde Süwas-maat- regelen. De absoluut gewenste en noodzakelijke ontsluiting bij definitieve woningbouw voor de Nieuwe Oostdijk zal te zijner tijd via de Visserstraat worden ingevuld. GOEDEREEDE - In de week van 19-24 oktober heeft Mari on Zwart in de gemeente Goe dereede een collecte georga niseerd om geld in te zamelen voor het Duchenne Parent Project. De totale opbrengst van vdeze actie bedraagt €4862,82. Maar liefst 56 col lectantenhebben zich hiêl-voor ingezet en Duchenne Parent Project en Marion willen zijn hen dan ook zeer erkentelijk. Daarnaast mochten meerdere giften in ontvangst worden genomen. Zo doneerde Hap- perij 't Schouwtje te Oud- dorp 112,50 en bedroeg de opbrengst van de collectebus er 83,54. Het personeel van Hexion Specialty Chemi cals schonk een bedrag van €471,91. De ClOOO te Oud- dorp verdubbelde het statie geld bedrag van de bonnetjes en bij de Coopmarkt te Goe dereede mag de statiegeldbus nog een tijdje blijven staan. Ook de Plus supermarkt te Stellendam had een mooie opbrengst. Wilt ook u steunen dan kan dat door en een dona tie te doen aan het Duchenne Parent Project, giro 818818. GOEDEREEDE - Passend in het toegezegde stap penplan, na de start van de Arhiprocedure op weg naar gemeentelijke herin deling op Goeree-Over flakkee, zal een deputatie van Gedeputeerde Staten medio januari 2010 nog overleg voeren met de gemeenteraad van Goe dereede. Op dat moment heeft GS nog geen defini tief standpunt bepaald. In dit overleg komt het advies aan de orde dat eerder, op 16 december van dit jaar, al wordt gepresenteerd als uitkomst van een onder zoek dat door het gemeen tebestuur van Goederee de is opgedragen aan het bureau WagenaarHoes. In dit onderzoek zal de zogenoemde 3-1 variant op volledige herindeling worden onderbouwd en uitgewerkt. De presenta tie van het advies op 16 december wordt gegeven aan GS en de colleges, of een afv^aardiging daar van, van de overige drie gemeenten op het eiland. Door Jaap Ruizeveld Tijdens het gesprek dat het college van Goedereede in oktober met een deputatie van GS voerde in het kader van de Arhiprocedure heeft, zo werd donderdag in de raad meege deeld, GS gevraagd de geop perde variant te onderbouwen en uit te werken. B en W. heb ben dat verzoek omarmd en het bureau WagenaarHoes in de arm genomen voor advies en begeleiding in het uit werkingstraject. Conform de opdracifit zullen de colleges van de drie overige eilandge- meenten worden benaderd en er zullen gesprekken plaatsvin den met de fractievoorzitters in de raad Goedereede. Hoewel duidelijk is dat in Middelhar- nis, Oostflakkee en Dirksland het ingenomen standpunt voor herindeling niet is gewijzigd, zal het bureau WagenaarHoes, in de persoon van Theo van Waes, toch bij deze colleges aankloppen. Nagenoeg de voltallige raad is verbolgen over de aanhou dende bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan Gronden van Breen. Hierdoor wordt de ontwikkelingsmo- gelijkheid van de geplande woningbouw in Ouddorp ver traagd en de politici zijn deze gang van zaken meer dan beu. "Het heeft nu lang genoeg geduurd. Er is heel veel over leg gevoerd, zienswijzen zijn zorgvuldig beoordeeld en toch blijven er bezwaren tegen onderdelen van het ontwerp plan. Er is dringend behoefte aan starters- en andere wonin gen, en het kan toch niet zo zijn dat het project nog verder in tijd doorschuift", zo stellen de fracties. Zij gaven wethou der Admiraal een signaal om de procedure af te bouwen en nu snel aan de slag te gaan. De hernieuwde bezwaren mogen de bouw niet opschorten: "Een herhaling van zetten leidt tot niets", aldus de pohtici. De portefeuillehouder zegde toe te bezien hoe voortgang is te realiseren en het bestemmings plan aan de raad kan worden voorgelegd. Tanis (SGP) vroeg steun aan de overige fracties om er bij hun "politieke vrienden" in Provin ciale Staten op aan te dringen dat Goedereede als visserijge meente een belangrijk deel van beschikbare stimuleringssubsi die krijgt toegewezen. 'Juist in een periode van sanering van kotters, maar ook gelet op innovatie en invulling van duurzaamheid in de visserij, is een steun in de rug onmis baar", aldus Tanis. Als we ons niet laten horen, er niet in sla gen om het in feite af te dwin gen, gaan de subsidiegelden aan ons voorbij. PvdA en VVD gaven aan dat zij in gesprekken met hun statenleden dit onder werp op korte termijn centraal op de agenda zetten en/of de contacten daarvoor al hebben gelegd. De overige fracties ble ken eveneens volgaarne bereid de gevraagde signalen over te brengen. Wethouder Van der Vlugt stelde dat ook het colle ge in samenwerking met UFA en ondernemers, waar moge lijk, een gerichte lobby voeren. Portefeuillehouder Economi sche Zaken Arend-Jan van der Vlugt toonde zich aan het eind van de vergadering zeer inge nomen met het feit dat twee bedrijven uit Goedereede uit stekende prestaties bereikten bij de galamanifestatie en uit reiking van de Ondernemers prijs Goeree-Overflakkee. De nominatie van Zeevisserijbe- drijf E.van Seters en Zn. en het Glasbedrijf Goemaat verdien de op zich al een gelukwens. Het eindresultaat bevestigde dit. Van Seters (SL 27) sleep te zelfs de MVO-award in de wacht. "Ons gemeentebestuur zal behalve de felicitaties ook een bloemenhulde verzorgen", zo verzekerde een trotse Van der Vlugt. Fractievoorzitter Jan Goemaat kon in de raad de bloemen al in ontvangst nemen. Dit onder applaus van alle aanwezigen. OUDDORP - Op zondag 15 november a.s. zal weer de maan delijkse Welkom-Dienst wor den gehouden in de Doopsg. Gem. Ouddorp, Dorpstien- den 3. Zoals altijd zal in deze dienst extra aandacht gegeven worden aan de lofzang. Een speciaal samengestelde zang groep, bestaande uit leden van verschillende kerken op ons eiland, zal in deze dienst, al dan niet samen met de gemeente, lofliederen zingen. Het reper toire is veelzijdig, zowel Taizé- liederen als verschillende klas sieke werken en liederen uit het Liedboek der Kerken zul len gezongen worden. In deze dienst zal worden voorgegaan door ds. E. de Jong uit Frank- fiirt en door ds. J. Smink. De muzikale begeleiding is in han den van Jan Teeuw. De dienst begint om 18.30 uur. MIDDELHARNIS - De leer lingen van SBO de Wegwij zer, de Groen van Prinste- rerschool, o.b.s. D'n Tuun, de Bosseschool, Het Kom pas en De Ark hebben in de week van 3 t/m 6 november jl. genoten van Het Nationaal Schoolontbijt. Net als zo'n 540.000 leeriingen van 2.500 basisscholen in het hele land, deden ook de 1030 leerlingen van bovengenoemde scholen in Middelharnis zich te goed aan lekkere verse boterham men en broodjes, divers beleg en melk om te laten zien dat een goed ontbijt nodig is voor topprestaties. Alle ingredi ënten werden door Bakkerij Bienefelt persoonlijk afgele verd op school. De Middelhar- nisse scholen deden mee aan Het Nationaal Schoolontbijt, omdat goed ontbijten belang rijk is voor de leerhngen. Het Nationaal Schoolontbijt wil het belang en het plezier van een goed ontbijt onder de aandacht brengen van leerlin gen, hun ouders en leerkrach ten. Een goed ontbijt draagt bij aan de leerprestaties: kin deren die goed ontbijten, behouden hun concentratie en nemen lesstof beter op. Het Nationaal Schoolontbijt wordt georganiseerd door het Voorlichtingsbureau Brood. Een groot aantal partners leverde de producten voor een volledig ontbijt, waar bij Bakkerij Bienefelt zorgde voor vers brood en broodjes. DIRKSLAND - Tegen drie uur afgelopen zaterdagmiddag deed zich op de Geldersedijk, tussen Dirksland en Herkin gen, een eenzijdig verkeerson geval voor. Een bestuurster van een personenauto, komend uit de richting Dirksland, reed een stilstaande auto voorbij waarna ze door nog onbeken de oorzaak de macht over het stuur verloor. Daarbij raakte ze van de weg, reed ze in de berm een boompje omver en belandde ze op z'n kant in de sloot, onderaan de dijk. Zij en haar zoontje wisten op eigen kracht het voertuig te verlaten, waarna ambulancepersoneel zich over hen heeft ontfermd. Ook de brandweer van Dirks land kwam voor hulpverlening ter plaatse. Tekst en foto: Hans Vülerius

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6