Bootviswedstrijd SGO CDA-statenfractie wil 2,3 miljoen euro voor regio Voordelta niet laten liggen nei Qigiiaie piaitiailsiaj^iakkPP okaal nieuws: dat klikt www.eilancleniiieuvvs.nl CDA: 'meer duidelijkheid rond Natura 2000' Grote opkomst diabetes prikactie Rectificatie Mannenzangavond LIJNTJE BAKELAAR CORRIE VAN LOON-BARNAT echtgenote van Jaap van Loon ARYLOS ANOESKA EIIAnD^I-niElJWS AREND DUIM KRIJNTJE BREEN PAGINA 3 FAMILIEBERICHTEN DANKBETUIGING Hartelijk dank voor de felicitaties in de vorm van kaarten, tevens andere attenties die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijk. Bovenal dank aan de Heere die ons gespaard en bewaard heeft. jam. M. Lodder-Slolk kinderen en kleinkinderen Heden nam de Heere na een liefdevolle ver zorging in 'De Goede Ree' tot Zich onze lieve, zorgzame moeder en oma weduwe van Wemar Temmink in de leeftijd van 90 jaar. Dordrecht: Leun en Ivonne Frank en Stefanie Ilse Leen Rama Sommelsdijk, 11 november 2009 'De Goede Ree', Hollandsdiep 44 Correspondentie-adres: Van den Broekerf 102, 3315 SG Dordrecht De dienst van Woord en gebed zal worden gehouden zaterdag 14 november om 10.00 uur in de kerkzaal van 'De Goede Ree', Prin- sesselaan 51 te Sommelsdijk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Den Bommel. Gelegenheid tot condoleren in de verjaardag- kamer van 'De Goede Ree' vrijdag 13 novem ber van 19.30 tot 20.30 uur en in de kerkzaal na de begrafenis. (leen bloemen Onze geliefde schoonzus is op 10 november in haar woonplaats Sneek overleden op 84-jarige leeftijd na een geluk kig huwelijk van ruim 60 jaar. Oude Tonge: R van Loon K.van den Berge-van Loon C. van Loon J. van Loon-van den Berg A. van Loon-Hogeweg Ziefikzee: S. van Loon H.RC.van Loon-Hogeweg Katwijk aan Zee: M.M.Tavenier-van Loon C. Tavenier De begrafenis vindt plaats op zaterdag 14 november 2009 te Sneek na een afscheids- dienst in de Martinikerk aldaar. Verdrietig, maar dankbaar voor alle liefde, zorg en toewijding die wij van hem mochten ontvangen, geven wij u kennis dat na een moedige gedragen ziekte van ons is heenge gaan mijn innig geliefde man, onze lieve zorg zame vader en opa echtgenoot van Klaartje Neels geboren 5 juli 1932 overleden 12 november 2009 Dirksland: K. Los-Neels Middelharnis: Christina Overweel-Lo^ Hugo Overweel Jochem Oranjelaan 11, 3247 AL Dirksland Er is gelegenheid tot condoleren op maan dag 16 november van 19.30 tot 20.30 uur in het Hervormd verenigingsgebouw 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitge nodigd, zal gehouden worden op dinsdag 17 noveinber om 13.30 uur in 'Onder de Wiek'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Staakweg te Dirksland. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in 'Onder de Wiek'. Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart ontvangen, dan ver zoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. 28 oktober 1999 16 november 1999 Voor altijd in ons hart Adrie en Mariean t Chantal Daniël Nathasja Vera VRIJDAG 13 NOVEMBER 2009 Hedenmorgen bereikte ons het droevige bericht dat oud-collega de heer is overleden. De heer Duim is gedurende 40 jaar werk zaam geweest bij de gemeente Oostflakkee als medewerker buitendienst. In 2001 heeft hij een zilveren gemeentepen- nmg ontvangen voor zijn 40-jarig jubileum. Hij was een zeer gewaardeerde collega en wij zullen zijn betrokkenheid en inzet in dankba re herinnering houden. Wij wensen zijn vrouw en familie veel sterkte met dit grote verlies. College van burgemeester en wethouders van de gemeente Oostflakkee; Medewerkers buitendienst; Medewerkers binnendienst; Namens dezen, J. Heijkoop, burgemeester J.T.M. Brouwer, gemeentesecretaris Oude-Tonge, 11 november 2009 Najaren van zorg, moeite en verdriet welke zij moedig en geduldig gedragen heeft, behaag de het de Heere van onze zijde weg te nemen, onze lieve zorgzame moeder, grootmoeder en overgrootmoeder weduwe van Pieter Meijer in de leeftijd van 91 jaar. Sterke de Heere om in dit smartelijke verlies. J.C. Westhoeve-Meijer K. Westhoeve Wim en Marleen Ina en Kees Johan en Jacobi Peter en Klarina J.Meijer Joop Korina en Dimitri en achterkleinkinderen 12 november 2009 Correspondentie-adres: Fam. Westhoeve, Groenedijk 3 3253 LB Ouddorp Gelegenheid tot condoleren D.V. maandag 16 november van 15.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in de zaal van zorgcen trum 'De Vliedberg', Hoge Pad 2 te Ouddorp. De rouwdienst voor familie en belangstel lenden, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden D.V. dinsdag 17 november om 13.30 uur in verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. Aanslui tend zal de begrafenis plaatsvinden om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats te Oud dorp. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in 'Eben-Haëzer'. Geen bloemen Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. DEN HAAG - Er ontstaat steeds meer onrust over de regelgeving rond het Euro pese Natura 2000 project, dat gericht is op behoud en herstel van biodiversiteit. De Zuid-Hollandse CDA Staten fractie vindt daarom dat het ministerie van Landbouw en de Europese Commissie nu snel op een aantal punten duidelijkheid moeten ver schaffen. Allereerst vindt de CDA Sta tenfractie dat duidelijker over het voetlicht gebracht moet worden dat al bestaande EU regelgeving maatgevend is, en dat daaraan vanuit nationaal perspectief dus alleen het mini male toegevoegd kan worden. In de tweede plaats vinden de Statenleden dat snel duidelijk moet worden hoe het ministe rie van Landbouw voornemens IS de Natuurbeschermings wet uit 1998 te gaan wijzigen. Volgens het CDA gaat van die oude wet een verlammende werking uit, die veel gebieden die in principe in aanmerking komen voor Natura 2000, vol ledig 'op slot' lijkt te zetten voor wat betreft infrastructuur, ruimtelijke ordening en voor zieningen voor toerisme. CD.-X Woordvoerder Wie- brand Dijkstra: "Een snelle herziening van de Natuurbe schermingswet met het oog op Natura 2000 wordt steeds urgenter. Natuurlijk omdat dan eindelijk beter kan worden vastgelegd hoe we een deel van onze natuurgebieden vanuit economisch en ecologisch per spectief hernieuwd willen gaan inrichten. Maar vooral ook omdat er op dit moment breed onrust aan het ontstaan is rond Natura 2000. Vergunningen en beheerplannen lopen vertra ging op en komen moeizaam tot stand, en rond de aan te leggen infrastructuur doemen steeds meer hindernissen op. Een extra complicatie is dat de vernietiging van een vergun ning voor een Brabants veebe drijfdoor de Raad van State op 1 april dit jaar op basis van de Natuurbeschermingswet 1998 door veel betrokkenen wordt geïnterpreteerd als een forse tegenvaller met precedentwer king - een opvatting die met een herziening misschien kan worden weggenomen." Op zaterdag 7 november jl. vond de jaarlijkse bootvis wedstrijd van Sportvisserij Goeree-Overflakkee plaats. Net als in voorgaande jaren werd als locatie gekozen voor de Oosterschelde. In totaal 27 deelnemers hadden zich ingeschreven. Tussen 07.00 en 08.00 uur waren alle deel nemers aan boord en voer het schip 'De Onrust' het haventje van Burghsluis uit. Deze keer werd in overleg met schipper Marcel Mill ervoor gekozen om wat meer richting Ooster- scheldekering te vissen. Op die locatie zou er meer kans zijn op de vangst van grotere vis, met name platvis. Na een half uur varen was De Onrust op de plaats van bestemming. Om 08.45 uur klonk over de stille Oosterschelde het signaal 'vis sen' en werd het eerste dagdeel van de SGO bootviswedstrijd met veel enthousiasme bij de deelnemers gestart. Al vrij snel werd hier en daar vis aan de haak geslagen en de verdere verwachtingen zagen er goed uit. Al met al bleek echter na het verstrijken van de tijd dat er voornamelijk kleine vis gevangen werd. Het eerste dagdeel van de wedstrijd ein digde om 11.45 uur Op een dag als deze staat gezelligheid en onderlinge eenheid ook hoog in het vaandel. Daarom werd gezainenlijk gegeten, wat op 'De Onrust' best lukt. De saté, gebakken mosselen, etc. met een drankje smaakten iedereen goed. Na het verster ken van de inwendige mens startte om 13.00 uur het twee de dagdeel van de wedstrijd. Ondanks dat hier en daar nog wel wat vis aan de haak gesla gen werd, bleek al spoedig dat de meeste vis reeds in de och tend gevangen was. Voor de echte wedstrijdvissers die er in de ochtend qua cm gevangen vis al goed voorstonden, is dat een impuls om goed bezig te blijven om er alles aan te doen toch nog wat vis te vangen om de reeds behaalde positie in de nog niet beslechte eindstand te kunnen handhaven. Sommige deelnemers zijn hier een mees ter in. Om 15.15 uur klonk het signaal 'einde wedstrijd' en werd door de wedstrijd commissie de eindstand opge maakt, terwijl 'De Onrust' rus tig terugvoer naar Burghsluis. Omstreeks 16.00 uiu' vond de prijsuitreiking plaats. De uit slag van de bootviswedstrijd luidt als volgt: 1. Rini Noorddijk....373 cm vis 2. Niek Bazen304 cm vis 3. Arco Schaaf302 cm vis 4. Harry Alts267 cm vis 5. Leon Struik267 cm vis 6. Jan Landman240 cm vis Harry Arts en Leon Struik vingen allebei 267 cm vis en hadden beiden ook een gelijk aantal vissen. De positie 4 of 5 moest dus beslecht worden door loting. Bovenstaande heren ontvingen allemaal een boodschappenmand met inhoud. De nummers I en 3 ontvingen daarnaast uit han den van SGO \oorzitler Mario Nagtegaal een decoratieve ere prijs: zoutwatervissen uitge sneden op hout. en gemaakt door Ellen van der Bok xan Straalateljee van der Bok. De prijs voor de grootste vis (wijting van 36 cm) ging naar Leo Doornheim. De prijs voor de kleinste vis ging naar Kees Abrahamjan en Hans Wolfert. Beiden hadden een wijting van 15 cm gevangen. Tenslotte was er ook nog een prijs voor een bijzondere vangst, die in ontvangst werd genomen dooi' Cor Struik. Hij wist een wel erg stekelige zeedonderpad aan de haak te slaan, die na onthaken uiter aard weer netjes teruggezet werd in de Oosterschelde. In totaal werden er 229 vissen met een gezamenlijke lengte van 5094 cm gevangen, wat neerkomt op een gemiddelde lengte van 22 cm per vis. Dat is voor een beetje wedstrijd- visser toch teleurstellend. Ondanks dat qua vangst meer van deze dag verwacht werd, kunnen de deelnemers alsme de het bestuur xan Sportvis serij Goeree-Overflakkee en de bootviscommissie (Harry Arts, André van Heiikelen en Mario Nagtegaal) terugkijken op een geslaagde en bovenal sportieve dag. Voor foto's van de hier beschreven bootvis wedstrijd surft u naar www. sport\'isserijgo.nl waar u zoekl onder foto's. Hier vindt u ook de totaaluitslag. OUDDORP - Tijdens de Vision beurs te Ouddorp heeft Diabetes Vereniging Nederland afd. Goeree-Overflakkee is een diabetes prikactie gehouden. Hier hebben 300 mensen van de gelegenheid gebruik ge,n controle op diabetes. Uit de groep van 300 personen bleken er 7 diabetes te hebben zonder dat zij zich daarvan bewust waren. Deze personen zijn doorverwezen naar de huisarts. Ook waren er nog 10 personen met een duidelijk verhoogde bloed waarde. Zij kregen advies over hun voeding- en beweegpatroon. In het artikel over de eerste Mannenzangavond op Goe ree-Overflakkee, in onze editie van afgelopen dinsdag, staat een zeer storende fout. Deze avond woidt nl. niet zaterdagavond gehouden, maar VANAVOND, vrijdag 13 november. eilandennijBuwsnl oat km Hoofdnavigatje Snel en eenvoudig door de website navigeren kan via deze balk. Alle belangrijke pagina's rijn met één klik bereikbaar. Service Selangrijke informatie over abonne menten en de advertentietarieven. Vrijdag in de krant Een opsomming van belangrijke gebeurtenissen en artikelen uit onze eerstvolgende vrijdagkrant. Meditaties Wilt u de meditatie nalezen uit een krant die u niet meer heeft? Hier kunt u het nogmaals lezen. Activiteiten Een weergave van activiteiten die op het eiland plaatsvinden. Kijk hiernaast voor uitleg. foto's gemaakt? Hier kunt u uvj foto plaatsen! Kijk hiernaast voor uitleg. Zoek en vind Op zoek naar een specifiek bericht uit uw woonplaats? Vind uw bericht of foto via een eenvoudige of -.^^^^^^ uitgebreide zoekmachine. .1S:" Zoeken op dorp Geïnteresseerd in nieuws uit uw eigen dorp? Voer hier een plaatsnaam in en vind alles wat er in uw dorp te vinden is. Adverteren Adverteerders kunnen hier hun advertentie laten plaatsen. Informeer naar de mogelijkheden. Buttons 'n deze ruimte kunt u een button iten plaatsen. iformeer naar de mogelijkheden. amers de ruimte tussen de tekst kunt u een banner laten plaatsen. Informeer naar de mogelijkheden. Artikelen Hierin leest u het laatst toege voegde en actuele nieuws. Klik op 4e kop om meer te lezen over het desbetreffende artikel Activiteit plaatsen Ga met de muis op acHvi- teitenagenda staan en klik op plaats een activiteit Vul de velden in en klik op verstuur Controleer uw tekst en als u akkoord gaat met de voorwaarden, klikt u op verzenden. Uw bericht wordt beoordeeld en online gezet foto{'s) plaatsen Ga met de muis naar foto's op flakkee en klik. Klik daarna op stuur ook uw foto in Vul de velden in, selecteer uw foto('s) en klik op naar stap 2 Als u alles goed ingevuld hebt en akkoord gaat met de voorwaarden klikt u op verzenden Den Haag - De visserij sector in Zuid-Holland verkeert op dit moment in zwaar weer. Er moet daar om gezocht worden naar alternatieve bronnen van inkomsten en naar moge lijkheden om de visserij te verduurzamen. Op aan dringen van de CDA Sta tenfractie gaat de provin cie zich hiervoor inzetten. Daardoor wordt het moge lijk om in totaal bijna 5 miljoen extra te investe ren in de regio Voordelta. De CDA Statenfractie deed haar verzoek tijdens de alge mene beschouwingen van 11 no\ember De provincie kan in totaal ca 2,3 miljoen euro verdelen om de regio een economische en ecologische impuls te geven: 1,5 miljoen afkomstig van het ministerie van X'erkeer en Waterstaat en het Gemeentelijk Havenbe drijf Rotterdam (als compen satie voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte), en 0,8 miljoen euro afkomstig van het Europees Visserij Fonds. Iniu- atiefnemers van nieuwe plan nen zijn verantwoordelijk voor de andere helft van de inves teringen. Om over de extra Europese middelen te kunnen beschikken, is het nodig dat de provincie een coördinerende rol gaat ver\'ullen en dat zij zorgt voor de cofinanciering. De provincie was hier in eer ste instantie terughoudend in, omdat zij dit niet tot de provinciale taken rekende. CDA woordvoerder Maico Heemskerk heeft het provincie bestuur in een breed gesteund amendement opgedragen om deze coördinerende taak op te pakken. Hij kreeg van gedepu teerde Evertse de bevestiging dat de provincie deze belang rijke projecten gaat faciliteren. Het CDA Statenlid vindt het een goede zaak dat hiermee nu extra gelden voor de regio worden veilig gesteld: Als je 5 eiuo op straat vindt, buk je ook om het op te rapen. Je laat als provincie dan toch geen 2,3 miljoen euro liggen? Deze gelden zijn van groot belang voor Goeree-Overflakkee. De economische sector is daar sterk afhankelijk van de visse rij. Hoewel de sector het op dit moment moeilijk heeft, toont zij toch ook veerkracht. Zo zijn er bijvoorbeeld in Goedereede al diverse innovatieve inidatie- ven ontplooid binnen onder wijs, visafslag en vloot. Nu de provincie haar coördinerende rol oppakt, krijgt de regio de financiële impuls die zij op dit moment verdient. Geld om te investeren in duurzaamheid, innovatie en in verbetering van de werkgelegenheid.' In onze volgende editie een reac tie van wethouder Arend-Jan van der Vlugt en Johan van Nieuwenhuijzen van de URA op dit vreugdevolle bericht voor vissers en gemeenten op het eiland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 3