Schoolontbijt op Eben-Haëzerschool legt verbinding tussen Dankdag en Actie Schoenendoos D^nenzangavond CONSUMENTENBEURS Bosman Kalis PLASTIC VISITEKAARTJES mexicaanse griep VISION november 2009 www.groothandelkoole.nl N. A. van Kempen GOEDEREEDE-HAVEN- HOOFD - Evenals op meer dere scholen in de regio - en elders in het land - werden de kinderen van de Chris telijke Eben-Haëzerschool getrakteerd op een ontbijt. Het was op de dag dat Dank dag werd gehouden en ook de start van de week waarin men aan de Actie Schoe nendoos gaat beginnen. De kersverse locatiedirecteur Jos Baar legde een verband tussen de verschillende fenomenen, en 'Echte Bak ker' Kommer Akershoek uit Ouddorp zorgde voor het ontbijt. Gezonde ontwikkeling van het kind Dankdag «eten» oezoose^ £gB©m^ï8ffi)aiB Voor. agr. taxaties en bemiddeling bedrijfstaxaties grondzaken planschade onteigening @T H.C. Graafland huisarts 1E VACCINATIE Dinsdag 10 november 17.00-19.00 uur Woensdag 11 november 17.00-18.00 uur SPORTHAL DORPSTIENDEN OUDDORP groepsleerkracht (m/v) leerkracht of onderwijsassistent (m/v) VRIJDAG 6 NOVEMBER VAN 14.00 -21.00 UUR ZATERDAG 7 NOVEMBER VAN 10.00- 16.30 UUR Door Adri van der Laan Meer dan een halt miljoen kinde ren hebben deze week meegedaan aan het Nationaal Schoolontbijt. Met organiseren van een derge lijk ontbijt worden verschillende doelen gediend. .AJlereerst wordt onderstreept dat een goed ontbijt voor jonge kinderen heel belang rijk is. Daarom wordt er rondom het Nationaal Schoolontbijt campagne gevoerd voor een goed ontbijt. 'Samen ontbijten TOP', zo is het landelijke thema van het School ontbijt. Elders in het land heeft daarom een aantal topsporters deelgeno men aan het ontbijt. Wie de 160 kinderen van de Eben-Haëzerschool aan het ont bijt ziet zitten, legt ongetwijfeld 'de link' naar kinderen elders in de wereld, die een dergelijk over vloedig ontbijt - en nog veel meer - moeten missen. De organisaties van het ontbijt - de bakkers van Nederland en een aantal andere leveranciers van broodbeleg- heb ben ook oog gehad voor de nood in de wereld. Het ontbijt was dan ook niet helemaal gratis, maar de kinderen moesten een kwartje voor hun ontbijt betalen. Dit 'sym bolisch bedrag' levert natuurlijk landelijk een fors bedrag op, en met dit bedrag wordt de Stichting Right To Play ondersteund. Deze stichting gebruikt vier the ma's in spelprojecten in ontwikke lingslanden: onderwijs en ontwik keling van kinderen; ontwikkeling van de gemeenschap; conflict preventie en vredeseducatie en gezondheid en preventie van ziek tes. "De sport- en spelprogramma's leggen de basis voor een gezonde ontwikkeling van het kind. Naast de vele fysieke voordelen ervan, zorgen sport en spel ook nog voor veerkracht, een goede band met volwassenen, een gevoel van vei ligheid en geborgenheid omdat het gaat om blijvende activiteiten. Verder leert het kind waarden als zelfvertrouwen, teamwork, communicatie, het gevoel erbij te horen, discipline, respect en fair play. Right To Play gelooft dat een kind een beter leven kan hebben door te sporten en te spelen. En een gelukkig kind heeft weer een positief effect op de ontwikkeling van de gemeenschap waarvan dat kind deel uitmaakt. Right To Play noemt dit 'Ontwikkeling door Sport'". Voordat de kinderen aan het ont bijt begonnen legde juffrouw Baar uit dat de school ervoor gekozen heeft om het ontbijt op Dankdag te houden en stil te staan bij het ontvangen van het dagelijkse eten. Ze vertelde het verhaal van 'de soepsteen' waarin mensen geza menlijk spullen bij elkaar brachten om een pan soep te koken. Uit het verhaal bleek dat als men samen te werk gaat er grote din gen kunnen gebeuren, en dat geldt ook rondom het eten in ver band met kinderen in ontwikke- hngslanden. Ook wees juf Baar op de Aktie Schoenendoos, waarvoor de kinderen deze week spullen gaan inzamelen. Bakker Kommer Akershoek uit Ouddorp had duidelijk veel ple zier in het uitdelen van de bolussen en de eierkoeken én in de eetlust van de kinderen. Hij kreeg dan ook een dankbaar applaus van de kinderen van Eben-Haëzerschool. De kinderen van de Eben-Haëurschool lieten het ontbijt, waaraan bakker Kommer Akershoek een grote bijdrage leverde, zich goed smaken. Foto: Adri van der Laan k*2'iGf M Rehob6thpH<leH»mmje|sdijk InLoopBaffaTftgaomur Dirigenl Orggi Strijen - Handelsstraat 20 - Tel. (078) 6741200 Middelharnis - Zemikeweg 10 - Tel. (0187) 487219 beëdigd ma/celaar/ taxateur Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax (0187) 60 39 04 Email: vankempentaxaties@wanadoo.nl LMV Voorstraat 13, 3247 CD Dirksland Tel. (0187)60 12 27 Spoed: (0187) 60 33 07 www.graafland.praktijklnfo.nl ledereen met een indicatie heeft een uitnodiging thuis gehad. Daarnaast worden uitgenodigd: - Mantelzorgers en gezinsleden van ernstig zieke mensen. - Gezondheldspersoneel die contact heeft met risicopatiënten. - Zwangere vrouwen met medisch risico in de laatste 6 maanden van de zwanger schap. Dé Consumentenbeurs op de kop van Goeree Algemene informatie öe grondslag van de vereni ging is de Bijbel, &ods on feilbaar Woord, zoals sa mengevat in de örie Formu- lieren van Enigheid. Onder de vereniging ressor teren nu 3 scholen: DGroen van Prinstererüuit Middel harnis met 192 leerlingen in acht groepen, DSchool met de Bijbelüte Sommelsdijk en ÜSchool met de Bijbel de RegenboogOte Melissant. be school ligt centraal op het eiland Goeree- Overflakkee, een eiland met veel natuurschoon en overige recreatieve mogelijkheden. Voor verdere informatie verwijzen wij naar onze website: www. cbs-groen. nl senDiiinniEEiJiEi Het bestuur van de Vereniging voor prol chr primair onderwijs op ger grondslag op Goeree-Overflakkee vraagt op de Groen van Prinstererschool te Middelharnis een enthousiaste 0,6221 wtf (instroomgroep) tijdelijk en een begeleiding leerlingen met LSF (3 leerlingen) tijdelijke benoeming We bieden u met ingang van D.V. 4 januari 2010 een baan op een fijne school, voor de dagen: maandag, woensdag en donder dag; eveneens met ingang van D.V. 4 januari 2010 een baan om drie leerlingen met LGF op de dinsdag en de vrijdag ochtend te begeleiden; de mogelijkheid om op beide vacatures te solliciteren; een baan op een school die als missie heeft: Veelzijdig leren om kleurrijk te leven en werkt in de kleutergroepen volgens de ondenwijskundige visie Basisontwikkeling met een mix van programmagericht werken; ondersteuning in de vorm van persoonlijke begeleiding tij dens de beginperiode, maar ook daarna; een gezellig team dat bestaat uit vijftien medewerkers. We verwachten van u, dat u van harte de grondslag van de Vereniging onderschrijft en uitdraagt; bij voorkeur lid bent van de Ger. Gem. of de Hersteld Hen/. Kerk; als u lid bent van Herv. Gem. (ger. bond signa tuur) of de Chr. Ger. Kerk, kunt u ook solliciteren; zich vooral betrokken weet op het jonge kind (4 tot 6 jari gen); een uitdagende leeromgeving voor jonge kinderen kan creëren; open staat voor onderwijsvernieuwingen. Lijkt het u wat? Stuur dan uw handgeschreven sollicitatiebrief binnen acht dagen aan de secr. van de vac. com., dhr. T. Steenbeek, Klampenmeet 5, 3245 DC Sommelsdijk. Alle overige informatie wordt u graag gegeven door onze lo catiedirecteur mw. M. de Jager: 0187 482486 (school), 0187 4866S7 (privé) of per email M.de.Jaaer&cbs-Groen.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 12