NedLab zet deuren open voor het publiek Keukencentrum Tieleman sluit woonmaand feestelijk af Bakkerij Bienefelt levert ontbijt op scholen 6 en 7 november: Nationale Opel Testdag bij de Knöps Groep EIIIVI1D01-niEUW5 Klantenkring Groei Een conflict... o help! Kerkdiensten Ger. Gem. Concentratie en gezond gewicht Bureau Jeugd en Gezin en de vrijwilligers Lezing fruit verwerken Modellen Openingstijden Radio Super star bij begrotingsraad Veilig Verkeer Nederland Prikactie Diabetes op Vision Psallite Deo zingt voor jongerenwerk Thaise viskoekjes Plezier en humor PAGINA 9 DINSDAG 3 NOVEMBER 2009 MIDDELHARNIS- Zelf shampoo of tandpasta maken, testjes uitvoeren of een chemisch grapje uithalen? Het kan alle maal op zaterdag 7 novem ber aanstaande tijdens de open dag van Nedlab aan de Van Leeuwenhoekweg 2 in Middelharnis. Een actieve open dag ter gele genheid van het tienjarige bestaan van het bedrijf. Eigenaar Willem Struijk nodigt iedereen uit om op deze dag langs te komen tussen 11.00 en 16.00 uur. Vooral ook jongeren zijn van harte welkom om zich eens te laten infor meren over het veelzijdi ge vak van laborant en de mogelijkheden om zich te ontwikkelen binnen het bedrijf. Door Mirjam Terhoeve Willem Stniijk bt-goii iii 1999 voor zicli/elf, na 2') jaai werk zaam Ie zijn geweest in com merciële laboratoria. "Ken stap, waarvan ik nooit spijl heb gehad", zegt hij. "Ik ben begonnen in een ruimte bij het Binnenhof met zo'n drie a vier tweedehands ap|)ara- ten. Eigenlijk liep het van hel begin af aan heel erg goed. Na een half jaar kon ik het werk al niet meer aan in mijn eentje ei\ moest ik mensen in dienst nemen en bovendien steeds meer apparaluin' aanschal- f'en. Die trend zetle zich steeds verder voort. Na driejaar was het dan ook hoog tijd voor een groler pand en toen zijn we naar de Van I.eenwenhoekvveg verhuisd. Inmiddels groeien we ook liier alweer haast uil ons jasje. We zijn dan ook al weer volop plannen aan hel maken om hier verdei uil Ie breiden". Willeirt Slruijk en zijn veer tien medewerkers honden zich dagelijks bezig mei labo- ra t o r i ii m d i e n s I v e r 1 e u i II g "Wij werken onafliankelijk en zelfstandig voor zowel bedrij ven, als ook veizekerings- ^Ènm-^ii^ inrÉiiMilfililitfÉÉIlliiil'lll Uii inilll \'fll! ili'l Jt(iil/ni till' .\iiiiji/>, maatschappijen, de industrie, particulieren en overheden", legt Willem uit. "Onze dienst verlening strekt zich uit van een simpele analyse lot uit gebreid onderzoek. Daar naast doen wij ook metingen op locatie, bijvoorbeeld met draagbare meetapparatuur of een tijdelijk klein lab en verder assisteren onze mede werkers ook wel in labora toria van de klant zelf. We hebben in de afgelopen jaren wel gemerkt, dal de labora- loiiiimdienslverlening steeds complexer wordt. Het gaat veelal niet meer alleen om het onderzoek zelf, maar we wor den steeds vakei' gevraagd om problemen o|) te lossen. Dat vereist steeds uitgebreidere ofidei zoeken. Het is voor ons dus erg belangrijk om de omwikkelingen op dit gebied goed Ie blijven volgen". De klantenkring van Ned Lab is zeer divers, maar ook internationaal. "We werken voor opdrachtgevers door heel Neclerland, maar ook uil Frankrijk, Duitsland, België en zelfs uit China", beaamt Wil lem. "Zij komen uit de meest uiteenlopende branches. Van aardolie, chemicaliën, kunststoffen en cosmetica tot diervoeder, farmaceutica en compost, om maar wat voor beelden te noemen, ledereen, die ons nodig heeft kan hier aankloppen op het gebied van analytische chemie of' microbi ologie. Ons bedrijf'voldoet aan alle gestelde eisen. En dat zijn er heel wat. Steeds opnieuw wordt het bedrijf' getoetst. We zijn reeds in het bezit van het ISO 9001-certificaat en op zeer korte termijn wordt daar ook NEN-ISO 17025 aan toe gevoegd. Dit kwaliteitscertifi caat wordt door steeds meer opdrachtgevers verplicht gesteld". Willem Struijk is ook trots op het leerbedrijf van NedLab. "Wij leiden binnen het bedrijf mensen op tot een volwaardige MBO-laborant met een lande lijk erkend diploma", vertelt hij. "Zelf ben ik bevoegd docent en NedLab is een geaccredi teerd leerbedrijf. Ieder jaar hebben we plaats voor enkele mensen, die bet vak hier zowel in praktijk als in theorie kun nen leren. Daarnaast bieden we ook stageplaatsen aan voor de reguliere MBO en HBO- opleidingen en verzorgen we trainingen voor mensen, die al als laborant of analist werk zaam zijn bij een bedrijf". Willem heeft nog grootse plan nen voor de toekomst. Hij hoopt, dat zijn bedrijf in 2013 livee keer zo groot zal zijn als nu. Hij lacht: "Dat klinkt ambi tieus hè? Ja, dat is het ook. Mis schien ben ik verwend. De laat ste jaren is ons bedrijf steeds zo'n 15% per jaar gegroeid, fnniicidels heb ik ook al een kantoorpand in Rotterdam. Daar wil ik de onderzoeksac tiviteiten gaan vestigen in een BV. Rotterdam ligt wat centra- Ifi; dus dat is wel handig. Of ik last heb van de crisis? Tot nu loe valt het wel mee. De groei is wat afgenomen, maar is er nog wel en de bestaande klan ten zijn allemaal gebleven, dus ja, ik zie de toekomst niet ver- iroiiwen tegemoet". Wie meer inloiinatie wil over NedLab kan langskomen op 7 novem ber aanstaande. Ook kan men een kijkje nemen op de web site; www.nedlab.nl PUTTERSHOEK - In ieder bedrijf hebben we te maken met conflicten, of dat nu met leveran ciers, met klanten of zelfs met medewerkers is. Hoe reageren we dan? Wil len we ons gelijk hebben en halen, de ander onder druk zetten zodat die geen kant op kan, of zijn we bereid om afstand te doen van ons 'recht'? Geloof ill de mak, een initiaüef van CBMC Nederland, orga niseert op 18 november 2009 om 7.00 uur een ontbijtbijeen- koinst in Cultureel Centrum De Drie Lelies in Putterslioek over dit thema. Coen Lege- maate, econoom en theoloog, licht het thema verder toe. De open ontbijtbijeenkomst vindt plaats in Cultureel Cen trum De Drie Lelies in Putters- boek, Narvikstraat 1. Onder nemers, zakenmensen en vrije beroepsoefenaars zijn welkom op woensdag 18 november 2009, van 7.00 uur tot 8.30 uur. Deelname kost 17,50 en kan ter plaatse worden vol daan. Opgave is mogelijk via het regiogedeelte van de web site wwtv.chiiic.iil. 'Geloof in de ztiiih' is een initiatief van CBMC en enkele onderne mers uit de H<jeksche Waard. Ontmoeting en gesprek met elkaar, door middel van ver schillende bijeenkomsten, zor gen ervotjr dat cjndernemers toegerust worden om zaken te doen vanuil Bijbels perspec tief. Vragen die onder andere aan de orde komen zijn: wie ben ik, hoe onderneem ik, wat gebeurt er in mijn bedrijf en lioe reageer ik adequaat op mijn omgeving? OUDE-TONGE - Vanavond, dinsdag 3 november, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. OUDDORP - Donderdag 5 november, 19.30 uur, ds. C.J. Meeuse. GOLTGENSPLAAT - Don derdag 5 november, 19.30 uur, ds. J.S. v.d. Net. MIDDELHARNIS - Bak kerij Bienefelt levert ont bijt op SBO de Wegwij zer, Groen van Prinste- rerschool, obs d'n Tuun, Bosseschool, Het Kom pas en De Ark. Dit in het kader van het Nationaal Schoolontbijt. fii deze week fevert Bakkerij Bienefelt een ontbijt \oor 1030 basisschoolleeringen. De bak ker zorgt dan voor het veise brood en de verse broodjes deze ochtend. Bo\'endien is bakker John Bienefelt ook N'crantwoordelijk xoor de toe- \'oer van hel ct)mplete ontbijt aan SBO de Wegwijzer, Ciroeii \an Prinsterersctiool, obs d'n Tuun, Bosseschool, Hel Kom pas en De Ark. "Glunderende kinderen, die vol energie aan de dag kunnen beginnen: daar doen we het voor", aldus John Bienefelt. In liet ontbijt vormt brood de basis. John Bienefelt: "Brood is een bron van waardevolle voedingssU)f- fen zoals vitamines, mineralen en voedingsvezels. We gaan de school echt een topontbijt leveren!" Het Nationaal Schoolontbijt is uitgegroeid lot het grootste ontbijtevenement waaiaan dit jaar 2.500 basisscholen mee doen. Dit betekent dat tijdens de week van Het Nationaal Schoolontbijt zo'n 540.000 kin deren 's ochtends een ontbijtje nuttigen op school en via les pakketten kennismaken met liet belang an een goed ontbijt. Ontliijten is broodnodig. Een ontbijt helpt het lichaam op gang en voorkomt bij leeilin- gen concentralieproblemen op school. Ook is een goed ont bijt belangrijk bij het nastre ven van een gezond gewicht. Het Nationaal Schoolontbijt laat kinderen, hun ouders en hun leerkrachten het belang zien van het ontbijt als de beste start van de dag. Zowel het Voedingscentrum als het Con%'enant overge wicht juichen hel initiatief toe. Het Nationaal Schoolontbijt bestaat dit jaar naast een assor timent wil-, bruin- en volko renbrood en broodjes uit bal- varine, smeerkaas, gekookte eieren, fruitstroop, \ruchleii- hagel en verse halfvolle melk. "Het Nationaal Sclioolontbijl 2009 geeft met veel voorkeur- sptoducten het goede voor beeld", aldus Patricia Schutte van het Voedingscentrum. Het Nationaal Schoolontbijt wordt georganiseerd door bet Vborlichtingsbuieau Brood. Op 14 oktober is het Bureau Jeugd en Gezin officieel geopend. Alle soorten hulp voor ouders en kinderen onder één dak. Wat betekent dit nu voor ouders die een prol^leem- jtmgere in het gezin tiefiben? Is affes nu meteen opgetosi? Het lijkt te mooi om waar te zijn, zeker na alle negatieve berich ten over falende Jeugdzorg en lange wachtlijsten. Hoe gaal hel in zijn werk en kan iedereen er zomaar naar binnenlopen? Wat is de samenwerking met Vrijwilligers zoals bijvoorbeeld de Moedige Moeders G.O. die zich inzetten voor ouders en jongeren met een versknings- piobleem? Me\rouw Eli)' Win kelman, coördinator voor alles wat met jongeren en hulporga nisaties Ie maken heeft van de gezamenlijke gemeenten op het eiland, komt op 9 november in het Diensteucenlrum ie Mid delharnis om hierover te spre ken. Voor iedeieen die graag op de hfjogle wil zijn en blijven wat er allemaal mogelijk is op hel gebied van zorg aan ouders en jeugd, is van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. Dienstencentrum- Doetin- cheursestraat 27 - Middelhar nis. Voor meer informatie kunt u bellen naar: 06-25295021. Traditiegetrouw organi seert de Knöps Groep op de eerste zaterdag in november de Nationale Opel Testdag. Dit jaar staat de 16e editie van de gratis (winter)con- trole voor de deur. Door de samenwerking met de eilandelijke afdelingen van Veilig Verkeer Neder land valt er in het weekend van 6 en 7 november a.s. van alles te beleven! Op vrijdag 6 november van 15.00 tot 18.00 uur en zaterdag 7 november a.s. kunnen Opel-rijd(st)ers hun voertuig gratis laten controleren bij één van de vestigingen van de Knöps Groep. In de werkplaats wordt de auto zorgvuldig ge'inspecteerd, zodat men met een veilig gevoel de winter tegemoet kan zien. Tijdens de Nationale OpelTesl- dag kan Opel-rijdeud (Joeree- Overflakkee (Knöps), Schou- wen-Duiveland (Akkeidaas), 'I'holen Sint-Philipsland (De Jonge) hun auto op achttien punten laten controleren. Zo worden onder meer alle win- tergevoelige onderdelen van het koelsysteem nagekeken. Wim Diepenhorst, aftersales manager bij de Knöps Ciroep legt uit: "Indien na de test alle elf winterspecifieke elementen in oi'de zijn, wordt de klant de mogelijkheid geboden om voor slechts 15 (normale Winterplan-pvijs 19,95) het Opel Winlerplan-certificaal aan te schallen. Dit certificaat geeft de klant de garantie dat de auto zonder technische pro blemen de winter doorkomt." Behalve de gratis 18-punten- check zijn er nog veel meer redenen voor een bezoek aan de Knöps Groep, "Naast het gratis laten controleren van de Opel is de Nationale Opel Testdag natuurlijk dé dag om eens een testrit te maken in de \eelzijdige Opel Corsa, de revolutionaire Insignia of een gebruikte Opel naar keuze". \ertell verkoopleider Twan van der Made. "Daarnaast pri- meui 1 Chevrolet mét de gloed nieuwe Chevrolet Cruze én hebben wij speciaal 23 nieuwe Malizzeii - legen zeer scherpe actieprijzen - ingekocht. Ook is er deze dag een exlia fees telijk aanbod voor mensen die op zoek zijn naar een occasion. ()iize aantrekkelijke Financie- ringstarieven (al vanaf 4,9%) in combinatie met minimaal I jaar garantie maakt de aan schaf van een gebruikte auto nu wel heel aantrekkelijk." Voor het actuele aanljod van de Knöps Groep Occasions bent tl van harte welkom in de showrooms of Op website www. knopsbv.nl. Ook de inwendige mens wordt bij de Knöps Groep niet verge ten. Zo kunt u in Middelharnis/ Sommelsdijk genieten van een gratis portie Flakkeese poters met spek, terwijl de vestiging in Noordgouwe u trakteert op anibachtelijk bereidde oliebol len. Op deze dag wordt ook aan de kinderen gedacht;. Zo zijn er speciale kleurplaten, bal lonnen en feestelijke attenties. Ook de Shell-taukstations in Sommelsdijk en Ouddorp laten zich cleze dag onbetuigd. Daarom ontvangt iedere tan kende bezoeker bij beide tank stations op zateidag 7 novem ber a.s een 'draagtas inhoud', geheel gratis. met dins- mevr. voor GOEDEREEDE - Op dag 10 november geeft Marie José Meertens Groei Bloei een lezing met het thema 'Het verwerken van fruit uit je eigen tuin'. Mevr. Meertens is verbonden aan De Kleine Aarde in Boxtel waar zij o.a. presentaties en cursussen geeft over hel aanleggen en onderhouden van moestuinen. Tijdens de lezing worden de vele fruitrassen die een plaats in uw tuin verdienen behan deld en recepten besproken voor het maken van jam, sap, desserlsatis en likeurtjes. En natuurlijk mag u proeven wat zij gemaakt heeft van het fruit uit haar eigen tuin. Aanvang lezing 20.00 uur in het vereni gingsgebouw Oostdam te Goe- dereede. Toegang voor Groei Bloei leden is gratis, niet leden betalen 2,50. MIDDELHARNIS - Radio Superstar is op donderdag 5 november live bij de begro tingsraad van de gemeente Middelharnis. De politieke uit zending begint om 15.00 uur. Radio Superstar is te beluis teren op 105.9 (kabel gent. Middelharnis), 107.3 FM (vrije ether), via TV Superstar en via www.i-adiosuperstar.nl Deze ediiie van de Natioiiale Opel Testdag staat in het teken van veiligheid, hetgeen blijkt uit de steun aan het project 'Op voeten en fietsen naar school' van Veilig Verkeer Nederland (VVN). Per verkocht Winterplan-certificaat op 6 en 7 novem ber schenkt Opel 2 aan dit project. "Een goede zaak", vult Algemeen Directeur Herman de Blok aan. "Wij zijn dan ook erg verheugd met de samenwerking die wij met onze plaat selijke VVN-afdelingcii liebben bereikt." Speciaal tijdens de Opel Testdag zal op zaterdag 7 november het item 'dode hoek' onder de aandacht worden gebracht. "In onze regio een hot-item", vertelt De Blok. Tijdens de Nationale Opel Testdag zullen de vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland u aan den lijve laten ervaren wat het verkeersitem 'dode hoek in de praktijk daadwerkelijk inhoudt. Omdat veilig heid bij de Knöps Groep hoog in het vaandel staat, kunt u bij de medewerkers van Optiek Hisschemöller uit Middelharnis terecht om uw 'troinve kijkertjes' aan een gratis uitgebloeide oogmeting te onderwerpen. OUDDORP - De Diabetes Vereniging Nederland, afde ling Goeree-Overflakkee is ook dit jaar aanwezig op de beurs Vision op vrijdag 6 en zaterdag 7 november. In samenwerking met de Kring Apotheek Oud dorp wordt weer een prikactie gehouden. Een ieder is van van harte welkom om gratis te laten controleren of u dia betes heeft. De openingsdjden zijn op vrijdag van i4.00 uin tot 20.30 uur en op zaterdag van 10.00 uur tot 16.30 uur Diabetes kan een ieder tref feu ook zonder dat u ergens last van heeft. Bij een grote emotionele gebeurtenis, grote schrik, een been of armbreuk is het mogelijk dat u al diabetes wordt. Zeker op oudere leeftijd is het verstanclig dit regelma tig te laten controleren het zij door uw arts of zo als nu op de beurs. MIDDELHARNIS - Jon gerenkoor Psallite Deo geeft op vrijdag 6 novem ber een uitvoering geven t.b.v. Stichting Ontmoe ting ten behoeve van het Jeugdwerk op Goeree- Overflakkee. Stichting Ontmoedng hecli hier samen met enkele organi satie op het eiland een project in het kader van Hel geheim van Goeree-Overflakkee. De avond wordt gehouden in de Her\'ormde Kerk van Mid delharnis. Het verzorgt samen met een gelegenheidskooi de avond. Hieraan doen ook enkele instrumentalisten mee. ter ondersteuning van de koren. Op het programma slaan stuk ken van o.a. Bach, Buxtehude. Wesley en van de dirigent van Psallite Deo, Johan Nijsse. Deze uitvoering is voor Johan Nijsse zijn laatste uitvoering- Het koor is op zoek naar een dirigent. Na afloop is er gele genheid om afscheid te nemen van Johan Nijsse. Meesterkok Ad Janssen, de prijswinnaars en medewerkers van Keukencentrum Tieleman. I MIDDELHARNIS- Keu kencentrum Tieleman sloot afgelopen zaterdag op feestelijke wijze de oktober woonmaand af. Gedurende deze maand kreeg iedere bezoeker van het keuken centrum een smakelijke attentie met daarbij een uitnodiging voor de gra tis kookdemonstratie van meesterkok Ad Janssen. Bovendien maakte men kans om één van de vijftien beschikbaar gestelde prij zen te winnen. Vele mensen gingen op dit aanbod in en het was zaterdag dan ook een drukte van belang in 'de beste keukenzaak van het jaar 2009'. Door Mirjam Terhoeve Vooral de kookdemonstra tie van Ad Janssen trok veel bekijks. Ad Janssen is bekend van tv, maar ook runt hij een X'iertal gerenommeerde res taurants, is druk bezig om nog eens drie restaurants op te zetten, heeft een kookstudio, een bruidstaartencentrum en daarbij ook nog een viszaak in zijn woonplaats Rhoon. Een clruk baasje dus. Tijdens zijn loopbaan fieeft hij al vele keukenzaken gezien, maar keukencentrum Tieleman deed zelfs deze ervaringsdes kundige verbazen. "Echt waar, ik keek mijn ogen uit toen ik hier binnenstapte", vertelde hij enthousiast. "Wat een fantasti sche zaak. Een schitterende showroom met mooie keukens, prachtig afgewerkt en in de meest uiteenlopende stijlen en prijsklassen. Ik ben echt onder de indruk. De keukens, die hier staan zijn de droom voor iedere kok". Ad Janssen kon zich dus hele maal uitleven in Middelharnis. "We hebben Thaise viskoekjes gemaakt, komkommersalade, kipsateetjes gepaneerd met kroepoek en tot slot geroos terde appeltjes met peper en gember", liet hij weten. "Wie dit alles thuis zelf ook eens wil maken, kan kijken op mijn website www.adjanssen.nl Daar vindt men de recepten. Nee, thuis kook ik bijna nooit. Ik ben veel te vaak onderweg. Maar ik vind het erg leuk om dit hier te doen. Zeker, als je daarvoor zo'n mooie keuken lotje beschikking krijgt. Na afloop van de kookdemon stratie verzamelde iedereen zich in lunchroom "Inside" voor de bekendmaking van de prijzen. Jan Tieleman was erg in zijn nopjes met de komst van de vele bezoekers. "Toen ik zeven jaar geleden mijn plan nen opperde voor dit nieuwe concept, dacht iedereen, dat ik niet goed bij mijn hoofd was", vertelde hij de aanwezi gen. "Ik wilde, dat hel kopen van een keuken een feest moest zijn. Dat klanten daar plezier in zouden hebben. Dat is dan ook onze slogan gewor den. Ik heb nooit spijl gehad van deze beslissing, wam hel werkt. Dat zie je nu in deze tijd van recessie. Waar ande re keukencentra 30% moeten inleveren, zien wij een toena me van 25%. Ik ben daar erg trots op. Ik vind hel dan ook fijn, dat we in de woonmaand vele bezoekers mochten ont- van<^en en dal zij ook vandaag weer aanwezig zijn om kans Ie maken op een prijs. We zijn zeer vereerd dat meester-kok Ad Janssen de prijsuitreiking wil lerzorgen". Faiii: Wim x'ini [hswii hültj^irifk Ad Janssen deed dit met 'veel plezier en humor en alle prijs winnaars werden nog even met de kok op de foto gezel. Er waren tien wijnpakketten te vergeven en daarnaast vijf hoofdprijzen. De vijfde prijs: Een diner cheque l.w.v. 150,- voor 2 per sonen in het Kasteel van Rhoon (eigendom van Ad Janssen) ging naar de familie Arends uit Hellevoetsluis. De vierde en derde prijs: Beiden een woon- cheque t.w.v. 300,- van Interi eur Paauwe uit Zonnemaire, gingen naar respectievelijk de familie Duijvestein uit Naald wijk en de familie Van Loon uit Melissant. De tweede prijs: Een weekend rijden in een Audi TT van Voorne Pullen Auto- groep t.w.v. 350,- ging naar de familie Van den Bos uit Hel levoetsluis en de eerste prijs: Een Tieleman Herfstarrange- tnent voor iwee personen t.w.v. 400,- in Hotel Gastronomique 'De Echoput' in Apeldoorn, ging naar de familie Mijnans uit Spijkenisse. Op de site www.tielemanketi- kens.nl vind men alle foto's en overige informatie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 9