UW afdeling zet promotiefilm online SGP Dirksland keurt begroting af en geeft geen Vrijbrief' voor De Gooye Ooms Construction bv Werkvoorbereider Uitvoerder Calculator Don Kosaken Chor en Zeeuws Mannen Ensemble in concert 'Smerige kassen' niet welkom op Flakkee Grote bingo in Achthuizen Verkoping Geldershof EIIAtlDEn-niEUWS VVV z Film DIRKSLAND - De gemeenteraad van Dirksland is niet direct betrokken bij de moge lijke vestiging van glas- tuinbouw op het grond gebied van Oostflakkee maar wil wel graag op de hoogte worden gehou den. Een motie van die strekking, afkomstig van raadslid Huber kreeg donderdagavond bijna raadsbrede onder steuning. Alleen de WD stemde tegen. Stabiel en solide Struisvogelpolitiek Veiligheidsregio De Gooye Ooms Construction bv - behorend tot de Ooms Avenhorn Groep - is actief op tiet gebied van infrastructurele projecten. Wegenbouw, waterbouw en leiding bouw zijn de l<ernactiviteiten van de onderneming. Ons werkgebied kan gedefinieerd worden als een brede strook langs de geliele kust; van Texel tot in Zeeland. Vanuit de vestigingen SchanA/oude, Schoorldam, Den Haag en Middelharnis worden de werken aangestuurd. Ooms staat bekend als een innovatieve partij. Met een enthousiast team stappen wij in zowel grote als kleine projecten. Realisatie van de Euromax Terminal op Rotterdam-Maasvlakte, aanpak van de zwakke schakel Flaauwe Werk, maar ook restauratie van Droogdok Jan Blanken, het onderhoud voor Waterschap Hollandse Delta en de aanpak van de A4 Steenbergen zijn voorbeelden van onze activiteiten. Wegens uitbreiding van activiteiten zoeken wij ter versterl<ing van ons team in iVliddeiiiarnis een U speelt een belangrijke rol in het traject tussen aanneming en uitvoering van infra projecten. U analyseert de begrotingen, heeft oog voor toe te passen alternatieven, communiceert met potentiële leveranciers en onderaannemers en levert uw bijdrage bij het maken van plannen en risicoanalyses. Kortom, u organiseert een goede start voor de uitvoering. Voor de functie is een opleiding op HBO niveau vereist. Samenwerken, commu nicatie, commerciële gerichtheid, kwallteitsgerichtheid en empathie zijn gewens te competenties. t|p U bent verantwoordelijk voor de uitvoering van één of meer projecten. Afhan kelijk van uw ervaring behartigt u grote of minder grote projecten. U bewaakt de voortgang van het project en rapporteert wekelijks, U bent communicatief en treedt graag in contact met uw opdrachtgever om zo tot een goed resultaat te komen. U bewaakt de planning, de techniek en de kwaliteit. ^0 Voor de functie is een opleiding op HBO niveau vereist. Samenwerken, commu nicatie, commerciële gerichtheid, sturing geven, ontwikkelgerichtheid, plannen en organiseren en kwaliteitsgerichtheid zijn gewenste competenties. U heeft een bepalende rol in het succesvol zijn van de aanbiedingen. U maakt begrotingen, vraagt offertes aan en onderkent risico's. Afhankelijk van uw erva ring ligt het accent van uw activiteiten op het calculeren van bestekswerken of op het bepalen van de prijs van werken op basis van vraagspecificaties. Onze participatie in projecten op basis van een geïntegreerde contractvorm geeft alle ruimte tot verdere ontwikkeling. snik ^0 Voor de functie is een opleiding op HBO niveau vereist. Samenwerken, resultaatgerichtheid, voortgangscontrole en ontwikkelgerichtheid zijn gewenste competenties. Uw werkomgeving laat zich kenmerken als modern, collegiaal en open. Belangstelling? Reacties ontvangen wij graag per email binnen 10 werkdagen: vacature(g)ooms.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen met A. van Papeveld (0187 484400 of 06 53695988). PAGINA 6 DINSDAG 3 NOVEMBER 2009 helpt o.J- met: bibliotlieek dagopvang jangmiddag bitbclkrtng handwerken koffie schenken -.pclletjcs vcrwcndagcn Een scène uit de nieuwe pr-film van fle eüandelijke m.' DIRKSLAND - Tijdens de jaarlijkse contactbijeen komst van de UW afde ling Goeree-Overflakkee in Geldershof presenteerde de vrijwilligersorganisatie haar promotiefilmpje, dat inmiddels op de website is geplaatst. Het filmpje en een folder die een belang rijke plaats gaan innemen binnen het pr-werk van de organisatie, konden wor den gefinancierd van de bijdrage die de vrijwilli gers kregen van het Stimu leringsfonds van de Rabo bank. Met het filmpje geeft de organisatie een frisse en eigentijdse kijk op het werk van de UW. Door: Adri van der Laan De afdeling Goeree-Overflak kee van het UW bestaat uit maar liefst twee honderd vrij willigers die op tal van plaatsen actief zijn binnen de zorg- en welzijnssector. Ondanks dit grote aantal vrijwilligers blijkt dat er nog steeds vraag is naar mensen die een aantal uren per week zich in willen zet ten voor mensen die wat extra hulp nodig hebben. Hulp die niet door de reguliere zorgver leners of welzijnsinstellingen verleend kan worden. Om nieuwe vrijwilligers te wer ven en om algemene bekend heid van de organisatie te ver groten is een goede presentatie in de samenleving heel belang rijk. De vrijwilligers hebben een eigen website: www.uvv- net.nl/goeree-overflakkee op die site kan men veel informa tie vinden over de organisatie. Toch blijft verdere promotie nog steeds broodnodig en toen ze in het voorjaar als 'winnaar' uit de bus kwamen bij het Sti muleringsfonds van de Rabo bank, wisten ze al een bestem ming voor 2.500,- die hen werd toegekend: Het maken van een promotiefilmpje en het vervaardigen van een fol der. De 'promotiefilm werd gemaakt door Kees de Vos van Deltavideo. Hij filmde verschillende facetten van het vrijwilligerswerk, zoals hulp aan zieken in zieken- of ver zorgingshuis, het gezelschap houden van ouderen, zieke kinderen en de vele andere zaken waar de mensen van de UW mee te maken krijgen. In drie minuten tijd krijgt de kijker een goed overzicht en inzicht van het werk van de vrijwilligers. De film is eigen tijds vormgegeven en geeft heel veel informatie. De afde ling van de UW hoopt dat de film en de folder er toe zullen Op 6 november geven het Zeeuws Mannen Ensemble en het Don Kosaken Chor Wanja Hlibka een concert in de Maria Magdalenakerk te Goes. De aanvang is om 20.00 uur, de entree bedraagt 18. Toe- gangskaarten zijn in voorver koop verkrijgbaar via website www.zeeuwsmannenensemble. nl, bij VVV Yerseke, ANWB/ VVV Goes en bij de leden van het ensemble. Het Don Kosaken Chor Wanja Hlibka werd in 1991 opgericht door de twee wereldberoem de solisten van het in 1979 opgeheven Don Kozakken- koor, Wanja Hlibka en George Tymczenko. Het koor brengt zowel sacrale gezangen uit de Russisch-orthodoxe Kerk en bekende Russische volksme lodieën en klassieke koorwer ken ten gehore. Het koor staat thans onder leiding van Wanja Hlibka en heeft zich ontwik keld tot een d capella koor dat tot de internationale top behoort. Het Zeeuws Mannen Ensem ble werd opgericht in 2003 en staat onder leiding van Jan van den Bos, m.m.v. organist Mark Christiaanse. Het koor telt ca. 20 zangers, die als doel hebben een zo hoog mogelijk niveau te bereiken. Het grootste deel van het pro gramma tijdens het concert in Goes zal worden gezongen door het Don Kosaken chor Wanja Hlibka. bijdragen dat mensen enthou siast gemaakt worden voor het werk van de UW, want aan enthousiaste vrijwilligers blijft men zeker ook tegenwoorcfig met de veranderende wetge ving, grote behoefte hebben. Maar ook voor de vrijwilliger zelf is vrijwilligerswerk heel belangrijk, want "je krijgt veel meer terug dan je geeft", aldus de het bestuur van de UW- afdeling. Meer info op: www.uvvnet.nl/ goeree-overflakkee Dirksland voelt zich betrok ken omdat de vestiging van grootschalige glastuinbouw verstrekkende consequen ties" heeft voor het hele eiland. Huber motiveerde zijn motie voorts vanuit het perspectief van gemeentelij, ke eenwording per 1 januari 2013. "Een mogelijke keuze voor Oostflakkee moet wor den bezien door de bestuur lijke bril van één gemeente Goeree-Overflakkee." Daar om zouden Dirksland, Mid- delharnis en Goedereede niet alleen informatie moeten ont vangen, maar ook "als buren" om een mening moeten wor den gevraagd. Huber, wiens moties doorgaans weinig bijval krijgen, ontving brede steun. De meeste frac ties spraken daarbij (nog) geen waardeoordeel uit over de eventuele komst van kassen, Met uitzondering van PvdA-er Doom van der Vlugt. Die liet duidelijk blijken hoe hij erover denkt: "Alles wat eraan gedaan kan worden om die smerige kassen van het eiland te hou den, is welkom." Wethouder Koningswoud ont raadde de motie van Huber niet. Hij zei al het mogelijke te willen doen om de informatie richting raad gestalte te geven en zegde ook toe een bijeen komst te willen organiseren om de plannen te presenteren, (Kees van Rkmrt) DIRKSLAND - Coalitie partij SGP liet donder dagavond in Dirksland een volstrekt eigen geluid horen. De partij stemde als enige tegen de begro ting 2010-2013. Daarnaast gaf de SGP geen steun aan de motie die de subsidie stroom richting zwembad De Gooye in stand houdt. Ook nu stond de fractie alleen. Door Kees van Rixoort De gemeente Dirksland zit krap bij kas. Daar komt de komende jaren geen veran dering in. De begroting voor 2010 en de Jaren tot 2013 is met moeite sluitend gemaakt. Een forse greep in de reserves is daarvoor nodig - 1,2 mil joen in vier jaar tijd - plus een aantal bezuinigingen. Dirks land wil bijvoorbeeld korten op de Jaarlijkse bijdrage aan het ISGO (Intergemeente lijke Samenwerkingsorgaan Goeree-Overflakkee), in 2010 10.000 euro, daarna 50.000 euro. Door het aanspreken van de reserves en de bezuinigin gen kan de belastingverhoging in 2010 op 1,5 procent worden gehouden. In de jaren na 2010 kunnen de burgers van Dirks land echter een verhoging van 4,5 procent tegemoet zien. Bijna alle partijen in de Dirks- landse gemeenteraad kunnen leven met de begroting. WD- ex Zwanenburg sprak donder dag van een realistische begro ting. Zijn collega Leenders van Gemeentebelangen Dirksland noemde het stuk stabiel en solide. Beide raadsleden spra ken hun tevredenheid uit over het feit dat de lastenstijging voor cle burger beperkt blijft. Verheugd voegde CDA-raads- lid Sandee daaraan toe dat de dienstverlening en leefbaar heid zoveel mogelijk in stand worden gehouden. Wolfert (Christenunie) zei er moeite mee te hebben dat het openbaar groen er bekaaid vanaf komt in de begroting. Aan de andere kant begreep hij wel dat de middelen er niet zijn om daar verandering in te brengen. PvdA-er Van der Vlugt complimenteerde het college met het voornemen om te korten op het ISGO. Alleen de SGP was minder positief over de begroting. Raadslid Ju kraakte enige kri tische noten, maar voncl daar bij geen medestand, noch in de raad noch in het college. Uit eindelijk stemde de SGP-fractie tegen de begroting. Ju betoog de dat er nog tegenvallers zul len volgen, zoals minder uitke ring uit het Gemeentefonds, en dat het college zich met deze begroting op gevaarlijk terrein begeeft. "Dit is struisvo gelpolitiek." De SGP vindt ook dat de lokale lasten na 2010 te hard stijgen. Dat noemde Ju afkeurend "de sluitpost van de begroting". "Het is niet te verkopen, in tijden van eco nomische tegenspoed, om de lasten te verhogen zonder dat de gemeente echt bezuinigt en rekening houdt met risico's." Na de vergadering zei het raadslid desgevraagd dat, wat de SGP betreft, de coalitie niet ter discussie staat. Samen met de PvdA en de Christenunie, eveneens coa litiepartijen, diende de SGP een motie in om, naast de korting op het ISGO, ook bezuinigingen te zoeken bij de Veiligheidsregio Rotterdam- Rijnmond (VRR). Dit omdat de afdracht de afgelopen Jaren fors zijn gestegen, meer dan de afgesproken 2,11 procent per jaar. "Dat stuit ons tegen de borst", verwoordde Ju het gevoel hierover. "Steeds wordt er weer wat gezocht en gevon den om de bijdrage extra te verhogen. Het is telkens weer iets anders. We kunnen dat geld beter besteden aan het openbaar groen, bijvoorbeeld." Alle fracties steundfen de motie om de Dirkslandse moeiten over de WR-afdracht aan te kaarten en om voorstellen te lanceren om bezuinigingen door te voeren. Ook andere gemeenschappelijke regelin gen zullen overigens nog eens kritisch onder de loep worden genomen. Het voortbestaan van zwem bad De Gooye is donderdag wat zekerder geworden. Met uitzondering van de SGP draaide de gemeenteraad het beëindigen van de subsidie terug. Daarmee kwam de raad terug op een eerder genomen besluit en loopt de subsidiëring van het zwembad per I Januari 2011 gewoon door. Raadslid Toes (ChristenUnie) had het initiatief hiertoe geno men./Hij hield een warm plei dooi voor het openhouden van het zwembad. In ieder geval tot 2013, als er op Goeree-Over flakkee een nieuwe bestuurlijke situatie ontstaat. Toes prees de inzet van het zwembadbestuur, dat al de nodige bezuinigin gen tot stand heeft gebracht, en meldde dat het animocijfer voor het Dirkslandse bad hoog is. "Het zwembad functioneert helemaal niet slecht en het is een' 'perfect doelgroepenbad. In verband met de vergrijzing hebben we het straks hard nodig. Er is twintig procent te weinig zwembadwater, ook op Goeree-Overflakkee." Toes zei verder dat de ontmanteling van het zwembad wel eens aan zienlijke kosten met zich mee kan brengen voor de gemeen te. Een reden des te meer om het zwembad "boven water te houden" met een gemeente lijke bijdrage van maximaal 70.000 euro per jaar. Volgens WD-er Zwanenburg zou ont manteling minimaal vijf ton kosten. In de motie - ondertekend door alle fracties, behalve de SGP - roept de raad het col lege op naarstig op zoek te gaan naar financiële dekking hiervoor. Enkele suggesties zijn toegevoegd, waaronder het eerder afschrijven op bij voorbeeld de renovatie van wegen en lichtmasten, bespa ring op het subsdiebeleidsplan en verlaging van de reserve in verband met de gemeentelijke herindeling. Wethouder Robijn (financiën, PvdA) ontraadde de motie niet en zei in december met een dekkingsvoorstel naar de raad te komen. "We zullen de sug gesties meenemen, maar ons gevoel is dat dit niet voldoende is", zei zijn collega Bruggeman (sport. Christenunie). Van de raad kreeg het college echter de vrijheid om (ook) elders dek king te zoeken. Huber maakte duidelijk dat een verhoging van de gemeentelijke belasting in ieder geval onaanvaardbaar is. SGP-raadslid Markwat sloot daarbij aan: "Het zwembad openhouden door de onroe rende zaakbelasting met 15 procent; pertinent niet!" De SGP wil het dekkingsvoorstel van het college in december afwachten, "Wij geven nu geen vrijbrief om het zwembad open te houden na 2011Dat gaat te ver." Daarttm ondersteunde de SGP de motie niet en liet de fractie, niet voor het eerst tij dens deze raadsvergadering, een geheel eigen geluid horen, ACHTHUIZEN - De Plaatse lijke Commissie van de SWO in Achthuizen organiseert op woensdag 11 november een grote bingo voor alle 55-plus- sers van Oostflakkee in 't Buurthuus, Kloosterstraat 10 in Achthuizen. De bingomid dag begint om 14.00 uur. De kosten bedragen 4,00. Er zijn mooie prijzen te winnen. DIRKSLAND - Op zaterdag 7 november a.s. zal er van 9.30 tot 16.00 uur weer een ver koping gehouden worden bij Zorgcentrum Geldershof in Dirksland met o.a. een rom melmarkt, tweedehands boe ken, vers gebakken vis, oliebol len, erwtensoep, boerenkaas. En voor de kinderen is er enveloppentrekken, sjoelen en een grabbelton. De opbrengst is bestemd voor de ontspan ningsactiviteiten voor de bewo ners.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6