Ledenconcert Rabobank bracht eilandelijk 'muzikaal neusje van de zalm' op podium Kerk diensten Vuur Vlam Dagen Esselink in teken van hout stoken Collecte Diabetes Fonds EiüvnoEti-riiEiJws EIIAIIDEn-niEUWS Informatie middag Chau^ursver. Flakkee OUDDORP - Zo'n duizend leden van de Rabobank (de zaal was uitverkocht) waren donderdagavond aan wezig bij een wel heel bijzondere versie van het ledenconcert van de Rabobank Goeree- Overflakkee. Bij een vorig concert werd er gekozen voor een con cert van een muziekge zelschap, zoals Fanfare De Hoop en Louis van Dijk. Dit jaar gooide de bank het over een andere boeg en was het podium voor artiesten die overwegend van het eiland afkomstig zijn. Gezien de reacties van zowel musici als publiek is dit een goede greep van de bank geweest. Veel muzikale hoogtepunten Woensdag 4 novemHer 2008 (Dankdag) Water en vuur Ook vloeren I* PAGINA 2 DINSDAG 3 NOVEMBER 2009 Door: Adri van der Laan De Rabobank Goeree-Over- flakkee organiseert verschillen de activiteiten voor haar leden. Eén van deze activiteiten is het jaarlijkse Ledenconcert. Het was de directie van de bank opgevallen dat het eiland veel muzikaal talent met heel veel variaties in huis heeft. Daarom leek het de bank goed om ook dit talent, dat soms verborgen is, een kans te geven om op een 'groot podium' op te treden. De selectie vooraf en de bege leiding tijdens het concert was in handen van Bakker, Bak Friends. Gregor Bak, bekend tv-presentator en Cor Bak ker eveneens bekend van zijn medewerking aan tv-program- ma's hebben 10 oktober editie gehouden in Middelharnis. Een dertigtal musici had zich opgegeven voor deze audities. Na de selecüe bleken er zestien talentvolle musici over te zijn gebleven, voor het concert in sporthal Dorpstienden. De pre sentatie van de avond was in handen van Gregor Bak en de - vocalisten en instrumentalisten smaakten het voorrecht dat ze begeleid werden door Cor Bak ker en zijn orkest van topmu- sici. Naast Cor Bakker waren dit Frits Landesbergen, Edwin Corzilius, Jeroen de Rijk, Bas- Jan Mulder en Jean Louis van Dam. Een collage met een impressie van het Ledenconcert: Linksboven en vervolgens met de klok mee: De gitaristen Wilberten Come van den Els v.d. Wetering Janet Zuidwijk. De foto's van de overige deelnemers zijn te vinden op www.eilandennieuws.nl Trio Amadeus; Robert Kassels; Anniek Strijdhorst; Henk Wielaard in gesprek met Gregor Bak; Blast en Foto's Adri van der Laan Op de vraag van presentator Bak naar het waarom van een dergelijk concert, legde direc tielid Henk Wielaard van de Rabobank uit dat leden voor een coöperatieve bank heel belangrijk zijn. De bank wil graag waardering uitspreken richting haar 11.000 leden en hen daarom dit concert aan bieden. Het programma dat door de artiesten, die nagenoeg alle maal van het eiland afkomstig waren, bevatt^ veel muzikale hoogtepunten en een grote diversiteit van muziekgenres, klassiek, popmuziek en alles wat daar tussen zit wisselden elkaar in goede mix af! Maar ook de leeftijd was divers, naast de 11-jarige saxofonist Robert Kassels was er ook zanger Jan Witvliet die al een 'zeventje' voor zijn leeftijd heeft staan. Nadat aan het eind van de avond de zaal het Rabolied had meegezongen, gingen vrijwel alle bezoekers met een tevreden gevoel naar huis; ze waren onder de indruk van het vele talent dat zich bin nen de eilandgrenzen bevindt. De volgende artiesten traden donderdagavond op: Roosje Hendrickx met Lef; 4Some- thing: Een teken van leven; Karlijn Verhagen en Fleur Borst: Mercy; Robert Kassels: Blues Kingston; Amber Anjali Breugem: Hallelujah; Wilbert en Corné van den Boogert: Django's Tiger; Anne-Marie Boekelman: Als je slaapt; Blast: Gershwin: I got rhythm; Ivo Meijer: I've got you under my skin; Trio Amadeus: Mozart: uit Concerto KV 299; Mareil- le de Blok: Songbird; Anniek Strijdhorst: Vivaldi: Allegro ma non presto (II pastor fido) RV58; No Tess: Don't count on it; Jan Witvliet: Medley 'Bloe sem van seringen'; Els v.d. Wetering Jannet Zuid wijk: Is 't niet; Roy Foppele: Sluit alle deuren maar. Meer foto's op onze website: www.eilandennieuws.nl Ongeveer 1 miljoen mensen in ons land hebben diabe tes, suikerziekte. Dagelijks krijgen 200 Nederlanders diabetes (suikerziekte). Veel mensen denken dat diabetes wel meevalt, maar in werke lijkheid kan het ernstig zijn. Diabetes heeft een domino effect: het leidt ook vaak tot andere ziekten of klachten, zoals hart- en vaatziekten, dementie of problemen met ogen, nieren en voeten. Het Diabetes Fonds werkt hard aan oplossingen voor diabetes. Zo betaalt het Fonds onderzoek naar manieren om diabetes beter te behandelen of te voorkomen. Er is al veel ontdekt waardoor mensen met diabetes gezonder en langer kunnen leven. Dat onderzoek kost wel veel geld. Het Diabetes Fonds kan zijn werk alleen doen dankzij gif ten. Met uw bijdrage gebeurt er meer onderzoek voor men sen met diabetes. Voor het werk van het Diabetes Fonds wordt in de eerste week van november de jaarlijkse collecte weer gehouden. Als u de collectant mist kunt u ook geld overmaken op giro 5766 t.n.v. het Diabetes Fonds te Amersfoort. Zie ook website www.diabetes- fonds.nl. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versctiijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Slultingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert VenA/eij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail; gertverweii@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor fiet Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 19.00 uur ds. H. Lassche - Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. A. Belder - Gere^. Kerk 19.30 uur ds. C. G. Kant, gezamenlijke dienst in Stellendam - Doopsgezin de Gem. 19.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Hersteld Herv. Gem. 19.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Hersteld Herv. Gem. 14.00 en 19.00 uur ds. D. Hoolwerf- Her steld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. M. van der Linden - Geref. Kerk 19.30 uur ds. C. G. Kant. DIRKSLAND - Herv. Gem. 14.30 uur ds. G. van Meije- ren, dienst met kinderen en 19.00 uur ds. J. C. Coetzee, Redelinghuys. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. T. Lub bers en 19.00 uur kand. M. K. de Wilde, Ridderkerk - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 19.00uurds.A. van Wijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 uur ds. G. Mulder, Kootwijk en 19.00 uur ds. J. Blom, Ridderkerk - Lukas- kapel HDG 10.30 uur ds. T. W van Bennekom en 19.00 uur ds. Th. W. H. van der Heijden - Hersteld Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. L. M. Jongejan - MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 19.30 uur ds. L. J. Lingen - Chr. Geref. Kerk 14.30 en 19.00 uur ds. A. A. Egas. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 uur ds. H. J. T. Lubbers en 19.00 uur dr. C. MELISSANT - Chauffeursver eniging Flakkee organiseert op zaterdag 7 November in verenigingsgebouw Melishof in Melissant haar jaarlijkse informatiemiddag. De aan vang is 14.00 uur, zaal open vanaf 13.30 uur. De toegang is voor leden en niet-leden gratis. Tijdens deze middag komen er vertegenwoordigers van Scania Hoogvliet en zij geven informatie over de allernieuw ste ontwikkelingen, modellen en wat Scania in de toekomst te bieden heeft. Het tweede onderwerp van deze middag is voor V.C.M, uit Middelhar nis in samenwerking met de brandweer, zij zullen iets ver tellen over de brandveiligheid. A. van der Sluijs, Veenen- daal. OUDE TONGE - Herv. Gem 14.30 en 19.00 uur ds. E M. van 't Hof STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. H. J. Catsburg - Geref. Kerk 19.00uurds. I.J. Bijlsma. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 11.00 uur Schooldiemt en 19.00 uur ds. B. J. van Vreeswijk - Geref. Kerk 19.30 uur ds. A. S. Rienstra OOLTGENSPLAAT - Herv! Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H. G. van der Ziel - Her steld Herv. Gem. 14.30 uur ds. H. Lassche, Ouddorp en 19.30 uur ds. C. Oorschot, Stellendam (kerkgebouw Gen Gem.) - Geref. Kerk 19.30 uur ds. B. J. Olden- huis. MIDDELHARNIS - Het stoken van hout is aan een opvallende comeback bezig. Na jaren waarin er veel vraag was naar elek trische- en gashaarden, neemt de belangstel ling voor houtgestookte kachels en haarden sterk toe. Met het oog op deze trend staan de Vuur Vlam Dagen 2009 van Imabo Esselink deels in het teken van hout stoken. De sfeervolle show vindt traditiegetrouw plaats in de eerste week van novem ber en staat gepland voor vrijdag de 6' en zaterdag de7^ In de showroom in Middel harnis staan dan extra veel haarden en kachels opgesteld. Diverse leveranciers komen met hun bijzondere model len naar Esselink. Nieuw zijn inzethaarden die zonder hak en breekwerk in bestaande open haarden geplaatst kun nen worden. Deze houtge stookte inzethaarden zorgen voor een veel hogere warm- teopbrengst in huis, zodat de energierekening flink lager wordt. Waar een oude open haard 80% warmte verliest via het rookkanaal, blijft bij inzet haarden 80% van de warmte binnenshuis. De duurzame inzethaarden voldoen aan de nieuwe, strengere Europese milieueisen die medio 2010 van kracht worden. Vanzelfsprekend toont Imabo Esselink tijdens de Vuur Vlam Dagen ook gashaarden, elektrische haarden, schou wen en plateaus. Zo kan iedere consument precies de sfeerver warming vinden die bij hem of haar past. Veel haarden, ook de houtgestookte, wordend tij dens de show brandend gepre senteerd. Net als voorgaande jaren zijn er aantrekkelijke showkortin- gen. Op vrijdag 6 november is de showroom ook 's avonds geopend. Esselink introduceert ook de nieuwe Opti-Myst haarden van Faber. Deze lijn maakt een einde aan het 'platte vuur- beeld' in elektrische haarden. Faber heeft met behulp van stoom een drie dimensionaal vuurbeeld met rookeffect ont wikkeld. Niet eerder brandde elektrisch vuur zo realistisch. Voor deze haarden is alleen elektriciteit en water nodig, gen rookkanaal is niet nodig. Het aansluiten van de haard is niet ingewikkelder dan het gebruiken van een koffiezetap paraat. ^ie naast een kachel of haard ook op loA is naar een nieuwe vloer komt bij het betreden van de showroom een verras sing tegen. Op de vloer bij de entree is de presentatie van het Esselink 1-2-3 Vloerenplan. Van 25 vloeren (ook natuur steen) zijn voorbeeldvlakken neergelegd. Daarbij staat ook de all-in 1-2-3 prijs vermeld. De naam 1-2-3 Vloerenplan duidt op het feit dat Esselink één prijs per m2 vraagt voor complete service: de vloer, het aanleggen van vloerverwar ming en het aanbrengen van de tegels.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2