Gedeputeerde kreeg warm ontvangst door weerbericht actievoerders tegen de glastuinbouw Mevrouw van Splunter-Grinwis 100jaar I A O o van Bonisa zendingsavond Middelharnis Herdenkings dienst 100 jaar school 'De Regenboog' van FLAKKEE "7 IJsclub presenteert nieuw clubgebouw VISSER&VISSER 82e jaargang - Nr. 7861 Dinsdag 3 november 2009 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Op vrijdag 13 november zal in de Hoeksteen aan de Ring te Middelhar nis een zendingsavond worden gehouden. Spreker op deze avond zullen ds. en mevrouw Van den Berg uit Azië zijn. Een stap verder OUDE-TONGE- Vorige week dinsdag verzamelden zich zo'n 150 mensen voor het gemeentehuis in Oude-Tonge. Zij voerden actie tegen de plannen van de Provincie om in Oostflakkee 400 hectare duurzame glastuinbouw te realiseren. Het comité Kassen Nee, had de bijeenkomst georganiseerd omdat dit de laatste keer zou zijn, dat er over de plannen gesproken zou worden in de Raad van Oostflakkee. Hierna is het aan Provinciale Staten om te bepalen of de glastuinbouw doorgang zal krijgen. Gedeputeerde van Zuid-Holland, Asje van Dijk kwam deze avond naar Oude-Tonge om zijn plannen voor te leggen aan de raadsleden. Ondanks zijn vurig betoog, is het hem echter niet helemaal gelukt om de Raad te overtuigen van de noodzaak van kassenbouw. Niet alleen probleem Oostflakkee Dagclijks actueel! De Waal Hovenrers Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Erf- en sierbestrating RST# OUDDORP - Zaterdag was het feest in De Vlied- berg voor de familie Van Splunter want moeder, grootmoeder en over grootmoeder mevrouw Krijntje van Splunter vierde op de laatste dag van oktober haar hon derdste verjaardag en dat is natuurlijk een goede reden voor een feest, zeker gezien de goede gezondheid van mevrouw Van Splunter. E> sfeervol 'Oosterse Bos' Niet eenzaam Als iemand op hoge leeftijd is komt het nogal eens voor dat hij of zij een eenzaam leven heeft. Dit 's echter niet het ge\al bij mevrouw Van Splun ter In haar huisje en nu in haar kamer in De \'liedberg is het een 'zoete inval' van gaande en komende mensen en dat vindt ze helemaal niet erg, want ze is een sociale voelende vrouw die graag een praatje maakt met iedei'een en daarom is ze niet vaak alleen. Ook vroeger was Familie ^1 Aan de hand van een foto presentatie mag u iets zien van het werk wat de Heere doet in een 'gesloten' land. Toch mogen mensen Hem leren kennen en ook mag er veel werk gedaan worden om mensen te helpen die door ziekten of andere omstan digheden in nood verkeren. Bonisa zending heeft diverse projecten zoals o.a. Bijbel verspreiding, hulp aan huis- gemeenlen, ondersteuning van evangelisten en hulp aan gehandicapte weeskin deren. De Bonisa zending is een interkerkelijke stichting, ledereen is daarom hartelijk welkom o|) deze avond, die begint om 19.45 uur. Ei' zal een uitgebreide verkoopta- fel aanwezig zijn waar u o.a. zendingshoeken, 3-d kaarten, Chinese artikelen, enz. kunt kopen. De opbrengst van de collecte en de verkoop is voor het werk in Azië. Graag ont moeten wij u op deze avond. Voor inlichtingen kimt u con tact opnemen met de werk groep Bonisa zending G.O. I'eter en VV'ilma van Ileiningen 0187-487450. MELlSSAN'l" - Om te geden ken en te vieren dat er 100 jaar christelijk onderwijs op Melissant is, zal er op zaterdag 7 november a.s. een herden kingsdienst gehouden wor den in het kerkgebouw aan de Voorstraat te Melissant. In deze dienst hoopt ds. 1'. Kor- leweg uit Oiid-Beijerland voor te gaan en zal de heer C. het Jonk (oud-leerling) het orgel bespelen. Ook zal een kinderkoortje, bestaande uit leerlingen van de school, een aantal liedjes zingei\. Iedereen is hartelijk welkom om deze dienst bij Ie wonen. De aanvang is om 10.00 uur Door: Mirjam Terhoeve Middels een huis-aan-huis fol der had het 'Comité Kassen Nee', de bevolking opgeroe pen om naar de parkeerplaats van het gemeentehuis te komen om zo de raadsleden te steunen in hun bezwaar tegen de glastuinbouw. Een groot aantal had hieraan gehoor gegeven. De leden van het actiecomité hadden zich voor deze gelegenheid ontpopt tot "kassenpromotieteam". Zo beeldde Ton Korteweg, een geldgooiende grondbezitter Van Genugten uit, Machiel van de Velde ging als burge meester Heijkoop en Frank Boerboom had zichzelf omge toverd tol wethouder van der Valk. Deze laatste nam overi gens heel sportief ecu papie ren windmolen aan van zijn tijdelijke evenbeeld. Het wachten was echter op de komst van gedeputeerde Van Dijk. Toen deze arriveerde werd hij bestookt met vragen en opmerkingen. De heer Van Dijk liet echter niet veel los. In het kort vertelde hij, waar hij voor kwam. Het pro moten van glastuinbouw op Goeree-Overflakkee, "want", zo zei hij, "glastuinbouw kan een nieuwe impuls geven aan de econoruie en de werkgele genheid op het eiland. Er zul len zeker mensen zijn, die er niet blij mee zijn, maar ande ren beslist wel. Nu is het in de Provincie een rommeltje door leegstaande kassen en de verspreidde ligging ervan. Door ciit alles op een cen trale plek te realiseren raken we verlost van een rommelig landschap. Ik ben hier oin te luisteren naar de argumenten van zowel de voor- als ook de tegenstanders. We zullen daaroin op democratische wijze een beslissing nemen". De leden van het actiecomité en de overige aanwezigen waren het hier uiteraard niet mee eens. "Ik ben juist vanuit het Westland naar Flakkee geko men voor de rust en de ruiinte en om van de lichtvervuiling en de vrachtwagens verlost te zijn", vertelde Leo Lennarts uit Ooltgensplaat. "Het is echt niet alleen een probleem voor Oostflakkee hoor. Het licht van de kassen is op het hele eiland te zien, geloof me". Een mevrouw vroeg zich hardop af of er daadwerkelijk zoveel werkgelegenheid gecreëerd wordt. "Kassenbouw wordt toch gedaan door gespeciali seerde bedrijven? Zitten die hier op Flakkee? En is het werk in de kassen niet grotendeels geautomatiseerd?" Een ander vulde aan, dat het eiikel werk zou bieden aan Oost-Eiuopea- nen. "Waarom zet men niet in op recreatie en toerisme? Dat biedt pas werkgelegenheid. Kijk maar naar Aquadella en Port Zelande. Als die kassen er staan, koiut er geen enkele toe rist meer". Weer anderen vroe gen zich af of de kassen echt zo nodig zijn, nu blijkt, dat er lan delijk zoveel leegstand is. Maar wat iedereen vooral zorgen baarde, was de aantasting van het landschap Het actiecomité was erg blij met de steun van het publiek. "Wij geven de inoed niet op", vertelde Frank Boerboom. "Het gaat nu tussen Oostflak kee en de gemeente Kaag en Brasem. Echter, die gemeen- Kijk op: www.eilandennieuws.nl Er waren veel mensen op de been om steun Ie verlenen nan het Comité Kassen Nee. te ligt midden iii het groene hart, daar zal men beslist niet aan willen tornen. Bovendien bestaat de grond daar uit veen, wat een probleem kan worden, als je er kassen van 12 meter hoog op zet. Dus wat blijft er over? Juist ja. We zijn wel erg blij, dat er toch enkele mensen worden toegelaten bij de vergadering, want in eerste instantie zou die besloten zijn. Hier waren wij erg boos over. Wij zijn lange lijd nauw betrok ken geweest bij de besluitvor ming en nu het erop aankomt, mogen we er ineens niet bij zijn. Transparantie is immers wat wij willen. We hopen, dal de raadsleden, die tegen de komst van grootschalige glas tuinbouw zijn, hun rug recht zullen houden en nee durven zeggen. Wij steunen hen hier van harte in". De meeste raadsleden van Oostflakkee - zoals u vrijdag in Eilanden-Nieuws kon lezen - hielden inderdaad hun rug recht en bleven tegen de komst van de kassen. Gedeputeerde Van Dijk kon hen ook deze avond niet helemaal overtui gen "Men is vooral bang voor de grootschaligheid", liet hij na afloop weten. "Dat zullen we uiteraard meenemen in de besluitvorming". Op 10 november neemt Pro vinciale Staten definitief een beslissing. Mocht de uitkomst beteke- Fotograjii' nen, dat er daadwerkelijk glastuinbouw komt op Goe ree-Overflakkee, clan is er op 30 november aanstaande een voorlichtingsavond hierover in de (irutterswei te Oude-Tonge. STELLENDAM - Nadat brand (bijna eenjaar gele den) het clubgebouw van IJsclub Stellendam ver woestte heeft het bestuur niet stil gezeten. Nu alle zaken zijn afgehandeld wil het bestuur een nieu we start maken. Het winterseizoen slaat weer voor de deur en bij de ijsclub hoopt men natuvwitjk op een vorstperiode. Op vrijdag 6 november komt het besluiu' dan ook met vergevorderde plannen om een nieuw clubge bouw te realiseren. De presen tatie hiervan gaat plaatsvinden tijdens de leden/jaarvergade ring die gehouden zal worden in 't Wapen van Stellendam, aanvang 20.00 uur Bent u nog geen lid maar wel nieuwsgie rig? Kom dan, en u kimt tevens lid worden zondei' de inschrijf kosten te betalen. Rrma J. 4 J. van Gurp OmJedljk 14, Ooltgensplaat ■-.^, (0187)631350/ '<V-.^ .---' (06)55552023 -ï;- www.erf-slerbestrating.nl löenliteitsgebonclen haam- al Smuorg méig! Bel(0187)48 72 17 ACCOUNTANTS BEU\STINGADVISEURS MIDDELHARNIS. Telefo<in:Ol87 617 300 VRIJDAG 6 EN ZATERDAG 7 NOVEMBER BIJ ïS^w Fen warm bpain van ppn Een warm begin van een koude dag' Mr. Snijderweg 7a, Buitenhaven Stellendam Tel. (0187) 492183 fax (0187) 493034 I: www.coopwv.nl E: info@coopwv.nl www.esselink.nl Middelharnis Industrieweg 35 zien u graag in hun beursstand vrijdag 6 en zaterdag 7 november Zie ook beursb'f'oge bij Eitanden-Nieuws van 3 november gratis entree! gratis kop koffie o( thee kans op 250,- genieten GEMEENTE DIRKSLAND Informatieve/opiniërende raadsgadering verschoven De voor 5 november a.s. geplande informatieve/opiniërende vergadering zal worden verschoven naar 26 november 2009 en vindt plaats vóór de besluitvor mende raadsvergadering. Het aanvangstijdstip is gesteld op 19.00 uur. Van deze vergadering is vijf dagen voor de vergaderdatum een exemplaar van de agenda te verkrijgen op het gemeentehuis. Spreekrecht over geagendeerde onderwerpen kan tot 48 uur voor aanvang van de vergadenng onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en onder en T'^^" aangevraagd bij de griffier: p.depagter@dirksland.nl of 0187 - öU ÖU 80. i Voorstraat 15, Posèus 10, 3247 20 Dirksland. Internet: wwv^.dirbland.nl. j M (0187) 60 80 80 fax 60 37 99 /eVü: infoedirbland.nl Openingstijden: mo t/m vr 09.00 tot 12.00 en 13.30 tot 16.00 uur. Door: Adri van der Laan Burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goe- dereede bezocht vorige week dinsdagmiddag mevrouw Van Splunter in De Vliedberg en bracht alvast de felicitaties over van haar zelf en van het gemeentebestuur. Vanwege de ziekenhuisopname van mevrouw Van de Velde en omdat de jarige het toch wel op prijs stelde om bezoek te krijgen van de burgemees ter, werd het bezoek daarom enkele dagen vervroegd. Het deed mevrouw Van Splunter dan ook goed dat ze de burge meester op visite kreeg in De Vliedberg, het zorgcentrum waar ze, sinds kort, verblijft. Graag had ze haar honderd ste verjaardag nog gevierd in haar eigen huisje bij De Vlied berg, waar ze al tweeëntwintig jaar tot haar volle tevreden heid woont. Maar door een val was ze in het ziekenhuis terechtgekomen en via Ebbe en Vloed in De Vliedberg terechtgekomen, omdat ze nu wat meer verzorging nodig heeft dan voorheen. Wellicht krijgt ze in De Vliedberg nog wat extra aandacht van haar Mevrouw l'an Splunter en burgemeester Van de Velde delen eikaars boerderijervaringen. foto: Ail} i Vim dt'r La, kleindochter die in De Vlied berg werkt. Mevrouw Van Splunter werd 100 jaar geleden geboi'en in Ouddorp. waar ze in de Dirks- doensweg \voonde. Ze kwam uit een gezin van acht zussen en één broei... Na haar trou wen woonde ze maar liefst zestig jaar op een prachtige plaats in 'De Oostdijk' bij Goe- dereede. namelijk in het 'Oos terse Bos'. Op de plaats \vaar nu een grote villa staat, heeft ze een groot deel van haar le\en doorgebracht. Als moe der van zes kinderen en het meewerken op het boerderijtje van haar man heeft ze natuur lijk een druk leven achter de rug. Een leven waar ze graag nog wat van vertelt tegen bur gemeester Van de Velde die zelf eveneens van een boerde rij afkomstig is. Ondanks dat ze nu wat moeilijk ter been is geniet mevrouw Van Splunter nog van een goede gezondheid en het verblijf in hel ziekenhuis van kort geleden was de eerste keer dat zij daar in was opge nomen. "Ik lust alles en ik mag alles', zo illustreert ze haar geziindheid. er veel aanloop in haar huis in de Oostdijk, wanneer haar man - die een fervent jager was - bijvoorbeeld jagers\'iien- den meebracht. Naast het werk in het gezin was mevrouw Van Splunter vroeger ook veel buiten te vin den in de tuin bij het huis en het verzorgen van het kleinvee rondom de deur. Zij noemt zich dan ook een echt buiten mens. Zaterdag vierde mevrouw Van Splunter haar verjaardag, samen met haar kinderen, kleinkinderen en achterklein- kindeien en verdei' familie en kennissen. Van haar gezin van zes kinderen is één rloch- ter overleden. Daarnaast is de familie uitgebreid met dertien kleinkinderen en zeventien achterkleinkindei en.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1