leu CuraMare, een (nieuw) begrip! AFDELING ONCOLOGIE, DE 2E GENOMINEERDE VOOR DE PAULINA VAN WEEL PATIENTVR(ENDEÜJKHE(DSPR[JS EIIAI1DEt1.niElJW5 CURAMARE HET VAN WEEL-BETHESDA ZIEKENHUIS DE GOEDE REE DE SAMARITAAN DE VLIEDBERG CELDERSHOF EBBE EN VLOED Regelmatig informeren wij u over onze vacatures en wetenswaardigheden over ons zorgconcern. CuraMare biedt thuiszorg, intramurale verpleging en verzorging, verloskundige zorg en ziekenhuiszorg op Goeree-Overflakkee, westelijk Voorne-Putten en omliggende gebieden. Dagelijks spannen meer dan 1.800 professionele medewerkers zich met hart en ziel in voor de best mogelijke zorg! Brengt u ook eens een bezoek aan onze website www.curamare.nl. Heeft u vragen of suggesties? Neem dan contact op met de afdeling communicatie, telefoon 0187 607 644 of 607 659. Ben jij onze leerling operatie-assistent, dan maken we graag kennis met jou Ber^t u onze nieuwe verzorgende IC/thuiszorg i^m Polikliniekassistent voor onze nieuwe vestiging in Brielle Leerling verpleegkundige BBL niveau 4 of leerling verpleegkundige zij-instroom, iets voor jou? sï^KSio^a Uwsolliciiatiekunt u richten aan:t kidingen van CuraMare, Postbus 15^, 3240 AD Middelharnis of per email po&o@curamare.nl Meer mformaiie: www.curamare.nl ofwww.vanweelbethescla.nl PAGINA 10 DINSDAG 3 NOVEMBER 2009 CURAM 'Van harte gefeliciteerd met deze nominatie' zegt Cock van der Velden van de Cliëntenraad tegen Karin Bokelaar en Inl Boender, twee afgevaardigen van de afdeling oncologie die genomineerd is door patiënten en collega's. Een prachtig resultaat voor een afdeling die nog niet zolang bestaat. 'Inderdaad' zeggen Ini en Karin in koor, 'toen we het hoor den hebben we het meteen aan iedereen van onze afdeling verteld. En wat we het mooiste vinden is de reactie van onze patiënten dat het hele team zo geweldig functioneert. Uitspraken als: het oncologieteam heeft een waardevolle bijdrage geleverd aan het herstel van vele patiënten door de zorgvuldige en liefdevolle verpleging, of het team voelt goed aan hoe ze ernstig zieke mensen moeten bijstaan met daatbij de kwalificaties", betrokken, deskundig, behouden ook in moeilijke situaties hun goede humeur, superkanjers, zorgvuldig en liefdevol doenje'wel wat kiinnen we je vertel-' len!' 'Daar komt nog bij dat de voonA'aarden om in aanmer king te komen voor de prijs naadloos aansluiten bij jullie dagelijkse praktijk op de oncologieafdeling' vertelt Cock. Deze criteria waren immers dat de persoon of afdeling: 1Een waardevolle bijdrage heeft geleverd aan het welzijn van de patiënten; 2. Een aantoonbare medische prestatie heeft geleverd in het belang van de patiënten: 3. Vernieuvifende zorg heeft doorgevoerd vanuit het perspectief van de patient. Op 14 mei jl. werd de aftrap gegeven voor de Paulina van Weel patiëntvriendelijKheidsprijs en op de sluitings datum -1 september jL- waren er bijna 200 fomiulieren binnen. Een geweldig resultaat. Mensen die wonen op Goeree-Overflakl<ee hebben in groten getale gereageerd op onze oproep, maar ook van Schouwen-Duiveland, Voorne-Putten en zelfs daarbuiten zijn vale reacties ontvangen. Daaruit blijkt eens te meer de regionale zorgfunctie van i-iet Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Een oncologieverpleegkundige is de schakel tussen de patient en de arts en is tijdens de therapie die de kankerpatiënt ondergaat continu in beeld. Oncologle- verpteegkundigen geven advies en koppelen terug naar de behandelende arts. 'Steeds vaker zijn we aanwezig bij de eerste gesprekken met de patiënt en krijgen we de gelegenheid om een intensief contact met ze op te bouwen', zegt Ini. 'We zijn gemakkelijk bereiktraar, pa tiënten weten ons snel te vinden en zij moeten zich niet bezwaard voelen om ons ook daadwerkelijk te bellen bij onzekerheden. Daarom ook geven we een kaartje met ons telefoonnummer mee naar huis, voor als ze nog informatie willen opvragen die ze in de hectiek van een eerste gesprek vergeten zijn te stellen' vult Karin aan. 'Kijk eens op wat voor mooie locatie we hier zitten. Dit is een nieuwe afdeling waar kankerpatiënten die behan deld worden met een chemokuur kunnen verblijven. We zijjt op deze afdeling op 7 aprii jl. van start gegaan. Een chemokuur kan toegediend worden binnen 1 uur, maar kan ook tot wel 8 uur duren. En dan moet je wel een beetje comfortabel kunnen zitten en ook nog wat leuks te doen kunnen hebtjen vinden beiden. Daarom zijn we zo blij met de gift van 75.000.- van Roparun: door het geld dat bijeen gelopen is door alle deelnemers waren we in staat om de ruimte in te richten met verstelbare stoelen en laptops (gesponsord door de firma Stone- house), zodat ook de buitenwereld naar binnen wordt gebracht en da chemokuur als minder zwaar worcit en/aren. Vooral onze jonge patiënten zijn veel op hyves en facebook te vinden', zeggen de beide oncologiever- pleegkundigen Ini en Karin. Wat houdt de functie in? 'Een oncologieverpleegkundige heeft veel kennis van de ziekte en en/aring in het werken met mensen bij wie kanker is vastgesteld. Een belangrijke taak van oncolo gieverpleegkundige is de begeleiding van de patiënt en zijn familie van opname tot ontslag. Daarom zijn we al op de polikliniek bij gesprekken met dr Van der Velden en de patiënt aanwezig. We coördineren onderzoeken en afspraken en geven vooriichting over de behandeling die kan bestaan uit; chemotherapie, immunotherapie en doelgerichte therapie. We begeleiden de patient tijdens en na het 'slecht nieuws gesprek'. Ook geven we infor matie over het ziektebeeld, de bijbehorende behande ling, de bijwerkingen en de leefwijze met betrekking tot de behandeling. Vooral de psychosociale zorg rondom de patiënt speelt een belangrijke rol. De behandeling van kanker, die vaak zeer intensief is, heeft grote in vloed op de kwaliteit van leven. Het levensbedreigende karakter van de ziekte veroorzaakt dat de (patiënten met kanker hoop, onzekerheid en angst en/aren. Daarom is het belangrijk dat je je kunt inleven in de patiënt en een open en vertrouwelijk karakter uitstraalt', vinden beide oncologleverpleegkundigen. 'Door de multidisciplinaire zoip rondom de patiënt zijn er veel deskundigen betrok ken en wordt er een beroep gedaan op je vennogen om goed te kunnen coördineren.' 'Verder Is onderiinge samenwerking is van groot belang. Met onze collega's kunnen we moeilijke situaties toespreken en het een juiste plaats in ons eigen leyen geven. Hiervoor is een stuk levenservaring en weri<er- varing vereist en deze gaan hand in hand met humor en ontspanning op onze oncologieafdeling. Ons team is multidisciplinair en een leder voelt zich vanuit zijn professionele functie betrokken bij de zorg rondom de oncologische patiënt'. Het beleid van behandeling wordt mede bepaald door een team van IKR-consulenten. peze medisch specialisten interne-oncologie, radiologie en pathologie, afkomstig uit het Erasmus MC, zijn tweemaal per maand aanwezig op de oncologlebe- spreking in Dirksland. In dit multidisciplinair overieg met de internist-oncologen, chirurgen, gynaecologen, mammacareverpleegkundigen en de oncologlever pleegkundigen uit Het Van Weel-Bethesda ziekenhuis worden alle patiënten met kanker die in Dirlisland worden tiehandeld tjesproken. Tussentijds zijn er ook overiegmomenten mogelijk. Eenmaal per maand is er een hemato-oncologie bespreking. Nog wensen? Onze wens voor de toekomst is een uitbreiding van de goed functionerende pré-screening. Bij een pré- screening komt de patient de dag vóór de chemokuur bij ons langs op de poli en houden we het voorgesprek. Vfe hekijken de laboratoriumtesten op de waarden, we meten de bloeddmk en de temperatuur van de patient en we bespreken de therapie van de volgende dag. Ook privacygevoelige aangelegenheden kunnen besproken worden. Nu houden we 1 maal per wreek een pré-soreening. Maar zoals gezegd willen we graag een uitbreiding daan/an: op dit moment ligt er bij de directie een voorstel om deze pré-screening iedere dag te mogen uitvoeren. Onze leidinggevende Norbert Hendrik Is intensief betrokken bij alle nieuwe ontwikkelingen op ons vakgebied. Al een bestemming voor de prijs? Op de vraag of er al een bestemming voor de prijs van 5.000,- is gevonden wordt instemmend geknikt, ini en Karin geven als motivatie: Met de prijs voor de afdeling zouden we heel graag een Low Level Laser ap paraat willen aanschaffen. Eén van de veel vpori<omen- de bijvrerking is orale mucositis. Dit is mondslijmvlies I3eschadlging. De klachten zijn pijn, slikproblemen en gewichtsveriies. Voordelen van deze nieuwe behande ling 4n: esn korte behandeltijd, onmiddellijke verlich ting van de pijn en een versnelde wondhellng. Wie zijn wij De OK-afdeling bestaat uit drie operatiekamers waar door diverse chirurgische disciplines be handelingen worden uitgevoerd. Een operatie team bestaat uit drie operatie-assistenten, een anesthesiemedewerker, een anesthesioloog en een chirurg. Elke professional levert een actieve bijdrage aan het succes van een behandeling. Wij zoeiten binnen de operatie-afdeling enthousiaste kandidaten met een diploma 1-lAVOA/WO, met instroomprofiel natuur en gezondheid of natuur en techniek. Als leerling vind je bij ons een goede leeromgeving en een zorgvuldige begeleiding. De opleiding duurt drie jaar en start in maart 2010. Wanneer je geïnteresseerd bent, kun je een dag meelopen op onze'OK. Verpleegkundigen worden ook uitgenodigd om te solliciteren. Voor verpleegkundigen geldt er een salarisgarantie. Informatie Voor meer informatie kun je contact opnemen met de heer R.J. Pool, manager OK/CSA, telefoon (0187) 60 73 00. Sollicitatie Je schriftelijke sollicitatie kun je vóór 14 november a.s. insturen onder vermelding van vacature VWB0913 naar onderstaand adres. voor gemiddeld 12 uur per week in wisselende diensten? Wie zijn wij Een enthousiast thuiszorg team, dat verant woordelijk is voor de zorg aan de cliënten thuis in de gemeente Oostflakkee. Het team bestaat uit verpleegkundigen, verzorgenden, helpenden, assistenten en zorghulpen. Met 16 collega's hopen we u te verwelkomen in het team. Wij zoeken een enthousiaste verzorgende die onze bewoners en thuiswonenden ondersteunt en begeleidt conform de individuele zorgplannen. De zong is gericht op behoud van eigenwaarde, zelfstandigheid en eigen verantwoordelijkheid. U heeft het diploma ziekenverzorgende of verzorgende IG. Infonnatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J.C. Paulen-van Ree, locatiemanager, telefoon (0187) 64 18 44. Sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 14 november a.s. insturen onder vermelding van vacature ZVGO0905 naar onderstaand adres. Mïsiw;v;:' HET VAN WEEL-BETHESDA ZIEKENHUIS Het betreft een tijdelijk dienstverband van minimaal 24 uur per week voor de duur van een jaar. De werkzaamheden wonden voornamelijk op de nieuw te openen vestiging in Brielle verricht. Ook bestaat de mogelijkheid dat werkzaamheden in Dirksland of in de jDolikliniek 'Het Nieuwe Weer gors' in Hellevoetsluis venricht moeten worden. Wij zoeken een assistent polikliniek voor het maken van afspraken en alle bijbehorende secretariaats- werkzaamheden. U heeft opleiding op MBO niveau 4 (diploma doktersassistent) en bent accuraat en flexibel. Ons team bestaat vooralsnog uit medisch specialisten, die parttime spreekuur houden in de tijdelijke vestiging in Brielle. Eind 2010 is het nieuwe Medisch Centrum gerealiseerd. In dit Medisch Centrum houden specialisten uit het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis en de huisartsen uit Brielle gezamenlijk spreekuur. Informatie ■Nadere informatie wordt u graag verstrekt door mevrouw I.M. de Waal, hoofd afsprakenbureau, telefoon (0187) 60 72 05. Sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 14 november a.s. insturen onder vermelding van vacature VWB0918 naar onderstaand adres. HET VAN WEEL-BETHESDA ZIEKENHUIS Elk jaar wordt een aantal leeriingen opgeleid tot verpleegkundige. In februari 2010 is het weer mogelijk om aan de opleiding leerling verpleegkundige BBL niveau 4 deel te nemen. Vanaf december 200g/januari 2010 is er plaats voor een leerling verpleegkundige zij-instroom. Wij zoeken leeriing-verpleegkundigen voor alle voort(omende verpleegkundige taken op verschillende afde lingen waar men tijdens de opleiding ingedeeld wordt. De verpleegkundigen studeren tijdens het werk voor verpleegkundige niveau 4. f^iH-i-i'r^'^ ff^r-lrrry::'^ Je hebt een professionele opstelling en bent patiëntgericht. Je bent in het bezit van diploma VMBO GL of TL (voor BBL niveau 4 start februari 2010) of je bent inmiddels gestart met de opleiding tot'ver pleegkundige BOL niveau 4 (voor zij-instroom). Informatie Voor meer infonnatie kun je contact opnemen met afdeling opleidingen (0187) 60 73 63 60 73 64. Sollicitatie Je schriftelijke sollicitatie kun je vóór 14 november a.s. insturen onder vermelding van vacature VWB0920 naar onderstaand adres. Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, De Samaritaan, De Goede Ree en De Vlledberg hebben een protestants-christelijke identiteit. Van kandidaten wordt gevraagd deze grondslag te respecteren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 10