Herdenking van de hervorming Kerk diensten KNRM *0 Het weer van volgende week... l EIIAriDEII-IIIEUWS Oud papier Oude-Tonge Tliinreis Groei 8c Bloei Lezing over Lapland in de Bibliotheek Damvereniging Dirksland Extra dienst Ger. Gemeemte Kinderen opvoeden na de scheiding Crea-avond jeugd Oud papier Herkingen Sterk wisselvallig vanaf zaterdag Workshop sieraden maken Potermaaltijd Ooltgensplaat Verkoping vrouwenvereni ging Herkingen EIIAt111Bl,fHEUWS Acties Wat beweegt ons? Waarom? In het spoor van Calvijns Institutie W. H. Velema Pelgrimage en wachtpost Zinvol en actueel Zondag 1 november 2009 vrijdoQ 6 noyembei x<iterclnc| 7 november Derp/lienden. Ouddorp De gezellig/te beur/ vofl het eilond mei 56 /landheuder/ uiuiui.vi/ieAeuddorp.nl uiuiui.eil<iAdennieuiu/.nl Cel voor wurging Contact leggen? Gemakkelijk gezegd en gedaan! i PAGINA 2 VRIJDAG 30 OKTOBER 2009 Ethiek Wat beweegt protestanten om rond 31 oktober een samen komst te beleggen waarin de Kerkhervorming wordt her dacht? In mijn jeugd, tijdens en vooral direct na de oorlog, werd aan zulke bijeenkom sten op of rondom 31 oktober nauwelijks gedacht. Zelfs in de eerste twintig jaar van mijn predikant- en hoogleraar zijn kwamen zulke bijeenkomsten bijna niet voor. Zelf heb ik voor het eerst in 1970 op een bijeen komst ter herdenking van de Kerkhervorming gesproken. En van toen af met een zekere regelmaat en met steeds gro ter frequentie in verschillende delen van het land. Over dit verschijnsel en de daarbij genoemde jaartallen nadenkend, valt het mij op dat deze herdenkingsbijeenkom sten begonnen belegd te wor den na de jaren zestig. Ik sluit niet uit dat zo'n herdenking in bepaalde plaatsen reeds eer der werd georganiseerd. Mij is daarvan niets bekend. Na de jaren zestig Velen zullen het met mij eens zijn dat de jaren zestig te typeren zijn als de grote cultuuromslag in onze samen leving. In die jaren werd de naoorlogse wederopbouw afgesloten en brak de welvaart met kracht door. Op theolo gisch terrein ging er in een deel van de protestantse ker ken een andere wind waaien. De wissel ging om in de jaren zestig. Nu, veertig jaar later, zien we hoe breed de omvang en de invloed van die verande ringen is geweest. Men kan ze veranderingen noemen. Beter is te spreken van een totaal ander levensgevoel, waarin oude waarden en normen hoe langer hoe meer ver\angen werden door nieuwe inzichten en daardoor bepaalde levens praktijken. Ik moet het, denk ik, nog duidelijker zeggen: een andere (soms totaal andere) manier van tegen de dingen aankijken en in het leven staan. Als de eerste passage van deze column juist is, valt mij nu op dat middenin of tegen het eind van die-beginnende ver andering ook bijeenkomsten ter herdenking \an de Kerk hervorming op gang kwamen. Was er een samenhang tussen de neergang in ons volksle\en en de opgang\an deze herden kingen? Ik laat het bij de vraag. Het is mij niet bekend waarom juist in die jaren (begin van de jaren zeventig) herdenkin gen van de kerkhervorming werden georganiseerd. In elk geval geven de bovenvermelde feiten wel te denken. Waarom belegde men deze bijeenkomsten? Om zichzelf het predicaat op te plakken aan de erfenis, het gedachte goed van de Reformatie, te wil len vasthouden. Zo geformu leerd gaat het vooral om een terugblik. Ik denk dat de eer ste bijeenkomsten hier en daar ook veelal door zo'n terugblik bepaald werden - bijvoorbeeld de drie sola's van de Reforma tie: sola gratia, sola fide en sola scriptura (of in omgekeerde volgorde: alleen de Schrift, alleen het geloof, alleen de genade!). Vergis ik me als ik herdenkingen in die eerste jaren typeer als een terugblik? We willen het verleden vast houden en uit die schatten blij ven putten. Wat mij zelf betreft - het zou me niet verbazen als ook ande re sprekers een zelfde ontwik keling hebben doorgemaakt - kwam in een volgende periode de situatie van christenheid en kerk van vandaag aan de orde. Een analyse van de tijdgeest in confrontatie met het erfgoed van de Reformatie. Ik zeg niet dat dit aspect in de eerste fase van de herdenkingen afwezig was. De nadruk werd echter sterk gelegd op die analyse en con frontatie. Het heden werd mee besproken. In verband daar mee werd de betekenis van de Reformatie naar het heden toe geanalyseerd. Ik zelf heb nog een derde fase meegemaakt. Ik doel erop dat de toekomst bij zulke herdenkingen ook expli ciet aan de orde kwam. Zelf heb ik dat uitgedrukt in een titel als deze: De Reformatie eindigt pas bij Christus' weder komst. In zo'n toespraak kwamen de drie sola's (hier bovenge noemd) wel ter sprake, maar wat betekenen ze m onze situ atie vandaag. Zo'n toespraak heeft dan niet alleen een moment van analyse, maar ook van confrontatie, en tege lijk van toerusting. Wilt u: geestelijke instructie voor nu en straks. Het zwaartepunt verschoof, wat mij betreft, van bezig zijn met het verleden, naar de verwachting van Jezus' wederkomst - en naar de bete kenis daarvan toor vandaag. In deze column kan ik dat niet verder adstrueren. De opbouw van het derde boek van Calvijns Institutie bood mij voor zo'n benadering rijke stof Ik herinner mij dat ik zelfs wel titels van de hoofdstukken uit dat derde boek van de Institu tie heb voorgelezen. Daarbij heb ik benadrukt dat na hoofdstuk IX 'Over de overdenking van het toe komende leven' de titel van hoofdstuk X luidt 'Hoe men het tegenwoordige leven en zijn hulpmiddelen gebruiken moet'. Dat is echt Calvijn: toe komstverwachting niet zonder aandacht voor het heden. De toekomstverwachting gaat ech ter voorop. De samenhang tussen deze twee hoofdstukken is te type ren als: pelgrimage en wacht post. Er zullen, vermoed ik, heel wat sprekers op avonden ter herdenking van de Kerk hervorming een ontwikkeling hebben doorgemaakt zoals ik die boven beschreef In elk geval zal het accent verschoven zijn van het verleden naar het nu, een vooral: vooruitzien. Uiteraard zonder dat het erf goed van de Reformatie ver zwegen wordt. Integendeel. Dat biedt juist stof voor het bezig zijn met Jezus' komst, als de voltooiing van Zijn verlos singswerk. Zo gezien vind ik een her denking van de Kerkhervor ming een zinvolle en actuele bezigheid. Het gaat daarbij niet alleen om de erfenis van het verleden en in het ver leden. Het gaat ook om het heden en Jezus' komst, die we mogen omschrijven als onze toekomst. Dat is de genade die de Reformatie weer naar voren heeft gehaald. Tenslotte, het is boeiend dat zulke bijeenkomsten veelal een interkerkelijk karakter dragen. Zo hoort men als protestantse christenen eikaars voorgan gers. Daarvan kan ieder, over en weer, leren! Goede bijeen komst, vandaag of morgen. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. H. Verheul, Wouden berg en 19.00 uur ds. H. Lassche. Eberi-Haezer: 9.30 uur ds. H. Lassche en 19.00 uur ds. L.M. Jongejan, Mid- delharnis - Herv. Gem. 9.45 en 18.00 uur kand. B. van Leeuwen, Scherpenzeel - PKN (Gereformeerd) 10.00 uur ds. C.G. Kant en 18.30 uur br. K. Baas - Geref. Gemeente 9.30 leesdienst en 18.30 uur ds. C. Harinck - Doopsgez. Gemeente 9.30 uur ds. J.W, van Otterloo en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. DJ. van Eckeveld, Katwijk aan Zee en 18.30 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur onbekend en 18.00 uur ds. A.A.F, van de Weg, Soest. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. Vastenhout, Hardinxveld en n.OOuurds. D. Hoolwerf- Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W.M. van der Linden - PKN (Gere formeerd) 10.00 uur mevr. B. Koppenaal en 18,30 uur ds. C.G. Kant. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 11.00 uur ds. A. Kot, Huizen en 16.00 uur ds. A.A.F, van der Weg, Soest - PKN (Gereformeerd) 9.30 uur ds. K. Bras - Geref. Gemeente 10.00 uur lees dienst en 18.00 uur ds. AJ, Gunst - Geref. Gemeente in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uur ds. J.C. van Schoor, Redelinghuys - Geref. Gemeente 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis 14.30 uur de heer A. Dubbeld. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. HJ. Stoutjes- dijk, Dordrecht en 18.0 uur ds. P. Molenaar, Dordrecht - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.B. van der Palm, Nieuw- en St. Joosland en 18.30 uur ds. C. Oor schot, Stellendam - Geref. Gemeente 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E.F. Vergunst, Ridderkerk en 18.00 uur ds. K.J. Visser, Gouda - Lukas- kapel HDG 10.30 uur ds. D. Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L.M. Jongejan - PKN (Exodus) 10.00 uur ds. T. Verduijn (kinderdienst) - Remonstr. Gemeente 10.00 uur ds. J.F. Klijnsma - CAMA Gemeente 10.00 uur W Leuvenink. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Har- kema en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen, Voorthuizen - PKN (Gereformeerd) 10.00 uur ds. LJ. Lingen en 17.00 uur ds. C. Romkes - Geref Gemeente 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Chr. Geref Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A.A. Egas - Geref. Kerk (vrijg.) 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. D.J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. HJ.T Lubbers en 18.00 uur dr. TE. van Spanje, Reeuwijk - Hersteld Herv. Gem. 9.30 Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eiianden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag liuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eiiandennieuws.ni ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tei. (0187)471020 E-mail: info@eiiandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zal(elill<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensbericttten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties ais gevolg van onduidelijke advertentieopdraciiten l<an de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Biadmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eiiandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.VlIlerius, tel, (0187)471022 e-mail: redactie@eliandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden bericiiten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINONUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 342C.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). uur ds. HJ. Boer en 18.00 uur ds. A. van Wijk, Her kingen - Geref. Gemeente 10.00 uur (bediening Heili ge Dvoop) en 18.00 uur ds. R Blok. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. van Slie- drecht, Nunspeet en 18.00 uur ds. RM. van 't Hof - Geref. Gemeente 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evan gelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr. J. Wiersma. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. HJ. Catsburg en 18.00 uur ds. H. Liefting, Delft - PKN (Gereformeerd) 10.00 uur ds. B.J. Oldenhuis en 18.00 uur ds. A.S. Rienstra - Geref. Gemeente 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B J. van Vrees wijk en 18.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes - PKN (Gere formeerd) 10.00 uur ds. H. IJzerman en 18.00 uur ds. C. Romkes. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.G. van der Ziel en 18.00 uur ds. E. Versluis, St. Anna- land - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. Kot, Huizen en 15.30 uur ds. J. Kop pelaar, Abbenbroek - PKN (Gereformeerd) 9.30 uur ds. J.E Ezinga en 18.00 uur dhr, RA. de Jongh - Geref. Gemeente 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D.A. Snijder. Morgen, zaterdag 31 oktober, zal er in heel Oude-Tonge oud papier worden opgehaald, van af 9.00 uur 's morgens. Graag het papier voor die tijd duide lijk zichtbaar buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de Herv. Gem. van Oude-Tonge. Groei Bloei afd. Goeree- Overflakkee organiseert van 30 juni tot 1 juli 2010 een tweedaagse binnenlandse tuin- reis. Op het programma staan tuinen in de provincie Utrecht, de Noordoostpolder en de provincie Drenthe. Wanneer u geïnteresseerd bent in deze reis verzoekt de organisatie u zo spoedig mogelijk te reser veren, dit in verband met de tijdige hotelreservering. De kosten voor deze twee daagse reis zijn 169.00 op basis van een tweepersoons kamer voor Groei Bloei leden (niet leden betalen 189.00) De toeslag voor een éénpersoonskamer is 32.00. Meer informatie over deze reis en reservering bij: Cees van de Graaf, telefoon 0187-681027 of 06-40112917 of per e-mail; discograaf@hetnet.nl OUDDORP - Donderdag 12 november komt Gerrit Jan Zwier naar de Bibliotheek in Ouddorp (Hofdijksweg 20). Hij is daar op uitnodiging van de Bibliotheek en het Globe Reisburo. Gerrit Jan Zwier is schrijver en reisjoumalist, met als specialisatie de noor delijke gebieden zoals Lap land en IJsland. Lapland heeft Gerrit Jan Zwier altijd gefas cineerd. De ruimte, de weidsheid, de toendra, de bossen, het ren diervolk, de vogels, de flora, de geschiedenis. Zijn eerste grote reis ging naar het noorden van Scandinavië. Later vestigde hij zich een zomer lang als antro poloog in een piepklein dorpje in het binnenland. Sindsdien is hij vele malen en in alle seizoe nen terug geweest. Zijn boek 'Altijd Lapland' geeft een rea listisch verslag van bijna veer tigjaar Lapse ervaringen. Gerrit Jan Zwier wil iedereen op deze avond aan de hand van dia's en filmmateriaal ken nis laten maken met de veelzij digheid van Lapland. Vanaf heden zijn er in de bibli otheek een groot aantal exem plaren van het boek 'Altijd Lapland' beschikbaar, zodat ge'interesseerden zich alvast kunnen voorbereiden op de lezing. Toegangskaarten voor deze lezing zijn vanaf heden te reserveren aan de balie in de bibliotheek, telefonisch 0187- 667744 of via www.bibliotheek- zuidhollandsedelta.nl De lezing begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur is de biblio theek open en staat de koffie en thee klaar. De lezing over Lapland maakt deel uit van nog twee 'reis lezingen' die worden georga niseerd door de Bibliotheek en het Globe Reisburo. Voor meer informatie over de data en onderwerpen: haal de acti viteitenfolder in de bibliotheek of zie www.bibliotheekzuidhol- landsedelta.nl DIRKSLAND - De uitslagen van de wedstrijd die afgelopen maandag bij de Damvereni ging Dirksland zijn gespeeld, luiden als volgt: H. Keuvelaar-J. Knöps 0-3 D. Wolfert-M. van 't Geloof 3-0 W. Stolk-M. Poortvliet 0-3 A. Jelier-Joh. Wolfert 0-3 OUDE TONGE - dinsdag 3 november, 19.30 uur ds. C. van Krimpen. Alles wat voor kinderen zo ver trouwd was, gaat bij een schei ding opeens veranderen. Kin deren zijn dan meestal onzeker en verdrietig of boos. Ze wor stelen met vragen die ze niet durven of kunnen stellen aan hun ouders. Ze hebben vaak problemen met hun gevoelens van loyaliteit ten opzichte van hun ouders. Het kan ook zijn dat de scheiding voor kinderen een opluchting is. Dit kan het geval zijn als er erg veel ruzies en spanningen geweest zijn. Het is voor ouders in en na de periode van de scheiding vaak lastig om te blijven opvoeden, zoals ze dat zo graag zouden willen. Ouders laten zich in de periode van de scheiding en ook daarna nog wel eens leiden door schuldgevoel en angst. Ze willen graag hun kin deren weer het gevoel van vei ligheid bieden, maar worden soms belemmerd door hun eigen onzekerheid en pijn. Je wil zo graag datje kinderen een fijne onbezorgde jeugd hebben, zodat ze zich goed kunnen ontwikkelen. Binnenkort start Bureau Jip weer met de cursus Geschei den Opvoeden. Deze cursus is er niet voor bedoeld om rela tieproblemen op te lossen, of antwoorden te geven op bij voorbeeld vragen over de ali mentatie. Het doel is vooral de bewustwording van ouders van de communicatie met elkaar en het ontdekken van de eigen mogelijkheden bin nen de opvoeding als geschei den ouder. Hoewel het aanbod bedoeld is voor ouders, staat het belang van de kinderen centraal. Daarom wordt er bij vragen altijd de link gelegd met wat het voor de kinderen betekent. De cursus is voor ouders die óf sinds kort óf sinds langere tijd gescheiden zijn. Exgeno- ten komen niet bij elkaar in de groep. Er zijn vier bijeenkomsten en een terugkom-, evaluatiemo ment. Er is,mogelijkheid tot vragen stellen en ontvangen van tips over hoe om te gaan met jouw kind of het kind van je part ner. Geef je snel op voor de nieuwe groep. Kijk voor meer infor matie over Bureau Jip op de site: www.bureaujip.nl Geef ie op via info(5'bureaujip.nl Of bel 06 23549707 (EUy) of 06 48734230 (Geertje) OUDDORP - Zondag om 12.45 uur werd de bemanning van de Baron van Lynden door het Kustwacht Centrum gealarmeerd met de melding persoon vermist, prio 1 (met spoed). Vanaf Port Zélande waren om 09.00 uur twee Duit se mannen vertrokken in een gehuurde rubberboot voor een vaartochtje op de Grevelingen, bij wind Zuidwest 6. Ze zou den om 12.00 uur terug zijn op Port Zélande. De redding- boot Baron van Lynden heeft zoekslagen gemaakt vanaf de Ouddorpse haven richting De Punt, waar zij de rubberboot zonder opvarenden aantrof. Tegelijk kwam de melding van de Kustwachtpost Ouddorp dat de twee mannen lopend Port Zélande hadden bereikt en ongedeerd waren. Onder begeleiding van de Baron van Lynden is de rubberbodt door een opstapper terug gevaren naar Port Zélande. Diezelfde dag om 13.15 uur, op de terugweg van de vorige actie, kwam via marifoonka naal 16 VHF de melding van een zeiljacht dat ter hoogte van Den Osse een catamaran met vier personen was omgeslagen en hulp nodig had. Met de red- dingboot Baron van Lynden werd ter plaatse gegaan en de catamaran overeind geholpen. Na controle van de opvaren den en de catamaran kon deze haar reis weer vervolgen. Een uur later, om 14.17 uur, werd de bemanning van de Griend door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een hond in de problemen aan de buitenzijde van de Brou- wersdam. Deze was te ver in zee gezwommen en kon niet meer terug komen. Onderweg naar de Brouwersdam kwam de melding dat de hond weer veilig op het strand was en de reddingboot niet meer nodig was. Om 14.40 uur, nog aanwezig in het boothuis, kwam de tele fonische melding van de Kust wachtpost Ouddorp dat het zeiljacht White Pepper met zes personen aan boord, motor storing had op de Grevelingen ter hoogte van Herkingen. Met de Baron van Lynden werd ter plaatse gegaan bij Zuidwest 6, het jacht werd langszij geno men en veilig afgeleverd in de haven van Herkingen. Om 15.51 uur, onderweg naar station van de vorige actie, kreeg de bemanning van het ÖE.X BOMMEL - Op vrijdag avond 20 november organi seert de SWO voor meiden van 10 tim 15 jaar een crea-avond waar een ketting gemaakt kan worden. De crea-avond is van 19.00 uur tot 21.00 uur in 't Westerlicht, Oranjestraat 35a in Den Bommel. De kosten zijn 7,50 voor een basisset, er kunnen eventueel kralen worden bijgekocht. Aanmel den tot 31 oktober bij Kitty, tel: 612106. In Herkingen wordt morgen, zaterdag 31 oktober, het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde gemeente. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het papier (geen plastic en drankenkartons, e.d.) tij dig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten? Dé Consumentenbeurs op de kop van Goeree Kustwacht Centrum de mel ding dat er een open zeilbootje was omgeslagen bij het eiland Archipel op het Grevelingen- meer. De vier opvarenden waren uit het water gehaald door een passerend jacht en afgezet op de Archipel. Met de reddingboot Baron van Lyn den werd ter plaatse gegaan. De mensen waren opgevan gen door het jacht KL 21, en onder de douche gezet om weer een beetje op tempera tuur te komen. De eigenaar van het jacht is ambulancever pleegkundige. De Baron van Lynden heeft de vier opvaren den aan boord genomen en afgeleverd bij het Surfcentrum Brouwersdam. Het omgesla gen bootje is door de verhuur der opgehaald uit de Archipel. Dit jaar geen recordvroege ijsdag aanstaande met een maximum van bijna -0,5 graden op de eilanden, zoals op 3 november 1980. Nog nooit bleef het kwik zo vroeg in het winterseizoen het hele etmaal onder nul destijds in zuidwest-nederland. Op 7 november dat bewuste jaar lag er tot 15 centimeter sneeuw in Noord-Holland en ook dat was extreem vroeg in het seizoen. Op Goeree-Overflakkee viel er toen minder sneeuw. Het zag er trouwens heel even naar uit dat het flink kou der zou worden begin november. Afgelopen weekeinde werd echter duidelijk dat de koude lucht er niet zou gaan komen aan het einde van deze week. Aanvankelijk werd het hogedrukgebied nog vrij noorde lijk boven Scandinavië berekend. Aan de zuidzijde zou dan met medewerking van een depressie op onze breedten de koude noordoostelijke lucht kunnen toevloeien. Inmid dels heeft het krachtige drukgebied met ruim 1035 mil libar meer positie gekozen boverf Zuid-Zweden en Polen. Voor ons betekent dit ook voor de vrijdagmiddag en deels zaterdag een vrij zuidelijke aanvoer waarin de tempera tuur mogelijk nog een keer tot rond 15 graden oploopt. Zowel op vrijdag en een deel van zaterdag blijft het droog met af en toe zon. De herfsttinten in de tuinen, plantsoenen en op bosachtige percelen zijn nu en de komende dagen op hun mooist. Vooral eind volgende week zal een groot deel van het boomblad al zijn gevallen. Vanaf zaterdag het tweede dagdeel, of pas in de nacht naar zondag, neemt de kans op regen alweer toe vanuit het wes ten en wakkert de wind ook aan. Vooral op zondag zou het wel eens flink kunnen regenen in het Zuid-Hollandse. Regensommen tussen de 5 en 10 millimeter zijn niet ondenkbaar dan. Een sombere dag dan ook, maar met bijna 15 graden nog wel aan de zachte kant. Dat is het begin van een wat langduriger wisselvallige fase.' Typisch novemberweer krijgen we.. De eerste novemberdecade (eerste tien dagen) wordt hoogstwaarschijnlijk iets te zacht en behoorlijk nat. Dit bij de gratie van de snelle jet; een goed geoliede straalstroom op grote hoogte. Windsnelheden van 220-250 kilometer per uur op 9-11 kilometer hoogte worden wel verwacht. Stormkans komende week op de Eilanden? Bel de weer- priraeurlijn eens op 0900-1234554. Weerman Mare Putto DEN BOMMEL - Op dins dag 17 november organiseert de SWO een workshop voor volwassenen*vraar een ket ting gemaakPKan worden. De workshop wordt gegeven in 't Westerlicht, Oranjestraat 35a in Den Bommel en is van 19.00 uur tot 21.()0 uur. De küsteu voor een bAset zijii.JÉfc,50 inclusief kojpofthee. ^^un- nen kralen «orden bijgekocht. U kunt ziclJBanmelden tot 31 oktober bij Kilty, tel: 612106. Achteraf kon hij zich weinig meer herinneren. "Ik heb nooit mijn vrouw geslagen of gewurgd", zei de man, "Dat kan alleen maar de duivel doen. Ik ben overgenomen door de duivel". De officier vond twee weken geleden moord bewezen, De man zou een motief hebben gehad om zijn vrouw om het leven te brengen. Hij dacht dat de vrouw hem bedroog met een andere Somaliër, die beiden in 2006 in een Asiel- zoekerscentrimr hebben leren kennen. De rechtbank achtte moord niet bewezen maar kwalificeerde de wurging als doodslag. OOLTGENSPLAAT - De Plaatselijke Commissie van de SWO in Ooltgensplaat orga niseert op donderdagax'ond 5 november een potermaaltijd voor 55-plussers. De poter maaltijd wordt gehouden in 't Centrum, v. Weelstraat 10 in Ooltgensplaat en begint om 17.00 uur. U kunt zich tot 1 november aanmelden bij Ati Verwoerd, tel; 06 40701181 of Leen de Vos, tel: 631510. MIDDELHARNIS - Op maan dag 7 december organiseren het Consultatiebureau Oude ren van Careyn en Context, Parnassia BAVO Ciroep de bijeenkomst 'Contact leggen'? Gemalilielijk gezegd en gedaan!' Tijdens de bijeenkomst wor den praktische handreikingen gegeven over het nemen van mogelijke drempels bij het leg gen van (nieuwe) contacten. Bent u senior, woont u in de gemeente Middelharnis en wilt u meer weten over het leg gen van contacten, gemakke lijk gezegd en gedaan? Meldt u dan aan. U kunt dit doen door te bellen met C^areyn tele- foon:0187-488080 (bereikbaar van 8.00-16.30 uur). De bijeenkomst is financieel mogelijk gemaakt door de Gemeente Middelharnis en wordt gehouden in het Dien stencentrum aan de Doetin- chemsestraat in Middelharnis. Het dienstencentrum is goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Bus 135 stopt voor hel dienstencentrum en bus 136 is beloopbaar vanaf het gemeen tehuis. De aanvang is 10.00 uur en het duurt tot 12.00 uur. HERKINGEN - Vrijdag 6 november houdt Vrouwenver eniging 'Niet in eigen Kracht' van de Hervormde gemeente uit Herkingen haar jaarlijkse verkoping in verenigingsge bouw 'Ons Huis' aan de Kaai- dijk (bij de haven). De verkoop is van 14.00 - 17.00 uur en van 18.00 - 20.00 uur. Er is weer van alles te koop: Mooie hand werken, creatieve spullen, jam, advocaat, cake, koek, boeken en de zogenaamde rommelta- fels met spullen die nog goed genoeg zijn om te verkopen. Ook kan er worden gesjoeld en enveloppen getrokken. Er zal een aantal verlotingen zijn waar hele leuke dingen mee gewonnen kunnen worden. Voor de kinderen is er de knut- seltafel waar gratis geknutseld kan worden. Nieuw dit jaar is de verkoop van heerlijke boe renkaas en fruit. Bent u toe aan een kopje koffie, ook dat kan: Er is heerlijke koffie met koek te koop. Om 19.30 uur zal de inmiddels traditionele veiling van spulletjes uit groot moeders tijd plaatsvinden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2