Nederland Leest, Ooltgensplaat als eerste Kinderen De Wegwijzer in restaurant KNRM B-team OFB in het nieuw gestoken door Van Dam Mode Tegel-Idee zorgt voor nieuw tenue De Jonge Spartaan El Brandwonden Stichting bedankt collectanten Creaworkshop 55+club Schotejil neemt deel aan Eilandelijke Jeugdwedstrij d Herdenking Reformatie Opbrengst bazaar De Vliedberg Verbeterde dienstverlening gemeentehuis Springwed- strijd Oostmoer Reformatie herdenking in Rehobothkerk Station Ouddorp druk met hulpverleningen Kleding- inzameling Ouddorp Muziekschoolleerlingen treden op in bibliotheek EIIAtlDEn-niEUWS Acties Donderdag 22 oktober om 15.22 uur werd de schipper van de Oud- dorpse reddingboot telefonisch gealar meerd'door een beman ningslid met de vraag ofhetKHV (Kust Hulp verlening Voertuig) kon assisteren bij een ambu lance, in verband met een gewonde vrouw op het strand. f i PAGINA 8 DINSDAG 27 OKTOBER 2009 OOLTGENSPLAAT - De lees- bevüideringsactie 'Nederland Leest' is vrijdag 23 oktober op C;oeree-()verflakkee succesvol van start gegaan. Op de eerste dag van de actie reed om 8.45 uur een speciale 'Nederland Leest-bus' gevuld met honder den gratis exemplaren van het themaboek Oeroeg Ooltgens plaat binnen. De bus stond tot 9.45 uur op de parkeerplaats van Ciolff Supermarkt Duijzer. Nadat eerst alle personeelsle den van de supermarkt een boek in ontvangst namen, was er voor alle belangstellenden een exemplaar beschikbaar. De 'Nederland Leest-bus' is onderdeel van het activitei tenprogramma van Biblio theek Zuid-Hollandse Delta in het'kader van 'Nederland Leest'. In alle vestigingen van Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta zijn, zolang de voorraad strekt, gratis exemplaren van het boek Oeroeg af te halen, zodat iedereen het boek kan lezen, en daarna met elkaar in discussie kan gaan over het boek. Zie voor meer info over verdere activiteiten website www.bibliotheekzuidhoUand- sedelta.nl. OUDDORP - Woensdag 18 november is er weer een creaniiddag bij de 55-(-club in m.f.g. Dorpstienden te Oud- dorp. Onder begeleiding van Monicjue Witte zal een wind- lichtzuiltje worden gemaakt. Het wordt gemaakt van hard- plastic dat in een bepaalde vorm gevouwen wordt en bekleed wordt met organza. Vervolgens kunt u het versie ren met lint. Hierna wordt er een glazen vaasje in geplaatst. In het vaasje kunnen een waxi nelichtje of bloemen. Deelname aan de workshop kost 7,50. U moet zich van te voren aanmelden i.v.m. de inkoop van de materialen. Opgeven kan t/m 2 november bij de 55-1-club in Dorpstien den of bij Joke van Dam, tel. 0187 682319. Op 4 november bent u weer welkom op de soos voor een kopje koffie, een praatje of een spelletje. Elke woensdag is er vanaf 13.00 koersballen in Dorpstienden en op 11 november organiseren de vrij willigers weer een bingo. Voor DIRKSLAND - Zaterdag is het eerste deel van de jaarlijkse eilandelijke Jeugdwedstrijd gezwom men in zwembad De Gooye te Dirksland. Door de zwemmers van z.c. De Schotejil uit Middelharnis werden diversen ereplaat sen verdiend, waarbij ook nog eens vele persoonlij ke records werden verbe terd. De estafette 4x 50m wisselslag voor jongens tot 11 jaar met David Kie vit, Bernd Sipman, Aron Paasse en Jacob Mack- loet zwommen naar de 1' meer informatie kunt u contact opnemen met de SWO, tel. 0187 641344. plaats en tevens naar een clubrecord in 3.10.95. In de leeftijdcategorie tot 7 jaar was er een gouden medaille voor Lotte Tillema op de 25m schoolslag (30.92). Bij de jongens tot 9 jaar was Jacob Mackloet tot tweemaal toe de snelste en won zowel de 50m schoolslag (54,26) als de 50m vrij (46.20). Bij de meisjes onder 11 jaar won Lotte Mid- delbos de 50m vrij (37.47) en was Femke de Gier winnares op de 50m schoolslag (48.13). In de leeftijd tot 13 jaar won Björn Vogelaar zowel de lOOm schoolslag (1.26.70) als de lOOm vrij (1.11.76). Bij de meisjes won Anne Overweel de lOOm vrij (1.18.51). In de oud ste jeugdcategorie won Janiek de Boed (1994) zowel de lOOm schoolslag (1.33.14) als de lOOm vrij (1.07.73). Verder was de meisjes estafette 4x 50m vrij tot 15 jaar met Janiek de Boed, Rollen Holster, Anne Overweel en Marie-Claire van Zoest het snelste in 2.17.45. De 4x 50m wisselslag estafette tot 11 jaar met Odette Holster, Femke de Gier, Lotte Middelbos en Lisa van Noordenne won tenslotte in een tijd van .3.04.04. MIDDELHARNIS - Donder dag 22 oktober hebben de kin deren van groep B van SBO 'De Wegwijzer' zich gewaand in het leven van een kok. Ze werden hartelijk ontvangen in restaurant 'Kofjekokertje' te Middelharnis door kok Coen. Eerst kregen ze iets te drin ken en daarna gingen ze een kijkje in de keuken nemen. Iben alles uitgelegd en ver teld was, moesten de kinderen aan de slag... pannenkoeken bakken. Met de koksmutsen op, bakten werden de eigen pannenkoeken gebakken en natuurlijk, nadat er suiker of stroop op was gedaan, heerlijk opgepeuzeld. Dat was smullen! Ze konden goed zien hoe alles gaat in een restaurant en dat was nodig, want vrijdag kwa men alle vaders en moeders bij in de klas lunchen. "Tja, we zijn er achter gekomen dat een ober en een kok onmisbaar zijn in een restaurant", aldus de kinderen. Vol van de indruk ken en van de pannenkoeken gingen de kinderen weer naar school. GOEREE-OVERFLAK- KEE - In het kader van de Stichting In de Rechte Straat zal er dit jaar op twee plaatsen op Goeree- Overflakkee een herden king van de Kerkhervor ming plaatsvinden: Donderdagavond 29 oktober in Middelharnis. De herdenkings samenkomst zal gehouden worden in het kerkgebouw van de Hervormde gemeente aan de Ring in Middelharnis en begint om 19.30 uur. De opening zal verzorgd wor den door de plaatselijke her vormde predikant ds. H. Har- kema en hij zal spreken over het thema 'Kruis of munt'. De plaatselijke Chr. Gen predi kant ds. A.A. Egas za\ spreken over het thema 'Luther en dt ervaring' en zal tevens de slui ting verzorgen. De Hervormde zangvereni ging Jeduthun, onder leiding van de dirigent Jan Wisse, zal enkele liederen ten gehore brengen. De samenzang wordt begeleid door de plaatselijke organist Paul Kieviet. Vrijdagavond 30 oktober 2009 in Goedereede. De herdenkings dienst wordt gehouden in het kerkgebouw van de Hervorm de gemeente aan het Kerkpad te Goedereede en begint om 19.30 uur. De opening en sluidng wordt verzorgd door de plaatselijke hervormde predikant ds. E. de Mots. Ds. D. Hoolwerf, predikant van de hervormde gemeente in Stellendam zal spreken over het thema: 'Bul- linger en Calvijn: vrienden die elkaar aanvullen'. Het plaatselijk samengestelde koor uit Goedereede, onder leiding van de dirigent Jan Bezuijen zingt enkele liederen. De samenzang wordt begeleid door Dingeman Wolfert. Tijdens de diensten zal één col lecte gehouden worden waar van de opbrengst bestemd zal zijn voor financiële onder steuning van het werk van de Stichting In de Rechte Straat. OUDDORP - De bazaar/rom melmarkt die woensdag 21 oktober werd gehouden heeft 24.080,11 opgebracht. Iedereen die aan dit resultaat heeft bijgedragen wordt har telijk bedankt. De opbrengst is voor de Steunstichting van de Vliedberg, die dit bedrag wil reserveren voor een serre/bin nentuin voor de nieuw te bou wen Vliedberg. DIRKSLAND - De gemeente Dirksland streeft naar een opti- niale dienstverlening. In de i entrale hal is een wachtruim te ingericht en vanaf maandag 12 oktober kunt u voor Sociale /aken ook terecht bij de cen- iiale balie van het gemeente huis in Dirksland. De medewerkers aan de cen trale balie hebben een allround opleiding gevolgd, waarmee /ij u van dienst kunnen zijn op verschillende gebieden, zoals het uitgeven van kant en klaar producten, het beantwoorden van algemene vragen en het verstrekken van informatie. De medewerkers van Sociale Zaken vindt u aan de andere kant van de wachtruimte. Hier bevindt zich het zogeheten zorgloket. Heeft u vragen over bijvoorbeelduw uitkering? Dan kunt u vanaf 12 oktober 2009, op maandag- tot en met donderdagmorgen van 9.00 lot 12.00 uur, terecht bij de klantmanager Sociale Zaken, 's Middags en op vrijdagoch- lend is de klantmanager uit sluitend op afspraak beschik baar. Als u geen afspraak heeft gemaakt, kunt u zich wenden tot de medewerkster aan de centrale balie. Zij helpt u, indien mogelijk, graag verder (if informeert wanneer de klantmanager bereikbaar is. SlAD a/h HARINGVLIET - Hieronder volgt de uitslag van de springwedstrijd, klassiek parcours, gereden op zaterdag 24 oktober 2009 in Manege Oostmoer: Rubriek O, pony's, 20-40 cm. 1. Rosalie Oldenhof, Jan; 2. Christel Vaders, Hester; 3. Joy- celijn Horsch, Lucky; 4. Step hanie Troost, Oeps; 5. Jacobien Goedegebuur, Spirit; 6. Louise Broere, Meggy; 7. Christa v.d. Berg, Kasper. Rubriek 1, beginners pony's, 30 - 60 cm. 1. Sharona Hack, Ash- win; 2. Melanie Fondse, Frans; 3. Linsey v.d. Slikke, Surprice; 4. Shirley v. Dam, Whoopi; 5. Ilona Kats, Figo; 6. Priscilla Peeman, Freedpm; 7. Samira v.d. Zee, Rody; S. Milou Arens- man. Whisper; 9. Fleur Moer land, Disney; 10. Esmee v. Alphen, Karine. Rubriek 2, pony's, 40 - 70 cm. 1. Kaylee Heijnen, Cedice; 2. Bibi Ie Grand, Dinkey; 3. Sabine v. Gelderen, Starlight; 4. Betty V. Nieuwenhuijzen, Lucky; 5. Stephanie v. Vliet, Whoopi. Rubriek 3, pony's, 60-80 cm. 1. Jennifer Rommelse, Rebel; 2. Christina Troost, Bono. Rubriek 4, beg. paarden, 60 - 80 cm. I. Kaylee Heijnen, Butter fly Flip; 2. Ira v. Gastel, Tico; 3. Inga Freudenberg, Vivant Coeur A; 4. Rowena Koster, Grand Dame; 5. Marjanne Snoek, Zandor; 6. Nanja Mas tenbroek, Touscha; 7. Anteun Oosterhoff, Nara. Rubriek 5, paarden, 70-100 cm. 1. Lysanne den Haan, Henro; 2. Amber v. Gameren, Destiny; 3. Jan v.d. Slikke, Omiro; 4. Christina Troost, Sassy Girl; 5. Robby le Roy, Revanche; 6. Talitha v.d. Made, Terra. SOMMELSDIJK - Op zater dag 31 oktober a.s. zal in het kerkgebouw van de Hersteld Hervormde Gemeente van Sommelsdijk een herdenkings bijeenkomst worden gehou den die in het teken staat van de reformatie. Het thema luidt 'Door het Woord verbonden'. Sinds enkele jaren is er een stichting die werken van refor matoren en vertegenwoordi gers van de nadere reforma tie in het Duits vertaalt en in Duitsland uitgeeft. Met het doel een (hernieuwde) ken nismaking met de geschriften van Luther, Calvijn, enz., te bewerkstelligen. Deze stich ting heet 'Stichting Vrienden van Heidelberg', en tijdens de herdenkingsbijeenkomst zal hiervoor een collecte worden gehouden. De plaatselijke pre dikant, ds. L.M. Jongejan, zal de opening en sluiting verzor gen. Ds. A.A. Egas, predikant van de Christelijke Gerefor meerde Kerk te Middelharnis, en ds. E. Bakker, consulent van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis, zullen een meditatie houden. Tevens zin gen deze avond het Christelijk Gemengd Rehobóthkoor en het Christelijk Ouddorps Man nenkoor o.l.v. Ab Vroeginde- weij. Johan van Wijk bespeelt het orgel. De avond begint om 19.30 uur. OOLTGENSPLAAT - Het B-team - inclusief de begelei ding - van v.v. OFB is com pleet in het nieuw gestoken door van Dam Mode. Tenues, trainingspakken en tassen zijn aan de spelers uitgereikt. Dit team wordt getraind door Renee Hanenberg die ovfr de vereiste papieren beschikt. Zijn komst werd mogelijk gemaakt door een drietal sponsors. OFB richt haar pijlen op de jeugd. De laatste tijd is er een grote aanwas van nieuwe jeugdle den met talentvolle spelers en speelsters. Het B team is het hoogste jeugdteam van de ver eniging en het jeugdbeleids- plan geeft aan dat men tracht deze groep bij elkaar te hou den zodat de doorstroming naar de selectie gewaarborgd blijft. Van Dam Mode zorgde uiteraard voor de levering van de tenues en de foto is gemaakt door de Vos Fotografie. De schipper heeft het Kust wacht Centrum gebeld met het verzoek de KHV te alar meren. De vrouw was op het strand gewond geraakt na de val van een paard. Vermoede lijk had zij een heup gebroken. Bij strandpaal 9.50 op strand Noord werd met de KHV assi stentie verleend aan het ambu lancepersoneel. Het slachtoffer werd van het strand gehaald en afgeleverd bij de ambulan ce. Voor deze actie waren ook de politie en de brandweer gealarmeerd. Qp de terugweg van de vorige actie werd de bemanning van het KHV gebeld door een medewerker van strandpavil joen C-Side met het verzoek om een auto, die naast de weg verharding vast stond, los te trekken. Er werd ter plaatse gegaan en het voertuig werd losgetrokken. Vrijdag 23 oktober om 00.05 uur werd de bemanning van de Baron van Lynden door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een persoon in problemen op de Middelplaat op de Grevelingen. De man zou tussen de wal en een schip gevallen zijn, en niet meer op eigen kracht uit het water kunnen komen. Hij werd bij gestaan door een collega die net zijn hoofd boven water kon houden. Via 112 werden de brandweer, politie, ambulance en de KNRM gealarmeerd. Bij vertrek uit het boothuis Wille- mijntje kwam de melding van het Kustwacht Centrum dat de man door de brandweer Schouwen-Duiveland uit het water was gehaald. Op een nat pak na, mankeerde hij verder niets. OUDDORP - De Oost Europawerkgroep Middel harnis gaat goede gebruik te kleding inzamelen in Ouddorp op zaterdag 31 oktober van 9.00 tot 12.00 uur. Dit gebeurt bij Aan nemingsbedrijf Van der Linde, Zuidweg 3 in Oud dorp. OUDDORP - De Brandwon den Stichting wil iedereen bedanken die van de col lecteweek weer een succes heeft gemaakt. Er is weer een groot bedrag op gehaald. De opbrengst van Ouddorp is €2.817,27. Dit bedrag is mogelijk gemaakt door een groot aantal collectanten, de Ouddorpse Brandweer en de gulle gevers. De dames J. Hoek-Tanis, N.L. Klepper- Tanis, A. Akershoek-Schop, H.C. Westhoeve-Witte en K. Tanis-v.Dam collecteerden al voor de 10e keer. De dames L. Roon-Tanis en M. Akershoek- Klepper al voor de 15e keer. Zij ontvingen een certificaat. OUDDORP - Morgenmiddag, woensdag 28 oktober, verzorgt een aantal leerlingen van muziekschool De Deltastreek te Stel lendam een muziekaal optreden in de Bibliotheek te Ouddorp. Van 15.30-16.15 uur zullen diverse jeugdige leerlingen een muziekstuk op o.a. trompet of saxofoon ten gehore brengen. De leerlingen willen op deze manier hun liefde voor muziek tonen, en anderen enthousiast maken om ook een muziekinstrument te gaan bespelen. Belangstellenden zijn welkom om dit muzikale intermezzo in de bibliotheek bij te wonen. De koffie/thee staat klaar MIDDELHARNIS - Het team El van de Jonge Spartaan is door Tegel-Idee voorzien van een nieuw tenue. Tegel Idee is een jong en vooruitstre vend bedrijf, geleid door twee gedreven en ervaren personen namelijk Ronald van Overloop en Johan Noteboom. Hun voornaamste werkzaamheden ziin het leveren en aanbren gen van keramische wand- en vloertegels. Tegel Idee is een partner voor aannemersbedrij ven die projectmatig woningen bouwen, die utiliteit bouwen en renovatiewerken uitvoeren. Ze staan voor een deskundig advies, een zeer concurre rende prijs' en natuurlijk een schitterend eindresultaat. De Jonge Spartaan is de heren van Overloop en Noteboom van Tegel-Idee dan ook zeer erkentelijk voor hun sponso ring.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8