Kinderen maken kennis met de kunst van het etsen Glas weer terug in Dirksland vanjuren Geslaagde duurtest nieuwe reddingboot Stellendam Trendweken bij S.S.S. Vrijwilligers gevraagd voor collecte voor kinderen met een handicap Kerkdienst Ger. Gem. Jeugdmiddag Den Bommel De natuur in geheimzinnige sferen Bingo ANBO Nog kaarten voor Continental Kids Workshop sieraden maken 'De Snuffelkast' sluit na 15 jaar de (kast) deuren Informatie markt glastuinbouw Oostflakkee Collecte Diabetes Fonds EllAnE]El1.|1lELW5 Ingezonden: Glas PAGINA 6 DINSDAG 27 OKTOBER 2009 innenhuii STELLENDAM - De groe pen 5 t/m 7, of combinaties daarvan, van alle basis scholen in de gemeente Goedereede hebben vori ge week één dag in het teken gestaan van een edu catief kunstproject, 'Etsen op de basisschool', dat in de klas werd gebracht op initiatief van de Kunst stichting Goedereede, die op deze manier kinderen het besef en de beleving wil bijbrengen van het maken van kunst. Door Hans Villerius ledere dag was er een andere school aan de beurl, afgelopen vrijdagmorgen de laatste: Het Kompas te Stellendam. Onder leiding van Tini Hinterding van 'Kimstenaar op school/ CAiltuureducatie in praktijk' maakten de kinderen kennis met de kunst van het eisen, een oude techniek om afbeeldingen te maken. Na een korte uitleg over wat etsen precies is, liet Hinterding de kinderen zien hoe het in z'n werk gaat. Daarna mochten de kinderen zelf aan de slag. Op een echt etsplaatje Kinderen van gruep 5/6 i'iin Hel Kompas te Stelleridam, enthousiast aan de slag met de knust van het etsen. Fato\s: Ham Vitlcrm met bijenwas tekenden ze met een speciale etspen hun eigen tekening. De plaatjes die klaar waren, gingen een half uur lang in een bak met kopersul faat, als veilig alternatief v(jor salpeterzuun Daarna werden de plaatjes schoongemaakt en inktte Hinterding ze in. Ver volgens mochten de kinderen hun eigen etsplaatje mét een vel tekenpapier door een heuse ets- pers draaien, en zie daar: hun eigen ets. Tussendoor draaide nog een video over het druk ken van een kleurenets. De gemaakte etsen moesten nog enkele dagen blijven liggen om te drogen, maar de etsplaatjes mochten de kinderen meteen meenemen naar huis. De Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) houdt van 16 tot en met 21 novem ber 2009 haar landelijke collecte. Duizenden vrij willigers gaan dan op pad om geld in te zamelen voor kinderen met een handicap. Hiervoor zoekt de stichting nog helpende handen in Middelharnis/ Sommelsdijk. Met de opbrengst van de col lecte ondersteunt de NSGK kinderen en jongeren met een handicap. Zij willen graag spe len, qaar school en op vakantie gaan, net als andere kinderen. En als ze ouder worden willen ze ook uitgaan en op zichzelf wonen, net als leeftijdgenoten. Maar door hun handicap heb ben ze vaak veel extra aanpas singen en begeleiding nodig. De NSGK helpt, bijvoorbeeld met speciale vakanties, aange paste speelplaatsen en klein schalige woonvormen. Zodat ze met hun beperking toch gewoon kind kunnen zijn. De NSGK komt al sinds 1950 op voor kinderen en jongeren met een handicap in Neder land. Jaarlijks ondersteunt de stichting honderden pro jecten, waarmee duizenden kinderen en jongeren worden geholpen. Dat kan dankzij vrij willigers en donateurs, want de NSC;K is onafhankelijk en ontvangt geen overheidssub sidie. De NSGK is in het bezit van het CBF-keurmerk. Dit garandeert dat ze op een ver antwoorde manier omgaat met de giften die zij ontvangt. Wilt u ook collecteren voor NIEUWE-TONGE Ineens merkt u het: hij gend komt u de trap op, vroeger nam u die met twee treden tegelijk... U liep net niet hard genoeg om de bus te halen.... U pakt vaker,de auto, want fietsen is zo vermoei end.... "Word ik nu echt oud?" denkt u. Nee, u bent nooit te oud om te bewegen. Wie zo lang mogelijk fit wil blijven, kan het beste zo veel mogelijk blijven bewegen. Dat kan door juist vaker de fiets te pakken in plaats van de auto of bus, door vaker de trap te nemen in plaats van de lift. Bovendien kunt u deelnemen aan de Trendweken bij S.S.S. in Nieuwe Tonge. Iedereen die regelmatig aan lichaamsbeweging doet, voelt zich niet alleen fitter, maar houdt de conditie op peil of verbetert die. Een goede licha melijke conditie zorgt ervoor dat u minder vatbaar bent voor verkoudheden en andere ongemakken. Uw spieren en gewrichten blijven soepel en uw botten blijven langer sterk. Recreatief U hoeft geen uitgesproken sportfiguur of fervent trimmer te zijn om aan de Trendweken mee te doen. De lessen worden zo samengesteld, dat iedereen in zijn of haar eigen tempo kan deelnemen. Er worden de NSGK? Het kost slechts een paar uur en u kunt bin nen de collecteweek zelf een 'tijdstip uitzoeken dat u schikt. Voor informatie kunt u contact opnemen met mevr. G.Baart- Roskam, telefoonnummer 0187 482203. U kunt ook kij ken op website www.nsgk.nl. dan ook geen topprestaties van u verwacht. Bij S.S.S. is het lesaanbod voor Trendweken vooral gericht op de recrea tieve kant van de sport. Deel nemen aan de Trendweken kan ook zonder dat u direct lid moet worden van S.S.S. Houdt u van bewegen en gezelligheid? Dan bent u op dinsdag 3 november om 20.00 uur welkom in de sportzaal aan de Kerkstraat te Nieuwe Fonge en kunt u deelnemen aan de Trendweken. Voor 40 organiseert S.S.S. 10 weken lang een beweegaanbod voor 40-plussers. Zonder verdere verplichtingen kunt u deelne men aan diverse beweegactivi- teiten. Voor meer informatie kunt u bellen met Nettie van Heemst, tel. 0187-652216. STAD a/h HARINGVLIET - Donderdag 29 oktober, 19.30 uur, ds. A. Vermeij. DEN BOMMEL - Het bestuur van het jeugdwerk in Den Bommel organiseert op woens dag 4 november een extra jeugdmiddag met als thema 'lampionnenoptocht'. De mid dag wordt gehouden in 't Wes- terlicht, Oranjestraat 35a en is van 13.30 uur tot 15.30 uur. De kosten zijn 2,00. Info bij Kitty Zuidijk, tel: 612106. Op vrijdag 11 november orga niseert de SWO i.s.m. de Stich ting Oranje comité een lam pionnenoptocht (verkleed). Vertrek om 19.00 uur vanaf 't Westerlicht, Oranjestraat 35a. OUDDORP - Op zaterdag middag 31 oktober organiseert IVN-GO een jeugdexcursie voor kinderen vanaf 8 jaar Deze middag nemen de jeugd- gidsen de kinderen mee op ontdekkingstocht op de Kleis- tee in Ouddorp. Ze gaan op zoek naar elfenbankjes, pad denstoelen, vruchten en.wat verder te vinden is. Aanmelden kan bij VVV Ouddorp, tele- focm 0187-681789. De ko.sten zijn €1,50 per persoon. Het vertrekpunt is om 13.30 bij de ingang naast het Zorg- en Wel zijnsgebouw. SOMMELSDIJK - De ANBO M W Flakkee houdt zaterdag 31 oktober weer een extra bin go in De Staver, aanvang 19.30 uur Iedereen, lid of geen lid, jong en oud, en vooral nieuw komers zijn van harte welkom. Een kopje kofTie of thee wordt u gratis aangeboden. OUDE-TONGE - Zaterdag 31 oktober om 18.30 uur wordt er een in CBS De Bron te Oude Tonge een concert gegeven door de Continental Kids. Deze Jiindergroep trekt met eigentijdse muziek en zang door het hele land om spette rende concerten te geven. Met veel nieuwe liedjes en een gave lichtshow brengen deze 8- tot 12-jarigen live hun verrassen de programma 'Party Time'. Kaarten: kinderen 2,50 en volwassenen 5,- via concert- continentalkids@gmail.com. De betere woninginrichting sinds 1920 (.cdcmpl Kanaal 105. .Mi{ldeiliarnis. (ÜI87)48 2784 vaw.hetbinnenhuisiniddelhaniis.nl OLDE-TONGE - Op woens dagavond 11 november a.s. organiseert de SWO, in samen werking met Jolanda van Ber gen, in het Infocentrum, Bern- hardstraat 27 te Oude- Tonge, een workshop sieraden (ket ting of armband) maken. De workshop duurt van 19.30 tot 22.30 uur en is toegankelijk voor alle leeftijden. Deelname kost 8 a 16, afhankelijk van de kosten van het gebruik te materiaal. Koffie of thee is bij de prijs inbegrepen. Voor nicer informatie of aanmelden kimt u bellen naar de SWO, tel. 0187 641344, of mailen naar: yvonne(Ss-w-o.nl. Bingo 55 en snert eten voor 55+ OUDE-TONGE - De Plaatse lijke Commissie van de SWO te Oude-Tonge organiseert woensdag 4 november a.s. voor alle 55- plussers van Oude- Ibnge een gezellige bingomid dag met leuke prijzen en na ailoop snert eten. De middag begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het Infocentrum te Oude- Tonge. Deelname kost 4,50 p.p., met voorafbe taling van 2,50. Voor infor matie of aanmelden kunt u bel len naar de SWO, tel. 641344. De discussie over de glazen stad in het oostelijk deel van Flakkee kan spoedig worden beëindigd. Maak van Flak kee een groot natuurgebied, dat is het al bijna, en verbind de oude kernen met elkaar middels het efficiënte net van bestaande dijken. Bestaande hedrijvigheid mag natuurlijk blijven, maar vanaf nu rich ten we ons op echte rust en ruimte. Flakkee als een mega openluchtmuseum. Dat moet toeristen trekken. Wie heft het glas op het nieuwe Flakkee? Harry J. Goosens Stad aan 't Haringvliet .MIDDELHARNIS - Het was op 9 november 1994 dat de eigenaren van De Snuffelkast (ie deur van hun winkel open den. Nu, na 15 jaar hebben Caroline en Aart hun besluit genomen: Wij gaan stoppen. In de Snuffelkast - gevestigd aan Nieuwepad 7 te Middel- liarnis - vindt u nog echte oude spullen: Kasten, emaille keukengerei (in allerlei kleu ren), serviesgoed, enz., maar ook klokken, spiegels, (pegel) lampen, oude kacheltjes, kachelbenodigdheden, meu- l)el- en deurbeslag. En op de snuffelzolder vindt u ook nog een ruime sortering aan o.a. bedden, (kamer en suite)deu- len, glas in lood ramen, e.d. In de achterliggende '15 jaar is dan ook heel veel gerestau reerd en versleept. En nu tijd voor iets anders, zegt Caroline. "In al die jaren heb ik heel veel praktische ervaring en materi- alenkennis opgebouwd, mijn Ondernemersdiploma en mijn diploma binnenhuisadviseur behaald, en nu wil ik eens kij ken wat ik daar nog meer mee kan doen". Aart sluit nog niet uit dat zij later nog op hobby matige voet verder zullen gaan op dezelfde locatie, "Het is begonnen als een uit de hand nelopen hobby, nu gaat het ueer echt hobby worden. Dat snuffelen zit volgens mij toch ill ons bloed". Op zaterdag 31 oktober wordt, de uitverkoop restart, met heel veel leuke spullen voor de helft van de prijs. Zie voor meer informatie uebsite www.snuffelkast.nl, of bel naar 187 487424. .xvCENr,^_ www.biil(eiihuinkeu«eliioi.iil ïmdpod 56 -MiJdelhninis-Telefoiin(Q187)483437 DIRKSLAND - In febru ari van dit jaar deed Van Buren Glas- en Schil dersbedrijf bv zijn glas afdeling over aan Flak kee Glasservice te Oude- Tonge. In eerste instantie hebben deze twee bedrij ven het eerste half jaar samengewerkt, waarna Flakkee Glasservice op eigen benen is gaan draai en. Van Buren kon zich hierdoor in Dirksland volledig toespitsen op het schilderwerk. Per 1 november is Flakkee Cilasservice te Oude-Ton ge door financiële redenen genoodzaakt haar deuren te shiiten. Om de service en de continuïteit voor de klanten te waarborgen heeft Van Buren Glas bv direct het personeel en deze afdeling weer naar zich toe getrokken. Ron van Buren betreurt dat het zo gelopen is. "We dachten in februari een goede oplos sing te hebben gevonden voor onze glasafdeling. We werden te groot om het naast het schil deren te doen, maar ik voel me verantwoordelijk naar de klan ten en om ze te laten vallen is voor mij absoluut geen optie". De glasafdeling zal weer gerund worden door het oude personeel en weer compleet worden geïntegreerd binnen het bestaande bedrijf aan de Spuikolk te Dirksland. glasdiensten bv dirksland Spuikolk 41-43, Postbus 50, 3247 ZH Dirksland, telefoon: 0187-605573. OUDE-TONGE - De gemeen te Oostflakkee is één van de twee locaties waar de provincie Zuid-Holland onderzoek doet naar de mogelijkheid om er grootschalige glastuinbouw te realiseren. Vanavond, dinsdag 27 oktober, vindt er een over leg plaats tussen de provincie en de gemeenteraad over de eventuele komst van een glas- tuinbouwlocatie in de gemeen te Oostflakkee. Vervolgens neemt het college van Gede puteerde Staten op 10 novem ber 2009 een besluit over de locatie. Wanneer op 10 november blijkt dat Gedeputeerde Sta ten de gemeente Oostflajkkee als meest geschikte locatie kiest voor een grootschalig kas sencomplex, wil de gemeente betrokkenen en geïnteresseer- Ongeveer 1 miljoen mensen in ons land hebben diabetes, suikerziekte. Dagelijks krijgen 200 Nederlanders diabetes (suikerziekte). Veel mensen denken dat diabetes wel mee valt, maar in werkelijkheid den zo goed mogelijk informe ren over de gevolgen hiervan. Daarom organiseert zij, wan neer de keuze op Oostflakkee valt, op maandag 30 novem ber aanstaande een informa tiemarkt. In de Grutterswei in Oude-Tonge presenteren diverse betrokkenen hun visie op de komst van glastuinbouw. Een ieder is die dag van harte welkom om zich te laten voor lichten. Wanneer duidelijk is of de markt doorgang vindt, ver spreidt de gemeente hierover meer informatie. kan het ernstig zijn. Diabetes heeft een domino-effect: het leidt ook vaak tot andere ziek ten of klachten, zoals hart- en vaatziekten, dementie of pro blemen met ogen, nieren en voeten. Het Diabetes Fonds werkt hard aan oplossingen voor diabetes. Zo betaalt het Fonds onderzoek naar manieren om diabetes beter te behandelen of te voorkomen. Er is al veel ontdekt waardoor mensen met diabetes gezonder en langer kunnen leven. Dat onderzoek kost wel veel geld. Het Diabetes Fonds kan zijn werk alleen doen dankzij gif ten. Met uw bijdrage gebeurt er meer onderzoek voor men sen met diabetes. Voor het werk van het Diabetes F'onds wordt in de eerste week van november de jaarlijkse collecte weer gehouden. Als u de col lectant mist kunt u ook geld overmaken op giro 5766 t.n.v. het Diabetes Fonds te Amers foort. Zie ook website www.dia- betesfonds.nl. De reddingboot op de Theems. STELLENDAM - De nieuwe reddingboot van Stellendam, de Antoinet te heeft vorige week een geslaagde duurtest onder gaan, tijdens een reisje naar Londen. Donderdagmorgen 22 oktober vertrok de boot vanuit Ij mui den naar Breskens. Vanuit Breskens werd aan de overtocht begonnen, richting de monding van de Theems voor een duur test. Deze duurtest is bedoeld om de reddingboot ook te tes ten op een langdurige inzet. Op de Tlieeiiis werden schipper en bemanning opgewacht door de RNLl die hen een stuk de rivier op begeleidde. Later werden ze opsjewacht door RNLI sta tion fower (Tower Bridge) die hen lot hartje Londen bege leide en waar ze een ligplaats aan liet steiger van de RNLI kregen. De volgende morgen weer vroeg op, weer retour richting IJmuiden waar de reddingboot vrijdagmiddag 23 FüIö: Arnold Keijur oktober, eind van de middag, weer aanmeerde. De diuirtest van de nieuwe reddingboot voor station Stellendam is zonder problemen verlopen. De boot heeft zich uitstekend gedragen en er heeft zich geen enkel probleem voorgedaan. In IJmuiden zullen nog enkele kleine dingen worden gedaan en daarna zal de reddingboot naar verwachting woensdag in Stellendam arriveren. Hierna volgt op zaterdag 7 november de doop.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6