Vijf jubilarissen bij Imabo Esselin Voorbereiding Midwinter- markt in volle gang Vloerenspecialist Meiaard Parket bestaat 20 jaar Op korte termijn indicatie aanvragen bij het Centrum Indicatiestelling Zorg Vertel-CD Calvijn Voorlichtings- avond Astma Fonds Bowlen met ZAJW EIIAIIDEII-tllEUWS EHAtlDEn-tllElJWS Belangrijke mededeling A WBZ indicaties SOMMELSDIJK - Er is een vertel-CD versche nen over het leven van Johannes Calvijn, met de titel '...Als ik maar nuttig ben'. In vijf boei ende verhalen wordt over verschillende peri oden van het leven van Calvijn verteld. De CD is bedoeld voor kin deren vanaf ongeveer negen jaar, maar is ook voor ouderen geschikt. Adrie de Vos Hans Nuyt André Kleiberg Hans den Uijl Wim Faasse MIDDELHARNIS - Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar weer de sfeervolle Midwinter- markt worden gehouden op het Diekhuusplein in Middelharnis. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 december zal het Diekhuus en het voorliggend plein weer bruisen van de activiteiten. Zowel voor de vrijdag als de zaterdag zijn er nog kra men te huur voor verkoop van producten die aan de winterse sfeer in en rond het Diekhuus zullen bijdragen. Belangstellenden voor een kraam kunnen contact opnemen met Yvonne Schutrup van de Soroptimistclub Goeree- Overflakkee, tel. 0187 487706, e-mail info(® bureau-starline.nl. Soroptimistclub Goeree-Overflakkee Moedige Moeders PAGINA 2 DINSDAG 27fl (OBEIj De regels met betrek king tot de AWBZ zijn aangescherpt. De func ties ondersteunende en activerende begeleiding (OB/AB) verdwijnen per 1 januari 2010. Vanaf dan bestaat er alleen nog maar de functie Begeleiding. Als u al een indicatie van het Centrum Indicatie stelling Zorg (CIZ) had waarin ondersteunende of activerende begeleiding stond vermeld, dan heeft u in de afgelopen peri ode een brief van het CJZ ontvangen. In deze brief wordt gevraagd of u een nieuwe indicatie van het CIZ wenst. Het is belangrijk om op korte teniiijn te reageren op deze brief. IJ kimt op het antwoord formulier aangeven of u een nieuwe indicatie van het CIZ wenst. Wanneer u niet rea geert, vervalt uw recht op een indicatie vanuit het CIZ. Wanneer blijkt dat uw nieu we indicatie lager uitvalt dan voorheen, dan is er sprake van geheel of gedeeltelijk verlies van AWBZ begeleiding. Wanneer u een nieuwe indi catie heeft aangevraagd ont vangt u van het CIZ opnieuw een brief. Staat er in deze brief dat u geen of minder recht heeft op begeleiding vanuit de AWBZ, terwijl u de/c bege leiding tot nu toe wel heeft gehad? Dan kan MKE Zuid- flollandse Eilanden u helpen bij de veranderingen waaimee u te maken krijgt. MEE helpt mensen met een beperking. U kunt met allerlei vragen bij MEE terecht. MEE werkt samen met welzijnsor ganisaties en gemeenten. Samen met een consulent van MEE gaat u op zoek naar een goede oplossing. De consulent van MEE verkent samen met u in hoeverre u zelfstandig kunt fvtnctioneren. Ook wordt .samen met u gekeken of u de ondersteuning zelf kunt leren organiseren. brengt samen met de consulent uw netwerk in kaart. Dat zijn uw Familiele den, vrienden, buurtgenoten en vrijwilligers. Samen inet MEE kijkt u hoe uw netwerk kan worden vergroot. Ook helpt de MEE-consulent zoe ken naar de voorzieningen bij 11 in de buurt, zoals bumlhui- zen en verenigingen. .41s u een beeld heeft van wat er mogelijk is in uw omgeving, dan zorgt de consulent er samen met u voor dat u er terecht kunt. MEE Zuid-Hollandse Eilanden is bereikbaar op werkdagen van 09.00-17.00 uur via tele foonnummer 0900 2020672 (lokaal tarief) of via e-mail ser- vicepunt@meezhe.nl. Rondom de verhalen zijn Frans talige psalmen opgenomen. De CD zal gepresenteerd worden tijdens de Hervorniingsavond op zaterdag 31 oktober in het kerkgebouw van de Hersteld Hervormde gemeente te Som- melsdijk, aanvang 19.30 uur. De CD zal tijdens deze avond voor het eerst te koop zijn. Hierna kunt u ook terecht bij Van der Boom boeken en muziek te Sommelsdijk, tel. 0187 482614, e-mail boomboek@filternet.nl. De prijs bedraagt 9,50 excl. verzendkosten. De opbrengst is bestemd voor de kerkbouw van de Geref Gein. te Middelhar- DIRKSLAND - In het perso- neelsrestamant van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis te Dirksland wordt donderdag 5 november een voorlichtings avond gehouden door de werkgroep (ïoeree-Overflak- kee van het Astma Fonds. Het onderwerp voor deze avond is: Spreek niet 'luchtig' over Astma (bij kinderen). Spreker is mevrouw J. Overweel, ver pleegkundig consulent kinder longziekten van het Erasmus Medisch Centrum/Sophia Kin derziekenhuis. Voor de pauze zal ze vertellen over de klach ten die bij verschillende leeftij den op de voorgrond staan en de knelpunten die je als ouder zo al tegenkomt. Na de pauze is er gelegenl\eid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.00 uur, om 19.30 uur gaat de zaal open. Bezoekers worden dringend verzocht geen parfum om aftershave te gebruiken. Wie meer wil weten, kan bellen naar 0187 684905. NIEUWE-TONGE - Het zater dagavondjeugdwerk te Nieu- we-Tonge hoopt zaterdag 31 oktober te gaan bowlen in Her kingen. Om 19.45 uur wordt vertrokken bij het gebouw van de postduivenvereniging aan de Westdijk te Nieuwe-Tonge. Deelname kost 2,50 p.p. Opgeven kan via website www, zajwnieuwetonge.weblog.nl. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huls vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middeltiamis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATiE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakeiijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensbericliten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl(Oop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor Ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Bij Imabo Esselink te Mid- delharnis werden vorige week maandagavond vijf jubilarissen in het zon netje gezet tijdens een feestelijk buffet, in aan wezigheid van vrijwel alle personeelsleden en een aantal familieleden van de jubilarissen. Door Hans Villerius Als eerste werd Adrie de Vos toegesproken, door algeineen directeur l.C. van Dieren van Imabo Esselink. "Adri begon veertig jaar geleden als assi stent op de administratie. Hij kwam die zomer van school en begon met allerhande admi nistratieve vverk/.aamheden, later werd hij \erantwoorde- lijk voor de salarisbetalingen. Dat was een klus die binnen hel bedrijf steeds groter werd. Immers, aanvankelijk was het alleen de Bouwmaterialenhan- del, In 1984 volgde de eerste Cianima Bouwmarkt, wat intus sen is uitgebreid tot zes Bouw markten. Adrie was de man die er steeds \-oor zorgde dat de salarissen tijdig werden over gemaakt. Daaiiiaast heeft hij binnen de administratie nog de nodige deeltaken gehad. Als hij op kantoor was dan vvist je dat hij er was, want je hoorde hem altijd. Pat was vroeger zo en dat is nu nog zo. Bij een jubileum of trouwerij van een collega was Adrie de persoon die op een humoristische wijze de gasten wist te vermaken en ze bezig kon houden. Hij kwam steeds met droge opmerkin gen en had met zijn grappen de lachers op zijn hand. Pri\é waren de afgelopen veertig jaar zeker niet gemakkelijk. Nadat al medio jaren tachtig \'an de vorige eeuw er grote zorgen waren rond de gezond heid van zijn vrouw, open baarde in 2006 zich een ern stige ziekte, waaraan ze ook is overleden. Adrie alleen achter. In deze moeilijke tijd heeft hij veel steun en medeleven van zijn collega's ondervondeir". Van Dieren sprak zijn grote waardering uit voor het feit dat Adrie, ondanks de moei lijke periode thuis, "zich steeds geweldig heeft ingezet voor het bedrijf". Naast een cheque kreeg hij ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstverband de Hibin oorkonde met de bij behorende vergulde zilveren gedenkpenning uitgereikt. Daarna was het woord aan Taco van Dieien, die namens de directie Hans Nuyt toesprak. "Hans kwam vijfentwintigjaa,- geleden in dienst. Dat ging on een heel bijzondere manier want de sollicitatiegesprekken vielen op een moment waarop Hans in Zwitserland op vakan tie was. En hij had de moed om vooi- dat gesprek 'even' op en neer tussen Zwitserland en Nederland te rijden. Maar dit heeft positieve gevolgen gehad want Hans werd aangenomen! In eerste instantie heeft hij een aantal jaren Verkoop-buiten dienst gedaan op Schouwen- Duiveland. In die tijd werkte hij samen met de toenmalige vestigingsleider te Zierikzee, heer Jo Aalbregtse. Toen deze in 1991 met pensioen ging had Hans wel ideeën om bedrijfs leider in Zierikzee te worden. De vacature in de buitendienst werd toen ingevuld door Leen van Dijke. Met veel enthou siasme heeft Hans acht jaar die taak in Zierikzee vervuld. Hij had goede contacten niet de klanten en was actief voor hen in de weer. Toen in I999 - mede in verband met het nieuwe pand in Middelharnis - de contmerciële aanpak veran derde, werd Hans' standplaats Zierikzee verwisseld voor Mid delharnis, waar hij de binnen dienst ging doen voor Zeeland. Dit werk doet hij intussen ook al weer tien jaar. Hans heeft èen duidelijke mening over de omgang met klanten en leve ranciers: 'Behandel klanten als koning, behandel leveranciers als mens'. Met deze uitspraak is zijn wijze van werken duide lijk getypeerd". Als herinne ring aan zijn 25-jarig jubileum kreeg hij een officiële Hibin oorkonde en een zilveren gedenkpenning uitgereikt en kreeg hij een cheque overhan digd. Enkele weken nadat Hans Nuyt bij Esselink was binnen gekomen werd ook André Klei berg aangesteld. Hij werkte voor die tijd in de verkoop bij Konijnendijk te Numansdorp. Hij kende het bedrijf Esselink en wilde graag de overstap maken. In de toespraak door conrmercieel directeur J. Goe- degebuur werd de levensloop van André naar voren gehaald.. "Eén van de uitgangspunten, bij zijn aanstelling was dat' André zou verhuizen vanuit Oud-Beijerland naar de regio Flakkee. Prompt was z;jn ant woord: 'Ik wil héél veel doen, maar dat niet!". En daar ging de directie dan maar mee akkoord. Hij kreeg een plaats in de buitendienst en ging de klanten op heel Flakkee af. Hij had heel goede contacten en wist ook inet zijn inzet en jeugdig enthousiasme klanten te winnen. Bij één klant kreeg hij elke vrijdagmiddag een De vijf die vorige weelt maandag bij Imabo Esselinli in liet zonnetje werden geut. Vl.n.r.: Adrie de Vos, Hans den Vijl, André Kleiberg, Hans Nuijt en Wim Faasse. Foto: Hans lllienm getekende en niet ingevulde bankgiro mee die hij dan zelf in kon vullen. Over vertrou wen gesproken! Na een aantal jaren werd er intern gezocht naar iemand die specifiek de inkoop kon gaan doen. Dat was een kolfje naar Andre's hand en na de nodige ervarin gen aan de verkoopkant werd hij inkoper in het bedrijf Bij grappige en leuke momenten binnen het bedrijf was .André ook regelmatig betrokken, want hij hield wel van een lol letje. Een lijfspreuk van .\jidré was: 'Doe maar gewoon en wees eerlijk, dan kom je het verst'. Bij André wist je wat je aan hem had. Ook André heeft privé veel mee moeten maken in deze vijfentwintig jaar. Ook zijn vrouw is ook ziek geworden en na een aantal heel ZAvare en moeilijke jaren overleden. Dat heeft André uiteraard sterkt geraakt, maar ook zijn collega's binnen het bedrijf hebben hierin zeer meegeleefd. Na deze moeilijke tijd werden hem gelukkig ook weer betere jaren gegeven: hij leerde een andere vrouw ken nen die na hun huwelijk als moeder in het gezin verder ging". Ook aan AÏidré werden een oorkonde van Hibin, een zilveren gedenkpenning en een cheque overhandigd. Vervolgens werd aandacht geschonken aan het jubileum van Hans den Uijl. Hij is inmid dels ook vijfentwintig jaar in dienst van de Esselink Groep. Hoofd Showroom Kees Hart man sprak hem toe. "Hans is in juli 1984 in dienst geko men bij Gamma Ridderkerk. Deze eerste Gamma van de Esselink Gioep was toen nog niet geopend, maar de voor bereidingen waren al in volle gang. Hans werd opgenomen in het managementteam als Assistent Bouwmarktmana ger. De eerste acht jaren van zijn loopbaan bij de Esselink Groep heeft hij in Ridderkerk gegeven aan de opbouw en uitbouw van deze bouwmarkt. In 1992 werd de - inmid dels derde - Gamma van de Esselink Groep geopend en wel in Hellevoetsluis. Hans maakte de overstap en werd in de nieuwe vestiging bouw marktleider. Gesteund door acht jaren ervaring in de doe- het-zelf-wereld was dit een nieuwe uitdaging die hij met beide handen aangreep. Acht jaar later maakte hij weer een overstap, opnieuw binnen het zelfde bedrijf. Nu koos hij voor een baan als showroom verkoper bij Imabo Esselink Bouwmaterialen te Middel harnis. Daar heeft Hij zich snel ingewerkt en in de spe cifieke productkennis van een showroom. Vooral het organi seren en zaken voorbereiden was iets wat hem bijzonder aansprak. Toen er dan ook iemand gezocht werd voor de kopersbegeleiding van projec ten was hij degene die dit op zich nam. Heel veel inwoners van de projecten Singelkade, het Bastion en de Koopmans woningen te Sommelsdijk heeft hij begeleid in het tra ject van keuzes maken bij tegels en sanitair. Momenteel is hij als assistent projectlei der actief binnen de afdeling Montagetechniek. Specifiek door zijn kennis en praktische aanpak is de afdeling Monta getechniek steeds efficiënter en meer gestructureerd gaan werken. Hans is een collega die door allen steeds bijzon der wordt gewaardeerd. Hij is altijd bereid om voor collega's of relaties iets te doen of iets extra te doen". Als blijk van waardering kreeg ook hij een cheque uitgereikt. Vorig jaar beleefde Wim Faas se het heugelijke feit dat hij veertig jaar bij Imabo Esselink Bouwmaterialen te Middelhar nis in dienst was. Tijdens een feestelijke bijeenkomst met het gehele personeel werd daar toen ruim aandacht aan gegeven. Inmiddels is Wim zover dat hij van zijn prepen sioen kan gaan genieten. In die 41 jaar is hij begonnen als' administratief medewerker, doorgegroeid via de Verkoop binnendienst naar Systeem beheerder. Eerst bij Esselink Bouwmaterialen en later bij de Esselink Groep, waartoe ook de bouwmarkten behoren. Op een rustige wijze heeft hij zich steeds ontwikkeld en collega's geholpen. Wim stond bekend als iemand die betrouwbaar is bij afspraken. Als iets was toegezegd, dan gebeurde het ook. Na 41 jaar werd vorige week maandagavond afscheid genomen van "een toegewijd medewerker die zijn sporen verdiend Heeft bij de Esselink Groep". Tenslotte sprak jaap Mackloet namens de personeelsvereni ging van Imabo Esselink de vijf personen toe. Hij prees hen en benadrukte hun inzet in al die jaren dat ze bij het bedrijf betrokken waren. In dichtvorm richtte hij zich afivisselend tot de vijf jubilarissen. Namens de directie en de personeels\er- eniging overhandigde hij hen elk een bos bloemen. De organisatie van de Midwin- termarkt is in handeir van de Soroptimistclub Goeree-Over- flakkee. Ondernemersvereni ging Middelharnis, Edu Delta College, Stichting Podium, Het Diekhuus en VVV Zuid- Hollandse Eilajiden. De Midwintermarkt brengt sfeer en gezelligheid in de dagen voor kerst. Het Diek huusplein wordt omgetoverd tot een sfeervol winters land schap, met veel bomen, hout snippers en levend vee. Op vrijdag 11 december begint de markt 's tniddag om twee uur en duurt tot 's avonds acht uur. Mensen kunnen zich warmen bij vuurkorven en onder het genot van een glaasje glüh wein of een beker warme cho- comel. Ook op zaterdag is er de hele dag van alles te bele ven op het Diekhuusplein. Op D'n Diek zal de sfeer van de midwintermarkt ook geproefd worden door sfeervolle live muziek. De verhuur van de kramen is in handen van de Soroptimist club Goeree-Overflakkee. De Soroptimistclub Goeree-Over flakkee maakt onderdeel uit van de wereldwijde service organisatie Soroptimist Inter national. Doelstelling van het Soroptimisme is om wereld wijd een stem te zijn van Vak vrouwen voor Vrouwen door bewustzijn, pleitbezorging en actie. De Soroptimisten zetten zich in voor de verbetering van het welzijn van vrouwen en kin deren, voor mensenrechten voor allen en voor gelijkheid, ontwikkeling en vrede in de wereld. De Soroptimistclub Goeree- Overflakkee bestaat uit ca. 30 vrouwen. Deze willen door middel van activiteiten en inzet van eigen expertise anderen tot hulp zijn. Tijdens de Midwintermarkt zullen de soroptimisten aanwezig zijn met een informatiekraam en verloting, met tweedehands kleding en een horecakraam. De opbrengst van de midwin termarkt 2009 komt volledig ten goede aan de Moedige Moeders Goeree-Overflakkee, een organisatie van moeders (en vaders) die zichzelf tot doel heeft gesteld om het over matig middelengebruik - met risico op verslaving - onder de jeugd aan te pakken op iedere mogelijke manier. De Stichting Moedige Moeders is een zelfstandige stichting die los staat van de professionele hulpverlening. Er is een zeer intensieve samenwerking met de professionele zorg. De Soroptimistclub Goeree- Overflakkee ondersteunt de Moedige Moeders. Dit doen zij deels door de inzet van hun expertise en deels door het inzamelen van middelen. Met de/.e middelen kan Moe dige Moeders (Joeree-Over- flakkee onder meei- een weer- baarheidstraining verzorgen voor ouders die te maken heb ben met een verslaafd kind. Daarnaast wordl hiermee een 24-uuis teleloonlijn verzorgd voor ouders in nood, en wor den tweewekelijkse voorlich tingsavonden gehouden in hel wijkverenigiiigsgebouw. MIDDELHARNIS - Dit jaar bestaat Meiaard Par ket al 20 jaar. Wat begon als eenmanszaak is nu uitgegroeid tot een bloei ende zaak, die een begrip op het eiland geworden is. Kwaliteit is niet op zichzelf staand, het is de combinatie van kennis en vakmanschap in advies en uitvoering. "Kwaliteit en Service staan bij ons hoog in het vaandel", aldus Meiaard Parket. Twintig jaar geleden is het bedrijf begonnen met het reno veren van parketvloeren. Vrij snel daarna konden klanten er ook terecht voor de aankoop van parket- en laminaatvloe- ren. En tegenwoordig vind u er alles op het gebied van par ket-, laminaat-, pvc-, kurk- en marmoleumvloeren. Er is voor ieder wat wils, want laminaat is al verkrijgbaar vanaf 11,95 per vierkante meter. Aan de trap wordt meestal weinig aandacht besteed bij de verbouwing c.q. verfraaiing van een woning. Vaak wordt gekozen voor tapijt of schilde ren, of een combinatie daar van. Tapijt heeft als nadeel dat dit snel slijt en vervuilt. Maar dat is nu verleden tijd: Meiaard Parket biedt een mooie oplos sing om de trap die uitstraling te geven die het verdient. Door middel van opzettreden van hout of laminaat is een trap binnen één dag veranderd in een prachtig exemplaar. En als een trap aan een opknapbeurt toe is, renoveert Meiaard deze vanaf 125 per trede. De tuin is een \erlengstuk van de huiskamer. Om die reden is Meiaard Parket dea ler geworden van Tuin\ loereir. nl. bp deze website én in de showroom zijn talloze moge lijkheden te zien die met bui tenparket te maken hebben, l" kunt kiezen voor echt hout. in diverse tropische houtsoorten. of oor onderhouds\ riendelijk kunststof dat in verschillende tinten verkrijgbaar is. In de maand november komt Meiaard Parket met diverse acdes i.v.xn. het 20-jarig bestaan. Houdt de website, www. melaardparket.nl, in de gaten om van deze acties te profiteren. Ei\ natuurlijk bent u ook wel kom in de showroom. Nieuw- straal 56 te Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2