CSG Prins Maurits r 1 L d Kamerkoor Fiori Musical! vertolkt drie muzikale werelden tijdens één concert zoekt docenten (m/v) Wat zie jij? word collectant! tm Voor alle klussen in en om het huis Heftruck Centrale www.csgpm.nl Middelharnis Biologie 0,6 fte Latijn oogcoüecte bouwvereniging Sommelsdijk 0 www.groothandelkoole.nl 'Uitzonderlijk divers programma' op 7 november vof Kl'ussenbedrijf Van der Baan 0,7 fte www.eilancien- I SPORTKLEDING DIV. MERKEN nieUWS.nl I «AnAnHr/^Drkrk-ruAMrkci u-r^/M c mi EDRIJFSWAGEN-INRICHTING Bedrijfswageninrichting Auto aanpassing voor invaliden Autobetimmering carrosserie bv Tei(oi87)66io26 MEUBELSTOFFEERDERIJ Verkoop *^Verhuur 1 Reparatie r 1,S -8 ton Grote werken Gregoriaanse invloeden Kaarten reserveren CSG Prins Maurits is een christelijke scho lengemeenschap voor vwo, havo, vmbo en praktijkonderw/ijs heeft een duidelijke grondslag: de Bijbel als het Woord van God en de Drie Formulieren van Enigheid heeft bijna 1500 leerlin gen en 160 medewer kers is een streekschool: in Middelharnis worden leerlingen ontvangen van Goeree-Overflak- kee, een deel van de Zeeuwse eilanden. West Brabant en de Hoekse Waard vindt kennisoverdracht, leerlingenzorg en per soonlijkheidsvorming erg belangrijk heeft een brede kerke lijke achterban en een uiteenlopende leerling- bevolklng Is gehuisvest op een unilocatie in een mo dern gebouw. heeft een prettige werk sfeer met goede onder linge verhoudingen Met ingang van 1 januari 2010. Zo spoedig mogelijk. Het is mogelijk op een gedeelte van de lesuren te solliciteren. Ook studerenden worden uitgenodigd om te solliciteren op een van deze vacatures. De scliool heeft een goede studiekostenre geling. Sollicitanten dienen de grondslag van de school te onderschrij ven en kerkelijk meelevend te zijn. Op wvtfw.csgpm.nl kunt u meer informatie vinden, ook over de procedure bij de sollicita tie. Heeft u nog vragen? Bel dan met dhr. A.J. van Heest (rector), tel. 0187-482745(5chool)/0187-491148(privé) of dhr. J. Hoff, (conrector) tel. 0187-482745 (school)/0187-602567 (privé). Reageren Uw sollicitatiebrief met uitgebreide motivatie en curriculum vitae ontvangen we graag uiterlijk tot en met 31 oktober 2009. U kunt uw sollicitatie richten aan dhr. A.J. van Heest (rector). Postbus 181, 3240 AD Middelharnis. Het is ook mogelijk de sol licitatie via e-mail te sturen aan aj.vanheest@csgpm.nl. Help blinden en slechtzienden: Steun ons via banknummot 37.83.43.386 Kijk op www.oogcollecte.nl M: info@oogcollecte.nl T: (030) 261 71 19 ^ismm nationale ^•«sBtiw sflmefj één doei voor ogen! Aan de leden, Hierbij nodigen wij u uit tot het bijwonen van de algemene ledenvergadering, welke gehouden zal worden op woensdag 18 november 2009 's avonds om 20.00 uur in "Vita Nova" aan de Van Aerssenstraat 5 te Sommelsdijk. Agenda: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Vaststelling presentielijst. 4. Notulen van de algemene ledenvergadering van 26 november 2008. 5. Ingekomen stukken. 6. Verkiezingen: *Aftredend-herkiesbaar: Bestuur: A. Verliey, R.A.P. de Beer en M.P. IVlastenbroek. Raad van toezicht: C. Kom. Het bestuur stelt voor tot herbenoeming over te gaan. Vaststelling contributie voor het jaar 2010. jaarverslag 2008 bij monde van de secretaris. Rekening en verantwoording over het boekjaar 2008. Vaststelling balans en winstverliesrekening. Decharge gevoerde beleid. Rondvraag. Sluiting. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. Wij hopen op uw komst. Met vriendelijke groet. Namens het bestuur van de Bouwvereniging Sommelsdijk. A. Verhey, voorzitter. T.J. van Rossum, secretaris. R.A.P. de Beer, penningmeester. I Wa^l i Middelharnis Openingstijden; Laura Fun Dins - aon - vrijdag Watertoren 47^ van 9.00 tot 16.30 uur 3247 CL Dirksland zaterdag (06) 50 21 21 09 van 9.00 tot 12.00 uur zoals schilderwerk, behangen, timmeren enz. Melissant (0187) 601591 (06) 53992860 zaken doen op hoog nivo H^ Spuikolk 2b, Dirksland 0187 605952 ^0187 605663 0651 423097 ipKlllllt DIRKSLAND - Het zijn drukke tijden voor jong kamerkoor Fiori Musicali uit Middelharnis. Mor gen, op 17 oktober, zingt het koor in Muziekge- bouw aan 't IJ in Amster dam. En drie weken later, op zaterdag 7 november, geeft het twintig zangers en zangeressen sterke Fio ri Musicali een bijzonder concert in de Hervormde kerk te Dirksland. "Span nend en druk, een mooie uitdaging", vinden voor zitter en tenor Paul Kie viet en dirigent Sietse van Wijgerden. "Het is hard werken. Onze focus staat voor honderd procent op het muzikale resultaat." Door Kees van Rixoort Fiori Musicali bestaat zes jaar. Het amateurkoor legt zich toe op diverse stijlperioden - met een lichte nadruk op oude muziek en twintigste-eeuwse componisten - en heeft onder leiding van Sietse van Wijger den een hoogwaardig reper toire weten op te bouwen. 'We hebben in zes jaar tijd zeker muzikale groei doorgemaakt", zegt Paul Kieviet. Van Wijger den, die dit jaar is begonnen met een studie koordirectie, is stelliger: "Zeg maar gerust: een enorme groei. Het wordt steeds beter. En ik heb het sterke gevoel dat de rek er nog lang niet uit is." Een mooie beloning voor alle inspanningen is de prijs dié het kamerkoor onlangs in de wacht wist te slepen: Fiori Musicali is één van de drie winnaars van het concours dat TENSO, een netwerk van acht Europese topkoren, uitschreef voor amateurkoren. Met de twee andere winnaars geeft het Flakkeese kamerkoor op 17 oktober een concert in Amster dam. Er is een nieuw koorwerk Fiori Musicali heeft ruimte voor nieuwe leden. Zan gers en zangeressen zijn welkom om een aantal keren vrijblijvend mee te repeteren. Het jong kamerkoor repeteert wekelijks in het schoolge bouw van de Prins Maurits te Middelharnis. Fiori Musicali, in de kerk waar hel koor op 7 november haar bijzondere uitvoering hoopt te geven. van de Nederlandse componist Leo Samama voor ingestu deerd. Daarnaast brengt het koor twee delen uit de Mis van Frank Martin ten gehore. Het concert op 7 november, in Dirksland, is één van de grootste projecten uit de nog jonge historie van Fiori Musi cali. "Een groot en bijzonder concert, een enorme uitdaging voor het koor", omschrijven Kieviet en Van Wijgerden het muzikale evenement. Op het programma staan drie grote werken: het Requiem van Fauré, Dixit Dominus van Handel en Te Deum van de Estse componist Part. Het eer ste werk behoort tot de popu lairste koorwerken en geldt als een publiekstrekker "Het Requiem van Fauré is een zachtaardig stuk", zegt Sietse van Wijgerden, "een doden- mis, maar wel met een milde toon. Een heel bekend werk bovendien." Dixit Dominus van Handel is een heel ander type werk. De componist schreef het op jonge leeftijd - hij was 22 - in zijn Ita liaanse periode. "Een stuk met een onstuitbare energie met veel snelle noten", omschrijft de dirigent van Fiori Musicali. Paul Kieviet vult aan: "De ener gie spat eraf Heel virtuoos! Het vraagt veel van de zangers en zangeressen. Ik weet zeker dat dit stuk elke barokliefheb- ber aanspreekt. Sterker nog: liefhebbers van barokmuziek gaan absoluut uit hun dak." Het derde koorwerk dat op 7 november op het programma staat, is Te Deum van Part. Siet se van Wijgerden over dit stuk uit Estland: "Een lofzang op de drie-eenheid. Ambrosius zong het bij de doop van Augusti- nus. Ze zongen het ook om de beurt en dat komt in Te Deum terug. Het is een spiritueel werk met een mystieke lading. In het stuk zijn twee lage basto- nen te horen als ondergrond; geluid van een windharp dat het beeld van een koud en verlaten landschap oproept. Part gebruikt drie tonen in dit werk. Hij herhaalt veel, maar de muziek deint steeds een beetje anders. Elke cadans geeft weer een ander gevoel. Dit is muziek van de verstilling, van inkeer en rust, maar de componist haalt hier en daar toch ook even flink uit." Wat de drie werken verbindt zijn de Latijnse teksten en de gregoriaanse invloeden, zij het op geheel verschillende wijze. "Drie verschillende werelden", vindt Paul Kieviet. "Samen een uitzonderlijk divers pro gramma met echt voor elk wat wils. Voor iedereen met 'klas sieke oren' is er die avond iets te halen." Fauré is daarbij de publieks trekker, terwijl Handel vooral de barokfanaat zal aanspreken. Part is misschien een vreemde eend in de bijt, maar, zeggen Kieviet en Van Wijgerden, zijn stuk Te Deum is het meer dan waard bredere bekend heid te krijgen. "De muziek is mild en klinkt heel oud. Een enorme eenvoud. Wij willen het publiek graag kennis laten maken met dit stuk van Part." Het kamerkoor voert de wer ken uit in samenwerking met het professionele strijkorkest Möbius Ensemble uit Tilburg. De partijen op orgel, piano, hoorns, haip en pauken zijn ook in professionele handen. Folo: Hans Vülerius evenals de solo zangpartijen in het Requiem van Fauré en het stuk van Handel. Kaarten voor het concert in de hervormde kerk van Dirks land kosten 15 euro. Kinderen tot en met 16 jaar betalen 10 euro. Reserveren van kaarten is mogelijk via de website van jong kamerkoor Fiori Musica li, www.fiori-musicali.nl, of via telefoonnummer 0187 641553. Op de site is ook meer infor matie te vinden over de uit te voeren werken. Hoofdsponsors van het con cert op 7 november zijn het Prins Bernhard Cultuurfonds, Rabobank Goeree-Overflak- kee, scholengemeenschap Prins Maurits (waarvan vijftig leerlingen komen luisteren) en Stichting Podium Goeree- Overflakkee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8