Tweede Groot Dictee Goeree-Overflakkee KNRM Informatie tussen ISGO en raad vertoont gebreken G04real dienst over 'Geloofszekerheid' Slagerij Buth eindigt op derde plaats bij verkiezing Lekkerste Bal gehakt van Nederland en haalt tevens 13 maal 'Goud' binnen EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Gemeenteraad bezoekt Stad a/h Haringvliet Kerkdienst Ger. Gem. Geslaafd voor zwemdiploma Bonisa zendingsavond EIIAnOEtl-niEUWS Vervolg van voorpagina Prijzen AED's Bijeenkomst in het Trefpunt Acties Beide reddingboten Ouddorp in actie voor vermiste duikers PAGINA 2 DINSDAG 13 OKTOBER 2009 DIRKSLAND - De infor matievoorziening rich ting raadsleden vanuit het Intergemeentelijk Samen werkingsverband Goeree- Overflakkee (ISGO) kan beter. Maar daarnaast hebben raadsleden ook steken laten vallen bij het verkrijgen van informatie. Dat zijn de belangrijkste conclusies na het verschij nen van een rapport óver de kostenbeheersing bij het ISGO en de politieke discussie daarover, afge lopen donderdagavond, in de gemeenteraad van Dirksland. Door Kees van Rixoort Het rapport, 'Te Rade Gaan', is op verzoek van de Dirks- landse gemeenteraad gemaakt door de Rekenkamercommis sie Goeree-Overflakkee. De opsteller doet de aanbeveling aan het ISGO om een integraal overzicht van de kostenontwik kelingen gedurende een jaar te presenteren. Dat stelt de gemeenteraad beter in staat de kosten van het samenwer kingsorgaan af te wegen tegen de prioriteiten die de gemeen te stelt. Integraal inzicht ontbreekt nu. "Hierdoor komt het belang rijkste sturingsmiddel van de gemeenteraad, de zienswijze procedure, onvoldoende uit de verf", aldus de Rekenka mercommissie. "Door een integraal overzicht van de financiële ontwikkelingen te presenteren kan de raad, bij voorgenomen begrotingswijzi gingen van het ISGO, beter de opvattingen over de plannen kenbaar maken." Aan de zijde van het ISGO is verbetering dus gewenst. Maar, zo concludeerden onder 'anderen de raadsleden Toes (Christenunie), Kalle (SGP) en Keuker (PvdA), ook de gemeenteraad mag wel wat alerter reageren. De eerste: "Ik schaam me een beetje. Wij doen het niet goed als raad. Wij hebben in drie jaar tijd nauwelijks vragen gesteld. Een blamage voor de raad. We moeten ons het rapport van de Rekenkamercommissie ter harte nemen." Kalle ging iets minder ver, maar zei toch ook: "We moeten eerlijk zijn, we hadden als raad eerder aan de bel moeten trekken." De SGP-voorman stelde voor om de betrokkenheid van raadsleden te vergroten door het ISGO een andere bestuurs structuur te geven. "Het hui dige algemeen bestuur en dagelijks bestuur (waar alleen wethouders en burgemees ters van de vier deelnemende gemeenten zitting in hebben, red.) functioneert slecht wat betreft het informeren van de raad. Het is goed als er weer, net zoals vroeger, raadsleden in het bestuur betrokken zijn," aldus Kalle. Zijn collega-raads leden voelden daar echter niets voor, gezien de korte tijd dat het ISGO nog zal bestaan. De gemeenschappelijke rege ling komt immers ten einde als de vier eilandelijke gemeenten per 1 januari 2013 fuseren. Ideaal zou zijn als de raads leden informatie van het ISGO krijgen waarmee ze nog invloed kunnen hebben op besluiten. Volgens Kalle is dat nu niet het geval. Hij sprak over bergen non-informatie. "Het slaat nergens op." Ande ren zeiden dat de informatie over voldongen feiten gaat. Burgemeester Stoop repliceer de dat informatiebijeenkom sten van het ISGO, bedoeld orri raadsleden te betrekken bij de beleidsvorming, vaak slecht worden bezocht vanuit Dirks land. SOMMELSDIJK - Op zondag 18 oktober houdt Stichting G04real een avond voor zowel 'jong en oud' in het Prieel van recreatiecentrum de Staver te Sommelsdijk. Deze avond spreekt Dirk van Genderen, ook wel bekend van zijn artikelen in de EO-Visie, over het thema: 'Geloofszekerheid in de eindtijd'. De zaal gaat open om 19.30 uur en de avond begint om 20.00 uur. Muzikaal zal de avond begeleid worden door de ban 'Image'. Aan het einde van de avond is er voor iedereen nog wat te drinken. Er gaat geen dag voorbij of er is ergens op de wereld wel weer een nieuwe ramp gebeurd. Een overstroming in India, een tyfoon op de Filippijnen, het instorten van de finan ciële wereldmarkt, onrust in het Midden-Oosten, het gaat allemaal maar door. De Bijbel noemt dit de barensweeën. Ze kondigen het Koninkrijk van God aan. In dit Koninkrijk kan je alleen naar binnen als je wedergeboren bent, leert Jezus (Johannes 3:3). Op zondagavond 18 oktober zal Dirk van Genderen aan de hand van de Bijbel laten zien waar het op neerkomt in dit leven. Over het thema merkt Dirk op: "Wanneer ik let op de ontwikkelingen in de wereld, in de kerk en met name rond Israël, en dat leg naast wat de Bijbel zegt over de eindtijd, dan geloof ik dat de wederkomst van de Heere Jezus nabij is. Daarom is het zaak dat we ernst maken met de boodschap van het Evange lie. Het komt erop neer dat we de Heere Jezus kennen." "Misschien ken je de Heere Jezus al, misschien ken je Hem nog helemaal niet. Weet dat Hij jou wel wil kennen en naar jou op zoek is. Geloofszekerheid komt erop neer dat we de Hee re Jezus kennen. In de laatste dagen zal de aarde en alles wat daarop is flink geschud wor den. Is jouw geloof gebaseerd op je gevoel, je denken of op het onwankelbare Woord van God Zelf?" Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-fiuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal(elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Biadmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: a-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.VIIIerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schrlfteli)l< vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor Ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Als je regelmatig een stuk je schrijft voor deze krant, maak je jezelf wijs, dat je kennis van de Nederland se taal behoorlijk op peil is. Meedoen met een dictee is dan de ultieme test en als het Eilanden-Nieuws dan ook nog bereid is om je deelname te sponsoren is dat natuurlijk helemaal geweldig. Echter, tijdens zo'n dictee slaat de twij fel toe. Geen computer met spellingscontrole bij de hand en dan ook nog woorden als 'malicieus', 'hagiografieën', 'ontmy- thologfisering' en 'gesecu lariseerde', die nou niet bepaald veel gebruikt wor den in een krantenartikel. Uiteraard waren er ook de valkuilen, zoals de nieuwe spelling bij sparrentakken, de korte en lange ij en ook moderne begrippen als sms'jes en gsm'etjes en de lastigste van allemaal, wii- en. Een oudere deelnemer in de zaal vroeg zich af of hier het gebruik van een schrepel bedoeld werd... Maar mevrouw Hommes legde lachend uit dat het hier toch echt ging om de spelcomputer. Taalfreaken Nadat de laatste van de acht zin nen was voorgelezen, hadden de nakijkers het nakijken en kon den de deelnemers met elkaar napraten, onder het genot van een hapje, een drankje en wat muziek. De catering werd ver zorgd door Vmbo-leerlingen van de P.M., die hiervoor stu diepunten konden krijgen. Een ieder was het erover eens dat de dames minstens een acht had den verdiend, want de scha len met hapjes waren een lust voor het oog en men liet zich het een en ander goed sma ken. De winnaar van vorig jaar, Huib Boogert uit Goes, had er goede moed op. "Ik doe regel matig mee aan dictees door het hele land en meestal eindig ik behoorlijk hoog", zo vertelde hij. Het beroep van Huib mag Een impressie van een avond rond de Nederlandse taal. er dan ook naar zijn. Als correc tor bij De Telegraaf is hij beslist op de hoogte van de juiste spel ling volgens het groene boekje. Ook de nummer twee van vorig jaar, Peter Altink. is werkzaam als corrector. Stevige concur rentie dus. En wat te denken van de 20 leerlingen, die nog dagelijks les krijgen in gram matica en spelling? Het zou nog spannend worden. Na de pauze dan eindelijk de*^' uitslag. André Kastelein ver telde in het kort hoe het dictee fouüoos geschreven had moe ten worden. Arie Springvloet Dubbeld voegde eraan toe dat er gemiddeld 27 fouten per dictee waren gemaakt. Hierna ging hij over tot de prijsuit reiking. De winnaar van de RGO-leerlingen was Nils Spelt, de tweede prijs moest gedeeld worden door Sabine de Graaf, Bernadette Vitter en Maria Vit ten Bij de PM-leerlingen kwam Anneloes Hoff, met slechts 14 fouten als beste uit de bus. Een geweldige pl^estatié voor zo'n jonge leerlinge. De tweede prijs was voor Jeroen de Beer. Dan de volwassenen: Huib Boogert eindigde, ondanks zijn optimisme, dit keer op de derde plaats en Peter Altink uit Middelharnis werd alweer tweede. "De eeuwige tweede", lachte hij, maar volgend jaar ga ik echt voor de winst". Deze prijs ging nu echter naar wis kundige Rein Leentfaar uit Goedereede, met slechts 4 fouten. Tja, sommige mensen hebben beide knobbels. Rein ontving de wisselbeker en mag deze volgend jaar komen ver dedigen. Leneke Kieviet uit Oude-Tonge was met 8 fouten de beste dame van deze avond.. Helaas geen prijs voor deze reporter. "Maar", benadrukte de organisatie, "meedoen is belangrijker dan winnen". Dat is dus een hele troost. Hope lijk is dit artikeltje wel foutloos geschreven. De Rotaryclub kijkt in ieder geval heel tevreden terug op deze avond. "Er is ongeveer 3800 euro opgebracht door de deelnemers", vertelde Peter Visser na afloop. "Hiervan kunnen twee AED's worden aangeschaft. Welke sportver enigingen hiervoor iiu,»aan- merking komen, hopen we in januari bekend te maken. Foto's: Hans Vülerius Voorwaarde is dat de winnen de vereniging mensen heeft of anders opleidt, die met dit levensreddende apparaat kun nen omgaan". De organisatie wil tot slot graag de sponsors bedanken, die deze avond mogelijk hebben gemaakt. Dat zijn Buijsse Mode, Free Record Shop, Happy Music, huisartsenpost Panacea, Rabo bank Goeree Overflakkee en de Prins Mauritsschool. Voor meer informatie zie web site www.rotaryclub-goeree- overilakkee.nl. (Meer foto's: zie website www. eilandennieuws.nl) De gemeenteraad van Middelharnis nodigt alle inwoners van Stad aan 't Haringvliet uit om op maandagavond 19 okto ber met hen in gesprek te gaan over diverse onder werpen in hun directe woon- en leefomgeving. De bijeenkomst begint om 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur) en vindt plaats in het Trei^unt in Stad aan 't Haringvliet. Voorafgaand bezoekt de gemeenteraad om 17.00 uur het Winkeltje, waarna een rondleiding door het dorp plaatsvindt. Tijdens deze bijeenkomst kun nen inwoners van Stad per soonlijk met raadsleden en elkaar in gesprek over onder werpen die zij belangrijk vin den in hun directe woon- en leefomgeving. Alle huishou dens in Stad aan 't Haringvliet hebben een uitnodiging in de bus gehad, waarin de vraag is gesteld gespreksonderwerpen aan te leveren. Uit de bin nengekomen onderwerpen is onderstaande selectie gemaakt: Wonen (nieuwbouw, betaalbare woningen, star ters-, huur- en senioren woningen); Jeugd (gesprek met de jeugd, onderdak etc); Voorzieningen (winkeltje, Trefpunt etc); Bedrijvigheid (Haven, recreaüe etc); Woonomgeving (veilig heid, openbaar groen etc). De gemeenteraad neemt deze punten mee in de ver dere beleidsvorming (zowel bestaand als nieuw beleid). In de zaal liggen ook formulie ren gereed waarop inwoners Zondag II oktober om 21.09 uur werd de bemanning van de reddingboot Griend van KNRM stadon Ouddorp bin nen, door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor twee duikers vermist bij de haven ingang van Scharendijke. Een groep van 8 duikers was bij terugkomst uit het water 2 duikers kwijt. Onduidelijk was of de vermiste duikers al aan wal of nog onder water waren. Door het Kustwacht Centrum werd voor deze actie ook een helikopter gealarmeerd, en op verzoek van de schipper van de Griend werd rond 21.15 uur ook de reddingboot Baron van Lynden gealarmeerd. De Griend heeft samen met de Baron van Lynden zoeksla gen gemaakt tussen Scharen dijke en Den Osse. Het Kust Hulpverlening Voertuig heeft samen met de brandweer de wal afgezocht. Na ongeveer 45 minuten kwam de melding dat de duikers al veilig aan wal een individuele vraag of klacht kunnen noteren. Voor indivi duele zaken is deze avond niet bedoeld. De formulieren zul len aan het eind van de avond, ter latere beantwoording, overhandigd worden aan het college. Voor meer informatie kunt u bellen naar de raadsgriffier, mevrouw P.W. Berrevoets- Ringelberg, tel. 0187 475555, e-mail berrevoets@middelhar- nis.nl. MIDDELHARNIS - Woens dag 14 oktober, 19.30 uur, ds. P. Mulder. SOMMELSDIJK - Zaterdag 3 oktober werd onder grote belangstelling weer diploma gezwommen in zwembad De Staver. De volgende kinderen behaalden hun diploma: A diploma: Tyra Vrauwdeunt, Mika Huibrechtse, Saschia Meijboom, Merlin Freericks, Sandra de Vos, Lizanne Bake- laar, Gaby van der Welle, Thij- men van Meurs, Annelien Bakker, Thomas Wielhouwer, Maomi Braber, Tijmen Ren- tinck. Amy Tieleman, Karel Benschop, Sam Andela, Eloise Grinwis, Kirsten van der Est, Romy Grootenboer, Daphne van der Waal, Farhiya She Shekali, Soraya Üstün, Len- nart van Moort en Hélio Jorge San tana. B diploma: Amber van Brussel, Suzanne Tuns, Matthijs Malie paard, Naomi Kok, Roy van Brussel, Sanne van de Velde, Danny Buurman, Jaqueline van de Velde, Andriënne van de Velde, Daniël Guseinov, .tonabel Oosting, Synthia I Pilon, Anouk Schipper, Keivin van der Ham, Marco Kloet, Edward Plug en Robert Van Straten. MIDDELHARNIS - Op 13 november zal in verenigings gebouw De Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis een Bonisa zendingsavond worden gehouden. Spreker is ds. Van Den Berg uit Azië. OOLTGENSPLAAf - Bij de voorrondes voor de Lekkerste Bal gehakt van Nederland zijn alle 14 finalisten, waaronder Slagerij Buth uit Ooltgens- plaat, op scherp gezet om voor de finale keuring nog beter te kunnen presteren. Op vier punten was er ook een bacte riologische test door het Kwa- liteits Bewakings Bureau voor Levensmiddelen, waarbij Sla gerij Buth op zeer hoog niveau scoorde. De definitieve uitslag werd bekend gemaakt door PR-Manager van de KNS Ton Lindeman tijdens de Slavakto in de Utrechtse Jaarbeurs. Hier werd de top tien van 'De lekkerste gehaktbal van Nederland' gehuldigd. Aan de winnaar werd een bokaal uit gereikt, de 2e en 3e prijswin naars werden in de bloemetjes gezet en kregen uit handen van de juryvoorziter Chefkok Huub Oudshoorn en culinair recensent Felix Wilbrink een oorkonde overhandigd. Sla gerij Buth werd derde. Op de fqto Oudshoorn en Wilbrink met in hun midden Krijn Buth, alsmede presentator Ton Lindeman. Daarnaast heeft Slagerij Buth 13 keer Goud in de wacht gesleept tijdens de interna tionale Slavakto wedstrijden. Gedurende drie dagen werden bijna 2500 producten door 80 gespecialiseerde juryleden beoordeeld. De jury heeft gelet op smaak, geur, consi stentie, samenstelling, kleur en vorm. Een select gezelschap slagerondernemers, waaron der Krijn Buth met zijn team, was hierbij aanwezig, om niet met lege handen huiswaarts te keren. Want alle 13 door hem ingezonden producten hebben de toets glansrijk doorstaan en werden met het predicaat Goud bekroond. Een waarde volle onderscheiding, waarvan de oorkonde een ereplaats in de winkel heeft gekregen. Natuurlijk is Slagerij Buth bij zonder verheugd over het oor deel van de jury. De komende periode kunt u dan ook op smakelijke wijze kennismaken met de bekroonde producten uit zijn assortiment, met nu dus 13 gouden versproducten: achterham, gebraden rosbief, gebraden fricandeau, ont bijtspek, rauwe ham, gehakt ballen, partyballetjes, zuur koolschotel, hutspotscholel, lasagne, saucijzenbroodje, babi pangang en erwtensoep.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2