Stakeholdersoverleg Woningbouwfederatie G-O Wethouder Petra 't Hoen geeft start aan pilotproject BoekStart voor baby's Passion Pearls vernieuwd Tweede Mendelssohn orgelconcert Herfstverkoop Seelsjop Streekarchief open tijdens Landelijke archievendag Zangvereniging 'De Lofstem' hervat repetitieseizoen PCOB maakt kennis met Tibet Gratis waarde cheque bij 'Hans Hoek, mode in wonen' EIIAtlDEn-niELWS Woningcorporaties blijven dialoog met de samenleving aangaan Stellingen Woningnood Eén woningbouw vereniging? OUDDORP - In Oud- dorp bevindt zich een verrassend atelier in aangenaam wonen: Hans Hoek. Aangenaam leven vraagt om aange naam wonen. Een thuis dat volledig voldoet aan uw persoonlijke wen sen. Het resultaat zal een unieke inrichting zijn. Een woning met eigentijdse raamdeco- ratie, wandbekleding en vloeraankleding. f PAGINA 10 DINSDAG 13 OKTOBER 2009 GOEREE-OVERFLAK- KEE - Vorig week werd in Restaurant Greveiingen aan de Grevelingendam het jaarlijks stakeholders overleg van de Woning bouwfederatie Goeree- Overflakkee gehouden. De woningcorporaties zijn - vanuit hun branche organisaties - verplicht om jaarlijks overleg te houden met hun stakehol ders (belanghebbenden) omdat ze als maatschap pelijk ondernemers mid den in de samenleving willen staan en daarom natuurlijk voldoende voe ling met die samenleving dienen te hebben. Door Adri van der Laan De bijeenkomst in Res taurant Greveiingen werd geopend door de voorzitter van Woningbouwfederatie Goeree-Overflakkee, Teun Bakelaar In de federaties zijn de zes woningbouwverenigin gen van het eiland vertegen woordigd. Bakelaar gaf aan dat de moderne woningbouw corporaties veel meer doen dan bouwen alleen. Ze zijn volgens hem nauw betrok ken bij de samenleving en de maatschappij: "maatschappe lijk ondernemerschap midden in de samenleving". Maar de hoofddoelstelling blijft toch bouwen voor de mensen met de wat kleinere portemonnee. Naast het ontwikkelen van de woningen doen en praten de ondernemingen ook mee met en over de inrichting van de woonomgeving. Doordat het aandachtsgebied van de cor poraties steeds verder is uitge breid is het zaak om voldoende voeling met de samenleving te houden. Het stakeholders overleg dat hierom werd geor ganiseerd, duidde Bakelaar dan ook aan als "een dialoog met de samenleving". Lang niet iedereen uit 'de samenle ving' had gehoor gegeven aan de uitnodiging voor de bijeen komst, maar toch was de zaal in Restaurant Greveiingen goed gevuld. En hoewel een De stakeholden van de eilamlehjke corporaties met elkaar in gesprek. deel van de aanwezigen het na de pauze voor gezien hield, was de organisatie toch tevre den over de opkomst en kun nen de aanwezige corporatie- besturen met het gehoorde aan de slag. Aan de hand van een aantal stellingen ging discussieleider Wils van der Steen, beleids- adviseur bij Wooninvest in Voorburg, het gesprek aan met de aanwezigen. Onder hen waren vertegenwoordi gers van huurdersverenigin gen, van de makelaardij, van zorginstellingen, patiënten vereniging, ouderenorgani- saties, de WMO-raad, enkele gemeenteraadsleden, een aan tal wethouders en natuurlijk de besturen, commissarissen en personeelsleden van de ver schillende corporaties. Nieuwe gezichtspunten kwamen er niet direct naar boven tijdens het overleg. Wils van der Steen betrok de aanwezigen actief bij de discussie rondom deze steUingen. Zo werd de mening van de aanwezigen gevraagd over het deelnemen van een woningbouwvereniging aan de bouw van andere projecten dan alleen woningbouw, zoals scholen en gezondheidsvoor zieningen. Uit de discussie bleek dat hierover verschil lend werd gedacht, maar wel werd van verschillende kanten benadrukt dat ondanks deel name aan andere projecten de corporaties niet htm primaire taak - sociale woningbouw - moeten vergeten. Een duide lijke grens tussen de taken van corporaties en de taken van de overheid bleek in dit ver band niet zo gemakkelijk aan te geven. Verder was er een levendige discussie of er nu op het eiland sprake is van woningnood of woningbehoefte. Vanuit reac ties uit de corporaties blijkt dat er eilandbreed wel een behoefte is aan ongeveer 100 nieuwe huurwoningen per jaar.-Maar nu de woningmarkt stagneert is er nauwelijks meer doorstroming vanuit de huur- naar de koopsector. Vanuit de makelaardij werd er op gewezen dat veel van de leegstaande koopwoningen verhuurd worden voor een hoge huurprijs. Verder bleek dat voor de jonge starter een nieuwe huurwoning van ca. vierhonderd euro betaalbaar is. Maar het bleek dat de cor poraties in dergelijke situaties er wel zelf geld moeten bij passen omdat voor nieuwe woningen een bedrag van zes honderd euro huur rendabel is. Vanuit de woningcorpora ties werd er verder op gewe zen dat er in veel plaatsen alles aan gedaan wordt om seni oren en zorgvragers zoveel mogelijk onderdak te bieden in de eigen kernen. Er werd door vrijwel alle stakeholder* benadl-tfkr*dat her voor cew- corporatie heel belangrijk is lotu: tdti vdii ilii l.(H om goede contacten te onder houden met de doelgroepen en belangengroeperingen. In het stakeholdersoverleg werden verschillende zaken besproken, maar één punt liep als een rode draad door het overleg heen: het al dan niet komen tot één eilande- lijke woningbouwvereniging. Uitvoerig werd stilgestaan bij de voors en tegens van een dergelijke vereniging en het bleek dat de grens hier niet zo duidelijk ligt als in de discus sie bij de eilandelijke gemeen ten. Zo bleek dat de genoemde voordelen van de voorstanders van een fusie natuurlijk niet acceptabel zijn voor de tegen standers van één eilandelijke woningbouwvereniging, waar bij het voornaamste argument was dat men als corporatie wel ~Wg ver van de huurders af zal komen te staan. OUDE-TONGE - In de bibliotheek te Oude-Tonge vond onlangs de starthan- deling plaats van het pro ject BoekStart. BoekStart is een programma dat het lezen met heel jonge kin deren wil bevorderen én ouders met jonge kinde ren wil laten genieten van boeken. Tijdens de offici ële start van het project overhandigde wethouder Petra 't Hoen, in het bij zijn van medewerkers van Bibliotheek Zuid-Hol landse Delta en consul tatiebureau (Carejn), het eerste BoekStart-pakket aan een moeder en haar jonge zoon. Boek.Start gaat uit van de gedachte dat kinderen die al op jonge leeftijd in aanra king komen met boeken een voorsprong (op school) ont wikkelen waar ze hun hele leven voordeel van hebben. Samen een boekje kijken, plaatjes aanwijzen en benoe men, versjes leren, verhaaltjes vertellen en ernaar luisteren, versterkt bovendien de band tussen ouder en kind. In het BoekStart-project werken Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta, gemeente Oostflakkee en consultatiebureau (Careyn) samen. Alle partijen zijn van mening dat het belangrijk is om ouders van jonge kinderen te informeren over het belang van lezen en een goede taal ontwikkeling. In de bibliothe ken van Oude-Tonge en Oolt- gensplaat zijn speciale peuter- hoeken ingericht, zodat het voor heel jonge kinderen en hun ouders extra interessant is om de bibliotheek te bezoeken Wanneer een baby drie of vier maanden oud is, ontvan gen ouders of verzorgers een brief van de gemeente met een waardebon (babybiebbon). Met deze bon kunnen ziJ een gratis BoekStart-pakket met Foto: Wim van Vossen Fotografie onder meer twee babyboekjes ophalen bij de bibliotheek. Bij het zevenmaanden gesprek op het consultatiebureau wordt nogmaals aandacht gegeven aan het plezier en het belang van lezen met baby's. Ook de medewerkers van het consulta tiebureau kunnen ouders een waardebon uitreiken. Boekstart is ontwikkeld door Stichting Lezen en de Vereni ging van Openbare Bibliothe ken en maakt deel uit van het 'Kunst van Lezen' beleid van minister Plasterk van Onder wijs, Cultuur en Wetenschap, dat bij moet dragen aan een meer geletterde samenleving. Boekstart is de Nederlandse variant van het succesvolle Engelse project Bookstart. Daar is gebleken dat Bookstart- kinderen inderdaad met een voorsprong beginnen aan het lees- en taalonderwijs en dat zij deze voorsprong behouden. Voor meer informatie over het project BoekStart kunt u terecht op www.boekstart.nl. MIDDELHARNIS - Op zater dag 17 oktober a.s. is het lan delijke archievendag. Het is op die dag mogelijk een blik te werpen achter de scher men van archiefdiensten. Het Streekarchief Goeree-Over flakkee opent die dag ook haai deuren. U kunt zelf archiefon derzoek verrichten of vrager stellen. In de studiezaal kuni u via de computer oude doop boeken of de burgerlijke stand raadplegen. Tevens bestaat dt mogelijkheid om een rondlei ding te krijgen door de depots waarin circa twee kilometei archief ligt opgeslagen. Dit jaar staat de landelijkt archievendag in het teken van het thema 'Oorlog en vrede' In het archief zal daarom extra aandacht worden besteed aan de Tweede Wereldoorlog op Goeree-Overflakkee. Dat zal worden gedaan aan de hand van archiefstukken die op dt oorlog betrekking hebben. Iedereen is van harte wel kom op zaterdag 17 oktobei in het Streekarchief Goeree- Overflakkee, Dwarsweg 40 tt Middelharnis. Het archief is geopend van 10.00 tot I6.0( uur MIDDELHARNIS - Don derdag 15 oktober begint zangvereniging 'De Lofstem' weer met de wekelijkse repe tities. Het koor repeteert elke donderdagavond van 19.45- 21.45 uur in het verenigings gebouw naast de Gerefor meerde Gemeente te Mid delharnis. Als u van psalmen zingen houdt en ook de onbe kende psalmen wilt Ieren kan dat, want bij 'De Lofstem' komen alle 150 psalmen aan bod. U kunt vrijblijvend een avond luisteren. Op 29 okto ber is er geen repetitieavond i.v.m. de herfstvakantie. Op maandagmiddag 19 okto ber houdt de heer K. Buite laar uit 's-Gravenzande voor de Prot. Chr. Ouderen Bond PCOB een lezing met dia's, getiteld 'Tibet, het dak van de wereld'. De bijeenkomst wordt gehouden in verenigingsge bouw De Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis en begint om 14.00 uur Wie meer wil weten, kan bellen naar 0187 484381, of kijken op website www.pcob.nl. Verschillende kiemen, materi alen en stijlen samengebracht tot één harmonieus geheel. "Onze gordijnen en raam- (lecoratie bieden ongekende mogelijkheden", zegt Hans Hoek. "Zo kunnen gordij nen functioneel of decoratief op een strakke rail of op een mooie roede worden gehan gen. De houten shutters van ons huismerk 'Vivante' kunnen zelfs voor ramen met speciale modellen worden toegepast. Onze raamdecoratie kan op maat gemaakt worden voor alle soorten ramen; van hoeken tot bogen, van dakvensters tot ser res. Elektrische bediening hier voor is ons specialisme. Er zijn producten voor bewegende ramen en voor toepassingen in vochtige ruimtes. De produc ten, materialen en stoffen zijn in talloze varianten beschikbaar voor een optimale lichtregeling tot een absolute verduistering. Het juiste behang is niet alleen mooi maar ook warm en gezel lig. Wat te denken van een behang waarin mat, glans en reliëf samen gaan? Wel eens gedacht aan fbtobehang? Of behang vervaardigd van paar- denhaar? Heel verrassend alle maal! Onze behangcoUecües zijn perfect te combineren met onze gordijncollecties. Hoe groot kunt u gaan? Uit Wall- power blijkt, dat dit zeer groot kan zijn: een motief op uw hele muur! Wallpower biedt vele bij zondere mogelijkheden die de wand zullen omtoveren tot een enorm kunstwerk, zoals een reusachtige paardenbloem, een prachtige rode roos of een posterbehang uit de jaren 70. Deze afbeeldingen zijn tegen woordig weer helemaal hip en retro. Het hedendaags behang verdient dan ook zonder twijfel de naam 'muurdecoratie'. De vloer vormt letterlijk de basis van het interieur Warm of koel, natuurlijk of vooral praktisch? Hard, zacht, of hout? Van grote betekenis voor de akoestiek of ligt het accent juist op de duur zaamheid? Bij vloeren valt er heel wat te kiezen", aldus een enthousiaste Hans Hoek. Hans Leni Hoek heten u hartelijk welkom na het maken van een afspraak in hun ate lier aan de Hazersweg in Oud- dorp. Wie tijdens de Oktober woonmaand een vrijblijvende afspraak maakt, wordt beloond met een waardecheque t.w.v. €50. SOMMELSDIJK - Op zaterdag 17 oktober hoopt organist Paul Kieviet een tweede concert te ver zorgen in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk. Het programma bestaat uit sluitend uit grote orgel- werken van de negen- tiende-eeuwse componist Felix Mendelssohn-Bar- tholdy (1809-1847). Het eerste concert dat aan Mendelssohn was gewijd vond plaats op 20 juni van dit jaar. Op 3 februari van dit jaar was het 200 jaar geleden dat hij Mendelssohn werd geboren. Zijn geboortestad was Ham burg, waar hij, na pianolessen bij zijn moeder, verder stu deerde bij Carl Friedrich Zel- ter en August Wilhelm Bach. Al jong ontwikkelde hij een grote bewondering voor de kunst Vjin Johann Sebastian Bach. Als 20-jarige leidde hij de eerste uitvoering van diens Mattheüspassion na vele jaren! In dat zelfde jaar ging hij voor de eerste keer naar Engeland, waar hij in contact kwam met musici als Wesley en Attwoord, die hem als organist intro duceerden. Toen hij in 1837 tijdens een concert in de St. Paul's de Fuga in a klein van Bach uitvoerde, staakten de orgeltrappers hun werk: ze waren boos omdat ze te hard moesten werken: het publiek wilde de kerk maar niet verla ten en vroeg steeds om meer... Eveneens in 1837 verschenen in druk de Drie Preludes en Fuga's, en zes jaar later (even eens in Engeland) de Zes Sona tes. Sinds de dood van Bach in 1750 waren er nauwelijks orgelwerken van een zo hoge kwaliteit gecomponeerd. Zo schreef de componist Robert SOMMELSDIJK - U bent op vrijdagavond 16 okto ber 2009 uur welkom op de herfstverkoop, geor ganiseerd door Selina Verhoeven van Seelsjop, gevestigd aan de Oude- landsedijk te Sommels dijk. Naast tweedehands dames- en kinderkleding kunt u er ook woonacces soires in de stijl van Rivie ra Maison kopen. Selina Verhoeven noemt zichzelf makelaar in tweedehands dames- en kinderkleding en brengt koper en verko per bij elkaar. Schumann, diep onder de indruk te zijn van vooral de vijfde en de zesde Sonate. Met zijn orgelwerken heeft Men delssohn op een geniale manier de stijl van Bach weten te ver binden aan de nieuwe ge\oels- wereld van de Romantiek. Zijn Drie Preludes en Fuga's en Zes Sonates hebben dan ook terecht een belangrijke plaats binnen de orgelmuziek ver worven. Ze getuigen ook nu nog van de grote begaafdheid van hun maken Het programma dat Paul Kie viet hoopt uit te voeren luidt als volgt: 1. Sonate I in f kleine terts (Opus 65 nr. 1); 2. Preludium en Fuga I in c kleine terts (Opus 37 nr 1); 3. Sonate V in D grote terts (Opus 65 nr. 5); 4. Preludium en Fuga III in d kleine terts (Opus 37 nr 3); 5. Sonate VI in d kleine terts (Opus 65 nr. 6). Met dit tweede concert zullen de complete grote orgelwerken van Mendelssohn binnen de muren \an de kerk van Som melsdijk geklonken hebben. Het concert begint om 20.00 uur en duiu't ongeveer een uur De toegang is uw gift bij de uitgang van de kerk. Selina woont sinds juli 2008 aan de Oudelandsedijk in Som melsdijk en zet ook op haar nieuwe adres haar internetbe drijf Seelsjop voort. Ongeveer tien jaar geleden startte ze met de verkoop van tweedehands kleding via de webshop op wwvv.seelsjop.nl. U kunt iedere dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.15 uur en don derdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur kleding en woonac cessoires inleveren en de via de site bestelde artikelen opha len. Alleen op feestdagen en schoolvakanties, gelijklopend aan de "basisscholen van Som melsdijk is de shop gesloten. Aan het inleveren van de spul len zijn wel enkele voorwaar den verbonden, die in de loop van de djd door ervaring zijn opgezet. Hiervoor dient u van te voren contact met Selina op te nemen, via e-mail info@ seelsjop.nl. of telefonisch: 06 40025298. In de authendeke boeren schuur aan Oudelandsedijk 39 te Sommelsdijk, waar 100 jaar geleden nog paardenhoeven werden beslagen, bent u vrij dagavond 16 oktober van 18.00 tot 21.00 uur welkom om de uitstalling aan woonaccessoi res te bekijken. Tevens zullen andere webwinkels zoals www. handelsondernemingemco.nl en www.romanuclifestyle.nl er hun producten presenteren. MIDDELHARNIS - Pas sion Pearls heeft eind deze zomer niet stilge zeten. De winkel heeft een flinke metamorfose ondergaan en het resultaat mag er zijn. Niet alleen de indeling van de winkel is gewijzigd, ook het assorti ment aan luxe en bijzon dere sieraden is verbreed en vernieuwd. "Wij willen onze klanten een ruimere keuze bieden". Naast de bestaande sieradenmer- ken Exoal, FIVA Jewelry, Sari-Design en fair-trade merk Kazuri heeft Passion Pearls het exclusieve dealerschap weten te ver krijgen van internationale merken als Thomas Sabo, Dyrberg/Kern, Pilgrim en Joy Jewellery. Waarschijn lijk zal dit rijtje nog lan ger worden, want Passion Pearls blijft continu op zoek naar nieuwe merken. Zo is men o.a. momenteel bezig met het aantrekken van Otazu. Linda Smit, eigenaresse van Passion Pearls is bijzonder ti'ots op het dealerschap van Thomas Sabo. "Dit Duitse merk ligt voornamelijk in exclusieve winkels in wereldsteden als I|ondon, Parijs, Milaan, Dubai, Linda Smit, verguld met haar vernieuwde winkel. Moskou, dus het is een unieke kans om dit ook in Middelhar nis te mogen verkopen". Thomas Sabo brengt twee ver schillende sieradenlijnen op de markt. De Thomas Sabo Charm Club, een unieke ver zameling bedels, armbanden en kettingen waarmee je zelfje persoonlijke sierraad samen stelt. Naast de Charm Club collectie heeft Thomas Sabo ook de Sterling Silver collec tie. Met speciaal gevoel voor zilver, het grootst mogelijke oog voor detail en met absolu te flair biedt het internationaal gerenommeerde designerla- bel een verfrissend alternadef voor gevestigde luxe sieraden merken. Naast het aanbod in sieraden is ook het assorti- ffieiit tassen uitgebreid met internationale merken als Friis Company, Kesslord en het jonge Nederlandse merk Fab. Passion Pearls is gevestigd aan het Beneden Zandpad 9-a te Middelharnis, maar is ook te bezoeken via website www.pas- sionenpearls.nl. Hier kunt u een groot deel van de collectie bekijken en eventueel bestel len. Artikelen kunnen worden thuisbezorgd of worden afge haald in de winkel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 10