Oostflakkee biedt ruimte voor kwaliteit 26 SEPTE/I/IBER Vakanties 2009 DffK U» Bakkerij Dam dctiedcig op de /Vlekkerstee Voorop in ontwikkeling... r^ Zierikieê 20% korting Verkoop en advies nacht en ondergoed Meezingen met Gospelkoor Per Amore landw^n^ker Steun christelijk onderwijs in Oost-Europa »-hoe In het bos aan viswater 'Christelijk Vakantiepark' Rommelmarkt en Bazaar De Samaritaan Rommelmarkt Diekhuus Bureau JIP start met groepen rondom echtscheiding Oliebollenactie 'Hart en Stem' Beleidsmedewerker maatsohappeiijke ontwikkeling edereede EIIAtlDEn-tllElJVS tandartspraktilk Tandartspraktijk Zierikzee Winterhoeden RIVIAN Deze week m de aanbiedim Woensdag - Donderdag Vrijdag en zaterdag Nazomeren in Drenthe? HERFSTVAKANTIE nog vrij! 15% korting tegen inlevering van deze advertentie (gewig tm 3i december 2009) SOMMELSDIJK - Op zaterdag 26 september van 9.00-16.00 uur staan de deuren van verpleeg huis De Samaritaan weer wijd open voor de traditionele rommel markt, die jaarlijks eind maart en eind septem ber in het verpleeghuis wordt gehouden. De voorbereidingen zijn in volle gang, en dit jaar is er ook weer een ouder wets gezellige bazaar. Het thema is 'Feest'. Vacature bij de gemeente Goedereede ERVAREN TIMMERMAN ERVAREN TEGELZETTER/ STUCADOOR -Gemeente- Méér dan mooi! PAGINA 4 DINSDAG 22 SEPTEMBER 2009 Is elke werkdag geopend van 08.30 t/m 17.00 uur. Onze praktijk is tevens geopend elke nnaandagavond t/m 20.00 uur. Daarnaast werken wij met de nieuwste digitale apparatuur. Op dinsdag is er een mondhygiëniste werkzaam op de praktijk. Daarbij hebben wij nog GÉÉN patiëntenstop. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze praktijk. Oude Haven 4, 4301 CK Zierikzee (0111)41 06 15 op de geliele nieuwe collectie Zandpad 110 I Middelharnis (0187)48 07 06 SfNDS Weststraat 14, 3253 AR Ouddorp Tel. (0187)68 13 95 3 BRODE^ Daar keuze wit, bruin ofvoll<orenvoor 4?" BOLUSSEN6 halen, 5 BETALEN ROOMBROODJESvan 1,00 voor 0." ROZIJNENBOLLEN6 halen, 5 BETALEN EIERKOEKENeakzsfuteNu voor 2f' MARSEPEINSCHNITTEvan 5,49 voor 4?' Wethouder Van der Valk en ontwilütelaar Dingeman van Es (l.) bij de te slopen bebouwing van Natuurfarm De Boed. Op 25 augustus 2009 is het bestemmingsplan 'Ruim te voor Ruimte Landelijk Gebied' in werking getre den. Dit bestemmingsplan is ontwikkeld op initiatief van Estate Invest, in samen werking met de gemeen te Oostflakkee. Het plan maakt het mogelijk dat op verschillende locaties in de gemeente Oostflakkee oude (agrarische) bedrijfsbebou- wing wordt gesloopt, waar voor in ruil hoogwaardige woningen teruggebouwd mogen worden. In principe is het bouwen van woningen in tiet lande lijk gebied niet toegestaan. De provinciale Ruimte voor Ruim te-regeling maakt het echter mogelijk woningbouw in het landelijk gebied toe te staan, door de sloop van oude (agra rische) opstallen. Het doel van de regeling is het verbeteren van de landschappelijke kwa liteit van het landelijk gebied. Ontwikkelaar Dingeman van Es van Estate Invest heeft op grote schaal deze regeling toe gepast. In totaal wordt er bijna 28.000 m2 aan oude bedrijfs gebouwen gesloopt. De belang rijkste locatie hierbij is de voor malige agrarische bedrijfsbe- bouwing van Natuurfarm de Boed. Deze locatie zal volledig worden gesaneerd. Daarnaast worden aan de Hooidijk en de Oudedijk in Ooltgensplaat, alsmede aan de Molenweg in Oude-Tonge bedrijfsgebouwen gesloopt. In ruil hiervoor mogen hoog waardige woningen worden teruggebouwd; deze komen aan de Hooidijk en de Oude dijk te Ooltgensplaat en aan de Molenweg en de Zuiddijk te Oude-Tonge. Wethouder Van der Valk juicht dit inidatief toe. "Het past uitstekend in de door de gemeenteraad vastgestelde toekomstvisie waarin groen, groei en kwaliteit kernwoor den zijn. Door de sloop van de oude gebouwen verbetert de ruimtelijke kwaliteit van het landschap in de gemeen te Oostflakkee, zowel in de dorpskernen als in het lande lijk gebied. Daarnaast voorziet de regeling in de behoefte van uitgifte van grotere bouwka vels waarop woningen mogen worden gebouwd aan de ran den van de dorpskernen of op de betreffende locatie waar de sloop heeft plaatsgevonden". Meer informatie over de pro vinciale Ruimte voor Ruimte regeling is te vinden op de website van de provincie Zuid- Holland www.pzh.nl of bij de medewerkers van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke OntwrHcefing en Milieu van de gemeente Oostflakkee, tel. 0187 647100. MELISSANT - In woonzorgcomplex 'Vollenhove' aan de Pieterstraat te Melissant is er woensdag 23 september van 14.00-16.00 uur weer verkoop en advies van nacht- en ondergoed voor dames en heren verkocht van o.a. de merken Pastunette, Pfau, Speidel, Triolet en Triumph. STELLENDAM - Woensdagavond 26 augustus 2009 was de eerste repetitieavond van gospelkoor Per Amore. Het interkerkelijk gospelkoor werd januari 1998 opgericht in Stellendam enkreeg de naam 'Per Amore', wat 'uit Liefde' betekend. Het repertoire bestaat uit Engels- en Nederlandstalige muziek. Het koor staat onder de professionele leiding van Ad de Joode. De doelstelling van het koor is het uitdragen van Gods woord door middel van muziek en zang, om zo mensen te steunen en te bemoedigen maar ook blijdschap en dankbaarheid te delen. Sinds april 1999 is het koor officieel ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Het bestaat uit ongeveer 45 leden en repeteert iedere woensdagavond van 19.45 tot 21.45 uur in de Gereformeerde kerk te Stellendam. De koorleden nodigen u uit om eens binnen te lopen, om te luisteren en/of mee te zingen. Voor meer infor matie en boekingen kunt u contact opnemen met de secretaris, Hester de Jager, tel. 0187 602676, e-mail per_amore_st@hotmail.com. Het wordt een gezellige najaarsmarkt! De Mekkerstee Hofdijksweg 34, Ouddorp (ZH), Tel. (0187) 68 40 50 ■^^s?» Huur van chalets en stacaravans Prijs 250,- p/week Info: (0528) 33 12 46 www.canipingdebeukenhof.com wwv/.hulpoosteuropa.nl - giro 8887 Epe, Bungalowpark 'de Rietberg' op de Veluwe TE HUUR vrijst. Bungalows 2-8 p. op unieke locatie in het bos. Fiets/wandelgebied, rust/natuur. Voor info/folder (0578) 612615 (06) 29165930 www.derietberg.nl De Wolfskuylen Gees biedt u 4 tot 10 persoonsbungalow chalets stacaravan blokhut toerplaats. Groepsaccomodatie tot 50 personen. Buitencentrum De Wolfskuylen (0524) 581575 www.wolfskuylen.nl zit'-rt^ mi i..J 'Het personeel en de vrijwil ligers gaan er weer een fees telijk gebeuren van maken. Kinderen kunnen er worden geschminkt, grabbelen in de grabbelton levert een leuk prijsje op, rijden op een pony of met de huifkar kan ook, of een bezoekje brengen aan de snoepkraam. In de gangen van het verpleeghuis hangen de vele tekeningen van de school- wedstrijd. Verder is er weer van alles te koop. Zoals fruit, fotokaar- ten, quilten, ansichtkaarten, cadeauartikelen, goede twee dehands kleding, patat, pof fertjes, erwtensoep. Er is een koffiehoek, een boekenmarkt. De leden van de handwerk- verenigingen van de Sama ritaan zullen hun mooiste handwerken te koop aanbie den. Voor €2,50 wordt u de nieuwe eigenaar van een 'mobiele sok', altijd makkelijk om uw of jouw mobiele tele foon in te doen. Tijdens deze markt zal ook de 'schuur' op het terrein van De Samaritaan weer geopend zijn, met antiek en curiosa. Voor alle duidelijkheid: er zal op deze bazaar geen vis wor den verkocht. De totale opbrengst van deze dag komt volledig ten goede aan de bewoners van De Sama ritaan. De activiteiten die de welzijnszorg organiseert wor den hiervan bekostigd. MIDDELHARNIS - Op zater dag 26 september van 10.00 tot 16.00 uur wordt op het Diekhuusplein de maande lijkse rommelmarkt gehouden (bij slecht weer in het Diek huus). In een gezellige sfeer, met een hapje, een drankje en een muziekje kan iedereen vrijblijvend komen kijken. Bij de aanwezige verkooptafels is van alles te vinden, voor elk wat wils. De Diekhuusfoyer is geopend als gezellig ontmoe tingspunt, waar ook soep, een broodje knakworst en andere lekkere hapjes verkrijgbaar zijn. Ook is de boekenwinkel van de Lions Club de gehele dag geopend. U kunt tafels reserveren voor om deel te nemen aan deze rommelmarkt en die van 31 oktober. De kos ten zijn 7,50 per tafel (2 tafels voor 12,50). U kunt zich hiervoor aanmelden bij het Diekhuus, tel. 482400 (tus sen 9.00 en 16.00 uur), e-mail receptie@hetdiekhuus.nl. DIRKSLAND-Jebentgeschei- den, je hoofd loopt om, en je kinderen hebben er last van. En dat is iets watje niet wilt. Of je bent al langer gescheiden en je wil je kinderen helpen zich te uiten. Bureau Jip adviseert om kinderen hierover te laten pra ten met anderen, die hetzelfde hebben meegemaakt. Bureau Jip organiseert acht bijeen komsten waarin verschillende zaken aan de orde komen. Kan het ooit jouw schuld zijn datje ouders zijn gescheiden? Hoe lastig kan het zijn om van het huis van je vader naar die van je moeder te gaan en anders om; hoe leer je daar mee om te gaan? Hoe moeilijk is het om je plekje in het nieuwe gezin te vinden? Hoe vertel je je ouders wat jij nodig hebt? Voor ouders is er de cursus 'gescheiden opvoeden'. Vier bijeenkomsten voor ouders die Op zaterdag 26 september van 9.00 tot 14.00 uur hoopt de Chr. Gem. Zangvereniging 'Hart en Stem' oliebollen te verkopen bij de Albert Heijn in Ouddorp. De bollen kosten 0,65 per stuk, 10 voor 6. Dit alles t.b.v. de zangvereni ging. De gemeente Goedereede koestert een aantal van de mooiste plekjes van Nederland. De uitgestrekte stranden van Ouddorp, het prachtige oude centrum van Goedereede, de haven van Stellendam en de mooie natuur van de Kwade Hoek; dit zijn de trekpleisters voor vele tienduizenden recreanten die jaarlijks de gemeente Goedereede bezoeken. 'Meer dan mooi' is een slogan die de gemeente Goedereede echter niet voor niets hanteert! Naast het behouden van het mooie cultuurhistorisch erfgoed speelt de gemeente Goedereede ook in op nieuwe ontwikkelingen. Bijna 100 betrokken medewerkers zijn bij de gemeente werkzaam om hier hun steentje aan bij te dragen,ielpjemee? pas of al langere tijd geschei den zijn. Voor grootouders zijn' er vier bijeenkomsten orn te horen en te vertellen hoe je je kleinkinderen na de scheiding het beste op kunt vangen. De groepen voor de kinderen starten 6 en 8 oktober. Opge ven kan bij Bureau Jip, tel. 06 23549707 of 06 48734230. Zie voor meer info ook de websi tes www.bureaujip.nl en www. kiesvoorhetkind.nl. plaatsen van keukens monteren van badkamers uitvoeren van tegelwerk completo verbouwingen zowiel bi| particuliere opdrachtgevers als op Keukens ♦Badkamers ♦Interieur-aftwMlong Bouw ♦VettXMJW Wi) zoeken versterking van ons team. Ben jij onze nieuwe enthousiaste, betrokken en kwaliteitsbewuste collega? Je kunt reageren door een brtef metCT te sturen naar: DMK Montage b.v. Bronsgeestweg 20 A 4697 RT St. Annaland. Of stuur een e-mail naar: mbvclê>dmkfflontage.nl. Meer weten, bel dan 0166-751327 of 06-51258249. De gemeente Goedereede zoekt een: 36 uur per week Functie Je bent als beleidsmedewerker werkzaam binnen de clustérnaatschappelijke ontwikkeling. Deze cluster is een onderdeel van de sector publiekzaken. Je trekt diverse projecten op het gebied van spoi kunst en cultuur. Daarnaast werk je actief aan het accommodatie-, subsidie- en speelbeleid van de gemeente Goedereede. Ook werk Jenee aan de verdere ontwikkeling van ons verenigingsloket. Door deelname aan diverse overlegverbanden krijg je informatie welke je onret in goede beleidsadviezen voor het gemeentebestuur. Je levert ook een bijdrage aan de uitvoering van het vastgestelde beleid, zodat hetnt bij papier alleen blijft. Spreekt deze functie jou aan? Solliciteer dan direct! J De verwachting Wij zijn op zoek naar een enthousiaste collega 9 oplossingsgericht is en in staat om met inwoners, verenigingen en instellingen maatschappelijke ontwikkelingen te realiseren. Je besctiikiver minimaal driejaar relevante werkervaring in een gemeentelijke organisatie. Je hebt daarnaast een relevant HBO-diploma. De compear* organisatiesensitiviteit is in deze functie erg belangrijk: je onderkent en houdt rekening met de invloed en de gevolgen van eigen beslissing of activiteiten op de andere onderdelen van de organisatie. De beloning Bij de gemeente Goedereede kennen we duidelijk/erantwoordelijkheden, een plezierige, open werksfeer en flexibele werktijden. Het bruto salaris is afhankelijk van werkervaring en opleiig en bedraagt maximaal 3.418,00 per maand (salarisschaal 9). In bijzondere gevallen behoort een arbeidsmarkttoelage tot de mogelijkHen. Solliciteren stuur je sollicitatiebrief met uitgebreide cv vóór 10 ober aanstaande naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goedereede, bij voorkeur per e-mail. Wil je eerst m informatie over de functie? Neem dan even contact op met Helma Hilders-Tax, sectorhoofd publiekzaken (0187) 497764. Voor vragen ovee werving- en selectieprocedure kun je contact opnemen met Gert van Nieuwaal, beleidsmedewerker P&O (0187) 497785. AlgemenSormatie over de gemeente Goedereede vind je op onze website. (tciittic>.: Postbus 38,3253ZGOücld'i.. joi87)491500 Isollicitatleia)goedereede.nl I: www.goedereede.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4