^^H 3"^- Stot 1 2 3 4 5 a b c d e f g h k m n P r s t u w z J 1 0 m en: Weinig kans op heropening havenkanaal Dirksland Te weinig aandacht voor platteland in politieplan Goedereede krijgt goede cijfers van inwoners Dirksland krijgt blauwe zone en eenrichtingverkeer ^^e^temt^er 1 V X IJ m^ m ^^epUm^cT 8 D F H C E B B C E F D G F B D A 1 A H 1 B C F B D A 1 E D F G A H D 1 G F E E A D B H G 1 C B F D ^zYH^^cükt: Zwijndrechts koor in Welkom-Dienst Jaarmarkt zeer geslaagd EIIAflDEn-niEUWS ABOUT ]V1E oomkoieugdhoekie@filternet.nl BETHESDA #5 @5 !5 &5 &3 !5 (3)5 #4 (g4 (315 &4 €5 &4 #3 @5 €3 &3 &4 @1 €5 &1 €4 (§5 (§5 €3 &5 !2 @2 @5 @4 @4 €1 (^5 €4 €5 &1 @5 €4 !2 €4 (3)5 €2 LEXXERSUDOKU Vandaag, 18 september is Wilbert van Alphen (Nieuwe-Tonge) jarig. Morgen, 19 september, hoopt Joanne de Visser jarig te zijn. Zij woont ook in Nieuwe-Tonge. Allebei van harte gelukgewenst en de zegen van de Heere in jullie komende levensjaar. Leendert Bijnagte (Scherpenisse) krijgt deze week zijn verdiende boe- kenbon. Veel plezier ermee! Het wordt zo langzamerhand echt tijd om alles van de vakantiemaanden op te sturen. Van veel puzzelaars heb ik de oplossingen al binnen, maar ik mis er nog een paar Doe het zo snel mogelijk. DIRKSLAND - Verzilting van het zoete water en een veel te lange vaarweg. Dat zijn volgens Jan Leen- ders (Gemeentebelangen) de argumenten om het havenkanaal van Dirks land niet toegankelijk te maken vanuit het Haring vliet. Zuiderdiep DIRKSLAND - "Ik lees over Vogelaarwijken, eer wraak, enzovoorts. Maar het platteland komt er nauwelijks in voor. Dit plan is in de eerste plaats geschreven voor de gro te stad", aldus Jos Toes, raadslid voor de Chris- tenUnie in de gemeente Dirksland. Zijn mening over het meerjarenbe- leidsplan 2010-2014 van de Politie Rotterdam- Rijnmond werd donder dagavond gedeeld door een groot deel van de gemeenteraad. Politie en burger DIRKSLAND - Parke ren bij het ziekenhuis in Dirksland gaat niet altijd even gemakkelijk. Om dat probleem aan te pakken, stelt het college voor een blauwe zone in te stellen. In die zone mogen auto mobilisten niet langer dan drie uur parkeren. Handhaving PAGINA 9 VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2009 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-rriail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 600 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Ziek zijn is niet echt leuk. Maar ja, als je zo maar een beetje verkouden bent, is het ook weer niet zo erg. Als je moet overgeven, ben je meestal na één of twee dagen wel beter. Maar denk je eens inachtendertig jaar in een soort zie kenhuis en dan lam zijn. Dat betekent: helemaal niet kunnen lopen en bewegen. Bovendien had de man in Bethesda ook geen mens, staat er in de Bijbel. Waarschijnlijk heeft hij dus niemand gehad die na zoveel jaren hem nog hielp. Wat een tijd! Je kunt het je niet indenken. Maar ook vandaag zijn er nog veel mensen die niets kunnen. Mensen die jaren in een verpleeghuis moeten wonen en altijd geholpen moeten worden. Mensen die verstandelijk gehandicapt zijn en daardoor niet thuis kunnen wonen. Mensen dievul maar in! Wat moetje dan de Heere dankbaar zijn, als je gezond bent. Als je een goed verstand hebt. Denk dan ook eens aan anderen: stuur een kaartje, probeer eens iemand te helpen of breng eens een bezoekje. Die mensen zullen je erg dankbaar zijn. Deze keer een codekraker, die gemaakt is door Eisema- rije Meijer (Ouderkerk a/d IJssel). Probeer te ontcijfe ren wat de tekst is. Voorbeeld: #5: je kijkt eerst bij de regel en daarna onder het cijfer 5, Dat is de letter 'j'. Daarna probeer je @5: eerst op de regel van en dan bij cijfer 5: je krijgt dan de letter e'. Dit doe je bij alle figuurtjes tot je alle letters gevonden hebt. Je leest dan een tekst uit Johan nes 5. m Maayke Bos (Ooltgensplaat) heeft al een keer eerder een lettersudoku opgestuurd. Het is al een hele tijd geleden dat er een sudoku in het jeugdhoekje gestaan heeft. Daarom kan het best weer een keer: veel kinderen vinden het altijd leuk om een sudoku te maken. Voor de kinderen die niet weten hoe een sudoku werkt, nog een keer de spelregels: Een gewone sudoku-puzzel bestaat uit 9 vierkantjes, elk weer onderverdeeld in 9 hokjes. In elk vierkantje komen de letters A tot en met 1 (dus: A, B, C, D, E, F, G, H, en I maar ook in elke rij en in elke kolom komen de cijfers A tot en met 1. Voorbeeld; Bij deze puzzel kun je het best beginnen in het linkse vierkantje onderaan: daar kunnen maar twee letters komen te staan. Dat zijn de B en de F. In het hokje tus sen de H en de G kan niet de letter B, want die staat al in die verticale kolom: daar moet dus de letter F. In het hokje tussen de H en de D komt dan automatisch de letter F. Zo ga je het steeds verder proberen: je kunt het beste verder gaan met het vierkantje rechtsboven. Bij vraag 6 moetje het antwoord oplossen Streep de letters die vier of meer keer voorkomen door. Je houdt dan een aantal letters over: dat is de oplossing van deze puzzel. Hoe heet je? Ik heet Rianne van Schaik. In welke plaats woon je Ik woon in Stellendam. Wat IS je geboorteplaats en je geboortedatum? Ik ben geboren op 26 maart 1999. Hoeveel broertjes en zusjes heb je? Ik heb zes broers, één broertje en één zusje. Wat is jouw lievelingseten? Ik lust het liefst 2. Van welk eten houd je echt helemaal nut? Ik kan niets opnoemen waar ik niet echt van houd. Wal is(zijn) jouiu lievelingsboek(en) Mijn lievelingsboeken zijn boeken uit de Kameleon serie, boeken uit de serie van Dolfi en Wolfi over Andy en Mirja en nog veel meer andere boeken. 8. Welke hobhy('s) heb je? Mijn hobby's zijn lezen, buiten spelen, spelen niet de barbies, zwem men en nog veel meer 9. Welke sport vind je leuk Ik vind zwemmen, fietsen en gymmen heel leuk. lü. Aan welke sport doe je? De sport die ik beoefen: ik zat op zwemles. 1Wat is jouiv lievelings-CD (met muziek)? Mijn lievélings-CD is een ustige CD. 12. Wat vind jij het leukste spel letje? Het leukste spelletje vind ik dammen. 13. Welke site op het internet vind jij het leukst? Ik vind www.spele.nl het leukst. Op welke school zitje op dit moment? Ik zit op de basisschool 'De regenboog'. In ivelke klas/groep zitje op school? Ik zat vorigjaar in gi'oep 6. 14. 15 Fam. Bijnagte (Scherpenisse) Het zal voor jou stil zijn Leendert, nu iedereen door de week weg is. Gelukkig komen Jan- Willem en Nathalie in het weekend weer thuis. Heb je het naar je zin in Utrecht, Nathahe? Hoe gaat het op het CalvijncoUege in Tholen, Leendert? De kennismakingsweek is inmiddels al achter de rug en het echte leren moet gaan beginnen. Fijn, datje trouwdag (ondanks het gemis) toch een hele mooie en bijzondere dag geweest is, Leonie! Is je kleine teen weer hele maal genezen? Door Kees van Rixoort Leenders bestreed beide argu menten donderdag. Volgens het raadslid is er geen inschat ting te geven \an de \erzilting nadat de Haringvlietsluizen op een kier zijn gezet. Daarnaast zouden waterrecreanten niel terugdeinzen voor een tocht je van vijf kilometer naar de havenkom van Dirksland. "Vijf kilometer varen vinden ze hele maal niet erg. In Goes moeten ze die afstand ook varen." \'olgens Leenders wordt het tijd dat hel enkele jaren geleden gepresen teerde plan om de eilandelijke havenkanalen een cultuurhis torische impuls te geven, \'aii stal wordt gehaald. Hij ziet het al voor zich: een lang havenka naal met tal van ligplaatsen en woonboten. "Daar kan de eco nomie van de kern Dirksland van oplei'en. Wie wil dat niet..." Het college acht de aanwezig heid van woonboten niet wen selijk. De heropening van het in 1970 gesloten havenkanaal ligt niet voor de hand, omdat het veel te duur zou zijn, aldus wethouder Koningswoud, die wel wees op subsidiemogelijk heden om cultuurhistorische plaatsen op te krikken, bij het havenkanaal bijvoorbeeld met een jaagpad. Daarnaast maakte hij duidelijk dat er een zoetwa- terverbincling is voorzien tus sen de haven en de Boomvliet. "Dus dan moeten we geen brak water in de haven hebben." De gemeenteraad van Dirks land wil op dit moment geen medewerking verlenen aan het veranderen van het bestem mingsplan voor de Zuider- dieppolders (om natuuront wikkeling mogelijk te maken). Dit omdat er nog geen milieu effectrapportage (MER) of inrichtingsplan voor het gebied is en geen zekerheid over het alternatief voor het oostelijk deel van de polders (Roxe- nisse en Aardappelgors). "Wij zijn niet van zins het bestem mingsplan te wijzigen zonder dat daarvoor een noodzaak is", verwoordde Daan Mark wat (SGP) de mening van de gemeenteraad en het college. "We willen eerst inzicht hebben in de gevolgen voor het ooste lijk deel van de Zuiderdieppol- ders als het westelijk deel zout ivordt." Hij voegde daaraan toe dat het niet de bedoeling 'S dat natuurontwikkeling in het westelijk deel landbouw in het oostelijk deel onmogelijk maakt. OUDDORP - Zondag 20 sep tember a.s. zal, zoals iedere derde zondag in de maand, weer een Welkom-Dienst wor den gehouden in de Doopsge zinde Gemeente Ouddorp. In deze dienst, die om 18.30 uur begint, zingt het Gereformeerd ■Kerkkoor uit Zwijndrecht o.l.v. Cor de Haan en bestaande uit ca. 86 koorleden. Edwin Vooys begeleidt de zang plus de samenzang op het orgel. Voor ganger is ds. J. Smink. Ieder een is hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - De jaar markt, georganiseerd door de Jaarmarktcommissie van de Hervormde Gemeente van Middelharnis, heeft dit jaar 18.107 opgebracht. Cor Hameeteman, voorzitter van de commissie, noemt het een record. "De drukte bij de start was al groot. Een grote groep mensen stond voor de poort, maar om 11.00 uur was er op het rommelmarktgedeelte bij na geen doorkomen aan". De commissie wil graag iedereen bedanken die hieraan bijge dragen heeft. De jaarmarkt van 2010 wordt gehouden op zaterdag 11 september. Door Kees van Rixoort \'VD-raadslid Henk Zwanen burg vroeg zich zelfs af of er \'ooraf overleg was geweest met de burgemeesters op Goe- rce-Overflakkee. "Dit stuk is echt op Rotterdam geschreven en alles is geënt op de Rotter damse wijken. Zeer eenzijdig", luidde het oordeel van Zwa nenburg, die eraan toevoegde dat de Hoeksche Waard en (grote delen van) Voorne-Put- ten ook niet blij zullen zijn met het beleidsplan. "Als minister Ter Horst gaat korten op de uitgaven aan de politie, blijft er geen enkele ambitie over. Een ander punt van kritiek was de "vrijblijvendheid" (Zwanen burg) in het plan. Jan Leenders (Gemeentebelangen Dirks land) zei dat de beleidsdoelen niet of niet smart genoeg waren geformuleerd. "Een teleurstel lend verhaal. Ik had een beter geformuleerd beleid verwacht en meer aandacht voor Goe- ree-Overflakkee. Wij hebben hier ook criminaliteit. Het eni ge is datje vrij lang moet rijden oni hier te komen, teiwijl je in Rotterdam maar drie straten ver hoeft te rijden en je bent er." Leenders en andere raadsle den misten ook het contact tus sen politie en burger. "Waarom loopt of fietst de wijkagent niet eens door het dorp? Dan zie je wie er woont en kun je ook aangesproken worden. Laatje gezicht eens zien. Werkt nog preventief ook", aldus de frac tievoorzitter van Gemeentebe langen. Henk Huber (Fractie Huber) was het daar helemaal mee eens ('Je ziet de politie nooit"), maar riep tevens de burger op aangifte te doen. Burgemeester Servaas Stoop zegde toe de kritische kant tekeningen van de raad per brief aan de Politie Rotterdam- Rijnmond over te brengen. Dat het plan te weinig concreet zou zijn, is volgens Stoop een gevolg van het feit dat het plan een plan op hoofdlijnen is. "Dit plan noemt een aantal accen ten. Dat betekent niet dat wat er niet in staat niet uitgevoerd wordt." De concrete uitwer king volgt in districtsplannen en wijkwerkplannen. Dat het merendeel van de aan dacht in het plan uitgaat naar de stad heeft volgens de burge meester te maken met "de aard van de problematiek" aldaar, die "van een andere aard is dan die op Goeree-Overflakkee." Over de zichtbaarheid van de politie in de woonkernen zal de gemeenteraad binnenkort eens van gedachten kunnen wisselen met het wijkteam. Dat kan dus een uitnodiging tege moet zien. De gemeente Goedereede hield dit voorjaar opnieuw een enquête onder haar inwoners. 'Waar staatje gemeente' is een uitgebreid onderzoek waar mee de deelnemende gemeen ten een rapportcijfer krijgen voor uiteenlopende beoorde lingscriteria. Onlangs werd het definitieve rapport gepresen teerd: over het algemeen krijgt de gemeente nog hogere cijfers dan in 2006, de laatste keer dat Goedereede meedeed. 'Waar staat je gemeente' is een onafhankelijke enquête die jaarlijks onder begeleiding van een extern bureau wordt gehouden onder een repre sentatieve hoeveelheid inwo ners van tientallen gemeenten in Nederland. Dit voorjaar deden 28 gemeenten mee, waaronder de gemeente Goe dereede. De resultaten van de enquête geven een duidelijk en onafhankelijk beeld over de mening \-an de inwoners over de verschillende rollen die zij hebben, de burgerrollen, Goedereede scoort goed; de meeste uit-slagen liggen ruim boven het gemiddelde, en zelfs hoger dan de uitslagen van de enquête die in 2006 werd gehouden. De gemeente leunt echter niet achterover: het rapport wordt daadwerke lijk benut om verbeteracties te benoemen. Het definitieve rapport en meer informatie ovei' 'Waar staat je gemeente' is te vinden op de website van de gemeen te: www.goedereede.nl. Door Kees van Rixoort Momenteel is het parkeren voor pauënten en bezoekers van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis veelal een pro bleem omdat personeel van het ziekenhuis de plaatsen bezet houdt. Als langer dan drie uur parkeren niet is toege staan, móet het personeel wel gebruik maken van de voor dat doel aangelegde parkeerplaats aan de Mozartsingel. Omdat deze parkeerplaats nog altijd niet legaal is, kan de gemeente de blauwe zone nog niet instel len. Voor bewoners en andere belanghebbenden in de blauwe zone zal er ontheffing komen. Een andere verkeersmaatre gel die het college, na onder zoek van adviesbureau RBOI, voorstelt, is het instellen van eenrichtingverkeer in de Voorstraat, de Ring, het Ach terdorp, de Zomerstraat, de Winterstraat, de Palingstraat, Onderlangs en de Paulina van Weellaan. De verwachting is dat dit een betere doorstro ming niet zich mee brengt. Een risico is dat de rijsnelheid kan toenemen. Het succes van de voorgestelde maatregelen staat of valt met de handhaving, zo maakte de gemeenteraad donderdag avond meer dan eens duide lijk. Is er geen controle, dan wordt het niets. Omdat de pri oriteiten van de politie anders zijn, zal die controle in handen komen van een buitengewone opsporingsambtenaar (BOA). Omdat er nog het nodige uit zoekwerk moet gebeuren, zal de gemeenteraad niet deze maand al een besluit nemen. Wethouder Gerrit Robijn (PvdA) kreeg verschillende vragen en aandachtspunten vanuit de raad. Eenrichtingverkeer op een deel van de Secretarieweg, zoals het plan is, zou niet gewenst zijn vanwege de aanwezig heid van een tandartspraktijk. Een ketting voor de bevoor radingsinrit van de Cl000 zou een gevaarlijke oplossing zijn om bezoekers de toegang via de weg te beletten. De Katte- wacht, ook vaak gebruikt door ziekenhuispersoneel, zou tot de blauwe zone moeten gaan behoren. De onoverzichtelijke verkeerssituatie op de hoek van de Tramweg, bij het bus station, verdient de aandacht, evenals die op de ingang van de wijk Kleine Boezem vanaf de Boezemweg. De verplaat sing van het speeltuintje aan de Tuinstraat, nodig om plaats te maken voor extra parkeer ruimte, werkt in de hand dat het toezicht op wat daar gebeurt nog minder wordt. De verkeersveiligheid op de Tuin straat, die te smal zou zijn voor vrachtwagens. Enzovoorts. "Nemen we mee", aldus de wethouder.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 9