Betaalbare starterwoningen Oude-Tonge gepresenteerd tijdens info-avond Draadloos internetbedrijf WiMood heeft na vijfjaar eigen onderkomen De democratie van de provincie Trippeltrappeltrippeltrap Uitslag verloting rommelmarkt Slagerij Buth maakt de lekkerste bal gehakt EIIIVtlDEn-niEUWS Startersubsidie gemeente brengt woningen binnen ieders bereik Ingezonden: OUDE-TONGE - Aan de Molendijk in Oude- Tonge, op de locatie van de voormalige sportzaak van Damen, zal binnen kort de bouw starten van acht starterwoningen. Belangstellenden voor deze woningen kunnen terecht tijdens een info- avond op vrijdag 25 sep tember bij Keukencen trum Tieleman in Mid- delhamis. Vier bouwblokken Info-avond GOEDEREEDE - Vijf jaar geleden startte Krijn Tanis zijn eigen bedrijf WiMood. In zijn slaap kamer in het ouderlijk huis - Bloembinderij De Korenbloem - aan de Kerkstraat ontwikkelde en verkocht hij systemen om draadloos internet ook voor mensen in de buiten gebieden beschikbaar te maken. Draadloos Recreatie Webwinkel PAGINA 6 DINSDAG 15 SEPTEMBER 2009 Door Adri van der laan "Een prachtig plan", zo noemt Kees Dörr, die als makelaar de verkoop in handen heeft, de bouw van de woningen. Hierbij doelt hij niet alleen op de uitvoering van de wonin gen maar ook op de gunstige voorwaarden, waardoor vooral jonge starters in staat zullen zijn om één van de woningen te kunnen financieren. "De gemeente Oostflakkee heeft een startersubsidie van der tigduizend Euro, waardoor de huizen binnen ieders finan ciële bereik komen". De kos ten van de woningen zijn niet hoog: vanaf 169.750,- vrij op naam, dus hier komen geen extra kosten meer bij. Het project aan de Molendijk in Oude-Tonge, dat ontwor pen is door Z-Wonen, bestaat uit vier bouwblokken van elk vier woningen met een eigen zadeldak. AJle woningen heb ben een woonlaag op dijkni- veau, bestaande uit een entree, een keuken en woonkamer. De achter gelegen woningen heb ben een balkon. Op de verdie ping bevinden zich de slaap vertrekken en de badkamer. In verband met het aanwezige dijktalud was het mogelijk om onder de vier achtergelegen woningen vier garages te situ eren en acht bergingen. En achter de bebouwing zal par- "keêrtulmte worden aangelegd vooT' acht auto's. Het ontwerp Een impressie van de starteruioningen aan de Molendijk in Oude-Tonge. IS een mspiratie op een vroege re bouwperiode. Kenmerkend is het individuele karakter van de woning als gevolg van ver schillend materiaalgebruik, kleurstelling en authentieke details. De woningen worden geboiïwd door Aannemingsbe drijf Mackloet uit Oude-Tonge. Vrijdag 25 september zal er een info-avond worden gege ven over deze woningen waar op belangstellenden alle infor matie kunnen verkrijgen over het project. Men kan tussen 18.00 en 20.30 uur binnen lopen bij Keukencentrum Tieleman in Middelharnis. Daar zullen makelaar Kees Dörr, aannemer Mackloet en vertegenwoordigers van de Rabobank en de gemeente Oostflakkee aanwezig zijn om de gegadigden uitleg te geven over de huizen en de financie ring. Door: Adri van der Laan Nog tijdens zijn studie Infor matica begon Krijn Tanis vijf jaar geleden zijn eigen bedrijf je WiMood. In de avonduren ontwikkelde en verkocht hij systemen voor draadloos inter net aan particulieren en bedrij ven. Daarnaast assisteerde hij ook particulieren bij de aan schaf van een computer. In de afgelopen vijfjaar werk te Krijn, tijdens en na het afronden van zijn studie, een aantal jaren bij een internet bedrijf in Amsterdam. "Dit was iedere ochtend vroeg op en 's avonds laat thuis", zo legt hij uit. Maar ook zijn eigen werk voor WiMood dat hij in de avonduren en op de zaterdagen deed, nam steeds meer tijd in beslag. Inmiddels 'loopt' het bedrijf WiMood zo goed, dat hij ervoor geko zen heeft om uitsluitend voor zichzelf te gaan werken. In het voorjaar van dit jaar deed de gelegenheid zich voor dat hij een gedeelte van het gebouw waar Advocatenpraktijk mr. G. Kaai is' gevestigd kon huren. Op de zolderverdie ping van dit gebouw - achter de brandweergarage - is Krijn Tanis nu actief met zijn bedrijf WiMood. Vanuit zijn kantoor heeft hij vrij uitzicht op de twee antennes van zijn bedrijf die op de Goereese Toren zijn geplaatst. Bij draad loos internet zijn deze anten nes natuurlijk heel belangrijk. Rondom dit draadloos internet ontplooit WiMood drie activi teiten. Zo is er het verzorgen van draadloos internet in Goe- dereede en omgeving. Krijn legt uit dat in het buitengebied - zoals de Oostdijk - Snel inter net via de kabel of de telefoon niet altijd mogelijk is. Daarom verzorgt WiMood draadloze systemen op maat voor zowel de bedrijven als particulieren die 'op maat' kunnen worden geleverd.. Een van de grootste activi teiten, en Krijn verwacht dat deze nog zullen toenemen, is het aanleggen van draad loze netwerken op campings, bungalowparken en jachtha vens. Vooral in Zeeland heeft WiMood al verschillende recre- De betere woninginrichting sinds 1920 u-dempt Kanaal 105, Middelharnis, (0187) 48 27 84 wwiv.helbinnenhuismiddelhamis.nl OUDE-TONGE - De rom melmarkt en de vele acti viteiten eromheen van de Hervomde Gemeente van Oude-Tonge, op 4 en 5 september jl., was een groot succes. De opbrengst bedraagt ca. 17.000. De winnende lotnummers van de grote verloting zijn: I' prijs, nr. 0996; 2'^ prijs: nr. 2476;3< prijs: nr. 2761. Overige lotnummers waar een prijs op is gevallen zijn: 2520, 1188, 2072, 1591,0904, 1688, 1169,2571,0703,0748, 1919, 1526, 2797, 0600, 1370, 2859, 1511, 2430, 2964, 2799, 1559, 1349, De fiets is gewonnen door B. Horden (lotnummer 434). J. Ajidries en P. Struik hebben beide een boodschappenmand gewonnen. Het juiste aantal snoepjes in de snoeppot was 177, winnaar is H. Pais. Als u een van de winnende lotnum mers heeft kunt u bellen naar 641175. ,\\.CENr^ www.briicentfumkeuvelaaLnl Zandpad 56 - Middelharnis - Telefaon (0187) 48 34 37 Als betrokken burger heb ik toch de behoefte te reageren op het stuk over de gemeente lijke herindeling van het eiland uit de krant van 4 september. 'Statencommissie heeft geen boodschap aan Goedereede' was de (hier ingekorte) kop op de voorpagina van de krant van 4 september. Een provinci ale vergadering welke een doel gehad lijkt te hebben om maar snel even de eigen insteek door te drammen, en de opstart van een eiiandelijke herinde ling door te duwen. Regionale besturen als dat van de provin cie lijken wel steeds minder te begrijpen waar het om gaat in een clemocratie. De stukken volgend krijg je meer en meer het idee dat een paar mensen hun ego verbonden hebben aan een project, en daardoor doof en blind geworden zijn voor de argumentatie waarom dit project niet zou moeten plaatsvinden. Deze personen zitten jammer genoeg vaak op posities dat dit doorduwen nog lukt ook. Deze mensen staan echter op enorme afstand van de lokale werkelijkheid, waar bij voor ieder ander het meer dan duidelijk is dat het plan een kind met een waterhoofd is, en men dan naar verwach ting over een jaar of tien met man en macht probeert weer een decentralisatie door te voeren en kleinere gemeenten te maken omdat blijkt dat deze kolos-insteek niet functioneert. Grote gemeenten als Rotter- dam zag je op enig moment deelgemeenten maken, omdat zelfs in één stad verschil zit in de noden per wijk. Maar dit soort geschiedenis wordt, als het zo uit lijkt te komen, maar vergeten. Hei lijkt zo democratisch, als ft dan staat dal de gemeenten overzicht krijgen van alle stap pen welke er genomen worden. En dal voor de bespreking van inhoudelijke argumenten in de staten nog 'ruime mogelijk heden' komen, aldus dhr Van Engelshoven-Huls, Nou, in mijn optiek een lege huls. In de besproken Ahri-wet wordt aangegeven dat er gestart wordt met een open overleg over de herindeling van betrokken gemeenten. En dat het dan gemaakte ontwerp voor goedkeuring ter inzage gelegd wordt aan de inwoners. Dat reacties en zienswijzen hierop door de gemeentera den aan GS bekend worden gemaakt en deze hierme een concept herindelingsadvies wordt gemaakt, je hoeft geen bestuurskundige te zijn om te snappen dal de provincie wel erg op het scherpst van de snede wandelt met het nege ren van de inspraak van de gemeente Goedereede. Ik kan van hieruit niet bepalen of er fouten gemaakt zijn, maar hoop dat dit goed wordt nage gaan. Het artikel geeft wel die indruk. Inhoudelijk over de herinde ling kan ik alleen zeggen dat ik mijn petje afneem voor de gemeente Goedereede en haar burgemeester De enige gemeente op hel eiland die wel de durf heeft gehad haar bevolking te bevragen over het plan. Dit kon ook omdat we in een bestuurlijk gezonde gemeente wonen. Maar we zijn ook de gemeente die het meest te lijden gaat krijgen van de herindeling. Wij wor den de melkkoe van het eiland door het 'harmoniseren' van OOITXIENSPIAAI-Op don derdag 10 september werd de tweede ronde gehouden in de wedstrijd om de Lekkerste Bal Gehakt/Lekkerste khaklvari- anl van Nederland. In de snijd om de lekkerste bal gehaki is Slagerij Bulh uit Ooilgensplaat als eerste geëindigd, lic eind ronde wordt op 17 sei)lember gehouden. Bij de finalekeuring wordt naasl de inzendingen een mystery-aanko()|j beoor deeld en worden de produc ten bacteriologisch getest. De uitvoering hiervan ligt bij het Kwaliteit Bewakingsbureau voor Levensmiddelen (KBBL). gemeentelijke lasten met de rest van hel eiland. Denk maar eens aan de tarieven van de OZB waarderingen en andere gemeentelijke lasten. En wie bewaakt dat onze zon dagsrust niet opgaat aan hel doorvoeren van extra loeris ten-impulsen op de kop, ten gunste van mogelijk een paar ondernemers en de eilandkas. Ik doel hiermee natuurlijk op hel onzimiig plan van Oud- dorp-bad en mogelijk andere, zogenaamde promotie-initi atieven, welke onze grootste kwaliteit als Rust en Ruimte gebied teniet zal doen. Neen, wij als inwoners hoeven zeker niet blij te zijn met de insteek en acties van de provincie. Ik hoop dat een ieder ook kritisch blijft en ik wens de bingetnees- ter, wethouders en gemeen teraad van Cioedereede een ijzersterke vasthoudendheid toe om ons niet zomaar gewon nen te geven. Ing. S. Dekker, Ouddorp Krijn Tanis in het nieuwe onderkomen van WiMood. Fülo: Adri van der Laan atiebedrijven, waaronder ook jachthavens, van een dergelijk netwerk voorzien en hij ver wacht dat ook op het eiland de vraag hiernaar toe zal nemen. Want volgens Krijn stelt de moderne recreant het heel erg op prijs om ook op zijn of haar vakantiebestemming gebruik te maken van internet "voor bijvoorbeeld het checken van e-mail, het versturen van foto's en het ophalen van de weers verwachting". Voor deze acti viteiten is natuurlijk een goede en snelle draadloze internet verbinding heel belangrijk en daar kan WiMood voor zorgen. Verder levert WiMood appa ratuur vanuit de webwinkel voor bedrijven en particulie ren die zelf hun eigen draad loos netwerk aan willen leggen. "Doordat ik zelfde apparatuur importeer kan ik deze goed koop aan bedrijven leveren", legt Krijn uit. Het draadloos internet maakt voor Krijn een belangrijk deel van zijn werk uit want naast zijn bedrijf WiMood neemt hij - met twee collega's - ook deel in het bedrijf Palmeno. Dit bedrijf begeeft zich ook op de draadloos internetmarkt en biedt een eenvoudige en \eilige oplossing voor het aan bieden van draadloos inter net op campings, hotels en bungalowparken, waarbij het recreatiebedrijf het netwerk zelf beheert. In het begin is de doelmarkt Nederland en in de toekomst vooral landen rond- oin de Middellandse Zee. Krijn is in dit bedrijf de techneut die de apparatuur ontwikkelt en zijn collega's verzorgen de ver koop. Krijn Tanis verwacht ook in de toekomst, waarin draadloos internet een steeds belangrij ker plaats in zal nemen, veel werk voor WiMood en de jonge ondernemer zal er dan ook alles aan doen om het zijn klanten naar de zin te maken. Meer info op: www.wimood.nl OUDDORP/GOEDEREEDE - Was het onlangs een verza meling politiezwaarden die de huwelijksvoltrekking mar keerde van twee bruidsparen van het eiland, deze week wer den enkele spannen paarden van stal gehaald, met hetzelfde doel: de trouwdag extra luister bijzetten. Vorige week donder dagmiddag waren het Klaas Metske en Willianne Hoek die elkaar in het gemeentehiiis van Goedereede het jawoord zou den geven. De naam Metske is in Ouddorp onlosmakelijk verbonden met de paarden en huifkarren van Stal Middel duinen. Het kon dan ook niet anders dan dat de huwelijks- stoet van Klaas en Willianne onder veel paardengetrappel zich naar de burgerlijke stand zou begeven. Zo'n twintig paarden en 'n aantal rijtui gen, waaronder 'n stralend witte trouwkoets, brachten het bruidspaar en haar daggasten naar het gemeentehuis. Nóg zo'n tafereel was er een dag later te bewonderen, alleen nu in Ouddorp en zón der trouwkoets. Bruid Maaike van den Brink en bruidegom Wim Mierop zijn allebei fer vent paardenliefhebber en dat zou op hun trouwdag zeker tot uitdrukking worden gebracht. Niks trouwauto, niks paarden- tram, niks welk rijtuig dan ook: bruid en bruidegom beklom men allebei hun eigen paard. Zij in haar trouwjurk en hij in z'n trouwpak. En fier, hoog in het zadel, voerden ze zelf hun trouwstoet aan. Met hun gevolg, dat wel met paarden- rijtyj "en, trokken ze vanaf de HazeTsweg met 'n omweggetje naar het Ouddorps Raad- en Polderhuis, waar het huwelijk van Maaike en Wim werd vol trokken. (Tekit en foto's: Hans ViUerins)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6