Voorbereidingskrediet in debat voor ontwikkeling Jongeren Activiteiten Centrum Cursus Auto rijdt lichtmast af Frans f CDA-Goedereede discussieert over bestuurlijke toekomst op Boerenlanddag HEROPENING Zina Mode maakt een doorstart! Word winnaar in de Weight Loss Challenge we 6 OKTOeiR f Ti&RT DE UITVERKOOP Mosselmaaltijd Ooltgensplaat Bingo bij de Anbo EIIAI1DEli.niELW5 'Ding doen' Mutatie BRUIDSJAPONNEN Collectie 2010 398,- ANNETTE Daarom zijn wij gesloten van dinsdag 15 september tot en met zaterdag 3 oiftober De lessen De kosten Abonneert Uopde vrijdageditie van Eilanden-Nieuws Zaterdag 12 september 2009 Beste klanten, Laatste nieuws: PAGINA 4 DINSDAG 8 SEPTEMBER 2009 MIDDELHARNIS - Af scheid van Johan van Oostenbrugge en ver welkoming van Gerrit de Jong bij de fractie van de Christenunie en het vast stellen van het voorberei dingskrediet bouw Jonge ren Activiteiten Centrum, dat waren de belangrijk ste onderwerpen in de eerste raadsvergadering na het zomerreces van de gemeente Middelharnis. Unaniem delen de fracties de opvatting dat de jeugd een volwaardige plek in de samenleving verdient. Uitgangspunten in het raadsprogramma en het collegeakkoord geven dit concreet vorm in het ont wikkelen van een jeugd voorziening, die nu als JAC, te realiseren aan de Molenweg, gestalte kan krijgen. Ruim 2600 jon geren in de leeftijd van 12 tot 23 jaar is de doelgroep die thans een voorziening mist. Een dak boven een eigen home voor jongeren van alle gezindten. Dat is de insteek. Het voorbe reidingskrediet (50.000 euro) voor de bouwont wikkeling van het JAC ontbeerde de stemsteun van SGP en ChristenUnie. Door Jaap Ruizeveld Van Dam (SGP) was bezorgd over het grote aantal ziens wijzen en bezwaarschriften bij ontwikkeling van het JAC aan de Molenweg, in het dossier genoemd als de meest geschik te locatie, aan de rand van de bebouwing, niet weggestopt in de polder en goed bereik baar. Van Dam had geen goed gevoel dat, gelet op de opge somde activiteiten van pop podium, dj's en disco, dit nu wel de items waren voor ver antwoorde tijdsbesteding. Hij had zijn twijfels of alle jonge ren zich in het centrum thuis zullen voelen. "De openings tijden, beheersvorm en drank en horecavergiuining, waren naast een rammelende financi ële paragraaf allemaal aspecten die beter onderbouwd moeten worden. Het stuk is niet rijp voor behandeling", vond Van Dam. Fractieleider De Rover (ChristenUnie) onderstreepte de behoefte aan de jeugd- voorzienipg, maar hij voelde zich voor een voldongen teit geplaatst. Onder druk gezet. Ik wil niet achteraf een ja-knik ker zijn in een do.ssier jeugdbe leid dat nu voor de eerste keer inhoudelijk wordt besproken. Het JAC is één invulling, maar het beleid, waarin deze voor ziening past, is niet eerder aan de orde geweest. Veel aspecten waren voor de CU onduidelijk. Waarom is er niet aanbesteed? "Het stuk geeft onvoldoende onderbouwing van de keuzes die van ons worden gevraagd". De Rover miste een open plan procedure voorafgaand aan het huidige voorstel. Vreugde (VDB'78) en Van Papeveld (CDA) lieten een geheel ander signaal horen. Zij waren ingenomen met de komst van het JAC. "Een invul ling van het raads- en college programma". De jeugd ver dient een dak boven het hoofd. Zij zagen in de ontmoetings plek ruimte voor een scala aan activiteiten, niet alleen muzi kaal, maar ook informatief en recreatief, duidelijk bedoeld en gericht op alle jongeren. Iedereen moet er, zich wel kom weten. Een^ruimte voor alle groeperingen en gezind ten. Een programmacommis sie moet inspelen op de items die de bezoekers ambiëren. De politici wezen op de rol die de jongerenwerker hier kan ver vullen. Dat het gebouw aan de Molen weg aangepast moet worden (geluidwerende maatregelen) is duidelijk. Van Papeveld wees tenslotte nog op het ontbreken van een aanbestedingsdeel. Osinga (VVD) zei opgelucht ja op het voorstel. "Het geeft con crete invulling aan het item in het raadsprogramma en maakt een eind aan de zoektocht naar een geschikte locatie. Laten we stoppen met doemdenken en ons positief opstellen voor deze jeugdvoorziening". Wel drong de VVD-er aan op een zorgvuldige en correcte afwik keling van de procedures, en aandacht voor de ingediende zienswijzen en bezwaarschrif ten, daarbij verwijzend naari inspreker de heer Campfens over dit onderwerp, in het begin van de vergadering. Hooyman (PvdA) wees even eens op het raadsprogramma. 'Jarenlang ontbrak concretise ring van jongerenbeleid. Laat de jeugd 'hun ding' doen in het JAC. Het is een voorziening voor en van de jeugd. De poli tiek moet niet bepalen welke activiteiten de jeugd leuk moet vinden", zei hij. "Dat kunnen ze zelf invullen". Samen met Haffert (ABB) stelde Hooyman dat een jongerenvoorziening, met een komen en gaan, altijd enige rustverstoring geeft. 'Jongeren dien je niet weg te stoppen in een buitengebied. Plan een evaluatie in om straks het verloop te kunnen beoor delen. Geef de jeugd ruimte. Let op vergunningen en de handhaving". Wethouder Van den Berg deed een vergeefse ultieme poging om SGP en CU over de streep te trekken. "De gemeente kijkt mee in dit pro ces", verzekerde de portefeuil lehouder. Van Dam gaf echter aan "nog steeds niet in vervoe ring te zijn gebracht". De raad stelde tenslotte de nota 'Speelruimte gemeente Middelharnis tot 2012' vast. Mevrouw Vermeulen (PvdA) en de heer Van der Boom (SGP) drongen aan op een uitvoeringsplan dat op korte termijn nodig is. Meer speel plekken in de oude kernen (PvdA-motie) en het omarmen van burgerinitiatief waren trefwoorden bij dit onder werp. Wethouder Van den Berg wees op zijn zorgen dat het groen waarin en waarop speelvoorzieningen voor de jeugd zijn en worden geplaatst steeds vaker op gespannen voet staat met verioeken om aanleg van parkeerplekken voor omwonenden. Tijdens het inspreekrecht voor bur gers had de heer IJsselstein aandacht gevraagd voor klach ten over parkeerdruk en over last op het Gedempte Kanaal. Bewoners kurinen hun auto's niet kwijt bij thuiskomst omdat winkelpersoneel die plaatsen met hun auto's vol zetten. Het college zal zich over dit item beraden. Voor vertrekkend raadslid Johan van Oostenbrugge waren er sympathieke woor den. Osinga sprak namens de raad. "Het is jammer datje de rit net niet uitzit. Bijna drie raadsperioden was je actief, betrokken en collegiaal. Je beet je vast in onderwerpen en hield je standpunt vast. Een combinatie van factoren, waaronder gezondheidsaspec ten, maken deze stap begrijpe lijk en wij respecteren dat. Je hebt het politieke spel geleerd inhoud te geven en je was vooral aanwezig als voorzitter van de toenmalige raadscom missie Ruimtelijke Ordening". Burgemeester Zevenbergen mocht als waardering voor de grote inzet van de Chris tenunie-afgevaardigde een prachtige speld op de revers bevestigen. "Je was aanspreek baar, bijna twaalf jaar actief als behartiger van de belangen van de inwoners en dat van uit je politieke visie. Je toon de vaardigheden, maakte de omslag mee van mono- naar dualisme. Van Oostenbrugge zelf gaf aan het werk te zul len missen. "Politiek bedrijven is een speciaal vak, zo heb ik geleerd. Je vraagt je als'raads lid af of het zin heeft gehad, je inzet voor burgers en het algemeen belang, staand voor je principes. Iedereen ctenk' die het werken me mogelijk maakte. Bovenal dank voor de kracht die ik vanuit mijn religieuze opvatting heb ont vangen". De lege CU-stoel kon daarna direct worden inge nomen door Gerrit de Jong. Terug van weg geweest. v.a. (ook kleur) Zandpad 90, Middelharnis Tel. (0187)48 24 31 Graag even bellen! 116S^ I ■•..^t.-, .dertjSft^sr" Oudelandsedijk 101 Sommelsdijk T 0187-471 PIRKS LAND-Na de afgelopen jaren verschillende cursussen Frans voor volwassenen te heb ben gegeven, start mevrouw A. Baars, afgestudeerd docente Frans, op 17 .september weer met een cursus Krans. Ditmaal vooral gericht op het praktisch Frans, bedoeld voor diegenen die zich met enige basiskennis wel enigszins redden in Frank rijk, maar graag wat meer zou den willen. Enige kennis van de Franse taal is dus gewenst, maar het converseren is (nog) niet uw sterkste punt. Mocht u twijfelen over het niveau van de cursus en uw kennis van het Frans is het raadzaam contact op te nemen met mevr. Baars. In zestien lessen worden ver schillende situaties (die u bij voorbeeld op uw vakantie kan tegenkomen) doorgenomen en geoefend. Naast grammatica en woordenschat zal er dan ook zeker veel worden gesproken en gebruik worden gemaakt \'an luisteroefeningen. De lessen worden gegeven op donderdagavond van 20.00 - 21.30 uur bij en door Angé- lique Baars, Boezemweg 62 in Dirksland. Tijdens de school- vakandes is er geen les, ten zij gezamenlijk anders wordt besloten. Angélique Baars is afgestudeerd docente Frans. Zij heeft reeds verschillende cursussen aan volwassenen gegeven, zowel voor beginners als voor gevorderden. De les sen van de komende cursus zijn bedoeld om u te helpen uw kennis van het Frans op te frissen en uit te breiden. Enige basiskennis is daarom wel ver eist. Probeer het eens! U zult ervaren dat schijnbaar wegge zakte kennis snel weer boven komt. Voor meer informatie kunt u altijd contact opnemen. Het lesgeld bedraagt 175 euro voor zestien lessen van ander half uur. Op de eerste avond vragen wij 35 euro inschrijf geld, dat later verrekend zal worden met het cursusgeld. .\ngélique Baars, tel. 0187 BÜ2285 (na 19.00uur), e-mail angélique.baarsCó/hotm ail.com OOLTCiENSPLAAT - De plaatselijke commissie van Ooltgensplaat organiseert op donderdag 17 september (niet op 10 september, zoals eerder vermeld) een mosselmaaltijd in 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Ooltgensplaat. Aanvang van de mosselmaaltijd is 17.00 uur. Als u niet van mosselen houdt, kunt u kibbeling bestellen. .Aanmelden bij Atie Verwoerd, tel: 06-40701181 of Leen de Vos, tel:6315'10. MIDDELHARNIS - De ANBO, afd. Midden Westflakkee, organiseert op zaterdag 12 septem ber in het Wijkcentrum te Middelharnis om 19.30 uur. Een ieder is welkom, lid of geen lid van de ANBO dus ook jong en oud van harte welkom. MELISSAN T - Bij de rotonde in de N215 bij Melissant vond afgelopen zaterdagmiddag tegen half vijf een verkeerson geval plaats, waarbij twee licht gewonden vielen en drie auto's beschadigd raakten. Door nog onbekende oorzaak raakte bij het naderen van de rotonde een automobilist van de weg. schoot op een vluchtheuvel tegen een lichtmast, die dub- belsloeg en afknapte. Vervol gens botste op deze auto een andere auto, komend vanaf de Plaatweg, die het kopstuk van de lantaarnpaal op zich kreeg. Een derde auto kon op tijd tot stilstand komen, maar hep lichte schade op door de rond vliegende brokstukken van de lantaarnpaal. Twee ambu lances en de brandweer kwa men voor hulpverlening ter plaatse. De gewonden konden ter plaatse worden behandeld. Het verkeer in de richting Stel- lendam werd over de Plaatweg omgeleid. Teht en foto: Ham Villerius OUDDORP - Tijdens de zater dag gehouden Boerenlanddag in Ouddorp was er ook een kraam van de CDA-fractie van Goedereede. Evenals eerdere Boerenlanddagen benutten de Christendemocraten deze dag om hun kiezers op te zoe ken en met hen in discussie te gaan. Deze keer stond de 'bestuurlijke toekomst' van het eiland centraal en het stand punt van het CDA-Goedereede hierin. De fractieleden kregen hulp van CDA Tweede Kamer- hd Ad Koppejan (rechts). Aan het eind van de dag bleek dat er een behoorlijk aantal men sen deel had genomen aan de discussie en dat er meer begrip kon worden gekweekt voor het CDA-standpunt inzake de gemeentelijke herindeling. Op de foto links de fractieleden Henk van Oostenbrugge en Liesbeth Keijzer. Foto: Adri van der Laan Waarom? Het bouwproject Diekmeesters centrum 'Passage' geraakt na een aanvankelijk trage start in 2005, in een stroomversnelling. Binnen afzienbare tijd moet het project gerealiseerd zijn. Deze ontwikkeling geeft Zina Mode nieuw perspectief. We liopen u binnenkort weer in onze geheel vernieuwde damesmodezaak enthousiast te begroeten, uiteraard onder het genot van een kopje koffie. De nieuw uitgebrachte herfst-wintercollectie wacht op u; welke we presenteren met een aantrekkelijke heropeningsactie. We verkopen de bekende merken, o.a.: Tom Tailor, Brandtex, Shar, Lebek, Barona, IVlelvin, Izabell, Suzyq. Maat 34-54 U bent van harte welkom bij: MÊÊf mooiiHAims Zandpad 160, Middelharnis. Tel. (0187) 48 9019 Boven Albert Heijn We kennen het allemaal en we doen het ook allemaal: goede voornemens maken om dit jaar eens echt af te vallen. En toch haken we dikwijls af van deze voornemens en lukt het gewoon niet om de kilo's kwijt te raken. Ondertussen neemt het aantal personen met overgewicht toe, terwijl we worden overspoeld met adviezen om gewicht te ver liezen. Of het nu gaat over een personal trainer, de volgende wonderpil of een extreem dieet, advertenties voor gewichtsver lies zijn er overal, en degenen die getracht hebben gewicht te verliezen weten dat snelle oplos singen niet vaak tot een blijvend resultaat leiden. Uit onderzoek is gebleken dat ondersteuning en begeleiding bij het afslanken belangrijk is en meer succes biedt. Daarom heeft een aantal welzijnscoaches van Flak- kee de koppen bij elkaar gestoken om een programma aan te bieden dat u helpt uw overgewicht kwijt te raken. Dit programma heet: de Weight Loss Challenge. Een Weight Loss Challenge is een leuke en leerzame manier om met een groep anderen van overgewicht af te komen en op gewicht te blijven. U krijgt in 12 korte workshops veel iriformatie, professionele begelei ding en ondersteuning. Deelname aan de Weight Loss Challenge kost 60. Ten behoeve van uw actieve deelname krijgt u veel bruikbare informatie en professionele bege leiding. Tijdens de twaalfweekse Challenge gaat u met lotgenoten de strijd aan tegen de kilos. De groep komt een keer per week bij elkaar op een vast tijdstip, om te wegen en te meten. Tevens wordt er tijdens de bijeenkomsten bruikbare mfor- matie meegegeven over diverse onderwerpen, zoals het belang van water, gevarieerde en uitgebalan ceerde voeding, tips voor wanneer u uit eten gaat, lichaamsbeweging, eiwitten, koolhydraten en vezels, enz. U wordt een nieuwe manier van eten en van leven geleerd. Na de 12 weken wordt de winnaar bekend gemaakt die procentueel gezien de meeste kilo's heeft ver loren. 60% van het ingelegde geld van de deelnemers gaat in een pot en deze wordt uitgekeerd aan de 3 beste afvallers. Belangrijk tijdens de Weight Loss Challenge is de professionele bege leiding, de ondersteuning van de groep, het elkaar stimuleren en vooral het plezier tijdens de bijeen komsten. Ook u kunt mee doen, ongeacht welk dieet u volgt of al heeft volg De challenge start op woensdagavond 09-09 2009 in De Zwaluw, Sperwer 5 te Sommelsdijk. Voor meer informatie en om zich aan te melden kunt u contact opnemen met de welzijnscoaches van Flakkee: Joyce van deh Broecke (06 51574450 of www.wlcgoeree-overflakkee.com), Marielle Boeter (06 30628328 of www.wlcmiddelharnis.nl), Sarine van Wezel (0187 669364 of www.wlcflak- kee.nl), Mirlande Besemer (06 57327138 of www.wlcmirlande.nl), Ria de Gast (0181 472335 of info® eetufit.nl), Leonie Nieuwland (0187 669963 of www.eengezondevenwicht. nl), Mandy Kroos (06 641045547 of lifestylemandy@gmail.com).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4