jg^gg mMiMm ll^^ Elfde Boerenlanddag succesvol verlopen Goereese Havenconcert: opnieuw voor herhaling vatbaar W Patiënt overlijdt na toediening verkeerde medicatie Rotaryclub G-O organiseert voor de 2 e keer het Groot Dictee van Goeree-Overflakkee :^iHJii;i:i ▼VISSER^VISSER Annulering reis naar Polen Concert 'Koper Express' Good Luck organiseert weer schoolkorfbal toernooi Zanguurtje 82e jaargang Nr. 7845 Dinsdag 8 september 2009 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag DIRKSLAND - De ver slagenheid is - groot. Allereerst bij de nabe staanden, maar ook in het ziekenhuis zelf: door het toedienen van een verkeerde medica tie is in de nacht van vorige week woens dag op donderdag een patiënt, een 53-jarige vrouw uit Sommelsdijk, overleden. Het zieken huis spreekt over een 'calamiteit', 'een tra gisch ongeval'. GOEREE-OVERFLAK- KEE - Na een mooi resultaat in 2008 (zo'n 80 deelnemers) orga niseert de Rotaryclub Goeree-Overflakkee op woensdagavond 7 okto ber voor de tweede keer het Groot Dictee van Goeree-Overflakkee. In de aula van de scho lengemeenschap Prins Maurits te Middelhar- nis zal er die avond weer ruimte zijn voor 110 deelnemers die met elkaar gaan strijden om de eer'zo min mogelijk fouten te maken. Erf- en sierbestrating OUDDORP - De eerste zaterdag in september is in Ouddorp al geruime tijd gereserveerd voor de Boerenlanddag. Dit jaar werd dit evenement, waarbij de streek en haar producten centraal staat, voor de elfde keer gehou den. De dag begon winde rig en bewolkt, maar later kreeg het allemaal een wat vriendelijker aanzien, en in de middaguren was het centrum van Ouddorp weer gezellig druk. Prijzen Activiteiten De Waai Hoveniers Tel. 0187-65 24 84 Een stap verder MIDDELHARNIS - Op woensdag 23 september 2009 organiseert korfbal vereniging Cktod Luck voor de 33"" keer het schoolkorfbaltoemooi. ÏRï 1 •^B j^ri Door Hans Villerius "De Raad van Bestuur en alle medewerkers zijn diep geschokt en hebben aller eerst hun innige deelneming betuigd aan de nabestaanden van het slachtoFler", zegt voor zitter van de Raad van Bestuur Koos Moerland, "lien lont met een dergelijk fatale alloop heeft zich niet eerder vooige- daan in het ziekenhuis. De ver slagenheid bij het personeel is dan ook zeer giool. Niet alleen met de gelrollen Familie, maar ook met de betrokken mede werkers wordt door iedereen binnen de organisatie zeer meegeleefd";. Er is professionele hulp inge schakeld, en niet de verpleeg kundigen is een aantal bijeen komsten geweest waarin dit ongeval is besproken. Direct na de calamiteit beeft het ziekenhuis de familie van de overleden patiënt geïnt()r- meerd en de politie ingescha keld; het juridische onderzoek is op dit moment lopend. Alle medewerkeis zijn de volgende dag vtjor zover mogelijk geïn formeerd door hun leidingge vende. Verder is de Inspectie voor de Gezondheidszorg op de hoogte gesteld en inmid dels is ook intern, via de eigen patiënt veil igheidscoinmissie, een onderzoek gestart. Deze commissie onderzoekt hoe ver wisseling van medicatie heeft kunnen plaatsvinden, ondanks het feit dat het ziekenhuis beschikt over strikte procedu res en protocollen om dit te voorkomen. 'Deze fout met dramatische afloop", laat Moerland weten, "is voor het ziekenhuis een ver dere aansporing om het reeds in gang gezette proces van het steeds veiliger maken van het ziekenhuisbedrijf nog verder te intensiveren. Procedures, richtlijnen, piotocollen, e.d., zullen allen opnieuw tegen het licht gehouden worden en indien noodzakelijk worden verbeteringen aangebracht." De Raad van Bestuur is verant woordelijk voor een adequaat veiligheid- en kwaliteitssy steem, waarbinnen de kans op menselijke fouten zo minimaal mogelijk is. En de organisatie die hiervoor reeds opgezet is, zal nog verder versterkt wor den. "Met de familie", zegt Moer land, "woidt op verschillende manieren contact onderhou den en zijn afspraken gemaakt oinli-ent de communicatie naar buiten toe. Alle informatie die het ziekenhuis verstrekt aan de media wordt zo mogelijk vooraf afgestemd met de nabe staanden." Op de vraag hoe de verwisseling van medicatie kon plaatsvinden wil Moer land op dit moment niet nader ingaan. "Hiernaar is momen teel onderzoek gaande en we lopen liever niet op de uitkom sten daarvan vooruit". Voor tuie bestemd? Voor ieder een die graag schrijft en houdt van de Nederlandse taal. Voor jong en oud. je hoeft geen bol leboos te zijn. Het aantal deel nemers bedraagt maximaal 110. Daartan zijn 20 plaatsen gereserveerd voor scholieren (in de leeftijd tot 18 jaar). Het inschrijfgeld bedraagt 15. Het is de bedoeling dat de deelnemers zich laten sponso ren door bedrij\en, organisa ties of particulieren (daarbij is het tiiininium sponsor bedrag vastgesteld op 20). Voor welk goed doel? Evenals vorig jaar zal de opbrengst (de inschrijfgelden en de sponsor gelden) wordeii gebruikt voor de aanschaf van .\ED's. Met een dergelijk apparaat kan. als er sprake is van een hart stilstand, de circulatie weer op gang worden gebracht en daar mee worden de levenskansen aanzienlijk vergroot. De appa ratuur (vorig jaar drie) die kan worden aangeschaft met deze actie zal worden geplaatst bij sportverenigingen op Goeree- Overflakkee. Dialect? Neen. Het Dictee gaat uit van de Nederlandse taal en zal worden voorgelezen dooi de oud-burgemeester van Mid- delharnis, Greet Hommes. Prijzen? Het gaat natuiulijk otn de eer Maar de hoofdprijs bestaat uit een wisseltrofee en een klein aandenken. Ook \oor de beste scholier is een prijs beschikbaar. Informatie? Voor vragen over het Dictee kunt u zich vven- den lot Jan Verhage, tel. 06-10188837. Imchrijven? Het deelnaniefor- mulier is te downloaden van de site van de Rotaryclub Goeree- 0\'erilakkee: www.rotar)club- goereeoverflakkee.nl. Deelne mers kunnen zich via die site ook aanmelden dan wel het deelnameformulier inleveren bij Peter Visser, Prins Bern- hardlaan 145, 3241 TA Mid- delharnis). Firma J. J. van Gurp 0udedijl(14, Ooitgensplaat (0187) 631350 (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl Tekst en foto's: Adri van der Laan De Boerenlanddag is het laat ste grote evenement dat in bet zomerseizoen in Ouddorp plaatsvindt en waarmee het seizoen wordt afgesloten. Aan Sylvia de Geest, directeur van VVV Ouddorp aan Zee, was de eer om de Boerenlanddag te openen. Gezeten op een wel heel antieke, met zomerbloe- men versierde, tractor stuurde zij naar het Ouddorps Raad- en Polderhuis, de plaats die het centrum vormde voor de Boe renlanddag. Het was de eerste keer dat Sylvia de Geest de Boerenlanddag meemaakte als directeur van de VVV. In haar openingstoespraak noemde ze de Boerenlanddag een prachtig initiatief voor zowel eigen inwoners als toeristen, want het boerenbedrijf is heel belangrijk voor de omgeving. Aan het begin van de Boeren landdag werden de prijzen uit gereikt die zijn gewonnen door deelnemers aan de keuring voor sierfruit en zomerbloe- nien. Mirna Boogert van het VVV-kantoor kon de volgende prijzen uitreiken: Sierfruit: 1. Sjoerd de Jong, 2. Miranda van Dijk en 3. Klaas Meijer Zomerhloemen: 1. Bloemenhan del Klepper (wisselbeker) 2. Mts. Aleman en 3. Jan de jong. Tijdens de Boerenlanddag was er van alles te doen, zo waren er natuurlijk veel streekeigen producten te koop en waren door heel het centrum van Ouddorp heen oude tractoren en werden dorsdemonstraties gegeven. Ook werden er rond ritten op de 'platte wagen' ver zorgd. Vooral in de middag uren trok het evenement veel belangstelling. Op de foto's in deze col lage rijdt de directeur van de \'VV-Ouddorp aan Zee Syvlia de Geest rijdt de Boe renlanddag open. In het cen trum stonden veel tractoren opgesteld, waaronder deze krachtpatser, die bij trek- kertit'kwedstrijden worden gebruikt. De prijswinnaars van de Sierfruit- en zomer- bloemenwedstrijd. Tijdens het evenement waren tal van kramen met streekeigen pro ducten, en konden de kinde ren ondermeer ponyrijden. Nieuwe-Tonge www.dewaalhoveniers.nl PETRA VISBEEN CDACHING CDUNSEUING TEL. (D6) 5 1 4D 92 9B WWW.CDACHMIJ.EU Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon: 0187 617 300 GOEDEREEDE - Onder grote belangstelling vond afgelopen zaterdagavond het tweede Cjoereese Havenconcert plaats. Vanaf een drijvend ponton, dat ter hoogte van de Markt in de haven was aangelegd, was het opnieuw de plaatselijke Koninklijke Fanfare .-Vpollo die. samen met andere muzikan ten, zorgden voor een bijzon der sleer\ol evenement rond de haven. Rond kwart over zeven 's avonds begonnen, bij zachtjesaan wegebbend dag licht, nam de sfeer toe naarma te 't blauwe uur zich over het historische stadje uitspieidde en de vele historische gevels als een zacht verlichte muur hei talrijke publiek omgaven, voor wie de vele rijen stoeltjes die ei waren neergezet een heuse tri bune langs de waterkant vorm- den. Terwijl in de laagte vanat het weerspiegelende water vele sfeermelodieën of virtu oze partijen opklonken - van fanfaremuziek tot pianospel en zang - klonk ook van bovenaf, uit de steeds donker wordende lucht, carillonspel op de Goe reese beiaard over de oude daken tot over de haven heen. En toen tegen tienen de laat ste klanken waren verstild, was men het erover eens: \'olgend jaar weer' Tek\t en foto: Hans Villerius Doe op zaterdag 26 september mee aan de 3' Paauwe fietstocht en schrijf u in. Iemand die mijn stijl tot rijn stijl moakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen uerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.interieur-paauwe.nl ou^2^0 N GOEDEREEDE - De gemeen te Goedereede organiseerde samen met Contikiholland een negendaagse reis naar Lqdek Zdrój. Ondanks alle inspan ningen en positieve reacties zijn er onvoldoende aanmel dingen om de reis te laten doorgaan. L^dek Zdrój in Polen is de partnergemeente van de gemeente Goedereede. Om de stedenband uit te bou wen was een reis naar L^dek Zdrój georganiseerd tim zo de bevolking van de Goedereede en Lqdek Zdrój met elkaar in contact te brengen. Hoewel het programma voor deze negen- daagse reis (23 oktober 2009 tot en met 31 oktober 2009) gevarieerd en aantrekkelijk was, bleef het aantal aanmel dingen achter De gemeente en Gontikihol- land besloten om de reis te annuleren. De mensen die zich hebben aangemeld zijn inmid dels hierover persoonlijk geïn formeerd. GOEDEREEDE - Op Open Monumentendag, zaterdag 12 september a.s., geeft het kope rensemble 'Koper Express' een klassiek concert in De Toren van Goedereede, van 16.00- 17.00 uur Het ensemble wordt gevormd door Hans Baron, (trompet), Martien Visker (trompet), Ali Groen (hoorn), Frans Assel- man (trombone) en Dick van der Plas (bastrombone). Het ensemble heeft al eerder een concert verzorgd in de Toren. Het programma voor het komende concert bevat wer ken van o.a. Horovitz, Gersh win, Paul Dukas, Lennon en McCartney. Iedereen is hartelijk welkom. De toegang is gratis. Zoals de laatste jaren gebruike lijk, wordt ook dit jaar het toer nooi weer gesponsord door de Rabobank Goeree-Overflak kee. Op het sportcomplex aan de Heuvelweg te Middelhar- nis komen van 8 verschillende basisscholen van het eiland de groepen 3 t/m 8 in actie. In totaal zullen ongeveer 450 kinderen op een leuke manier kennis maken met de korfbal sport. Daarnaast is er dit jaar voor het eerst de mogelijkheid voor iedereen om kennis te maken met de jeu de boule sport. Ook (groot)ouders en bekenden zijn welkom om te kijken. Het toernooi begint om 13.00 uur Zie ook website www.kvgood- luck.nl. tM lomemam ligt i/lokbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendoal «n Terncuzen. STELLENDAM - De Hersteld Hervormde Gemeente van Stellendam houdt zaterdag 12 september het 'zaterdagavond zanguur' in de Bethelkerk, Voorstraat 69 te Stellendam. Er zullen psalmen en geestelij ke liederen worden gezongen. Organist is Krijn Padmos. De aanvang is om 19.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1