oncertagenda Geslaagde Vakantie spelweek in Goedereede Geslaagde filmwedstrijd SOPOGO Nog enkele plaatsen bij Muziekschool Goeree-Overflakkee Sing-in Herdenking gevallenen voormalig Nederlands- Indië en Nieuw-Guinea EIIAI1DEH-f1IEUW5 PAGINA 7 VRIJDAG 4 SEPTEMBER 2009 MIDDELHARNIS - In de eerste week van september is Muziekschool Goeree- Overflakkee weer begon nen met haar lessen. Onge veer 440 leerlingen gaan weer enthousiast starten met hun instrumentale- en vocale activiteiten. Deze muzikanten zijn aflcom- stig van het hele eiland en maken kennis met een veel kleurig palet aan muziek en instrumenten, dat aange reikt wordt door een team van 16 vakbekwame docen ten. Om dit alles mogelijk te maken wordt de Muziek school ook gesubsidieerd door alle vier de gemeenten van het eiland. Gemeenten die dat overigens op ver schillende niveaus doen, daarbij aangestuurd door de hoeveelheid vraag naar muziekonderwijs vanuit hun gemeente en uiteraard ook door de aard van hun politieke keuzes. Het plaalscn van de oude en nieuwe leerlingen aan het begin van het schooljaar is altijd weer maatwerk. Op dit moment Ls er nog plaats voor nieuwe leerlingen Algemene Muzikale Vorming (kinderen die starten in groep 4 van de basisschool). Deze kinde ren krijgen in kleine groe pen les en maken op speelse wij/.e kennis niet de basisbe ginselen van de muziek. De AM V-lessen worden gege ven op vrijdagmiddag. Voor plaatsing zijn er geen beper kingen en deze leerlingen kunnen atkomsüg zijn uit alle gemeenten van Goeree- Overflakkee. Om subsidietechnische rede nen geldt dat voor alle overige lesplaatsen die nog ingevuld kunnen worden de kinderen {oï volwassenen) woonachtig moeten zijn in de gemeenten Middelharnis of Oosttlakkee. Nog een klein aantal lesplaat sen is er beschikbaar voor blokfluit, dwarsfluit, harp, viool, theorie, gemengd ensemble en zang. Zowel bij blokfluit als bij dwarsfluit worden/zijn er ook allerlei ensembles gevormd die het samenspel zeer stimuleren. Bij de zangafdeling kan er individueel zangles gevolgd worden, maar er kan ook in een vocaal ensemble gezon gen worden. Het geinengd ensemble is op dit njoment een 'orkest' van ruim 20 per sonen die op allerlei instru menten spelen o.l.v. musicus Wim .Soeters; hiervoor kun nen de deelnemers overigens afkomstig zijn van het nele eiland. Tenslotte zijn er nog diverse plaatsingsmogelijkheden bij de Harmonie/Fanfareafde ling: het gaat hierbij vooral om de instrumenten slag werk, saxofoon, bugel en trompet. Ook voor deze les plaatsen geldt dat de eventu ele nog aan te melden leerlin gen afkomstig moeten zijn uit cle gemeente Middelharnis. Een volgende instapmogelijk- heid is er waarschijnlijk pas weer met de start van het vol gende schooljaar in augustus 2010, want als iedereen een lesplaats heeft blijft dat - met uitzondering van een enkele mutatie - een heel scfiooljaar ongewijzigd. Voor verdere informatie en inschrijving kunt u de website www.muziekschoolgo.nl bezoe ken of een prcjspectus aanvra gen bij de administratie van de Muziekschool in het Diekliuus, Beneden Zandpad 7 te Mid- deltiarnis, tel. 0187 482400, e-mail info@muziekschoolgo. nl. LANSI'RAAT - Op vrijdag avond 18 september wordt in de Hervormde Kerk te Lang straat de jaarlijkse sing-in gehouden, aanvang 19.;^0 uur. Het thema van deze avond is: 'Uitrusting?' Een aantal jon geren van de gemeente zal medewerking verlenen met muzikale bijdragen, zang, het voordragen van gedichten en Bijbellezingen. Ook muziek groep 'Klein Gloria' verleent haar medewerking. Organist is Marcel Saarloos. De toegang is vrij, wel wordt er een collecte gehouden voor de 'Slichting vrienden ziekenhuis Dirks- land'. In de pauze is er koffie, thee of' frisdrank, wat bij mooi weer buiten genuttigcl kan worden. GOEDEREEDE - Op woens dag 16 september aanstaande herdenkt de gemeente Goede- ix-ede de ge\allenen \'an voor malig Nederlands-Indië en Nieuw-Guinea. De herdenking vindt plaats bij het gedenkte ken op de begraafplaats \an Goedereede. Voortaan zal deze herdenking jaarlijks plaatsvin den in de gemeente Goeder eede. Tijdens de gevechten m Nederlands-Indië en Nieuw- Guinea kwamen meer dan 6.200 .Nederlandse soldaten om het leven. Drie daar\an kwamen uit de gemeente Goe dereede, te weten: Johannes VVestdijk, Matthijs Grooten- boer en (IJerrit van Soest. De gemeente vindt het belang rijk om deze gevallenen elk jaar te herdenken. .Aan deze herdenking wordt medewer king verleend door Scouting jan Joosten, muziekvereni ging Apollo, Oranjevereniging Goedereede, de groepen 7 en 8 van de basisscholen Eben Haëzer en Buten de PocMte en het Nederlandse Rode Kruis afd. Goeree en omstreken. Iedereen is hartelijk welkom bij de herdenking. Om 10.30 uur vertrekt' men gezamen lijk vanaf' het gemeentehuis. Tramlijnweg 2 te t;oedereede, naar de begraafplaats. Aan het einde van de ochtend wordt de bijeenkomst afgesloten in het gemeentehuis. Ói 2009 Vrijdag 11 september Reliobóthkerk - Sommels- dijk. ;\(scheidsconcert van Sander van den Houten als organist van cle H.H.K. m.m.v. een .samengesteld koor dat onder zijn leiding slaal en de bariton Ralph l.ooij. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 19 september HerxDinule Kerk - Som- melsdijk. Organist Paul Kie viet geelt zijn 43'' Bachcon- cert. Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 19 september l-'.xodus Kerk - Sommels- dijk. Concert door het Vocaal Ensemble 'Magni ficat' o.l.v. Rinus Verhage m.m.v. Yolanda Davids: harp en het bloklluiten.sem- ble l'ibiarum Cantus o.l.v. Elly Bakker. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 2 oktober Hervormde Kerk - Som- melsdijk. Orgelconcert van de leerlingen van Paul Kie viet. ,'\anvang: 20.00 uur Zaterdag 3 oktober Hervormde Kerk - Dirks- land. Favorieten uit de Romantiek worden uitge voerd door de C.Ü.V. 'Lau- dando' te Middelharnis o.l.\. Rinus Verhage. Oigel: Wim Diepenh(nst. Aan vang: 20.00 uur Zaterdag 10 oktober Hetsteld Hervormde Reho- bothkerk - Sommelsdijk. Een Mission Music Koor- en Samenzanga\'ond m.m.v. hel Duivelands Mannen koor o.l.v. Dinant Struik en een groot koor samengesteld uit het Kinderkoor 'Opent uwe mond' uit Barendrecht en het Jeugdkoor 'Eaat het klinken' uit Puttershoek o.l.v. Marjan Verbaas en het jongerenkoor 'Con Amo- re' o.l.v. Ron van Ommen. Orgel: Stephan Folmer en Arjan CJorsenian. .Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 17 oktober Hervormde Kerk - Som melsdijk. Organist Paul Kie viet geeft z'n tweede concert \an werken van Felix Men- delssohn-Bartholdv (1809 (.')_!847). Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 17 oktober Hervormde Kerk - Mid delharnis. Het Opera- en Oratiniumkoor Zuid-West- Nederland te Middelharnis o.l.v. Bas van Houten zingt de Missen Vieine van Arie j.Keijzer Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 17 oktober Rehobothkerk - Sonmiels- dijk. Koor- en Samenzang- av<jnd. Hieraan werken mee het C:hr Jong Mannenkoor 'Jubilate' o.l.v. Lennert Knops en de soliste: Maria Knops op de harp. .Aan vang: 19.30 uur Zaterdag 31 oktober Rehobothkerk - Sommels dijk Reformatieherdenking ten bate van de Stichting Vrienden van Heidelberg door het Chr Gemengd Rehobóthkoor te Sommels dijk o.l.v. Ab Vroegindeweij. Sprekers: Ds. L.M. Jonge- jan, ds. A.A. Egas en ds. E. Bakker. Organist: Johan van Wijk. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 7 november Hervormde Kerk - Dirks- land. Het Jong Christelijk Kamerkoor 'Fiori Musicali' o.l.v. Sietse van Wijgerden voert m.m.v. orkest en solis ten het Eauré Requiem, Dixit Dominus van Handel en het Te Deum van Pan uit. Aanvang: 20.00 uur Vrijdag 13 november Rehobothkerk - Sommels dijk. Mannenzangavond voor mannen die graag zingen. Door een reeds gevormd mannenkoor van 80 a 100 wordt te voren een bovenstem ingestudeerd. Meditatie: Ds. L.M. Jonge- jan Organist: Johan van Wijk. Dirigent: Ab Vroegin deweij. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 21 november Hervormde Kerk - Dirks- land. Slotconcert van Tiet Handel- en Mendelssoh- nfestival door het Vocaal ensemble 'Magnificat' o.l.v. Rinus Verhage. Organist: Wim Diepenhorst. Aan vang: 20.00 uur Zaterdag 21 november Hersteld Hervormde Reho bothkerk - Sommelsdijk. Orgel- en Samenzangcon- cert door Pieter Heykoop, .Aanvang; 19.30 uur Zaterdag 28 november Exoduskerk - Sommelsdijk. Concert van het Mandoli ne-orkest 'Estampida' uit Middelharnis-Sonnnelsdijk, m.m.v. het Mandoline orkest 'Melodia' uit Stam persgat, beide o.l.v. Maico Ludemann. Verder werkt mee 'Da Capo' (Renske Breeman met harp en Cisca Zuurveld met dwarstluit). Aanvang: 19.30 uur Maandag 7 december Hervormde Kerk - Mid delharnis. Adventconcert door het Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk o.l.v. W. Chr. Meyboom en het Mannenkoor 'Gouwe Stem' uit Waddinxveen o.l.v. Mar tin Mans. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 12 december Hervormde Kerk - Som melsdijk. Adventsconcert door het Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht Verbon den' o.l.v. Corné de C>eus. Organiste: Marian van Oos tenbrugge. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 18 december 2009 R.K. kerk - Achthui- zen. Kerstconcert van het Dameskoor "Loonkunst' te Middelharnis en het Man nenkoor 'Ons Koor' te Som melsdijk o.l.v. W. Chr. Meij- boom. Oiganist: .Andries Stam. .Aanvang: 20.00 uur Vrijdag 18 december Hervormde Kerk - Middel harnis Een Music Advents concert met de Urkers. Het Gospelkoor 'In Touch' en 'Per lAjiiore' o.l.v. Ad de Joo- de. Solist: Lucas Kramer; Solist leugel en orgel: Jaap Kramer; vleugel: Pieter Ver hage. Aanvang; 20.00 uur Zaterdag 19 december Rehobothkerk - Sommels dijk. Kerstconcert door het Chr Gemengd Rehobó thkoor te Sommelsdijk, het Chr Ouddorps Man nenkoor te Onddorp beide o.l.v. Ab Vroegindeweij en het Kinderkoor 'Tot Zijn eer' te Middelharnis/Soni- melsdijk o.l.v. Corné de Geus. Organist: Johan van Wijk. Meditatie:" Ds. L.M. Jongejan. Aanvang: 19.00 uur Zaterdag 19 december Doopsgezinde Gemeente - Ouddorp. Kerstconcert door het Gospelkoor 'We believe' uit Hardinxveld- Giessendam o.l.v. Remco Hakkert. Pianist: Remco Hakkert. .Aanvansr: 20 uur. Zaterdag 19 december Dorpstienden - Ouddorp. Kerstconcert door de Chr. Gent: Zangvereniging 'Hart en Stem' o.l.v. Marco 't Hart. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 19 december Hervormde Kerk - Dirks- land. Kerstconcert door het Chr Gem. Koor 'Sursuni (>)rda' met medewerking van het Stadskoor 'Goeree" beide o.L.v. Jaap de Geus. Oiganist: .A.Weenink. Solis ten: Anton en Marije Wee- nink. Aanvang: 19.30 um: Maandag 21 december Rooms Katholieke Kerk - Middelharnis. Keistcocnert van het Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk o.l.v W. Chr Meyboom. Orga nist: Andries Stam. Aan vang: 20.00 uur Woensdag 23 december Hervormde Kerk - Stel- lendam. Kerstconcert door 'Soli Deo Gloria' uit Stel- iendam o.l.v. W. Chr Mey boom. Organist: Sander van den Houten. Aanvang: 20.00 uur Donderdag 24 december Hervormde Kerk - Mid delharnis. Kerstzangavond met het Chr Gem. koor Jeduthun' o.l.v. Jan Wisse. Organist: Hans van Heemst. Aanvang: 19.30 uur Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerk stelligen. Verenigingen kun nen zich bij het vaststellen van hun programma op boven staande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volg orde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrij dag van de maand te plaat sen. Concerten tot een jaai' na datum worden opgenomen. .Aanmeldingen voor deze rubriek vindt plaats door mid del van formulieren, die kun nen worden aangevraagd via tel. 482560. Ook "is het moge lijk een e-mail te sturen aan: jvanhoorn@wxs.nl die inhou delijk overeenkomt met de vragen van het formulier De Vakantie Spel Week in (loe dereede was weer een groot succes. Drie dagen stond het thema 'Kom maar op' centraal. Dinsdag 18 augustus was er s'niorgens voor de jongere kin deren een Bijbelvertelling en een knutselwerkje, en Benthe en rijs van het toneelstuk kwa men ook op bezoek, 's Avonds was er een Bijbelse inleiding en een actief spel programma \oor de oudere jeugd en na atloop gezellig chilleu. Woensdag 19 augustus begon de ochtend met een Bijbelvertelling. Daar na werden er groepjesgemaakt en werd er vossenjacht gedaan. Als \'errassing was er tijdens de \'ossenjacht een vos met een grote snoepmaiid, en een vos die ijsjes had. .Aan het eind van de morgen werden de kinde- len verwend met een lekker patatje en een frikandel. 'Fij- dens het eten kwamen Benthe en 'lijs nog even langs en toen was het alweer tijd om naar, huis te gaan. 's Avonds stond er een spannend programma te wachten. 'J'ijdens een fiets route werd er 'wie is de mol' gespeeld. De jongeren werden in groepjes verdeeld en kregen een fietsroute mee. Onder het fietsen waren er stopplaatsen waar een opdracht uitgevoerd moest worden. Er was in elke groep één persoon die alles saboteerde. Dat was de 'mol'. De overige teamleden moes ten er achter zien te komen wie 'de mol' in hun groep was. Het einddoel van de fietsroute was de slaapplaats voor die nacht. Nog gezellig bij het kampvuur chillen en dan luchtbedden opblazen, slaapzakken uitrol len, tanden poetsen en naar bed. Het duurde echter enige tijd voor iedereen sliep: om 04.00 uur was het eindelijk stil... Donderdagmorgen 20 augustus was het na het ont bijt om 8 uur weer tijd om op de fiets terug naar Goedereede te gaan. Bij de tent werden alle spullen weer opgehaald en de jongeren konden nog even naar bed om zich voor te berei den op de wateracti\'iteiten van s'iniddags. In de tent was het inmiddels weer groot feest met de jongeren kinderen. Na de Bijbelvertelling was het tijd om een knutselwerkje te maken. Ook Benthe en Tijs kwamen weer op bezoek en maakten er een gezellige boel \an. De ochtend ging heel snel voorbij, maar s'avonds mochten de kin deren weer terugkomen voor de afsluiting. Maar eerst waren de oudere kinderen nog aan de beurt. Om hall' drie waren die weer (uitgeslapen) aanwe zig in de tent. .Allemaal gehuld in zwemkleding want er stond een waterspektakel te wachten. Eerst begon het rustig met een waterpistool en vvaterzakjes gooien, maar na een uur kwam die brandweerauto in zicht. De brandweer rolden de slangen uit en toen begon het water- feest pas echt. Er werden wed strijden gehouden met blokjes spuiten maar het helmenspel was het leukst. Na alloop had de brandweer een verrassing: ze had activiteitenschuim mee gebracht en toen weid het veld oingetoveixl tot een reuze schuimbad, dit tot groot ple zier \an de jongeren (en de lei ding). Nadat allen zich om had den gekleed en weer enigszins droog waren, stond er patat Ie wachten. Iedereen heelt heer lijk gegeten en met werd de middag afgesloten. Om 19.00 uur waren alle kinderen terug met hun vaders, moeders, opa's, oma's, broertje en zus jes; de hele tent zat vol. Na de Bijbelverlelling werd hel the malied dat de kinderen geleerd hadden gezongen en liet de oudere jeugd een powerpoint- presentatie zien met foto's van wat ze de afgelopen drie dagen beleefd hadden. Na de al'slui- ling door ds. De Mots kwamen Benthe en 'lijs langs met een verrassing. Ze hadden voor een ballonnenwedstrijd gezorgd. Alle kinderen kregen een bal lon met een naamkaartje eraan en na het startsein werden ze opgelaten. Boven Goedereede zweefden meer clan honderd liallonnen. En cht maakte een einde aan de drie dagen feest. Iedereen kijkt terug op een hele geslaagde Vakantie Spel week, met dankzegging aan de sponsors, alle vrijwilligers en de brandweer van Goedereede. GOEREE-OVERFLAKKEE - Dit jaar heeft SOPOGO in het kader van de Dag van het Openbaar Onder wijs op 15 april jl. het start schot gegeven voor een filmwedstrijd die als thema 'Samen' had. Doel van de wedstrijd was te laten zien dat er op de 13 basisscho len die ressorteren onder SOPOGO talloze leuke en goede dingen gebeuren. Door deze gebeurtenissen vast te (laten) leggen en te laten zien aan 'de wereld' via YouTube, is een aantal scholen op een leuke en speelse manier in het zon netje gezet. Op vrijdagmiddag 28 augus tus zijn cle prijzen uitgereikt aan de winnaars. De jury \'ond het ontzettend lastig te bepalen welk filmpje de Ie, 2e en 3e prijs verenende. Het enthousiaste stemmen door de vele aanhangers van o.b.s. J.C. van Clenl en o.b.s. Rüxenisse maakte het er niet makkelijker op. Er werd in totaal meer dan 10.000 keer gestemd. Besloten is om bij de eerste beoordeling uit te gaan van het filmpje zelf' en het stemgedrag los te laten. De opdracht was 'maak een leuk en liefst vrolijk filmpje met als onderwerp Samen op school'. Als eerste heeft de jurv geke ken of de inzending cfaaiaan voldeed. Daarna heeft ieder jur)'lid afzonderlijk een top 1, 2 en 3 bepaald. Deze zijn naast elkaar gelegd. Dit leverde 2 nummers 1 met een gelijk aan tal punten op. Het aantal uit gebrachte stemmen op deze filmpjes gaf daarop de door slag. Op net filmpje van o.b.s. J.C. van Gent, clat over hun themaweek ging, \\erd meer dan 4500 keer'gestemd. Op het filmpje over de acrogym- les van o.b.s. Buten de Poorte werd 203 keer gestemd. .Afge zet tegen het aantal leerlingen op deze scholen werd opliet filmpje van o.b.s. J.C van Gent beduidend meer gestemd. De eerste prijs is daarom gegaan naar John Danien, leerkracht aan de J.C. van Gent school. Hij wint 4 toegangskaarten voor de Ef'teling. Bovendien krijgt de school een extra digi- bord. Goed om te vermelden is dat alle SOPOGO-scholen ditjaar starten met het werken met digiborden. Op elke openba re basisschool komen dit jaar één of meerdere digiborden te staan. De eerste gebruikers hebben reeds gemeld dat het fantastisch werken is met zo'n bord. "De lessen worden veel aantrekkelijker voor de leer lingen en het verhoogt het plezier bij het leren!" De tweede prijs, een speel goedbon ter waarde van 80 euro, is gegaan naar meester Leo Ruignaver, leerkracht van groep 7&8 op o.b.s. Buten de Poorte. Flij zond een filmpje in waarop te zien is hoe cle kinderen in zijn groep samenwerken tijdens een 'acrogymles'. De derde prijs ging naar het personeel van o.b.s. Roxe- nisse. Dat heeft een filmpje gemaakt over hun 'foute cani- pingfeest'. Het is vermeldens waard dat op dit filmpje meer dan 4800 keer is gestemd. Ze hebben dus niet stil gezeten daarin Melissanti Zij hebben vier toegangskaarten gewon nen voor Zwemparadijs Port Zélaiide. De filmpjes zijn allemaal nog te zien op cle ivebsite van SOK)GO HYPERLINK h ttp ://www. sopogon 1www. sopogo.nl. Besloten is om ook de 9 ingezonden leuke film pjes van o.b.s. Het Startblok te belonen: volgende week krijgen alle leerlingen en leerkrachten van Het start blok een ij.sje. Terugkijkend spreken de organisatoren van het onder wijsbureau, Patricia Posthii- ma en Floor Kik-Heerebout, over een geslaagde actie: "Wat er zoal gebeurt op de SOPOGO-scholen is nu goed te zien op onze website. En dat was liet doel van deze actie 1"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 7