Atletiekbaan MSV 8c AV Flakkee: buitensportgelegenheid voor heel het eiland Wie brengt ons bord terug...? Natuurlijk Goeree-Overflakkee presenteert ^Culturele picknick LITIE Computerregeling op Goeree-Overflakkee Strandbibliotheek groter succes dan ooit Uitslag witvis koppel- wedstrijd SGO 0900-8844 EHAtlDEn-niEUWS Terughoudend Centrum Sponsors Startschot Tijdens Open Monumentendag op Boerenhofstede Lust en Last: SOS controle Man gewond na val met snorfiets Rijbewijs ingevorderd Voorwaarden Maximale vergoeding Aanvragen Ingezonden: PAGINA 4 VRIJDAG 4 SEPTEMBER 2009 Mii lui startsdiot viin mihonder Kleingeld gingen de eerste lopers van start op het nieuwe atletiekcomplex. MIDDELHARNIS - On der ideale weersomstan digheden loste wethouder Bert Kleingeld het start schot voor de eerste wed strijd die gelopen kon wor den op de fonkelnieuwe atletiekbaan van MSV AV Flakkee. Een zeer tevre den en trotse wethouder die bij de opening ook zijn voorganger Gerrit de Jong betrok onder wiens leiding de politieke besluiten wer den genomen. Door Adri van der Laan De gloednieuwe atletiekbaan op het terrein van MSV AV Flakkee in de Van Pallandt- polder ligt er prachtig bij en het was dan ook geen wonder dat de verschillende sprekers tijdens de openingsbijeen komst trots en tevredenheid uitstraalden. Het heeft even geduurd want de ontwikkeling van de atletiekbaan heeft heel wat - politieke - voeten in de aarde gehad, maar het resul taat mag er zijn. Wethouder Bert Kleingeld nam zijn gehoor mee in de geschiedenis van de atle- tieksport in Middelharnis. De afdeling atletiek van MSV AV Flakkee heeft volgens de wethouder lange tijd een slui merend bestaan gehad. De atleten traden vrijwel alleen naar buiten op Koninginne dag, waar vroeger onder aan het Zandpad de 1 en 2 km werd gelopen, evenals de 4 x 100 meter estafette. Kleingeld kan zich nog goed herinneren hoe twee heren jaarlijks stre den om de overwinning; Cees van den Berg en Pieter Jelles van der Slik. In de loop van de jaren negentig van de vori ge eeuw kwam er weer meer belangstelling voor de ,vfcg- atletiek en werd de afdeling atletiek van de sportorganisa tie nieuw leven in geblazen. Er worden wedstrijden georgani- .seerd, waar niet alleen atleten van Goeree-Overflakkee maar ook uit de verre omtrek aan deelnamen. Het was volgens Bert Kleingeld dan ook logisch dat een aantal jaren geleden een verzoek van de vereniging kwain om een atletiekaccom- modatie aan te leggen. Aanvankelijk reageerde het toenmalige college terughou dend op het verzoek van MSV AV Flakkee, maar volgens de wethouder deden zich twee zaken voor die de gemeente dwongen tot actie; De splitsing van de zaterdag- en zondagtak van voetbalvereniging Flakkee, waardoor De jonge Spartaan (DjS) ontstond, die al spoe dig ruimtegebrek kreeg, en de aanleg van het zoetwater kanaal waardoor de huidige locatie zou moeten verdwijnen. De voorganger van Kleingeld, de toenmalige wethouder Ger rit de jong, kreeg het pro bleem op zijn bordje. "Tegen de stroming van sommige van je coalitiepartners en soms zelfs van je eigen fractie in, kreeg je het voor elkaar dat de raad uiteindelijk een besluit nam om de buitensporten op de plaats waar ze nu zijn te con centreren en tegelijkertijd een atletiekaccommodatie onder te brengen. Na de verkiezingen in 2006 jchpof jij dit bord naar mij door. Alsi fervent sport liefhebber kun je geen mooi ere opdracht bedenken", aldus sprak Bert Kleingeld zijn voor ganger - en eveneens sportlief hebber - Gerrit de Jong toe, die ook bij de openingsbijeen komst aanwezig was. In de afgelopen twee jaar is er veel werk verzet, met de aan leg van zes voetbalvelden voor DJS, twee voor Flakkee, twee kunststof korfbalvelden en de atletiekbaan, en volgend jaar zullen de gebouwen worden gerealiseerd. In zijn toespraak benadrukte wethouder Kleingeld dat Mid delharnis met de aanleg van de atletiekbaan laat zien dat zijn gemeente ook daadwer kelijk een centrumgemeente is, want men verwacht dat ook veel sporters van elders van het eiland gebruik van de baan zullen gaan maken omdat een groot deel van de leden van MSV AV Flakkee ook uit andere gemeenten komt. Om het fraaie sportpark te realise ren heeft de gemeente tussen de vier en vijf miljoen euro geïnvesteerd. Kleingeld sprak de verwachting en de hoop uit dat de vereniging ook verder zal groeien in het ledenaantal. Hij riep dan ook alle sporters op het eiland op om veelvul dig gebruik te maken van de nieuwe voorziening "zodat over enkele jaren door de gro te belangstelling de gemeente Middelharnis of eventueel de nieuwe gqme^nte Goerep- Overflakkee gedwongen zal worden de vierlaans atletiek baan uit te breiden naar zes- of misschien wel achüaans". In zijn toespraak dankte de wet houder een ieder die aan de totstandkoming van de atle tiekbaan heeft bijgedragen. Tijdens de bijeenkomst waren ook veel vertegenwoordigers van bedrijven die Flakkee een warm - financieel - hart toedragen; de sponsors. Bert Zwanenburg, voorzitter van MSV AV Flakkee, dankte daarom ook alle sponsoren die veel aan zijn vereniging bijdragen. Hij noemde hier bij met name Keukencentrum Tieleman, Garage Knöps en de Rabobank. 'Zonder deze en de andere sponsors had de toekomst voor onze atletiekaf- deling er anders uit gezien'. Zoals ook uit de woorden van de wethouder was duidelijk geworden, bleek de realisa tie van de atletiekbaan een langgekoesterde wens van de sportvereniging. Ook Zwa nenburg wees op het belang van de accommodatie voor het hele eiland. Verder prees hij de goede relatie met de omlig gende verenigingen, "ondanks Foto: Adn van der Laan het feit dat velen anders doen vermoeden. Besturen op ratio in plaats van op emotie is bij onze vereniging gemeengoed geworden". Lovende woorden van Zwa nenburg waren er ook voor de gemeente en vooral voor voor- m^Jig wethouder De Jong, die de aanzet had gegeven tot de aa,nleg van het terrein. Bert Zwanenburg richtte zich in zijn dankwoord ook tot "misschien wel de snelste ambtenaar van het eiland". Jan Zuidweg, die als 'vader van de atletiek' veel voor de atletieksport van MSV &.AV Flakkee heeft betekend. Projectmanager Floor Groe- neveldt van Oranjewoud, de hoofdaannemer van het kar wei, prees in zijn dankwoord de goede samenwerking tussen de gemeente en zijn bedrijf Hij wenste MSV AV Flakkee veel succes toe bij het gebruik van de terreinen. Vervolgens ging het gezel schap richting atletiekbaan, waar wethouder Bert Klein geld, geassisteerd door zijn voorganger Gerrit de Jong, het startschot loste voor de eerste hardloopwedstrijd op de nieuwe baan, en daarmee werd de atletiekbaan officieel overgedragen aan de sport vereniging. Veel jonge atleten toonden vervolgens hun kun sten op de baan, zoals hoog- en verspringen, kogelstoten en speerwerpen. Meer foto's zijn te zien op web site www.eilandennieuws.nl. SOMMELSDIJK - Op zaterdag 12 september is het niet alleen de lande lijke Open Monumenten dag, maar ook de familie dag van tuinclub Groei en Bloei, waar op het erf van Boerenhofstede Lust en Last aan de Kokseweg te Sommelsdijk aandacht aan wordt besteed. De dag begint met van 10.00- 12.00 uur een plantenruil bij de hooiberg. Iedereen raag zijn overtollige planten komen ruilen met andere pro ducten uit Flakkeese tuinen. Niet alleen plantjes en stekjes kunt u dan ruilen, ook aller-" lei andere zaken die iets met uw tuin te maken hebben. Wel wordt u daarbij dringend ver zocht om plantjes aan te bie den in potjes, liefst voorzien van relevante gegevens zoals plantennaam, bloemkleur en standplaats. Deelnemers aan de plantenruil worden verzocht via de achteringang aan de Sint Christoffeldijk te komen omdat op het voorter rein en in de boomgaard de voorbereidingen van de rest van de dag dan al bezig zijn. In de boomgaard komen kraampjes met voedsel afkom stig van Goeree-Overflakkee, zoals kaasboer van Schaik met eigen zuivelproducten, een fruitteler, de imkerclub met honing, mensen met zelfge maakte jam en sappen voor de picknick tussen 12.00 en 17.00 uur Daarvoor kunnen bezoe kers ook zelf een stikzak met eten van huis meenemen. Ook is er een kraam van eilandelij- ke culturele organisaties. Om 11.30 uur komt in het kader van de Monumentendag vanaf de molen van Sommels dijk een paard en wagen met speciaal brood van Sociëteit Rhetorica dat volgens een oude plaatselijke traditie gebakken is en dat voor de picknick wordt gebruikt; u kunt het zelf beleg gen met producten die u in de kraampjes koopt en dit samen met anderen in de boomgaard opeten. Om 12.00 uur arriveren de Reizende Dichters en om 12.30 uur het Monumentenorkest. Om 13.00 uur vertelt Corrie Huijer verhalen over Goeree- Overflakkee, gevolgd door een optreden van de Flakkeese troubadour Joost Drenth die dan tevens zijn nieuwe GD met liedjes over het eiland zal pre senteren. Om 14.15 uur volgt een histo risch toneelstuk over de grens Holland-Zeeland, die vroeger vlak bij het erf van Lust en last Hep, waarna Joost Drenth zijn optreden vervolgt. Om 15.30 is er een optreden van band 'Met beide voeten'. Zaterdag 29 augustus jl. heeft de afd. Dirksland van Sportvis- serij Goeree-Overflakkee de vierde en voorlaatste koppel wedstrijd van het seizoen 2009 gehouden aan het Haringvliet, op de blokkendam nabij de Haringvlietsluizen. Er was een redelijk goede opkomst van deelnemers bij de inschrijving in de kantine te Dirksland, na de loting vertrokken 12 kop pels naar de waterkant om zich ervoor gereed te maken dat als om 09.00 uur het startsein Voor gezinnen met jonge kin deren is er een speurtocht met schatgraven. Dit begint rond 14.00 uur bij de hooiberg en duurt een uur. De hele dag is er thee, koffie, limonade en eigen gebakken appeltaart te koop in de boom gaard. Bezoekers worden ver zocht zo veel mogelijk per fiets te komen. werd gegeven een ieder klaar zat om te beginnen. De weers omstandigheden waren prima en ook de vangsten vielen over het algemeen niet tegen, want nadat om 15.00 uur de wed strijd was afgeblazen en daarna alle vangsten waren-gewogen, bleek er ruim 167 kg. vis te zijn gevangen. De uitslag, in kilo's, was als volgt; 1. P Schaaf-A. Koole29,14 2. Th. Knol - M. Ridderhof28,23 3. R- Rijke -J. Meiaard..20,00 4. J. Bruggeman - J. de Visser18,42 5. A. van Heukelen - J. Velthuis15,34 6. A. Schaaf-N. Bazen ...15,17 7. P van Nimwegen - C. van Nimwegen14,15 8. T. Pijl - C. Westdijk12,47 9. T. Netten - W. Netten....9,20 10. C. Pijl-E. Pijl5,06 11G. van Zielst - R van der Groef0,53 12. P. van der Groef- M. GeerdesO De eerstvolgende witviswed- strijd voor het afd. kampioen schap Dirksland wordt gehou den op zaterdag 12 september a.s. aan het Haringvliet, nabij de windmolens. Zie voor meer informatie website www.Sport- visserijgo.nl. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee GOEREE-OVERFIAKKEE - In het kader van het verkeers- project Samen Ongevallen Stoppen (SOS) hielden agenten van de vrijwillige politie zater dag en zondag snelheidscontro les. In totaal werden 27 mensen bekeurd voor 25 tot 50 km/ uur te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 106 km/u op een weg waar 60 is toegestaan. Met het al een paar jaar lopende project SOS wer ken politie, gemeente en Vei lig Verkeer Nederland samen om het aantal ongelukken met doden of zwaargewonden te laten dalen. Ze willen dat berei ken door meer voorlichting en strengere verkeerscontroles op snelheid, gevaarlijk rijgedrag en rijden onder invloed. OUDE TONGE - Rond half twee in de nacht van vrijdag op zaterdag is een man op de Lan- geweg gevallen met zijn snor fiets en gewond geraakt. Getui gen hadden de man midden op straat gevonden met een hoofd wond. In eerste instantie leek het mee te vallen, maar toen personeel van de GGD de man onderzocht, bleken de verwon dingen ernstiger De 55-jarige man uit Nieuwe-Tonge is daar op overgebracht naar het Eras mus Medisch Centrum. DEN BOMMEL - De pohtie van district de Eilanden heeft zondagochtend rond tien uur het rijbewijs ingevorderd van een motorrijder De 36 jarige man uit Roosendaal reed met een snelheid van 155 km/u waar 80 is toegestaan. Deze snelheid op zich brengt al veel gevaar met zich mee, maar ter plaatse mogen ook fietsers gebruik maken van de rij baan en dat maakte het extra gevaarlijk. Het rijbewijs van de man werd ingevorderd. Voor schoolgaande kinde ren is een computer onmis baar. Het inkomen van een gezin moet kinderen niet belemmeren in hun school prestaties. De gemeenten op Goeree-Overflakkee vinden dat kinderen overal aan mee moeten kunnen doen. Speciaal voor kinde ren van gezinnen met een lager inkomen hebben zij de computerregeling inge steld. Tegenwoordig kunnen kinde ren op school niet meer zon der een computer Scholen bieden roosters aan via inter net en verwachten dat leerlin gen huiswerk op de computer maken, werkstukken via mail versturen en gebruik maken van internetbronnen. Helaas kunnen niet alle ouders een computer kopen. Om alle kin deren zo goed mogelijk mee te laten doen op school, stellen de gemeenten op Goeree-Over flakkee geld ter beschikking voor een computer (géén lap top) inclusief randapparatuur en basissoftware. U kunt gebruik maken van deze regeling als u aan een aantal voorwaarden voldoet; - u bent inwoner van één van de gemeenten op Goeree- Overflakkee en u bent zelf ISjaar of ouder; - uw kind is een ten laste komend kind in de zin van de Wet werk en bijstand (Wwb); - uw kind zit op de basis school (vanaf groep 3) of op het voortgezet onclerwijs en is jonger dan 16 jaar; - de vergoeding geldt per gezin en kan ten hoogste één maal per 5 jaar worden verstrekt; - uw gezin beschikt niet over een computer en printer; - u hebt als aanvrager een uitkering op grond van de WWB, de lOAW of lOAZ, of een ander inkomen van maximaal 120% van het voor u geldende sociale minimum. Dit sociale minimum betekent voor u als; - gehuwden maximaal 1.554,08 netto per maand (inclusief vakantie geld); - alleenstaande ouder maxi maal 1.398,67 netto per maand (inclusief vakantie geld) - uw vermogen is lager dan de vermogensgrens; gehuwd/ongehuwd samen wonend 10.910,00 alleenstaande ouder 10.910,- U kunt voor een complete com puter (beeldscherm, toetsen bord, muis, besturingssysteem en basissoftware (office pak ket)) een maximale vergoeding krijgen van 620. Voor een printer geldt een maximum bedrag van 60. De kosten voor onderhoud en reparatie komen geheel ten laste van de aanvrager(s). V kunt het aanvraagformulier telefonisch ojjvragen bij Soci ale Zaken van uw gemeente. Ook kunt u het aanvraagfor mulier ophalen bij de bahe van Sociale Zaken. Let op! Het is niet mogelijk om éérst de computer aan te schaffen en vervolgens pas de aanvraag te doen. moet eerst de aanvraag doen. Pas daarna kunnen de kosten worden gedeclareerd. Voor meer informatie kunt u (telefonisch) contact opne men met Sociale Zaken van uw gemeente. Zij helpen u graag verder. De toch nog mooie zomer heeft er zeker toe bijgedra gen dat de strandbibliotheken in Zuid-Holland dit seizoen bijna 25.000 bezoekers hebben getrokken. Beduidend meer dan in 2008, toen dat er 20.622 waren. Alle strandbibliothe ken van Nederland bij elkaar (inclusief Makkum en IJmui- den) hebben 31.000 bezoekers geteld. Deze bezoekers kwamen niet alleen naar de Strandbiblio theek voor het (gratis) lenen van een boek of tijdschrift, maar ze kwamen ook voor de vele vernieuwende activiteiten die er op het strand werden georganiseerd. De aanzienlijke stijging van het aantal bezoe kers is daar mede aan toe te schrijven. Een van deze acti viteiten was; de Schrijvers aan zee (o.a. Ronald Giphart en Annejet van der Zijl waren 'in residence' in de strandbiblio theek). Een andere activiteit was de Wandelende Verbalen- mantel; acteurs die over het strand wandelden en verhalen vertelden en mensen probeer den te 'verleiden' om naar de strandbibliotheek te gaan. Zie ook website www.strandbi- bliotheek.nl. April 2007. Huilend komt mijn dochter thuis... er waren jon gelui een eendennest aan het slopen en uit een ei viel een dood eendje, had ze gezien. Of ze het diertje mocht halen om in de tuin te begraven. Dat mocht, maar wonderlijk ging het eendje door de warmte van toen piepen en ze leef de. Na veel werk, geduld en het geven van liefde hadden we ongewild door het brute geweld van jongeren een eend in huis die zich niet kon aan passen aan de wilde eenden in de sloot. Deze eend is dan ook huiseend geworden en leeft bij ons in huis en tuin. Sinds de nieuwe flat aan de Sper wer staat en de aanleg van een soort vijver daarachter, gaat onze eend weleens naar de sloot en wordt ze gevoerd door bewoners van de flat. Iedereen heeft plezier van het beestje en van de wilde eenden. Zodra de wilde eenden weggaan komt onze eend onder het hekje door, de tuin in en haar hok in, of ze komt gezellig binnen op haar krantje zitten. Onze do^ch- ter heeft, omdat ze het diertje heeft gered en gelukkig niet zo wreed is als sommige andere kinderen, een speciaal gemaakt verkeersbord gekregen. Er is maar één zo'n bord speciaal voor haar gemaakt en we heb ben het aan het tuinhekje vast gemaakt. Deze week echter lag het bevestigingsmateriaal doorgesneden op het pad en het bord is verdwenen! Wat een teleurstelling. Weer kwam mijn dochter huilend door het hek, nu met lege handen. Wij hebben aangifte gedaan bij de politie en hopen dat het bord wordt teruggegeven. Ria de Breij Fazantstraat 28 3245 VE Sommelsdijk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4