Eicel invriezing Chum Reap Suo! Kerk diensten m Burgemeester Stoop opent Open Monumentendag in klederdracht EIIAHDEtl-tllEUWS Uitstapje Alzheimer- afdeling G-O Concerten Mission Music Het weer van volgende week... Volgende week geleidelijk nazomerweer EIIAI1DEn.t1IEIJW5 U zult wel denken: wat betekent dat nu weer? Maar dit is Cambodjaans voor 'Hallo!'. Dit leerden we onder andere op het ZOA-kantoor in Samra- ong, waar we woensdag aankwamen na ons ver trek uit Siem Reap. Ook kregen wij hier een kor te introductie over het werk van ZOA in Cam bodja. Dit was niet bijs ter interessant, gezien de informatie die werd gegeven, maar de men sen waren in ieder geval wel erg vriendelijk. De komende dagen was de planning dat we op stap zouden gaan om een aan tal projecten van ZOA te bezoeken. En dat hebben we geweten ook. Uw auto én caravan Zondag 6 september 2009 PAGINA 2 VRIJDAG 4 SEPTEMBER 2009 Ethiek Discussie en weerstand Het invriezen van eicellen van vrouwen, die (nog steeds) geen partner hebben roept veel discussie maar ook ern stige weerstand op. Het hoofd van het centrum voor Voort- plantingsgeneeskunde van het A.M.C, in Amsterdam wil vrou wen tot hun 50e jaar de moge lijkheid geven alsnog zwanger te worden. Invriezing van rijpe eicellen vindt nog steeds plaats in een experimenteel stadium en is beslist nog niet veilig. Bovendien is nog heel weinig bekend over de gevolgen voor kinderen die daaruit geboren (kunnen) worden. Sociaal probleem Moet en kan echter een maatschappelijk probleem door njedische techniek wor den opgelost? Het is moge lijk dat vrouwen die vanwege medische redenen geen ande re optie hebben om moeder te kunnen worden op deze tech niek een beroep doen. Hierbij wordt gedacht aan vrouwen die door kanker versneld voor goed onvruchtbaar kunnen worden. Dat ligt om te beginnen anders dan bij vrouwen die niet tijdig naar hun oordeel een geschikte partner heb ben kunnen vinden en toch de mogelijkheid open willen houden om in een relatie op latere leeftijd een kind voort te brengen. Uitstelling van geboorte Binnen het CDA en stellig ook binnen andere partijen, zeker die vanuit de Schrift wil len opereren, bestaat groot bezwaar tegen de mogelijk heid om eicellen van vrouwen te bewaren totdat zij 50 jaar zijn geworden. Een vertegen woordigster van eerstgenoem de partij zei dienaangaande onder meer: 'fouten uit de natuur kunnen soms door een medische techniek wor den hersteld, maar we moe ten niet het tegennatuurlijke willen bewerkstelligen'. Is het voor een gezin zo wenselijk, ook voor de opvoeding, als een vrouw van reeds 50 jaar nog begint met een zwanger schap ter voorbereiding op de geboorte, al kan Cod ook won deren verrichten? Een geboorte en kinderen te krijgen 'en op de wereld te zetten' kan worden uitgesteld bij voorbeeld omdat de vrouw eerst carrière wil maken, of als 'tweeverdiener' ook mede een eigen inkomen wil hebben en daardoor behoorlijk uithuizig is. Onderzoeken wijzen uit dat de vruchtbaarheid van een vrouw vanaf haar 35e levens jaar behoorlijk afneemt. En wat dan als zij pas op haar veertigste een man ontmoet voor wie ze liefde opvat? Kinderrijkdom Heerlijk is het, zelfs mogen we toch van genade yan God spreken, wanneer een vrouw moeder mag worden en een echtpaar een gezinsleven ont vangt. Maar dat is niet de eer ste reden om een huwelijk in te gaan. Wanneer liefde tussen man en vrouw opbloeit en het verlangen komt bij elkaar te gaan Ijehoren en met elkaar het leven in te gaan is dat de basis voor het huwelijk, zeker als God daarin gekend wordt en zij samen begeren de Heere te dienen. En dat binnen het raam van het huwelijk ook de lichamelijke liefde mag worden gepraktiseerd kan de Schep per van alle leven kinderzegen schenken. Die brengt man en vrouw nog dichter bijeen in het gezamenlijk ouderschap. En smartelijk kan het zijn een kinderloos echtpaar te blijven, hoezeer ook God Zijn zegen hen kan geven. Ik kom daar straks nog op terug. Maar ik weet van kinderloze echtparen die een doopdienst in de kerk niet kunnen bijwonen als zij anderen zien komen en zien staan met een rijkdom die zij nooit hebben gekend en gekre gen. Kinderloosheid We weten dat in de Schrift de kinderloosheid meer dan eens in geschiedenissen voor komt. Dit werd als een beproe ving, soms zelf als een straf van God gezien. Denk aan Abram en Sara, Izaak en Rebekka, Hanna en Elkana, Zacharias en Elizabeth. Door de onmo gelijkheid heen aan 's mensen kant greep God in. Slechts in één geval lezen we duidelijk van Gods ongenoegen: 'Michal nu, de dochter van Saul, had geen kind tot de dag van haar dood toe' (2 Samuel 6:23). Zij had haar man David bespot over zijn handelwijze met zijn intense vreugde over de terug keer van de ark van God in de stad van David. De Heere is geen ledig aanschouwer. En kinderloosheid was onder het Oude Verbond voor de ware vromen een diep verdriet, omdat zij via hun nageslacht ook nooit aanwezig zouden zijn in de tijd waarin de Mes sias zou verschijnen. Overigens, in dit Calvijn De eerste dag met ZOA-pro- jecten begon meteen met een erg druk programma, 's Och tends moesten we weer erg vroeg uit bed, waarna we ver schillende manieren te zien kregen waarop de boeren daar werken. Vooral veel stukjes land en visvijvers, 's Middags kregen we iets plaatselijks te eten, het was heel erg wennen en we aten dan ook niet veel, wat ervoor zorgde dat achteraf bezorgd aan de leiding werd gevraagd 'of we het toch wel lekker hadden gevonden...', 's Middags hadden we een 'dis cussie' met een landbouwor ganisatie, wat eigenlijk inhield dat wij vragen stelden en zij "We raakten vast, muurvast!" ellenlange verhalen in het Khmer ophingen, waardoor sommigen het niet erg wakker wisten te houden... De volgende dag was erg heet, én we moesten keihard werken! Eerst bezochten we een dorpje waar we konden kiezen uit rijst planten of insecten vangen. De insectenvangers dachten er mooi vanaf te komen, maar dat viel goed tegen. Rode mieren van 2 centimeter uit een boom schudden leek simpel, maar toen meneer Slootweg er een- Christelijk streekblad op gereforiveerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA IVliddelharnis. Langeweg 13, Sommeisdijk www.eiiandennieuws.ni AD'VERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensbericiiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). maal onder stond en per onge luk een half nest mieren over zich heen kreeg, was z'n liefde voor insecten ook meteen afge lopen! Verder was het nog een speciale dag voor één van ons. Amanda Schaaf werd namelijk 16 en dat vierden we met een heerlijke Cambodjaanse ver jaardagstaart! Nadat we zaterdag een uur in de bus zaten beloofde het een hele mooie dag te worden, we zouden namelijk wéér een' dorpje gaan bezoeken, op den duur toch wel wat eentonig, maar we waren al een uur te laat. We hoefden alleen nog maar 5 kilometer door het bos te rijden, maar dat zou de chauffeur wel even doen. Dat dachten wij dus ook. Na elke overwonnen modderpoel dachten we dat we het zouden gaan redden. Helaas, hij werd wat overmoedig en we raakten vast, muurvast! We moeten toe geven, leuk was het wel. Nadat we een uur van alles hadden geprobeerd, met de hulp van 10 boeren, gaven we de moed op en moest er toch maar een tracktor worden geroepen. Wij werden ondertussen op hand- tracktors verder gebracht waar mensen uit een heel arm dorp er alles aan hadden gedaan ons het allerbeste voor te scho telen! Zondagochtend bezochten we een plaatselijke kerkdienst. Het was een mooie dienst, voor zover we begrepen, 's Avonds bezochten we weer zo'n soort dienst, maar dan wat verder weg en dat konden we beter begrijpen. Christenen in Cambodja blijken het vaak erg zwaar te hebben als ze het boeddhisme verlaten. Maandag vertrokken we van vanuit een hotel zonder, naar een verblijf in Anlong Veng mét airco! Iedereen in de wol ken, want het is hier gruwe lijk heet! We ontmoetten de landendirectrice van de ZOA, Bernie O'neill, wat een ontzet tend enthousiaste vrouw bleek! Nadat we wat belangrijke plaatsen en monumenten uit het gebied hadden bekeken, kregen we 's avonds gelijk een feestje, ondanks dat we ontzet tend moe waren. Dinsdagochtend werden we helemaal door het gebied rondgeleid. We bezochten wat boerderijtjes en een bananen- boomgaard, 's Middags had den we nog een meeting met Bernie en nu zijn we op weg terug naar het Freedom hotel in Siem Reap waar we van nacht zullen slapen. Iedereen hoopt op kamer 239, want dat was een erg luxe! Chum Reap Lie tot volgende week! in vertrouwde handen Drs. W. Chr. Hovius jaar mag ook vermeld zijn dat de Zwitserse hervormer, toen hij door de kardinaal Sadole- tus werd uitgemaakt voor een verwoester van de kerk van C;hristus, die door God bestraft was met het sterven van zijn vrouw en het vroege heengaan van zijn enige jongen, kon en mocht zeggen: 'zonen, heb ik er niet vele?'. Hij mocht zien op het grote aantal geestelijke kinderen hem door God gege ven, zijn vele leerlingen. Ethisch onverantwoord Het lijkt mij dat vele medi sche technieken, ook in een fase van onderzoek, gebruikt worden op een wijze die strijdt met een bijbels gefundeerde ethiek, hoe blij en dankbaar we ook kunnen zijn voor gedane uitvindingen. Nemen wij op een bepaalde leeftijd kinde ren, en stellen wij het getal ook vast, vinden we een jongetje en een meisje welletjes, als feide geslachten dus in het gezin aanwezig zijn, of ontvangen we die nog uit Gods hand? En mag alles wat technisch kan? Technieken kunnen zich ook tegen ons keren, wanneer we menen zelf alles wel te kunnen uitzoeken en beslissen, zonder dat we God daarbij nodig heb ben. Evenals voorgaande jaren organiseert de Alzheimerafde- ling Goeree-Overflakkee rond Wereld Alzheimerdag een uit stapje voor dementerenden met of zonder hun mantelzor- ger. Dit jaar voor de 5e maal, en wel op op donderdag 24 september a.s. Het vertrekken is tussen 10.00 en 10.30 uur. Als u zich opgeeft, krijgt u te horen waar vandaan. Dit jaar Vordl een bezoek gebracht aan Delta Expo, waar een gezellige dag wordt aangeboden. Voor vervoer, ook aangepast vervoer en professionele begeleiding, wordt gezorgd. De terugkomst wordt verwacht tussen 15.30 en 16.00 uur. Deelname kost 7,50. Opgeven kan vóór 15 september a.s. bij Nella van der Sluis, tel. 0187 483702, of bij Gretha van den Doel, tel. 06 20628119. In het najaar van 2009 hoopt Mission Music Con certen een aantal prachtige concerten te organiseren in diverse kerken. 10 oktober in Hersteld Herv. Rehobothkerk Sommeisdijk Duivelands mannenkoor o.l.v: Dinant Struik; Groot samenge steld koor: Kinderkoor 'Opent uwe mond' uit Barendrecht, Jeugdkoor 'Laat het klinken' uit Puttershoek o.l.v: Marjan Verbaas, Jongerenkoor 'Con Amore' o.l.v: Ron van Ommen. Stephan Folmer en Arjan Gor- seman - orgel. 14 november in Herv. kerk Tholen Orgel- en samenzangconcert door Pieter Heykoop 21 november in Hersteld Herv. Rehobothkerk Sommeisdijk Orgel- en samenzangconcert door Pieter Heykoop 12 december in Herv. Kerk te Monster Urker visserskoor 'Crescendo' o.l.v: Louwe Kramer; Duo friends (viool en panfluit); Harm Hoeve - orgel 18 december in Herv. kerk Middelharnis Gospelkoor 'In Touch' en 'Per Amore' o.l.v: Ad de Joode; Pieter Verhage - piano; Lucas Kramer - solist; Jaap Kramer - solist en pianist Aanvang; 20.00 uur kerk open: 19.15 uur. 19 december in Herv.kerk Tholen Chr. jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v: Jaap Kramer; Jongerenkoor Jigdal- jahu" o.l.v: Willem Arie den Hertog; Lennart Moree - vleu gel. Mits anders vermeld beginnen alle concerten om 19.30 uur en gaat de kerk open om 18.45 uur. Voor meer informatie zie website www.missionmusiccon- certen.nl. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. P.~ Korteweg, Oud- Beijerland en 18.30 uur ds. H. Lassche, voorberei ding Heilig Avondmaal. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. H. Lassche, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. P. Korteweg, Oud- Beijerland - Herv. Gem. 9.45 en 18.Ó0 uur kand. B. van Leeuwen, Scherpen- zeel, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal - Geref. Kerk geen opgave - Gen Gem. 9.30 en 18.30 uur stu dent S. Maljaars - Doopsge zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 en I7.00uurds. E. de Mots, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik, v.m. bediening Heihg Avondmaal en nam. nabetrachting en dankzeg ging Heilig Avondmaal. STELLENDAM - Herv. Gem. lO.OOuurdeheerT.R. Riet veld, Ridderkerk en 17.00 uur ds. P. Zeedijk, Stavenis- se - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. M. van der Linden - Geref. Kerk 10.00 uur (H.A.) ds. C. G. Kanten 18.30 uur ds. G. den Hartogh. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra, Kat wijk aan Zee - Geref. Kerk 9.30 uur ds. R Baane - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student S. Maljaars - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Naijen, Andel, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. het Lam, Harderwijk -Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Zie kenhuis: 14.30 uur ds. H. J. Catsburg. HERKINGEN - Herv. Gem. (in de kerk van Nieuwe Tonge) 10.00 uur ds. G. D. Kamphuis, 'Amersfoort, bévéstigiüg kand. H. J. T. Lubbers en 14.30 uur ds. H. J. T. Lubbers, intrede- dienst - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. bediening Heihg Avondmaal en nam. nabetrachting en dankzeg ging Heihg Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist, Groot-Ammers, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. R. Volk, Den Haag, dankzegging Heilig Avondmaal - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan - Exodus 10.00 uur ds. T, Verduijn - Remonstrantse Gem.' 10.00 uur ds. J. F. Klijnsma - CAMA Gem. 10.00 uur de heer K. van Holten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. J. van Middelkoop, H. I. Ambacht, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. H. J. Donken, Meer kerk - Geref. Kerk 9.30 uur mevr. R N. Littel en 17.00 uur ds. G. den Hartogh - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. A. S. de Vries. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. D. Kamphuis, Amersfoort, bevestiging kand. H. J. T. Lubbers en 14.30 uur ds. H. J. T Lubbers, intrede- dienst - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer, voorbereiding Heilig Avondmaal en 16.00 uur ds. IJ. R. Bijl, Waddinxveen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P Blok. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R M. van 't Hof, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur Daniel Hery Iswanto, Indo nesië en ds. P. M. van 't Hof - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gem. Flakkee 10.00 uur mevr. E. Scheermeijer. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. A. W. Boon, Papen- drecht en 18.00 uur ds. H. J. Catsburg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W. Jeroense en 18.00 uur ds. C. R M. Verrips - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. .'^gelopen inaandag namen we afscheid van de negende 'te warme' zomer op rij op de eilanden. Voor een zomer aan de warme kant is kennelijk niet veel meer nodig in ons 'nieuwe klimaat'. Ver der was het vooral een vrij droog zomerseizoen (juli was weliswaar te nat) en ook behoorlijk zon nig. De voorbije augustusmaand maakte de zomer eigenlijk tot wat 'ie was. Als klapstuk hadden we een hoogste temperatuur tot bijna 33 graden in onder meer Middelharnis op 20 augustus. Deze week schakelden we over op een eerste onstuimige en herfstachtige uithaal met regen van betekenis en ongemeen veel wind, vooral op donderdag. Ook op vrijdag zal een actieve (herfst) depressie met flinke uitstraling richting de noor delijke Noordzee een belangrijk stempel druk ken op het Zuid-Hollandse weerbeeld. Periodieke regenmomenten, of een aantal bijna gure buien hebben we dan onvermijdelijk op het pleit en de wind haalt ook nog eens flink uit. Vooral later, op vrijdag, passeert een storing met verhoogde neer slagintensiteit. De dagtemperaturen zijn inmiddels op een bedui dend lager plan aangekomen en halen de 17 gra den nauwelijks of niet meer. Op sommige momen ten zal het amper 15 graden zijn overdag en als er een actieve bui valt, kan het kwik pardoes terug vallen naar 13-14 graden. De kans op het zien van een waterhoos vlak voor de kust is zaterdagoch tend trouwens vrij groot. Later op zaterdag en op zondag stabiliseert de atmosfeer al vanuit het zuidwesten. Op zondag zou het alweer net 20 graden kunnen worden aan de oostzijde van Goeree-Overflakkee en de wind neemt dan ook voelbaar af De allerlaatste weer kaarten zijn hoopgevend, want op termijn lijkt zich een monter hogedrukgebied te gaan ontwik kelen boven onze omgeving en Scandinavië, en dat is in deze fase van het jaar meestal een goed teken. Waarschijnlijk ontwikkelt zich een massieve 'hoge- drukluchtbrug' met de spil benoorden Nederland. Stabiele oostelijke winden gaan dan over de Lage Landen waaien. Wellicht volgt een lange nazomer. Zo'n scenario wordt op dit moment trouwens al aangegeven door diverse instituten die zich mede richten op de lange termijn. Velen zullen tekenen voor een langdurige fase met warm en droog sep- temberweer en de kans daarop lijkt dus groter dan normaal. Weerman Mare Putto DIRKSLAND - Zaterdag 12 september 2009, van 10.00 tot 17.00 uur, wordt weer een Open Monumentendag (OMD) georganiseerd. Het thema van dit jaar is Op de kaart. Op de kaart betekent aandacht voor monumen ten die op een of andere manier ooit op de kaart zijn gezet. Onlangs is huis aan huis de OMD-gids verspreid. In het programma staat vermeld dat Open Monumentendag in Dirksland wordt geopend om 11.00 uur, maar dat is niet correct. Burgemeester Stoop maakt samen met zijn vrouw, beiden in klederdracht, een rondrit door het dorp op een boerenkar. Vergezeld door vijftien leden van Ensemble Eeuwkant vertrekt het gezel schap om 9.15 uur bij Zorg centrum Geldershof Om 9.45 uur opent burgemeester Stoop het hek van de Hervormde kerk in Dirksland en hijst hij de vlag. Na een toespraak van de burgermeester zal om 10.00 uur Open Monumenen- dag in Dirksland officieel zijn geopend. Dit jaar is er veel te doen in de gemeente Dirksland. Aan de Ring in Dirksland vindt de inmiddels traditionele jaar markt plaats, in en om de Hervormde kerk worden ver schillende activiteiten georga niseerd: goede spuUenmarkt, orgelbespelingen, openstelling kerktoren, rondleiding in de kerk. Naast en in verenigings gebouw Onder de Wiek vindt u nog diverse andere activi teiten waaronder de vrijmarkt voor de jeugd. Ook molen De Eendracht uit 1846 is open voor publiek. In Herkingen wordt in Thee tuin 'De Bongerd' (Molendijk 65) een film vertoond over het verleden van Herkingen. Onder meer kunt u zien het uitoefenen van ambachtelijke beroepen die uit het dorp verdwenen zijn, bekende Herkenezen uit het verleden, verdwenen gebou wen. Ook kan in Herkingen molen De Dankbaarheid wor den bezocht. In Melissant wordt in het woonzorgcomplex VoUenho- ven aan de Pieterstraat een presentatie van oude ansichten van Melissant getoond. Daar naast is de Rooms-katholieke kapel, Provincialeweg 6, toe gankelijk voor publiek en kan een bezoek gebracht worden aan het voormalige gemeen tehuis van Mehssant (Plein 1) voor een mini-expositie. In dit pand (nu een woonhuis) is ook nog het originele glas-in- loodraam met het wapen van Mehssant te bewonderen. 10.00 uur dr. W. BGalke, Den Haag, bediening Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. J. ten Brinke, Bleis- wijk, dankzegging Heilig Avondmaal'- Geref. Kerk 10.00 uur ds. B. J. Olden- hiiis en 18.00 uur de heer \V. van de Geest. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. G. van der Ziel, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. C. Breugem, Goudswaard - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur" lees dienst en 16.00 uur ds. J. Kot, Borssele - Geref. Kerk 9.30 uur ds. W. A. Boer en 18.00 uur ds. B. J. Olden- huis - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Hery. Gem. 10.00 uur ds. H. van Gin- kel, Goes, voorbereiding Heihg Avondmaal.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2