Bruidspaar op herhaling in de Bosseschool t Leerlingen duiken het schooljaar in Manege Oostmoer bij Prinsjesdag Jaarmarkt Misleidend fietspad: auto in de sloot 1000 aanstekers bedrukt Heftruck Centrale Q Pensionpaard Nara in Ere-Escorte 350.- all-in Middelharnis Dental Tandartspraktijk in Middelharnis weer geopend!! NIEUWE PATIËNTEN ZIJN VAN HARTE WELKOM IN ONZE PRAKTIJK!! edrijfswagen-inrichting Ons kantoor is op dinsdag 8 september a.s. de gehele dag gesloten! PERFECTE PASFOTO'S www.eïlanden- nleuws.nl Groothandel Kees Koole info: 06-53510870 Verkoop Verhuur Reparatie 1,5- 8 ton (.ys^i'.' .^^^.i: i^ik?:m^m^Ê^mm Oostelijke Achterweg 17 3241 CM Middelharnis Tel: 0187-482792 GSM: 06-49217199 Per augustus 2009 is de tandartspraktijk aan de Oostelijke Achterweg 17 te M/dde/ham/s weer open/ praktijk hele orale chirurgie, implantologie, endodontologie, orthodontie (nieuwe techniek voor volwassenen: zonder vaste beugel) en kindertandheelkundige behandelingen plaats. De tandarts heeft een speciale opleiding gevolgd in de natuurgeneeskunde en heeft hiermee al jarenlang in de praktijk gewerkt. In de praktijk van tandarts Ronald Herfurth wordt u ontvangen in een warme sfeer Bij ons staat de persoonlijke,benadering voorop. De tandarts zet zijn kennis en professionele ervaring volledig ten behoeve van zijn patiënten in. Naast reguliere tandheelkunde vinden in de Ook kunt u geheel vrijblijvend een afspraak maken om op uw gemak de diverse mogelijkheden van behandeling met de tandarts te bespreken. De nieuwe telefoonnummers zijn: (0187) 482792, (06) 49217199. Met vriendelijke groet en tot ziens in onze praktijk! Ronald Herfurth, tandarts Heleen van Driel, tandartsassistente Regina Natah, praktijkmanager Bedrijfswageninrichting J Auto aanpassing voor invaliden ;«^Aufobetimmering 1 Jtf Van der Waalsweg 1 Tt/l i Middelharnis carr sseriebv Tei(oi87)66io26 «DIRKSLAMD- Directie Woningbouwvereniging Dirksland SCHARENDtJKE - Leerlingen van Atheneum 4 van C.S.G. Prins Maurits kregen afgelopen maandag duikles bij Duik school 'de Anemoon' te Scharendijke. De leerlingen kregen dit tijdens de lessen BSM (beweging, sport en maatschappij) - een nieuw vak op het college, en een leuke start van net nieuwe schooljaar. Met vier duikjnstructeurs werden de leer lingen per stel van twee geïnstrueerd hoe ze moeten duiken. Een mooie ervaring voor de leerlingen, want de weersomstan digheden waren uitstekend. Foio: Wim van Vossen Fologrnjie STAD AAN 'T HARING VLIET - Op dinsdag 15 september a.s. is het weer zover: Prinsjesdag, en een Flakkees paard mag daarbij een rol spelen. Al voor het vierde achter eenvolgende jaar maakt Nara - pensionpaard van Manege Oostmoer - op Prinsjesdag deel uit van het Cavalerie Ere-Escorte. Nara (afstamming Voltaire x Gershwin) is de 14-jarige mer rie van de familie Van Gro ningen uit Sommelsdijk. Het paard staat al vanaf haar veu lentijd in pension bij Manege Oostmoer. En daar ontmoette de familie cavalerist Anteun Oosterhoff. Anteun reed weke lijks in een manegeles, maar sinds het contact met de fami lie Van Groningen is hij steeds meer met Nara gaan lessen en trainen. Eigenaresse Corrie van Groningen rijdt zelf regel matig op Nara, maar waardeert ook de tijd die Anteun met de merrie doorbrengt. "Met de cavalerie zijn er hele leuke trainingsweekeinden", vertelt Corrie. "Anteun neemt Nara dan mee naar bijvoorbeeld de Waalsdorpervlakte, of naar het strand van Scheveningën. Ze oefenen daar met het rijden in formaties van wel twintig paar den op rij, met rookj met har de geluiden, met voor paarden hele enge situaties. Natuurlijk is het niet alleen maar 'bedrei gend' voor de paarden, zo'n trainingsweekend. Het gaat erom clat paarden en ruiters op elkaar leren te vertrouwen. En ook dat ze er als groep hele maal klaar voor leren te zijn om zo'n Prinsjesdag te door staan. Onze Nara vertrouwt Anteun volkomen", weet Cor rie. "Als dat niet zo was, dan zouden ze niet door de stren ge selectie komen. We zijn er Feliciteer de Zonnebioem! Doneer op giro 145 of word vrijwiiiiger. DE ZONNEBLOEM AL eO JAAn COED VOOR GIK^R Anteun Oosterlioffen Nara tijdens een demonstratie op de open dag van Manege Oostmoer in september 2008. Voor de gelegenlieid had Anteun van de KonuMijiie Landmacht toestemming gekregen zijn gala-tenue van liet Cavalerie Ere-Escorte te dragen. foto: Mym Lugilmri best wel trots op, dat Nara en Anteun strakjes op 15 septem ber weer in het ere-escorte van de Koningin mogen rijden!" Op maandagmorgen 14 sep tember om 10.00 uur gaat de spectaculaire strandoefening van het Cavalerie Ere-Escorte van start. Tijdens deze oefe ning zullen de paarden en manschappen worden getest voor Prinsjesdag om er zeker van te zijn dat men op alles is voorbereid. Dit jaar zullen ook twee leopardtanks hun opwachting maken op het strand. De strandoefening is vrij toegankelijk voor het publiek. Voor meer informatie zie website www.cavalerie.net. SOMMELSDIJK - Op zater dag 5 september 2009 van 9.30-16.00 uur wordt de Jaar markt gehouden rond de Rehobóthkerk aan de Olyin- piaweg te Sommelsdijk. Er zijn meer dan 65 activiteiten die ervoor zorgen dat er voor jong en oud iets is te beleven valt. Het aanbod is gevarieerd: spijkerslaan, fotostudio, schiet- tent, kalebassen, bloemen en bloemstukjes, kraanlift voor uitzicht op 42 meter hoogte, kapsters bij wie u uw haar kimt laten knippen, creakramen, inschrijving voor een nieuwe fiets. Voor de inwendige mens kan men terecht bij de kramen met poffertjes, oliebollen, patat en snacks of bij de viskraam met gebakken en gerookte vis, haring lekkerbekjes en kibbe ling. Ook is er koffie, thee en limonade met cake, kruud- plaetjes of taart. Er kunnen boodschappen worden gedaan zoals kaas, eieren en fruit, maar ook kleding. Voor kinde ren is er o.a. een springkussen en enveloppentrekken. En er is een grote rommelmarkt. IH.H-M.ILJU OllDDORP - W*rtstraal 35 3253 All Tal. (0l»7)MI»ia Fq«<«3ya4 MIDDELHARNIS - Op vrij dagmiddag 28 augustus was het dan eindelijk zover: Juf Willeke van de Bosseschool trouwde op het schoolplein met haar Auke. In de vakantie, op 31 juli, waren juf Willeke en Auke in Zierikzee al eerder in het huwelijksbootje gestapt. Maar nu, in het bijzijn van alle kinderen van de groepen 5 t/m 8 van de school, arriveerde de juf met haar man nogmaals als bruidspaar in een cabriolet. Na het zingen van het welkomst lied moesten Willeke en Auke eerst een test ondergaan om te kijken of ze wel echt goed bij elkaar passen. Maar dat bleek inderdaad het geval te zijn. Nadat de 'ambtenaar van bur gerlijke stand' het huwelijks- formulier had voorgelezen en juf Willeke en Auke allebei vol mondig ja' tegen elkaar had den gezegd kon er gekust wor den en waren juf Willeke en Auke ook voor de schoolkinde ren echt 'man en vrouw'. Daar na werden de ringen uitgewis seld. De 'huwelijksakte' werd ondertekend door vier getui gen, leerlingen van de Bosse school, waarna in de klas van juf Willeke het feest nog verder werd voortgezet. Alle kinderen van de Bosseschool wensen juf Willeke en haar man Auke een heel gelukkig huwelijk! zaken doen op hoog nivo 1^ m Spuikolk 2b, Dirksland S 0187 605952 ^^-0187 605663 0651 423097 specialist OUDDORP - Een legertje aan hulpverleningsvoertuigen werd afgelopen woensdagmor gen eVen voor tien uur gealar meerd voor een ongeval aan de Steenweg te Ouddorp. Twee ambulances, de traumaheli, en diverse brandweereenheden, incl. duikploeg, werden naar het Ouddorpse gedirigeerd voor hulpverlening aan twee dames die met de auto waar in ze reden in de sloot naast de weg waren beland. Het smalle geasfalteerde weggetje is een fietspad, maar volgens omwonenden komt het regel matig voor dat autobestuur ders vanaf de Steenweg hier inrijden. Er staan wel paaltjes in het fietspad, maar pas hal verwege in plaats van aan het begin, zodat toch regelmatig auto's het fietspad op rijden, die dan pas halverwege erach ter komen dat ze hier niet had den mogen rijden. Ook het verkeersbord 'Verplicht fiets pad' zeggen de bewoner: naar voren geplaatst te v verkeersDora verpiicni pad' zeggen de bewoners te ver naar voren geplaatst te vinden, waardoor kennelijk autobe- cfiiiirders dit eemakkeliik over waardoor KenneiijK aut stuurders dit gemakkelijk uvci het hoofd zien. Waarschijnlijk is dat ook het geval geweest met de twee onfortuinlijke dames, woensdagmorgen. Ook zij waren het fietspad in gere den en bemerkten pas later dat ze niet verder konden. Toen ze wilden keren ging het fout en strandden ze met hun auto in de sloot. Gelukkig kwamen ze met de schrik vrij; ze werden in een nabij gelegen woning opgevangen om wat op verhaal te komen. Tekst en foto: Hans Villerius

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 10