90-jarig Woongoed Flakkee organiseert nostalgisch nazomerconcert Onder de sabels door ten huwelijk Luitenant Mark Grinwis treedt 'in stijl' in het huwelijk met Priscilla van der Sluijs SOF start schaakles voor volwassenen Vlieto gaat verder Kinderkoor H.D.G. gaat- weer zingen Oud papier Ons Koor Natuurlezing Start cursus Fit en Gezond WLC Flakkee Goederen- inzameling Oost Europa Aanvang koorseizoen Rehobóthkoor Lotgenoten contact M.S. Kennismaken met oratorium- muziek 12-jarige IVIark heeft z'n eigen militaria museumpje EIIAriDEn-IIIElJWS PAGINA 6 DINSDAG 1 SEPTEMBER 200y (IfUU l't'Cfll JU ,(y/iV/«fer herleven, l,) d nazomerconcert op de muziektent door Fanfare Sempre Crescendo. MIDDELHARNIS - In 2009 bestaat Woningbouwvereniging Woongoed Flakkee 90 jaar. In 1919 werd een van de rechtsvoorgangers, Woningbouw vereniging Middelharnis, opgericht. Om het jubileum te vieren organiseert Woongoed Flakkee verschillende acti viteiten voor haar huurders en leden. Eerder dit jaar vond er onder andere een jeugddag, een wandelexcursie op Tiengemeten en een receptie plaats. Daarnaast ontvingen alle huurders een set spaarlampen en mogen zij een gra tis bezoek aan het Streekmuseum in Sommelsdijk brengen. Het oudste bezit van Woongoed Flakkee bevindt zich aan hel Burgemeester Bou- manplein in Middelharnis. Centraal voor deze woningen staat de muziektent. Vroe ger werden hier door de plaatselijke fan fare en andere muziekgezelschappen vaak concerten gegeven. Later vonden deze plaats op andere locaties. In het kader van het jubileum wil Woongoed Flakkee deze oude traditie laten herleven. In samen werking met Fanfare Sempre Crescendo uit Middelharnis wordt op vrijdag 4 sep tember 2009 een nostalgisch nazomercon cert georganiseerd. Na vele jaren speelt er dus weer een orkest op de muziektent. Het concert staat in het teken van vroe ger tijden. Het repertoire zal vooral bestaan uit nostalgische liedjes en marsen en wordt afgesloten met het Wilhelmus. Door medewerking van de gemeente Middelharnis is dit concert mede mogelijk gemaakt. Woongoed Flakkee en Sempre Oesendo hopen op een grote publieke belangstelling. De aanvang is om 19.00 inir. Vanwege het concert worden op vrijdag 4 september tussen 18.45 en 20.15 utiV de volgende straten afgesloten: Beneden Zandpad ter hoogte van de Lijnbaanstraat en ter hoogte van de kruising School straat/Nieuwstraat, en de Christiaan de Vrieslaan ter hoogte van de Secretaris Nijghstraat. Het busverkeer wordt omge leid. OUDE-rONClE - Vorige week woensdag was de opening van het schaakseizoen. Op de eer ste avond waren er al weer 18 schakers die de strijd op de 64 velden aanbonden. Maar het kan nog beter wat de schaak vereniging betreft. SOF gaat er wat aan doen, want de schaakvereniging van Oost- flakkee gaat op 2 september starten met schaakles aan vol wassenen. Het gaat dan echt om de basisbegrippen van het schaken. Hiervoor worden drie lessen gegeven. De kosten hiervoor zijn 5 euro (inclusief lesboek). Mocht daarna blijken dat het zich verder bekwamen in de schaaksport u wel wat lijkt dan kunt u aansluiten bij de schaakvereniging zelf De lessen zijn op woensdagavond van 19.Ó0 tot 20.00 uur in de Grutterwei te Oude-Tonge. Ook voor de jeugd wordt dan' les gegeven, maar dat is iets wat al jarenlang gebeurd. Voor senioren is echt iets nieuws en de eerste aanmeldingen zijn al binnen, het zou leuk zijn als er met een leuk aantal men sen gestart zou kunnen wor den. Meer informatie bij K. Wijnands 641382 Eenzelfde cyclus start nog eens in samenwerking met de stich ting welzijnswerk Oostflakkee. Deze avonden zijn wat uitge breider en vinden plaats op de donderdag 1, 8 en 15 oktober en duren van 19.30 tot 21.45 in het infocentruni aan de Ber- nardstraat 27 te Oude tonge. Kosten 12.50 inclusief les boek, koffie of thee. Opgeven via de SWO 641344 of tsrCSs- w-o.nl Voor de jeugd start SOF in samenwerking met de SWO in Ooltgensplaat. 3 lessen voor 10.00. Bij voldoende belang stelling starten deze lessen in 't Centrum v Weelstraat 10. Opgeven ook via de SWO Uiteraard is ook het reguhere schaakseizoen weer gestart en iedereen die mee wil doen is van harte welkom. De jeugd speelt Woensdag van 19.00 tot 20.00 en de senioren vanaf 20.00. ^^a^Nr,^^_ wwwbrilcentrumkeuvelaoinl Zandpad S6 - Middelharnis - Teleloiin (0187) 48 34 37 OOLTGENSPLAAT - In goed overleg met zijn zoon Frans, hebben de heer Van der Vliet van Naaimachinehandel Vlieto en zijn zoon samen besloten om als Vlieto Ooltgensplaat door te gaan met de verkoop, onderhoud en reparatie van naai- en lock-machi- "Door de komst van de voordelige machines bij warenhuizen en bouw markten, waarvan de con sument vaak te veel ver wacht, sluiten er landelijk veel collega's en valt veel vakmanschap weg", zegt Van der Vhet. "Om onze technische kennis op peil te houden gaat mijn zoon Frans, die al vanaf 1992 actief is in de naaimachi nes, mij steeds meer hel pen en is het plan dat hij t.z.t. 'Vlieto' overneemt. Hij volgde onlangs nog een technische cursus voor de Husqvarna viking Sapphire serie en gaat een deel van de repara tie en het onderhoud van mij overnemen. Om alles onder één dak te krijgen - nu kennen wij beiden een eigen werkplaats - zijn wij bezig de werkplaats te verplaatsen naar onze nieuwe locatie, achter de oude molenstomp op de hoek Molendijk/Spuidijk. Voor de showroom is een bouwaanvraag in voorbe reiding. Als extra service kunnen wij zonder extra kosten naaimachines halen en brengen bij onze klan ten. Ook de iinporteins waarderen het dat wij verder gaan en steunen ons met onze inruilaclie. Wij geven daarom nu een 'extra hoge inruilkorting. Wij gaan door met onze bekende merken Hus qvarna, Viking en Plall, en zoeken op de komende naaimachinebeurs naar uitbreiding. Natuurlijk blijven wij, als klanten dal willen, de machines thuis afleveren met een gratis instrucüeles", aldus Van der Vliet. Voor meer inlor- matie, verkoop, repara tie of onderhoud kunt ii een afspraak maken via 0() 53700937. Zie ook de web sites www.vlielo.nl en www. naaimachineservice, nl SOMMELSDIJK - Op vrijdag 4 september hoopt het kin derkoor van de H.D.G. weer te starten met de oefenavon den, elke vrijdag van 19.00- 20.00 uur. Er worden allerlei liederen geleerd, die regel matig voor de bewoners van De Samaritaan worden gezon gen. Het koor heeft ongeveer 50 kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. Vindt je het leuk om er eens te kijken of mee te zingen, dan ben je hartelijk welkom. Voor meer informatie kun je bellen naar de dirigent, Nelleke van den Boogert, tel. 489712. SOMMELSDIJK - Zaterdag 5 september haalt Mannenkoor Ons Koor in heel Sommelsdijk (m.u.v. de Westplaat) het oud papier weer op. De mannen beginnen om 9 uur en hopen de klus tegen het middaguur geklaard te hebben. Gelieve het papier en karton goed verpakt, tijdig en op een goed zichtbare plaats langs te weg te zetten. Buiten de ophaaldagen om kunt u uw oud papier ook kwijt in de containers van 'Ons Koor' aan de Molenweg te Middelharnis. Zie voor meer informatie website www.man- nenkoorons-koor.nl. GOEDEREEDE - In de werk-_ schuur van Natuurmonumen-' ten aan de Meester Snijderweg te Stellendam organiseert Woe- Wei Galerie&'Events zaterdag 5 .september a.s. de natuurlezing 'Achilles Cools', in samenwer king met Natuurmonumen ten. Ontvangst met koffie is om 15.30 uur, om 16.00 uur vangt de lezing aan (entree 5), om 17.30 uur is er een scliilclerijen- en beeldenten toonstelling in C'jalerie Woe- Wei, Markt 1 te Goedereede, en om 18.00 uur is er een diner (vis en vegetarisch) in Restau rant 'l Sas, Markt 3 te Goeder eede (deelnaine kosi 19,50). Reserveren is noodzakelijk en kan bij WoeWei Events, e-mail iiifo((/'W<)ewei.nl, website www. woewei.nl of lel. Via nr. 0187 630176. DIRKSLAND - Vrijdagmorgen 4 september gaat weer met een enthousiaste groep \an start met de cursus Fit en Gezond Weight Loss Challenge Flak kee. De cursus is bedoeld voor mensen die gezond en verant woord af willen slanken, waar bij een goede balans nodig is tussen voeding en beweging. Vooral het groepsgevoel is hier bij heel belangrijk, om elkaar te steunen als dat nodig is maar ook om tips uit te wisselen. Het eerste gedeelte wordt verzorgd door meerdere coaches, zodat iedere deelnemer persoonlijke begeleiding krijgt. Elke week wordt er gewogen en geme ten om de resultaten bij te houden. Er is geen menuplan maar deelnemers zoeken zelf, wel met advies, naar de juiste balahs in de voeding. Ook wordt iedere week een ander onderwerp behandeld. Het tweede gedeelte is een zwemge- deelte, met elke week een ander onderdeel, waarbij onder pro fessionele begeleiding de condi tie wordt verbeterd. Ieder kan op eigen niveau de oefeningen doen. Ook is er de mogelijk heid om te fitnessen of een wandelgroepje te vormen. En er kunnen contacten worden gelegd met sportverenigingen in sportcomplex De Gooye, om in groepsverband te sporten. De kosten bedragen: Voor bet eerste deel 60 voor 12 les sen en voor het tweede deel 58,50 voor 12 lessen. Bij voldoende deelnemers starten er ook een groep op maan dagmiddag. Voor meer info of aanmelding kunt u contact opnemen met sportcomplex De Gooye, tel. 0187 601664, e-mail info@degooye.nl. MIDDELHARNIS - Zaterdag 5 september van 09.30-11.30 iiur kunt u weer tweede hands goederen inleveren bij de loocls van de Oost Europa Werkgroep, Industrieweg 17 te Middelharnis. Goederen en/ of medicijnen willen de werk- groepleden ook bij u thuis ophalen als u niet in staat bent om deze zelf Ie brengen. U kunt hiervoor bellen naar I v.d. Made (484228) of M h' Baan (603051). De bitere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kaïml III."). MTildcihirais, (III87) 48 27 84 Mffl.helbinncnliuismiddeliiarnis.nj SOMMELSDIJK - Woensdag 2 september beginnen de koor repetities van bovengenoemd koor weer. Het vier-stemmige koor onder leiding van Ab Vroegindeweij bestaat precies eenjaar en telt reeds 90 leden. De vaste koororganist is Johan van Wijk. De repetilieavonden worden gehouden in de grote zaal van de Rehobóthkerk, Olyinpiaweg 44 te Sommels dijk en beginnen om 19.45 uur en duren tot 21.30 uur met een onderbreking voor een koffie pauze en onderling contact. Ei staan voor het komend seizoen verschillende uitvoeringen op het programma. Voor meer informatie bel de secretaris, telefoon: 486674. SOMMELSDIJK - Woensdag 2 september, van 10.00 uur tot 12.00 uur is er in De Cioede Ree een bijeenkomst van Lotgeno- tencon-tact Multiple Sclerose Goeree-Overflakkee. Ibegang gratis. Deze ochtend praten mensen met en zonder M.S. (mantelzorgers) over hoe ze tnet M.S. omgaan. Er worden diverse manieren van omgaan met M.S. met elkaar besproken. Voor meer informatie: Martin Vermeulen tel. 0187-684710 of kijk op de website; www.msver- eniging.nl/zeeland email; mar- vermeulen@hetnet.nl MIDDELHARNIS - In het oude Raadhuis van Middel harnis is vorige week vrijdag de Sommelsdijkse legerofficier Leendert Joppe getrouwd met zijn Oude-Tongse bruid Ellen Bakelaar. Leendert zit al weer aclit jaar in het leger, waar hij luitenant der Ie klasse is. Vorig jaar nog is hij een half jaar uitgezonden geweest naar Afghanistan. Afgelopen vrij dag vormden de collega's die samen mét hem aan de KMA studeerden een ereboog, om het huwelijk van Leenden en Ellen extra luister bij te zetten. Het bruidspaar heeft zich in Dirksland gevestigd. Foto' W^vimi^sun^^oiögfaji" De Christelijke Oratorium Ver eniging Laudando heeft vorige week woensdag haar koorre petities hervat. ledere woens dag wordt tijdens de repetities enthousiast gewerkt en gezon gen, met als doel om ook dit koorjaar weer een aantal mooie concerten ten gehore te bren gen. Het koor is momenteel bezig met het instuderen van 'favorieten uit de romantiek', zoals het Te Deum van F. Men- delssohn-Bartholdy, Pater nos- ter, qui es in coelis van F. Liszt en Magnificat and Nunc Dimit- tis van CV. Stanford, voor een concert op 3''oktober a.s. in de Hervormde Kerk van Dirks land. Wie belangstelling heeft en graag eens een repetitie bij wil wonen, is hartelijk welkom. De repetities zijn op woensdag van 19.45 uur tot 22.00 uiii en worden gehouden in de Emmaüskerk te Middelharnis. Voor vragen of aanmeldingen kunt u terecht bij de \()orziltei van het koor, Aijo Wesdorp, tel. 0187-481506. Zie ook website www.covlatidando.nl. Mark en Priscilla verlaten het oude gemeentehuis van Spijkenisse langs de sabiiivai /il. OUDDORP - Ruim twaalf jaar geleden, in de editie van Eilanden-Nieuws van vrijdag 22 augustus 1997, was een artikel te lezen van ene Mark Grinwis uit Ouddorp, die als 12-jarig als hobby het verzamelen van zoveel mogelijk zaken die met het 'militaire bedrijf' te maken hadden. Alles wees erop dat Mark Grinwis'n interesse voor het leger geen bevlieging was en dat bleek vrijdag toen hij in het huwelijk trad met de eveneens uit Ouddorp afkomstige Pris cilla van der Sluijs. Tekst en foto: Adri van der Laan De toenmalige redacteur van het Eilanden-Nieuws was onder de indruk gekomen van de grote betrokkenheid van Mark bij al deze militaire artikelen maar de schrijver van het artikel vermeldde wel dat "Mark verre van mihtant" was. "Hij is slechts verzamelaar, wel iswaar verwoed, maar schuch ter, want nooit zal'ie bijvoor beeld zo'n grote mond krijgen die vroeger in 't militaire werd opgezet", zo was de constate ring en verwachting van de redacteur Maar het liep wel wat anders. Verzamelaar van militaire spullen is hij gebleven en het 'museumpje' dat hij samen met zijn vader Teun drijft is behoor lijk uitgedijd, maar als Eerste Luitenant bij de Luchtmobiele Brigade zal hij toch zeker wel wat militanter zijn geworden en misschien heeft hij nu ook wel 'zo'n grote mond' gekre gen...? Sabelwacht Nadat het bruidspaar vrijdag elkaar het jawoord hadden gegeven in het oude gemeen tehuis van Spijkenisse werd het paar opgewacht door collega's van Mark die een sabelwacht vormden. Na de balkonscène volgde het commando 'Sabels hoog' van de commandant van de wacht, waarna het paar onder de getrokken sabels het gemeentehuis verliet om plaats te nemen in de gereedstaande koet.s. Natuurlijk was de brui degom gekleed in het gala-uni form dat bij zijn functie hoort. Een uniform dat wellicht nog niet in het 'museum' van de familie hangt, maar wellicht vanaf vrijdag wel ...'t Mai^k en Priscilla gaan in Spij kenisse wonen. M^ 6*"'» OudOorp w«l »d ..1dotn zm. Mut I Can«l«. CxkM«m>! m< ra c»» fttch d»«^»,K-iS Een liflartikel uit de krant van 22 augustus 199'/.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6