EiiAHDEti-niEüW5 PAGINA 2 DINSDAG 1 SEPTEMBER 2009 Momenten uit 20e Omloop (lOEDEREEDE - Hoewel er vooral de laatste decennia in Goedereede het hele jaar door wel activiteiten plaats vinden die iets met kunst te maken hebben spannen de traditionelejaarlijkse Goeree- se Kunstdagen wel de kroon. Zaterdagavond werden de \ijf Kunstdagen afgesloten en de organisatie kon weer terug kijken op een aantal dagen waarin een heel divers gezelschap kunstenaars iets van hun kunnen hebben laten, zien, horen en mee beleven. In de loop van de week waren er verschillende workshops voor jong en oud en vooral vrijdagavond en zaterdag waren er veel pre sentaties voor een wat groter publiek. Achter veel ramen in het oude centrum van Goe dereede waren kunstwerken geëxposeerd die vooral in de avonduren veel bekijks trokken. Het weer werkte ook mee om de Kunstdagen geslaagd te kunnen noe men. Alleen zorgde vrijdag avond een fikse onweersbui ervoor dat de aanwezigen even moesten schuilen. Maar nadat de bui overgetrokken was kon het feest weer wor den voortgezet. Zaterdag was het gezellig druk in het centrum van Goedereede en vanwege het mooie weer namen de vele bezoekers alle tijd om - bijvoorbeeld op de terrasjes op de Markt - van de op de muziektent optredende toonkunstenaars te genieten. Naast de ateliers in Goeder eede waren er ook gewone Woonhuizen als expositie ruimte ingericht. Natuurlijk kon men deze huizen vrij bezoeken, zoals op de foto de 'labels' van papierkunstenaar Ehse Kloppers. Men kon men ook terecht m de Hervormde Kerk, waar de kunstenaar Adiel exposeerde en verschil- lende organisten en andere muzikanten een optreden verzorgden. Tijdens de Kunstdagen zijn er veel foto's gernaakt en die zullen later ditjaar worden gebruikt voor een expositie in het gemeen tehuis van Goedereede. (Tekst en Foto's: Adri van der Laan)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2