éUÊÉ mMMm n^^ 20e Omloop Goeree-Overflakkee één van de zwaardere Twee Duitsers komen om op Noordzee tyi^^ ^79- /I atiomcetenuui 82e jaargang Nr. 7843 Dinsdag 1 september 2009 Christelijk stifthhlad of) grrpfnrwrrrHp grondslag ^^PDELBVgJ^' I Zaterdag gZB Boerenlanddag zendingsavond Oud papier Goedereede AMV-cursus Amicitia OOLTGENSPLAAT - Een flinke wind woei er al toen afgelopen vrij dag de 20' Omloop van Goeree-Overflakkee van start ging, traditie getrouw vanaf de Voorstraat te Ooltgensplaat. Maar al snel werd het weer ruiger en zouden er vele striemende regen- en hagelbuien, lange tijd gepaard met onweer, de loop van de deelnemers parten spelen. Daarmee is deze editie van de omloop zeker één van de zwaardere geworden, althans wat het eerste gedeelte ervan betreft. In de loop van de nacht werd het droger en zaterdag was het zonnig en sierden prachtige stapelwolken de wijde blik vanaf de buitendijken, waar langs het grootste deel van route ging. OUDDORP - Op de Noordzee, ongeveer een kilometer uit de kust van Ouddorp, zijn afgelopen zaterdagavond twee leven loze lichamen gevonden. De slachtoffers zijn twee Duitse mannen, die door nog onbekende reden met hun boot op zee zijn omgekomen. Ds. J. Maas (65) overleden Fiori Musicali nodigt gastzangers voor project UW werkt 15772 uur perjaar OOLTGENSPLAAT '15772': dit is het aantal uren die de Unie van Vrij willigers per jaar werkt op Goeree-Overflakkee Kerkgebouw bezichtigen en zelf het orgel bespelen 2^ Goereese Havenconcert Ed's Haring- kraam verloot vakantie in Spanje RSI# De Waal Hoveniers \VjI OUDOORl' - In het cen trum van Ouddorp wordt a.s. zaterdag weer de Boeren landdag gehouden. Deze dag staat geheel in het teken van de agrarische sector Naast diverse kramen met agrarische producten zoals aardappelen, sjalotten, kalebassen, bloemen, kaas, fruit, etc, zijn er ook vele andeie kramen te zien met artikelen verwant aan de land bouwsector. De ofliciele opening wordt om 10.00 uur verricht door Sylvia De (ieest, directeur van VVV Ouddorp aan Zee. Gedu rende de dag zullen op vaste tijden diverse demonstraties worden gegeven, waaronder een demonstratie dorsen. Tij dens deze demonstratie wordt niet een oude dorsmachine getoond hoe het bloemzaad uit de ruiters wordt gedorst. Rondom de markt, voorzien van een diversiteit aan pro ducten, worden verschillende activiteiten georgani.seerd. Zo zijn er excursies waarbij u op een platte wagen langs diverse landerijen en langs molen 'De Zwaan' wordt gereden. In de dorpsiing zullen nostalgische en moderne tractoren wor den opgesteld. Voor de kin deren wordt 's middags een behendiglieidswedstiijd skel ter rijden georganiseerd. Van 11.0() tol 13.00 uur verzorgt de Ouddorpse Boerenkapel verschillende gezellige optre dens. Tevens, dit jaar voor de 5' keer, wordt een Ouddorpse Zomeibloemen- en Sierfruit- keuringswedstrijd georgani seerd. De creaties woiden de Voorafgaand aan de Boeren landdag wordt op vrijdag 4 september op het erf van 'de Smoiisenhoek' aan het Smalle Einde, weer een trekkerbehen- digheidswedstrijd georgani seerd. De aanvang is om 19.00 uut en de toegang en deelname zijn gratis. De Stichting Koninklijke Fan fare Apollo te Cloedereede haalt a.s. zaterdag weer oud papier en huishoudelijk kar ton op in Goedereede en Goe dereede Havenhoofd. Gelieve het papier vóór 8.30 uur goed gebundeld gereed te zetten. MIDDELHARNIS - De Hervormde Gemeente van Oude-Tonge is bezig met de voorbereidingen voor de uitzending van Chrisjan en Marieke Vis- scher met hun kinderen naar Azië in een samen- werkings-verband tussen GZB en OMF (Overseas Missionary Fellowship). Waarschijnlijk gaan Chrisjan en Marieke op het eiland Java werken in Indonesië. Werk dat ze samen inogen gaan doen inet een kerk waarmee de GZB al jaren een relatie onderhoudt Momenteel zijn er drie mensen van een kerk op Java (de CiKj- TU) te gast in Nederland. Juist die kerk waarmee nu overleg is over de werkplek van Chrisjan en Marieke. De t;ZB stelt u in de gelegenheid om nader kennis te maken met deze broeders op een regionale ontmoetingsavond. De kerk op Java leeft in een min derheidspositie en het leven van alledag wordt daardoor beïn vloed. Hoeveel vrijheid heeft de christelijke gemeente in deze samenleving? In hoeverre mag het getuigenis klinken van Jezus Christus in de samenleving? Hoe kunnen wij op hen betrok ken zijn? Veel vragen waar inen op deze avond bij hoopt stil te staan. Een ieder is van harte wel kom op donderdag 'i september om 19.45 uur in 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelharnis. DIRKSLAND - Op 9 septein- ber aanstaande start muziek vereniging Aniicitia met een nieuwe cursus Algemene Muzi kale Vorming (AMV). Op dit moment is er nog ruimte voor deelname. De cursus is voor kinderen van de groepen 4, 5 en 6 basisschool. De lessen worden gegeven in het vereni gingsgebouw aan de Nijver- heidsweg door de dirigent van de fanfare Claudy van Bok hoven. De cursus bestaat uit 20 lessen van 45 tninuten. De kosten voor de gehele cursus zijn 100,00. Aanmelden en verdere informatie kan via de site van de vereniging www. nniziekvereniging-amcitia.nl. Drie deelnemers van het eerste uur gaven het startschot voor deze Omloop. Door Hans Villerius 7? IvfOi^rafh' De start werd dit keer niet gegeven middels een traditioneel startschot vanaf het bordes van het oude Raadhuis, met een pistool dat het vrijwel nooit in één keer deed, maar door drie mannen die al 19 jaar lang met de Omloop hebben meege daan en dat nu voor de 20' keer deden. Gedrieën lieten ze via een afstandbedie ning een confettikanon boven de deelnemers afgaan. Bij de start gingen 486 individuele lopers en iets meer dan 42 estafettelopers de uitdaging aan om binnen 24 uur de 110 kilometer lange wandtocht te volbrengen. Daarnaast konden ook afstanden van 35 en 55 kilometer worden gewandeld; van deze mogelijkheid maakten 213 deelnemers gebruik. Zaterdagmorgen startten aan de haven van Oude-Tonge 244 kinderen en aan Galathese haven nog eens 303 kinderen de kinderomloop, voor resp. de grotere en de kleinere kinderen. Het jongste deelnemertje was 2 jaar In totaal haakten 147 lopers vóór de finish af. Op het havenhoofd in Middelharnis legde het overlijden van een toeschouwer, door een hartstilstand, een zwarte rand om de Omloop. Politiemensen en medetverkers van de KNRM brengen één van de stofft'Hjf^^ overschotten aan wal. Foto: Wim van lossen Fotografie Door Hans Villerius Vanaf een jacht, dat in het Slijkgat voer, werd één van de lichamen waargenomen. Een gealarmeerde reddingboot van de KNRM is ter plaatse gegaan en heeft het stoffe lijk overschot uit het water gehaald. Vanaf een ander jacht kwam korte tijd later de mel ding dat er nog een lichaam in het water dreef. Daarop i^^fd een zoektocht gestart waar bij drie reddingboten en een helikopter van de kustwacht werd ingezet. Ook het tweede lichaam werd geborgen; beide stoffelijke overschotten werden door de reddingboot aan land gebracht aan de buitenhaven van Stellendam. Tot ca. 20.30 uur werd nog gezocht naar evt. meerdere slachtoffers, maar deze werden niet meer aan getroffen. Wel werden diverse HERKINGEN - De hervorm de emerituspredikant ds. J. Maas is afgelopen zondag op 65-jarige leeftijd overleden. De laatste gemeenten die hij diende waren de Hervorm de Gemeenten (PKN) van Nieuwe-Tonge en Herkingen. Daarvoor was hij predikant te Zetten en Andelst, Amstelveen- Buitenveldert, Oud-Beijerland en Wekerom. Ds. Maas ging in december vorig jaar met eme ritaat en woonde thans in Her kingen. brokstukken van een schip gevonden. Deze werden o.a. met behulp van de helikopter uit zee gehaald en eveneens te Stellendam aan wal gebracht. Inmiddels was vanuit Renesse bij de politie een ongerust tele foontje binnengekomen van een Duitssprekende toerist. Haar man en een vriend waren 's morgens om zes uur ver trokken om te gaan varen. Ze zouden rond twaalf uur 's mid dags terug zijn, maar dat was nog steeds niet het geval. De in zee gevonden lichamen bleken inderdaad van de 40-jarige echtgenoot van de meidster en zijn 34-jarige vriend te zijn. De boot waarop ze zich bevon den is niet meer gevonden. De politie kon nog niet zeggen wat zich precies heeft afgespeeld. Mogelijk heeft zich, gelet op de aangetroffen brokstukken, een explosie aan boord voor gedaan. MIDDELHARNIS - Op zater dag 7 november voert Chr Kamerkoor Fiori Musicali o.l.v. Sietse van Wijgerden een groot concert uit in de Hervormde Kerk van Dirksland. Er zullen drie hoogtepunten uit de koor literatuur worden uitgevoerd met begeleiding van een pro fessioneel orkest, orgel, piano en solisten. Het kamerkoor, dat bestaat uit twintig enthou siaste zangers, nodigt voor dit project graag gastzangers uit. Een mooie gelegenheid om op een projectmatige manier ken nis te maken met het koor De voorbereidingen zijn reeds in volle gang. De werken die worden uitgevoerd zijn het barokke Dixit Dominus van G.F. Handel, het beroemde Requiem van G. Fauré en het indrukwekkende Te Deum van de hedendaagse Estse compo nist Arvo Part. Deze combi natie van werken geeft zowel voor de uitvoerenden als het publiek een prachtige mate van afwisseling. Potentiële gastzangers wor den hartelijk uitgenodigd een repetitie bij te wonen, om eens vrijblijvend te 'snuffelen' aan het koor en de muziek. De repetities vinden plaats in het gebouw van de C.S.G. Prins Maurits te Middelharnis, elke maandagavond van 19.45 tot 22.00 uur U kunt contact opnemen met Sietse van Wij gerden (0187-601605) of Paul Kieviet (0187-483128 of info® fiori-musicali.nl). Tijdens de Omloop was de organisatie met een stand aan wezig te Ooltgensplaat. Men sen die de stand bezochten konden raden naar het aantal uren die de Unie per jaar op het eiland werkt. De uitslag was alsvolgt: 1'prijs: Eeh overheerlijke taart voor 20 personen, aan geboden door Van Helden, de Heerlijk Heerlijk Ban ketbakker te Middelharnis is gewonnen door: Familie Kamp uit Den Bommel. (15020); 2' prijs: 30,- te besteden bij Vispaleis Hameeteman te Ouddorp Is gewonnen door: Familie Korteweg uil Ooltgens plaat. (15000); 3' prijs: 15,- te besteden bij 'Kunstwereld' van Zuidwester te Middelharnis, Is gewonnen door: Ineke Jochems uit Oude Tonge. (14513). De Unie van Vrijwilligers feh- citeert hen met hun prijs en bedankt een ieder die onze stand heeft bezocht. De prijs winnaars hebben inmiddels bericht gehad. OUDE-TONGE - Tijdens de rommelmarkt in Oude-Tonge op zaterdag 5 september 2009 wordt ook de Hervormde kerk aldaar opengesteld. U kunt de kerk bezichtigen en zelf het Frobenius-orgel bespelen. Het orgel werd in 1966 gebouwd en is van Deense origine. Het heeft een hoofd- en een rug werk en een zelfstandig pedaal. Heeft u ook altijd al het orgel in Oude-Tonge willen bespe len? Dan bent u zaterdag tus sen 10.00 en 16.00 uur welkom in de Hervormde kerk. Het spelen kost 5 per kwartier U kunt zich vooraf aanmelden of op de dag zelf in de kerk. Vooraf opgeven kan bij de fam. Klem, tel. 0187 641304, e-mail a.kleml((i'chello.nl. Bij het opgeven via e-mail dient u uw naam en telefoonnum mer te vermelden en van hoe laat tot hoe laat u het orgel wilt bespelen. GOEDEREEDE - Op zaterdag 5 september a.s. zal in Goe dereede voor de tweede maal een openlucht concert worden gegeven vanaf een ponton dat in de haven zal worden gelegd. Er zullen diverse muzikale optredens worden verz<:)rgd door o.a. de Koninklijke Fan fare Apollo o.l.v. Leo Simons uit Goedereede, pianist Piet Westhoeve, zangeres Anja Wes- sels en pianist/componist Niels Dolieslager Daarnaast zijn er optredens op de Goereese bei aard door van Jan Bezuijen en twee jonge talenten uit Goede reede. De presentatie van deze muzikale avond zal worden verzorgd door Pau Heerschap. Het concert begint om 19.15 uur en duurt tot ca. 21.30 uur OUDDORP - De gemeente Goedereede heeft de vergun ning van Ed's haringkraain aan de Weststraat te Ouddorp, bekend om zijn eindcijfer 9 in de AD-haringtest, tot 19 sep- teinber verlengd. Hij zal in sep tember op vrijdag en zaterdag weer op de ring rond de kerk in Ouddorp te vinden zijn. Uit dank en ter promotie van de kop van Goedereede heeft Ed besloten om onder zijn trouwe klantenkring een reis en ver blijf in Spanje te verloten. Bij aankoop \an 4 haringen (ont vangt tl een lot. De trekking zal op vrijdag 18 september om 17.00 uur plaatsvinden bij de haringkraam en wordt ver richt door de burgemeester G.J. van de Velde-de Wilde van de gemeente Goedereede. De winnaar wordt na de trekking telefonisch geïnformeerd. Erf- en sierbestrating firma J. J. van Gurp OudedijK 14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06)55552023 www.erf-sierbestrating.nl ui(«i«r)Msn4 totf Identiteitsgebonden tnam- of tliaiuorg nodig? Bal (0187) 48 72 17 Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Doe op zaterdag 26 september mee aan de 3' Paauwe fietstocht en schijf u in. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl moal<t. Iemand die meedenkt en zich in myn leuen verdiept. Ik uoe\ me jje^rcpen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.lnterieur-paauwe.nl lO»»»'' Zertmmmte ufakbij Serikiee-, 50 outominirten uan Rotterdom, Roosendaal en Temeuren. ilW*' \Rï

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1