m Vrijwilligers gevraagd 'Huttendurp' Stellendam succesvol GEMEENTE Middelharnis kdört Medewerker Bouw- en Woningtoezicht (m/v) N. A. van Kempen Celruimte/ opslagruimte www.groothandelkoole.nl Gemeente DIrksland MMMW€m^E\ vöëïSIWSLrs hebben voorrang WHÊ omrwifiKh-iMlifflo (fulltime) BEDRIJFSKLEDING l www.eilanden lAnAfiAr/^DrknTUAKinci i/^rk/M c Ml I nieuws.nl Voor: (rmt Blijft u ook steunen? Ouders zoeken een vrijwilliger voor hun zoontje met een lichamelijke beperking om mee te gaan zwemmen. De les is op dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.15 uur. Hij heeft hulp nodig bij het aan- en uitkleden, en bij het zwemmen. Vindt u het leuk om met dit vrolijke kind vertrouwen op te bouwen en houdt u van zwemmen? Contact opnemen met MEE Zuid Holland Zuid, mevrouw W. Bakker of I. Goud op 0900- 2020672. Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middelharnis Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-maii: info@middelharnis.nl www.middelharnis.nl MIER 2009 Agendapunten: sOP ZËBRAIRAD 'G BIJ ARMEENS IBONNEREN ÖPBÉkENDh/IAKlNGEN VIA Abonneren op e-mailservice Officiële bekendmakingen in de Staatscourant FIETSEN OP DE StÓEP NIET TOEGESTAAN De gemeente Oostflakkee is gelegen op het meest zuidelijke deel van de provincie Zuid-Holland; Goeree-Overflakkee. Zij staat bekend om haar grootschalige polders, uitgestrekte wateren en landelijke karakter Maar de gemeente biedt meer. Oostflakkee is een gemeente in beweging. Zij is zich bewust van de toekomst en speelt hierop in. Bedenken, ontwikkelen en uitvoeren vormen hierin de leidraad. We zijn op zoek naar een Functie Als medewerker Bouw- en Woningtoezicht behandel je alle aspecten van aanvragen van bouw-, sloop- en aan legvergunningen. Je beheert de daarbij behorende applicaties. Voorts ben je belast met de buitencontroles en het toezicht bij genoemde aanvragen en verleende vergunningen, In de integrale handhaving speel je een toe zichthoudende rol. In voorkomende gevallen controleer je bouwkundige aspecten ten aanzien van de Drank- en Horecawet, WMO zaken en bij festiviteiten. Het afwikkelen van woningbouwprojecten die in uitvoering zijn, zoals bij inbreidinglokaties, zulen eveneens tot je taken behoren. Wij zoeken een enthousiaste, creatieve en vlotte collega met enige werkervaring en een afgeronde bouwkundi ge opleiding op MBO- of HBO-niveau, die ons team komt versterken. Kortom een collega die pro-actief en initi atiefrijk is, een eigen inbreng heeft en dienstverlenend is ingesteld. Tot de functie behoren veel externe contac ten met burgers en het bedrijfsleven waarvoor een dienstverlenende instelling van je wordt gevraagd. Organisatie De gemeentelijke organisatie van Oostflakkee kent een open structuur met korte lijnen en heeft een informele en collegiale werksfeer. Er is een klantgerichte en dynamische stijl van werken, waarbij de verantwoordelijkhe den laag in de organisatie zijn gelegd. Betrokkenheid, creativiteit en eigen inbreng van medewerkers zijn daar bij behorende competenties. De organisatie bestaat uit zeven taakgebieden met aan het hoofd van de organi satie de gemeentesecretaris. Taaicgebied Als medewerker Bouw- en Woningtoezicht kom je te werken op het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (VROM). Het taakgebied bestaat uit 11 personen. Binnen de afdeling bevinden zich naast Bouw- en Woningtoezicht verschillende vakgebieden, waaronder Ruimtelijke Ontwikkeling, Volkshuisvesting en Handhaving. De medewerkers zijn zeer betrokken bij hun werk, hebben een groot verantwoordelijkheidsgevoel, zijn enthou siast en werken zelfstandig. Arbeidsvoorwaarden De gemeente biedt een goede werksfeer, aantrekkelijke secundaire arbeidsvoonwaarden zoals een goede reis kostenvergoeding, een flexibele invulling van de 36-urige werkweek en studiefaciliteiten. Afhankelijk van oplei ding en ervaring is de beloning schaal 8 (max. 3027^00). Reageren Voor informatie over de functie kun je contact opnemen met de heer J.C.van der Laan, hoofd van het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu, 0187 - 64 71 01Informatie over de procedure kun je opvragen bij de afdeling personeelszaken, mevrouw S.M.M, van Es - van Loon, 0187 - 64 71 38. Je sollicitatiebrief met CV kun je tot 11 september 2009 sturen naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Oostflakkee, Postbus 75, 3255 ZH Oude-Tonge. Solliciteren per mail kan ook. p&o@oostflakkee.nl onder ver melding van 'vacature medewerker BWT'. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. hogrjigd makelaar taxateur agr. taxaties en bemiddeling bedrijfstaxaties grondzaken planschade onteigening Postbus 7, 3248 ZG Mellssant Tel. (0187) 60 26 14/ Fax (0187) 60 39 04 Ennail: vankempentaKaties@wanadoo.nl Lfl/IV 6o jaar kankerbestrijding Samen voorop in de strijd TE HUUR MH NT Tel. (06) 57991852 STELLENDAM - Vorige week woensdag werd in Stellendam voor de eer ste keer een *Huttendurp' georganiseerd. Gezien de opkomst en het enthousias me van oud en jong lijkt het evenement zeker voor her haling vatbaar, zo laat orga nisator Vereniging Oranje feest Stellendam weten. De plannen voor het eve nement waren er natuurlijk al even, maar kort voor de geprikte datum kreeg men pas duidelijkheid of het gebeu ren ook daadwerkelijk plaats mocht vinden. Vereniging I Oranjefeest Stellendam (VOS) had dan ook maar een korte tijd om alles te organiseren. Maar woensdag bleek dat de organisatie hierin goed was geslaagd. Ondanks dat de temperatuur opliep tot tegen de dertig gra den, meldden zich bijna hon derd kinderen op de ijsbaan aan de Eendrachtsweg om aan de slag gaan met het bouwen van hutten. Het bouwmate riaal bestond voornamelijk uit pallethout. Van het hout konden de kinderen - onder begeleiding van (groot)ouders of andere vrijwilligers - aan de slag en langzamerhand verrees er een heus 'durp' op de Stel- lendamse ijsbaan. De organisatie heeft er voor gezorgd dat door de dag heen, vanwege de weersomstandig heden, voldoende drinken voor de kinderen en de vrij willigers aanwezig was. Nadat de kinderen als avondeten een patje (met snack) had den genutugd en de hutten klaar waren, werd het steeds drukker op het terrein, want ouders, grootouders en fami lieleden en andere belangstel lenden waren natuurlijk heel nieuwsgierig naar het resul taat en men was natuurlijk ook benieuwd naar het vreugde vuur, waarmee de dag werd afgesloten, als de hutten in de brand werden gestoken. Aan burgemeester Van de Velde was de eer om 'de fik' in de hutten te stekken. De organisatie kan teiug zien op een geslaagde dag en ze wil dan ook een ieder danken die aan het slagen van deze dag heeft meegewerkt, zoals de vele vrijwilligers, sponsoren en de gemeente Goedereede. 'Wh wij als vereniging alles rond kunnen krijgen gaan we vol gend jaar voor twee dagen in de laatste week van de school vakantie", aldus het tevreden bestuur van Vereniging Oran jefeest Stellendam. Meer foto's zijn te vinden op de website: www.vos-web.nl. INFORMATIERUBRIEK TJSjSJ De eerstvolgende gemeenteraadsvergadering van Middelharnis vindt plaats op 3 september 2009, in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Afscheid raadslid de heer J.J. van Oostenbrugge Toelating nieuw raadslid de heer G. de Jong Wmo verordening Beleidsverslag WWB, lOAW, lOAZ en Bbz over het jaar 2008 Bouw voorbereidingskrediet JAC Nota speelruimte Instemmen opmerkingen m.b.t. fin. stukken Natu Haringvliet Instemmen opmerkingen m.b.t. fin. stukken Natu Grevelingen Instemmen met meerjarenbeieidsplan politie 2010- Instemmen met fin. stukken VRR ur- en Recreatieschap ur- en Recreatieschap 2014 Inwoners kunnen bij Gemeenteraadsvergaderingen en Informatieve en Opi niërende raadsvergaderingen gebruik maken van het spreekrecht. Sprekers dienen zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de griffier. Vergaderstukken liggen een week voor de vergadering in het gemeentehuis (Stafbureau Facilitaire Zaken) ter inzage. De agenda's, de bijbehorende stuk ken en de verslagen zijn tevens te raadplegen op (en gratis te downloaden via) www.middelharnis.nl Weggebruikers dienen voetgangers die een zebra pad willen oversteken voorrang te verlenen. De gemeentelijke opsporingsambtenaar (BOA) en de politie houden ook hier de komende periode ex tra toezicht op. Weggebruikers die geen voorrang verlenen riskeren een bekeuring. Bestuurders van motorvoertuigen krijgen een bekeu ring van 150,-. Brom- en snorfietsers betalen een bedrag van 100,-, fietsers en bestuurders van gehandicaptenvoertuigen moeten een bedrag van 60,- betalen als zij voetgangers geen voorrang verlenen. W k^ ül t^i i =11? H 4 1 HLXKWJLtlti; Zaterdag 12 september is het landelijk Open Mo numentendag. In alle dorpskernen zijn die dag mo numenten te bezoeken en worden er veel activitei ten georganiseerd. Het (landelijke) thema van Open Monumentendag is dit jaar "Op de kaart" en dat biedt talrijke aankno pingspunten voor een informatieve en recreatieve invulling van deze dag. In samenspraak met de lokale en regionale organisaties en met medewerking van de vier gemeenten wordt weer een uitgave van de eilandelijke Open Monumentenkrant huis-aan-huis verspreid op Goeree-Overflakkee. WW Gpenrrtonufnentefidag ri Op Open Monumentendag staan meerdere jaarmarkten op het programma, maar ook puzzeltochten, concerten en foto/filmvoorstellingen. De molens op Goeree-Overflakkee zijn geopend en in veel dorpen vinden grote en kleine evenementen plaats. In de Monumentenkrant staat hiervan een uitgebreid overzicht vermeld, ook binnen de gemeente Middelharnis. a4-j Op zaterdagmiddag 5 september 2009 wordt op verzoek van de Stichting Arme nia een bord met een Armeense vertaling geplaatst bij het Ar meense Monument in Middelharnis. Tus sen 13.00 en 13.10 uur wordt bij het mo nument, dat bij het Havenhoofd te Mid delharnis staat, verza meld. Na een welkomstwoord van de burgemeester of wethouder, volgt een woord van de heer Dateve Mouradian (geestelijk leider v/d Armeens Apos tolische kerk in Nederland). De heren Arshak Manoukyan (Armeens consul in Nederland) en Nicolai Romashuk Sr. (voorzitter van Stichting Armenia) zullen ook hierbij aanwezig zijn. Omstreeks 13.30 uur wordt het bord met de verta ling onthuld. De gemeenten Goedereede, Middelharnis, Oostflak kee en Dirksland hebben zich aangesloten bij het pro ject Bekendmakingen van Overheid heeft Antwoord Burgers kunnen zich abonneren op deze service en zo op de hoogte blijven van de bekendmakingen die zij ook daadwerkelijk wensen te ontvangen, bijvoor beeld alleen de kap- en bouwvergunningen in de ei gen buurt. U krijgt alles gebundeld In een e-mail thuis gezonden. Overheidsinformatie op maat! Met de nieuwe service van Overheid heeft Antwoord is het mogelijk voor burgers om zich te abonneren op bekendmakingen bij hen in de buurt. Ver volgens krijgen zij wekelijks via e-mail de meest recente bekendmakingen toegestuurd die voldoen aan hun abonnement. Dit betreft bekendmakingen van alle officiële overheidsinstanties, zoals gemeenten, waterschappen, pro vincies, ministeries en uitvoeringsdiensten. Er kan een specifiek gebied worden opgegeven waarvoor men de bekendma kingen wil ontvangen. Dit kan door middel van het opgeven van een postcode en een straal waarbinnen men de bekendmakingen zou willen ontvangen. Te vens kan de burger aangeven in welk type bekendmakingen hij geïnteres seerd is. Doordat burgers en bedrijven tijdig zijn geïnformeerd kunnen ze ook tijdig gebruik maken van de mogelijkheden om inspraak te geven of bezwaar in te dienen. Op 1 juli 2009 is de Wet Elektronische Bekendmaking in werking getreden. Vanaf deze datum verschijnen Staatsblad, Tractatenblad en Staatscourant niet meer als papieren uitgave, maar alleen nog digitaal. De actuele officiële be kendmakingen van Staatscourant, Staatsblad en Tractatenblad kunt u raad plegen op www.officielebekendmakingen.nl. De zoekdienst van Officiële be kendmakingen beschikt over een attenderingsfunctie. Met deze functie kunt u een zoekvraag laten registreren. De gebruiker wordt vervolgens via een e-mail op de hoogte gesteld als er nieuwe wet- en regelgeving verschijnt die aan de eerder opgegeven zoekterm(en) voldoet. Op vrijdag 4 september 2009 is het gemeentehuis de helt dag gesloten in verband met de jaarlijkse personeelsreis. In de gemeente Middelharnis komt het regelmatig voor dat er op de stoep wordt gefietst. Dit gebeurt vooral in de gebieden rondom de scholen en het winkelcentrum. Hierdoor kunnen gevaarlijke situaties ontstaan voor het winkelende publiek, voetgangers en de fietsers zelf. Door winkeliers en inwoners van de gemeente is aan gegeven dat dit als onplezierig wordt ervaren. Fietsen op de stoep is in de gemeente Middelharnis niet toegestaan. De gemeentelijke opsporingsambtenaar (BOA) en de politie houden hier toezicht op. De komende periode wordt intensief gecontroleerd op het fietsen op de stoep. Overtreders krijgen een bekeuring. De hoogte van de bekeuring is afhankelijk van de leef tijd. Jeugdige overtreders onder de 16 jaar krijgen een bekeuring van 17,50 en overtreders van 16 jaar en ouder moeten een bedrag van 35,00 betalen. ■I I t

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8