Ardi en Pelma keukens gaan tegen de stroom in met nieuwe vrachtauto Ekoshop Sommelsdijk bestaat 10 jaar KHRM I I I I I I Geslaagde kantelproeven nieuwe reddingboot w JONGE 50+ DAMESMODE MODESERVICE de JONGE Blinddate aan de Grevelingen Concordia start jeugd-/ leerlingenorkest Val met de UW in de prijzen tijdens De Omloop EHAI1DHi.tllEÜWa Tevredenheid klant is al fantastisch, keuken nu nog sneller bezorgd Acties Beide Stellendamse boten in actie voor politie en provincie Drukke dagen voor KNRM station Ouddorp Bejaardencentrum 'Vollenhoven' te MELISSANT ^lfJil»i=iBill4ii>^ horizon PAGINA 6 DINSDAG 25 AUGUSTUS 2009 Hij is helemaal nieuw en trekt de aandacht. En het is de bedoeling dat de klan ten er profijt van hebben, want die hebben sneller hun keuken in huis. Ardi keukens in Sint-Annaland en Pelma keukens in Goes hebben sinds donderdag een splinternieuwe vracht wagen. En daarmee trekt DBKeukengroep (DB staat voor Van Dijke en Bleijen- berg), waaronder de keu kenzaken vallen, zich niets van de economische crisis aan. "In deze barre tijden gaan we gewoon door", vertelt directeur Arjan van Dijke. (Bron: Eendrachtbode) De vrachtwagen wordt ingezet in Zuidwest-Nederland, maai de aanschaf en aankleding ervan is een volledig Zeeuwse aangelegenheid. De auto, van het merk M.A.N., is gekocht bij Thieu van Dorst Bedrijfs wagens in Goes. Bedrijfsleider Jan Maljaars is hem persoon lijk komen afleveren. Het is de eerste keer dat de keuken zaak een nieuwe vrachtwagen koopt. Pelma en Ardi koch ten voorheen altijd gebruikte wagens. "Deze nieuwe is beter voor het milieu, want hij heeft minder C02-uitstoot", legt Pelmabedrijfsleider Marinus van der Maas uit. Ook de keuze voor het merk M.A.N, is nieuw. "We heb ben heel bewust voor M.A.N. gekozen, omdat de prijs-kwa- liteitverhouding met vlag en wimpel boven de rest uitstak. Bovendien is hij zeer comfor tabel voor de chauffeur met een lage instap, luchtvering en airco", zegt Jos van den Dik- kenberg, assistent bedrijfslei der bij Ardi. Henri Elenbaas is een andere Zeeuw die bij de overdracht van de vrachtwagen betrok ken is. Hij heeft met zijn car- rosseriebedrijf in Poortvliet ervoor gezorgd dat de wagen helemaal herkenbaar is aan gekleed. Daarbij heeft hij foto's van fotograaf Piet Kool- en gebruikt. Die heeft zich onlangs in Halsteren geves tigd, maar zat voorheen in Ardi en Pelma keukens hebben een nieuwe vrachtwagen om keukens te vervoeren. Jan Maljaars (links) van Thieu van Dorst Bedrijfsxuagens is hem komen brengen, naast hem Henri Elenbaas en voor hem Piet Kooien die respectievelijk voor het spuitwerk en de fotografie op de wagen hebben gezorgd. V.r.n.L: chauffeur Arjan Aamoudse, Marinus van der Maas, Jos van den Dikkenberg en Arjan van Dijke. Tholen. De fotograaf maakt vaker foto's voor de keuken zaak. "Ik heb alle showrooms in Nederland gefotografeerd." Voor de vrachtwagen wilde hij het speciaal aanpakken. Hij heeft zijn schoondochter Eugenia en kleindochter Eline gevraagd om te poseren. "Ik wilde niet alleen de keuken op de foto. Ik heb een stukje emo tie in de foto's gelegd door er mensen bij te zetten. Daardoor blijven mensen langer kijken, want een keuken hebben ze al lang gezien. Nu willen ze weten wat die mensen op de foto aan het doen zijn." Van Dijke legt uit dat het op de voorgrond plaatsen van mensen bij de filosofie van het bedrijf past. "Klanten zijn voor ons het belangrijkste. Daarna komen onze producten. Dat maken we ook waar,, want de klanttevredenheid scoort bij ons boven de acht." Alle klan ten worden ongeveer drie maanden na levering van hun keuken gevraagd wat ze van de service vonden. "We krij gen van bijna elke klant een antwoord, want 97 procent doet mee. Als je dan boven een acht scoort, kun je zeggen dat het echt fantastisch is. Ook de nazorg. En daar heeft de keu kenbranche in het algemeen een slechte naam in." Volgens Van der Maas krijgt de keukengroep haar inzet nu terug, want de DB-Keu- kengroep (DB KG) heeft haar omzet in het eerste halfjaar met bijna drie procent zien stijgen ten opzichte van dezelfde peri ode vorig jaar "Wij werken er keihard aan om de klant tevre den houden. Ik denk dat dit de belangrijkste reden is dat wij ondanks de crisis nog groeien." Pelma en Ardi merken dat mensen nu eerder hun woning aanpassen dan dat ze een nieuwe kopen, en daardoor is er groei in de aanschaf van nieuwe keukens. Dat houdt de afname in het leveren -van- keukens voor de nieuwbouw in evenwicht. Er wordt name lijk minder gebouwd. Lande lijk gezien gaat het slecht in de keukenbranche. "De markt zit op een min van ruim twintig procent." Dat DBKG tegen de stroom in gaat, weet Van der Maas wel te verklaren. "Wij zijn het bedrijf dat toen altijd wat extra's deed. En dat krijg je in dit soort tijden beloond. In de crisis gaan mensen echt voor vertrouwen." Om in aanmerking te komen voor de service van Pelma en Ardi hoeven mensen niet diep in de buidel te tasten. "Bij oas heb je vanaf 4000 euro een keuken compleet met inbou- wapparatuur. Daarbij krijgen klanten volledige service en kwaliteit." Ook voor een stu dentenhuis kan een keuken worden geleverd. "We hebben zogeheten budgetkeukens." Maar wie voor de grote mer ken gaat, kan ook zijn hart ophalen. Sinds mei levert DBKG ook keukens van het merk Siematic. De nieuwe vrachtwagen vev- -A'angfc^één^riWBb-ide twee oude wagens van^Ardi>pn Pelma. Hij is'8,5 nieter Taiïg en dat is 2,5 meter langer dan het vorige exemplaar. Daardoor passen er meerdere keukens tegelijk in, en hoeft er niet twee keer naar een zelfde regio te wor den gereden. SOMMELSDIJK - Ekoshop Sommelsdijk opende 26 augus tus 1999 voor het eerst haar deuren. Dat is morgen dus tien jaar geleden. Terugkijkend naar foto's uit de beginjaren valt het op dat er toen nog maar weinig levensmiddelen in de winkel stonden. Nu is elke meter winkelruimte optimaal benut. Klanten uit de stad die hier ook in de winkel komen, vertellen dat de Ekoshop niet onderdoet voor grote natuur voedingswinkels, en ze verba zen zich over het feit datje op 60 vierkante meter zo veel ver schillende artikelen kunt ver kopen. Het 10-jarig bestaan wil de Ekoshop graag samen met klanten vieren. Met kortingsac ties, maar vooral met het laten proeven van haar biologische artikelen. Zo zijn er warme stroopwafels, koude diksap- pen en kiwi's om te proeven. Er worden gratis miniverpak kingen van het merk Weleda uitgedeeld en er is een grab belton voor de kleintjes. Het jubileumfeest van de Ekoshop, Oranjestraat 8 te Sommelsdijk wordt gevierd van woensdag 26 t/m zaterdag 29 augustus van 9.00 uur tot 17.00 uur. Iedereen is er welkom. Onder het thema 'Blinddate aan de Grevelingen' houdt Evangelie Gemeente Flakkee uit Oude-Tonge op zondag 30 augustus de jaarlijkse Open- lucht/Doopdienst. "De Bijbelse doop door onderdompeling is vooral bijzonder wanneer dit in open water plaats vindt. Ieder een die op zijn of haar geloof in Jezus Christus gedoopt wil worden kan dit zondag 30 augustus doen. Het ondergaan in het water staat symbool voor het graf Het oude leven wordt begraven en men staat op in nieuwheid des levens. Hierin volgt de gelovige zijn Heer en Heiland Jezus Christus, Die Zichzelf ook heeft laten dopen door onderdompeling", laat de Evangelie Gemeente weten. De heer H. Scheermeijer zal de dienst leiden. Na de samen komst kan iedereen deelnemen aan een picknick, verzorgd door de gemeenteleden. De locatie is aan het Grevelingenmeer aan het eind van de Strandweg tus sen Oude Tonge en Bruinisse (nabij de botenhelling). Borden met een blauwe pijl wijzen de weg. Aanvang van de dienst is om 14.30 uur. OUDDORP - Brassband 'Con cordia' wil in Ouddorp weer een jeugdorkest beginnen. Alle instrumenten zijn welkom. Op donderdag 3 september van I8.I5-I9.I5 uur is er in m.fg, Dorpstienden te Ouddorp een kennismakingsavond, verzorgd door Piet Kramer, die ook dirigent wordt van dit orkest. Interesse? Je hoeft alleen maar jeugdlid van Brassband 'Con cordia' te worden. Voor meer info kun je terecht bij Ina Mier- op, tel. 681057, e-mail inamier- op@hotmail.com. Vrijdag 21 augustus om 13.30 uur werd de bemanning van de reddingboot Neeltje Struijs opgebeld voor de politieboot PI7 die een probleem had op het Haringvliet bij de boei HV 9, Er werd uitgevaren, en de politieboot werd op sleep genomen naar Hellevoetsluis, waar het probleem verholpen werd. Vrijdag 21 augustus om 14.49 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Mar griet door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor de controleboot van de Pro vincie die bij de boei R 2 op de Noordzee een lijn in de schroef had gekregen. Er werd uitgevaren bij West 5, naar de Skua van 9 meter lengte en met 3 personen aan boord. Bij de boei, tussen Oostvoorne en Rockanje, had de boot een lijn in de schroef gehad, waardoor ze een storing in de motor kre gen. De bemanning vond het niet verantwoord om zelf naar Stellendam te varen. De Skua werd op sleep genomen en naar de buitenhaven van Stel lendam gebracht. Hierna-kon het op eigen kracht door de sluis heen. Woensdag 19 augustus om 21.10 uur werd de bemanning van de reddingboot -Griend van KNRM station Ouddorp binnen, door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een vaartuig met stuur/motor problemen. Volgens de Kust- wachtpost Ouddorp ging het om een kajuitzeiljacht waar van de mast gebroken zou zijn. Bij aankomst bleek het bleek te gaan om een jacht van 7,4 meter lengte met 2 personen en 2 honden aan boord, waar van het spruitstuk van de van de motor was afgebroken, Het jacht werd op sleep genomen naar Brouwershaven. Woensdag 19 augustus om 22.30 uur, tijdens het slepen van het jacht'naar Brouwersha ven, werd door de benianning van de Griend gezien dat er een onverlichte RIB (Rigid Inflatable Boat) met hoge snel heid over de Grevelingen voer. Net toen het jacht was afgele verd in de haven van Brou wershaven, werd gehoord dat de schipper van het schip De Zwarte Walvis doorgaf dat de RIB op zoek was naar een open rubberbootje met 2 per sonen wat vermist was. Het was de bedoeling geweest dat dit bootje van Den Osse naar het eiland Ossehoek zou varen, maar het was daar niet aange komen. Bij het eiland Osse hoek werd de RIB aangetrof fen. De schipper daarvan werd geen toestemming gegeven om zonder verlichting te Gre velingen op te gaan omdat dit levensgevaarlijk was. Vrij snel na de aanvang van de zoekactie kwam de melding dat het rub berbootje bij surfcentrum De Ossehoek lag. Met de Griend werd het bootje begeleid naar het eiland Ossehoek. Donderdag 20 augustus om 13.05 uur werd de bemanning van de reddingboot Baron van Lynden door het Kust wacht Centrum gealarmeerd voor zwemmers in de proble men. Vanaf de Brouwersdam waren 2 luchtbedden gezien die afdreven in de richting van Renesse. Het vermoeden was dat er op een van de lucht bedden een persoon zou zit ten. Onderweg kwam de mel ding dat beide luchtbedden door de reddingsbrigade van Schouwen uit het water waren gehaald. Donderdag 20 augustus om 14.00 uur werd de bemanning van de Griend door de Kust- wachtpost Ouddorp opge roepen voor een omgeslagen catamaran in de omgeving van de Hompelvoet. Tijdens het vertrek uit het drijvende boothuis Willemijntje onder weg naar de catamaran, werd gezien dat in de omgeving van de boei SP 29 een klein open zeilbootje met 2 personen aan boord in de problemen ver keerde bij windkracht West 7. Met de Griend werd naar het zeilbootje gegaan. Dit werd op sleep genomen naar de haven van Ouddorp. Direct daarna werd doorgegaan naai de melding van de omgesla gen catamaran. Deze lag in de omgeving van de boei SP 34 SG 11 op de Grevelingen. Het was een open catamaran met 1 persoon aan boord. Omdat de Griend inmiddels weer terug was van de Brouwers- dam, werd deze ingezet voor M MODECENTBUM Spinozaweg 301, ROTTERDAM Tel. (010)419 28 88 Wij komen, met onze nieuwe wintercollectie op donderdag 27 augustus van 10.00 tot 12.00 uur in Bejaardencentrum HERKINGEN En op dezelfde donderdag 27 augstus, maar dan van 14.00 tot 16.00 uur in Tegen betaalbare prijzen, prachtige coats, jacks, japonnen, combinatiemode, rokken, blouses, vesten, pullovers en pantalons. Graag tot ziens, het verkoopteam (U kunt pinnen) de melding. Ter plaatse geko men werd de catamaran en de opvarende daarvan naar de wal gesleept. Donderdag 20 augustus om 15.00 uur werden op verzoek van de Kustwachtpost Oud dorp de Griend en de Baron van Lynden ingezet in verband met de melding van wind kracht 7 en het aankomende slechte weer. Er werd gevaren naar de omgeving van Scha- rendijke waar meerdere sur fers in problemen verkeerden. In totaal werden 6 surfers uit het water gehaald en aan de wal gebracht. Vervolgens wer den alle watersporters gewaar schuwd voor het komende slechte weer en geadviseerd om het water te verlaten. OOLTGENSPLAAT Tijdens De Omloop van Flakkee kan men de UW- stand bezoeken in Oolt- gensplaat. Bij deze stand kunt u aan een prijsvraag meedoen, waarbij mooie prijzen zijn te winnen: 1' prijs: Een overheerlijke taart voor 20 personen, aangebo den door Van Helden, de Heerlijk Heerlijk Banket bakker te Middelharnis; 2' prijs: 30, te besteden bij Vispaleis Hameeteman te Ouddorp; 5' prijs: 15, te besteden bij 'Kunstwereld' van Zuidwes ter te Mid delharnis. De drie pijlen als uitdruk king van de veelzijdigheid van het UW-werk, als symbool voor de vele pijlen die de UVV op haar boog heefi. De pijlen vormen sym bolen voor liet hart, het hoofd en de haruien. iVIfffWSl^alwaK Zaterdag 22 augustus onder ging de in aanbouw zijnde nieuwe reddingboot voor KNRM station Stellendam in de haven van Hindeloopen de kantelproeven. Een gezel schap, bestaande uit de bernan- ning van Stellendam met echt genoten/partners, een deel van de Plaatselijke Commis sie en een vijftal leden van de bemanning uit Hansweert, was in de vroege ochtend vertrok ken vanaf het boothuis te Stel lendam. In Hansweert is dit jaar een nieuw reddingboots- tation geopend en een verte genwoordiging van dat station kon de kantelproef meema ken. Rond 10.00 uur werd het gezelschap verwelkomd in een zonovergoten Hindeloopen. In de haven, vlakbij de werf waar de boot gebouwd is, was alles al gereed gemaakt. Een grote kraan stond klaar om de boot om te trekken voor de kanteling. De havenkom was ontruimd. Alle pleziervaartui gen, die daar afgemeerd lagen, waren ergens anders heen gedirigeerd om te voorkomen dat er schade op zou treden door de golven, veroorzaakt door het kantelen. De proe ven begonnen om 11.00 uur met de eerste kanteling, met het lege vaartuig. Dat verliep perfect. Daarna was de beurt aan de bemanning en een deel van de familie Ruijgrok, de schenker van de boot. Er konden per keer 12 personen in de boot. Er werd vier keer gekanteld, zodat in totaal die morgen 48 personen een erva ring rijker werden. Het geheel verliep perfect en na een uur was de hele operatie achter de rug. Mede dankzij het mooie zonnig zomerweer was het een prachtige dag geworden, en na een goede lunch en een wan deling door het mooie oude Friese stadje kon de terug reis vanuit het hoge Noorden naar Stellendam weer worden gemaakt, waar men even na vijf uur arriveerde.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6