Tien jaar RST Zorgverleners op Goeree Overflakkee Grand Prix 2009 Specialisten Van Weel-Bethesda Ziekenhuis scoren hoog Geen rotonde in N57 bij De Punt 7-7' ^1-^ Oefenploeg- wedstrijd Huttendorp op de ijsbaan Hart en Stem hervat koorrepetities Bingo bij ANBO Kanoërs gezocht Hcnij'tiameeteiwflH Met PGGO naar Faunapark Flakkee Herdenkings dienst 50-jarig ambtsj ubileum ds. P. Blok 82e jaargang Nr. 7839 Dinsdag 18 augustus 2009 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag BÏBü^ MIDDELHARNIS - Na tien jaar reformatorische zorg op Goeree Overflak kee mag RST Zorgverle ners terugzien op een gestage groei. Duidelijk is er behoefte aan zorg vanuit de reformatori sche identiteit bij onze doelgroep. "Kwaliteit van zorg streven we alle maal na", aldus Marieke Kalle, leidinggevende op Goeree-Overflakkee, "maar juist het aanvoe len van de reformatori sche levensstijl van onze doelgroep is onze meer waarde". In verband met het tweede lustrum 'RST op Flakkee' hieronder een interview met haar. DIRKSLAND - De specialismen Chirur gie, KNO-heelkunde en Oncologie van Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirks- land behalen een hoge score in het landelijke onderzoek van Else vier. GOEDEREEDE - Er komt geen rotonde in rijks weg N57 bij de kruising Nieuwlandseweg en De punt te Ouddorp. Rijks waterstaat heeft aange kondigd een verkeersbe- sluit te willen nemen om op genoemde kruising de verkeersveiligheid te verbeteren door, komend vanuit zuidelijke richting, een maximum afïpellende snelheid in te stellen van 100 naar 70 en vervolgens tot 50 km. Brt- en sierbestrating De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl MIDDELHARNIS - De Grand Pri.x in Middelharnis ut er weer op. Na veelvuldige voorbereiding en een afsluitende uitgebreide inspectie vrijdagmorgen, met het oog op de veiligheid, ging vrij dagmiddag het spektakel van start dat jaarlijks vele toeschouwers naar Middelharnis trekt. Velerlei voertuigen die zich gemotoriseerd voortbewegen zoefden door de straten, die voor de gelegenheid tot parcours waren gebombardeerd, langs dranghekken en tussen hooibalen door. Op de foto's een impressie. (Fouu: h«„., i',7/,,„„, Door Hans Villerius Kunt II iets verli'lli-ii over r/c jaren dal II werkziKiiii lienl op Cueree Overfhikkee RS r Zorgvcrlfiifis is een lan- clclijki' oiganisalic die zich iii dl" lx-j:;iii jaren, vanaf 1989, coiKenliceidc rondom Bariie- veld en onigeving. Later kwam er vanuil meerdere delen van ons land de vraag/behoelh- naar tliiiis/.org/kraam/org met idenlileil. Ook op (loeiee- Overllakkee werd bekend dat Alle vurineii vini zorg in lieeld ilie HST Zorgx'erleiiers biedt. KST zorgverleners zorg wil verlenen aan iedereen die de reConnatorisehe identiteit een warm hart loediaagt. Dat blijkt ook wel uit de gestage groei die onze teams (thuiszorg en kraamzorg) hebben doorge maakt in de afgelopen jaren. lliit lioiidl dut in. rejormdlori- sche identiteit? Het lijkt zo'n vurig hegrip in deze tegenwoordige lijd. Identiteit heeft te maken met de overtuiging en manier van leven van mensen. Rel()rmalo- risihe identiteit is onlosmake lijk verbonden aan (lods wooi d en de belijdenisgeschriften. t)e relatie tussen zorgvrager en zorgverlener wordt bevorderd door herkenning in de leef wijze, gewoonten en gebrui ken. Hierbij moet u denken aan de wijze waarop gedacht wordt over leven en dood, de strijd die hiermee gepaard kan gaan, vooral in terminale fase. in de kraamzorg is de zorg in de gezinnen heel belangrijk', hoe ga je om met mediage bruik en inel de kinderen? Het voelt vooi- ouders heel goed wanneer gezin, school en kerk op één lijn zilten. Daar kan de verzorgende een grote rol in vervullen. Tegelijkertijd vinden wij naast de identiteit de kwaliteit van het grootste belang. RST Zorg verleners is dan ook een gecer tificeerde instelling, die graag voldoet aan alle kwaliteitscri teria! Heeft RST Zorgverleners een kan toor op Goeree-Overflakkee'? LI ziet wellicht de vlag wap peren als 11 voorbij het monu mentale pand komt van Druk kerij De Waal aan de Langeweg te SoTnmelsdijk. Enkele jaren geleden was de vraag zo toege nomen dat we niet meer zon der een eigen kantoor konden. Na wat speur- en zoekwerk zijn we hier terecht gekomen. Welke zorg levert ii eigenlijk? We beginnen bij het begin van het leven: de kraamzorg. Tij dens de kraamtijd kunnen we het gezin begeleiden in het gehele pioces. Daarnaast bieden we in de kiaamtijd alle hulp die mogelijk is. Cliënten krijgen de kraamzorg en het aantal uren dat zij wensen, doordat er voor een xoorde- lig tarief extra uren bijgekocht kunnen worden, naast de geïn diceerde uren. Daarnaast leveren we aller lei vormen van thuiszorg, o.a. huishoudelijk zorg. Na een aanvraag van/l)ij de gemeente kunnen wij ervoor zorgen dat de cliënt geholpen wordt bij het huishouden als hij/zij dat zelf niet (meer) kan. Daarnaast bieden wij verple ging en persoonlijke verzor ging aan mensen die niet in staat zijn zichzelf te verzorgen na bijvoorbeeld een operatie of bij ouderdom. Ook in de laatste fase van het leven staan wij de cliënt en de naaste graag terzijde om alle hulp te bieden die op dat moment nodig is. U kunt daarbij ook denken aan nachtzorg. Voor deze vormen van zorg wordt een indicatie gegeven via het Centrum voor Indicatie Zorg (CIZ). Hoe ziet u de toekomst van RST Zorgverleners, gezien alle concur rentie die er is? Ik zie dit niet als concurrentie. De cliënt heeft nl. een keuze vrijheid en moet zich bewust zijn dat hij/zij mag kiezen voor identiteitsgebonden zorg. Dan wordt de keus gemakkelijk: RST Zorgverleners, voor iden titeit en kwaliteit. Bij dit onderzoek van onder zoekei Peter Lagendijk zijn specialisten, verpleegkundi gen, huisarlsen en zieken- hiiismanagers gevraagd welk ziekenhuis uitblinkt in de twaalf gangbare specialismen. In de nationale top .'i is het kleine ziekenhuis op Goeree- Overflakkee niet drie s])ecia- lismeii terug te vinden, voor waar een topprestatie! Dr Paul van der Velden - medisch lid Raad van Bestuur van Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis - is bijzonder trots op het behaalde resultaat. "Ons ziekenhuis wil excel lente basiszorg leveren aan de inwoners van deze regio en de rapportcijfers van onze collega's bevestigen dat we op de goede weg zijn. Om in 3 van de 12 specialismen in de landelijke top 3 aanwezig te zijn is voorwaar een top prestatie", zegt Van der Vel den. "Een topprestatie van onze specialisten en van onze medewerkers die iedere dag met hart en ziel zorg verle nen! Dit betekent echter niet dat we op onze lauweren kun nen rusten. We gaan ook voor een hoge score in de overige 9 specialismen. Pas dan kunnen we ons het beste ziekenhuis in onze regio (Rotterdam bezui den Maas en Dordrecht) noe men". Het houdt tevens in dat de sta tus van autoweg van de N57 nabij het kruispunt wordt inge trokken. Rijkswaterstaat geeft aan dat met deze maatregel op genoemd wegdeel een gelijke situatie ontstaat, komend van uit noordelijke lichting. Oorspronkelijk waren er plan nen om bij de kruising De Punt/Nieuwlandseweg een rotonde aan te leggen. Maar de financiële middelen reiken blijkbaar niet ver genoeg om tot effectuering van een roton de aldaar over te gaan. Nu wordt op bovengemoede wijze iets aan de verkeersveilig heid gedaan. De docnstroming op de zeer drukke Rijksv\'eg N57 wordt vooralsnog" ook niet op de kruispunten Goe- dereede en Ouddorp met een rotonde verbeterd. Bij beide verkeerslichtpunten ontstaan voortdurend lange files. Voor al bij Goedereede wordt dit als zeer hinderlijk ervaren. Met een gewijzigde afstelling van de verkeerslichtinstallatie bij Goedereede zou een en ander voor het bereiken van een betere doorstroming, worden aangepast. Plannen voor aanpak van de huidige situatie bij de kruising Ouddorp/stranden/centrum/ haven, worden niet genoemd. (Door Jaap Ruizcveld) MIDDELHARNIS - Op 22 augustus a.s. houdt de Oude Trekker en Motoren Vereni ging OTMV een oefenploeg- wedstiijd voor oude tractoren op het land van Participa tie Maatschappij MU onder beheer van Noud van der Heijde, aan de Oostplaatse- weg te Middelharnis. Er wordt door een dertigtal deelnemers, afkomstig uit het hele land, in drie categorieën gestreden om de eerste, tweede en derde plaats; degene die eerste wordt in zijn categorie wordt uitge zonden naar de Nederlandse Ploegkampioenschappen voor oude tractoren die dit jaar tij dens de lustrum viering van het 30-jarig bestaan van de OTMV op 5 september gehou den wordt in Eext, Drenthe. Tevens wordt er een demon stratie gegeven van ploe gen met paarden, ook zal de moderne techniek laten zien hoe er tegenwoordig wordt geploegd met het gps-systeem. Er is een deskundige jury van vier personen aanwezig, onder leiding van Leen 't Manne tje, die de moeilijke taak heb ben om de geploegde veldjes te beoordelen. De wedstrijd duurt van 12.00 tot ca. 15.30 uur, waarna door de jury de punten worden geteld en rond 16.30 uur de prijsuitreiking volgt. Het terrein is te berei ken via het industrieterrein langs de nieuwe sportvelden. Toegang en parkeren is gratis. Firma J. J. van Gurp Oudediik14,0oltgensplaat (0187)631350/ (06155552023 www.erf-sierbestratlng.nl STELLENDAM - Vereniging Oraitjefeest Stellendam orga niseert morgen, woensdag 19 augustus, een huttendorp op de ijsbaan van Stellendam. De kosten bedragen bij voor inschrijving 2,50 per kind, indien op de dag zelf nog besloten word mee te doen, kan dat tot 11.00 uur voor 3,50 per kind. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot ca. 22.00 uur. Voor eten, drinken en een versnapering wordt gezorgd. Als de wind gunstig staat zal rond 21.00 uur het huttendorp in brand worden gestoken door de burgemees ter van Goedereede. Tevens zijn nog enkele (mannelijke) vrijwilligers welkom die de kin deren met zagen en timmeren kunnen helpen. Inschrijven en aanmelden kan bij Diana Nuij, tel. 493292. OUDDORP - Op maandag 24 augustus hoopt Chr. gemengd koor Hart en Stem weer met haar repetifies te beginnen. De repetities vinden plaats in m.f.g. Dorpstienden te Oud dorp en beginnen om 20.00 uur. Voor het koor breekt er een nieuwe periode aan, want na ruim 30 jaar geleid te zijn door dirigent Jan Bezuijen zal het koor nu verder gaan onder leiding van dirigent Marco 't Hart uit Brielle. Het koor nodigt belangstellenden uit om enkele repetitieavonden mee te maken en nader ken nis te maken met het koor, de dirigent en de sfeer. Iedereen vanaf 18 jaar en ouder is wel kom. SOMMELSDIJK - De Anbo afd. M&W Flakkee organiseert zaterdag 22 augustus weer een extra bingo in De Sper wer te Sommelsdijk aanvang 19.30 uur. Een kopje koffie of thee wordt gratis aangeboden. Iedereen is welkom. MirM STELLENDAM - Zwemclub De Stelle is dringend op zoek naar mensen met een kano die vrijwillig mee willen varen tij dens de Haringvlietoversteek op 5 september a.s. De kanoërs zijn nodig om de zwemmers begeleiding te geven. Bent u in het bezit van een kano en wilt u De Stelle helpen met dit evene ment, dan kunt u mailen naar haringvlietoversteek@destelle. nl of bellen naar 06 14900332. Dinsdag 1 september is er het jaarlijks uitje van het Platform Gehandicaptenbeleid Goeree- Overflakkee, ditmaal naar Faunapark Flakkee te Nieuwe- Tonge. De middag duurt van 14.00-17.00 uur. Aanmelden kan bij de secretaris, tel. 0187 641303 (na 12.00 uur), e-mail pggoCSupcmail.nl. DIRKSLAND - In het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland zal a.s. donderdagavond een herden kingsdienst worden gehou den ter gelegenheid van het 50-jarig ambtsjubileum van ds. P Blok, die in deze dienst ook zal voorgaan. Aanvang 19.30

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1