El m m Stot 0 0 ^^^nstns \/^ctküm: "B^n: ^nn^en: EIIAt1DEI1-t1IEUW5 oomkojeugdhoekie@fiiternet.nl Dankgebed voor de voorbije dag /ln^Pi&tH& -— Lettermix -— Hegiza (2 Koningen 5 20) Zieleër (Genesis 15:2) Mie (1 Koningen 17 1) Zojef (Genesis 37 2) Tol (Genesis 19 1) Eil (1 Samuel 1 9) Fora (Ruth 1 4) Dazok (2 Samuel 17 15) Jaboda (1 Koningen 18 3) Ar ui (2 Samuel 11:3) Rat'ao (Exodus 5:1) Molaso (1 Koningen 2:1) Kiza (Genesis 24 63) Mach (Genesis 9: 18) Chano (Genesis 6 8) Nahna (1 Samuel 1:2). Nad (Genesis 30 6) Kerbeka (Genesis 24 15) Feïmra (Genesis 48 1) Miëlsa (Genesis 16:16) Manaan (2 Koningen 5 1) Nosime (Genesis 29 33) Kahubak (Habakuk 1:1) Somtha (Johannes 20 24) Steher (Esther 2 7) Zuiza (2 Kronieken 26 1) Salei (2 Koningen 2 15) Luas (1 Samuel 11 26) Nebur (Genesis 29 32) ^K^HStUS J" ^dreskaartjes ffl tinttntltCin^ (per 7 augustus 2009): ABOUX ME De vakanlie gaat heel snel. Als jullie dit lezen, heb ben de lagere scholen nog één week vakantie en de middelbare scholen nog twee weken. Ik hoop dat jullie de laatste we(e)k(en) nog even genieten van het mooie weer en het 'vrije leven'. Straks gaat alles weer beginnen. Stuur zoveel mogelijk de puzzels op die je gemaakt hebt. Dan krijg je in elk geval de punten die je ver dient, voor de puzzels die je opgelost hebt. PAGINA 7 VRIJDAG 14 AUGUSTUS 2009 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middeiharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten o 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 600 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. 6. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar pvinten en begint weer met O punten. Vader, dank U voor deze dag door U gege ven, voedt ons met het eten door Uwe Hand verkregen. Leer ons voor overdaad ons wachten zoals het hoort, spijzig ook onze zielen bij 't lezen van Uw Woord. Wees deze natht bij ons met d' Engelen van Uzelf dat wij 't ervaren wat er staat in Psalm 91 vers 11 Zodat wij gezond ontwaken, U aan onze zij, een nieuwe dag met U maakt ons opnieuw weer blij! door: Joop Gilhuis Hieronder staan 29 woorden: het zijn allemaal bijbelse namen. Je moet van deze naam een nieuwe, goede Bijbelse naam maken. Om het niet al te moeilijk te maken, heb ik de hoofd stukken, waarin je de namen kunt vinden, er tussen haakjes achter gezet. Voorbeeld: Vidad wordt David en Daam wordt Adam. kun je van de beginletters een tekst maken tot de stokbewaarder van de gevangenis in Wanneer je de goede woorden gevonden hebt, uit Handelingen 16. Paulus zegt deze woorden Filippi. N.B. Schrijf ook alle namen op die je gevonden hebt. De eindtekst is deze keer dus niet voldoende om 10 punten te halen!!! De postbode moet de vakan- tiekaarten op het juiste adres afleveren. Maar er is iets misgegaan: de plaatsnaam is niet ingevuld. Hoe kom je achter de plaats naam? Als je de letters van de geadresseerde (de voornaam en de achternaam) door elkaar zet, krijg je de plaats naam. Natiuirlijk helpen de straat naam en de naam van het land je ook al een beetje op weg. AP SIJR Eif*latra>t Frankrijk 2) KOZN PHEGAN Lagoplcin D«n«inark«n LEN DOK Totr«r straat Bngaland BEN RUL Torpl«in Duitsland OTMAR TRED Braaauapad Nadarland ATE HEN Acropoliaatraat Griakanland IET NEVE Sondalplain ARENT HEHP Zooatraat Balgl* CIEL VAAN Slnaaaappalpad Spanja HARM MESTEF Noordarllohtpad Noorwagan AnJa H. - 455; Amanda - 82; Anja van S. - 520; Arianne - 545; .Albert - 457; Arco - 435; Aclriaan - 374; Annelotte - 419; Anne-Lize - 48; Anne-Marije - 139; Annelore - 30; Corwin - 487; Charlotte - 401Carolien - 585; Corina - 344; Corlina - 102; Corné S. - 329; Corné V. W. - 568; Coen - 6; Diana - 236; Ellen - 596; Erika - 450; Else-Marie - 89; Elzemarie - 308; Elsemarije - 250; Hendriëtte - 431Joanne - 28; Jacobine - 494; Julian - 82; Jan - 228; Jantine - 458; Jarinda - 572; Jorieke - 391Jorina - 326; Joan - 404; Jolize - 431Jacoline - 276; Jessica -372; Jordi - 433; Jaap - 466; Jacolien - 193; Janneke - 27; Koen - 550; Linda v.- 146; Leendert - 546; Liene - 333; Lieven Jan - 232; Leonie - 11; Larissa-478; Linda de V. - 237; Maayke - 386; Marleen - 452; Martijn v. S.- 472; Martijn M. - 420; Marinda - 82; Margreet - 36; Mariska - 557; Marianda - 41; Mariëlle - 61; Marije - 152; Nathalie - 370; Nicoline - 212; l'eter - 510; Petra - 254; Reinier - 565; Robert - 402; Rianne S. - 326; Ronne - 342; Ricardo S. - 433; Riëlle - 518; Rianne K. - 214; Sander - 410; Sjari Anne - 496; Sharon - 320; Ton - 514; Tim - 317; Willemien - 344; Willianne B. - 579; Willianne M. - 410; Wilmer - 146; Wilbert - 61 Wilmer Jelier (Dirksland) Je antwoord bij de vragen van 'About me' heb ik ver anderd, Wilmer. Je ziet het vanzelf Nicoline Jelier (Dirksland) Het is prima als je de ant woorden liever niet in de krant wilt. Wat dat betreft mag je zelf kiezen. Wat leuk datje met een Daniël-meis- jeskamp mee geweest bent, samen met je vriendin. Zo te lezen heb je h"et goed naar je zin gehad. Jullie hebben leuke dingen gedaan: bos- spelen, waterfietsen. Heb je mooi weer gehad? Liene v.d. Made (Middeiharnis) Je verjaardag had ik inder daad verkeerd getypt: het moet niet zijn 10 mei, maar 19 mei. In mijn administra tie staat het wel goed: dat is dus geen probleem. Bij vraag 9 heb ik echt het ant woord getypt, dat jij opge schreven hebt: 'turnen'. Ik had je blaadje nog bewaard. Op je blaadje kon ik nergens vinden: 'gymmen bij mijn juf. Ronne v.d. Made (Middeiharnis) Voor je boekenbon heb je twee mooie boeken gekocht: 'Ann-Li' en 'Gedeeld geschenk' van Nelleke Wan der. Het is niet erg om wat geld erbij te leggen als je dan boeken naar je zin kunt kopen. Heb je ze al gelezen? Gezellig om te gaan winke len in Ouddorp en om daar na 'uil te gaan waaien' aan het strand. Dat waaien kon je wel vergeten: je schrijft tenminste dat de vlieger zo naar beneden viel, omdat er bijna geen wind stond. Heb je ook nog gez\vommen of was het toen te koud? Maayke Bos (Ooltgensplaat) Oom Ko heeft deze keer geen fout gemaakt. Bij de puntentelling van mei stond 118 en ook bij de puntentel ling van juni. Dat was echt goed. Weetje hoe dat komt? Ik krijg alles van het kantoor meestal één keer per veer tien dagen. Dan kan het zijn dat ik net alles gehad heb en de punten opgeschreven heb, terwijl jij je oplossingen opstuurt en op het kantoor brengt (of laat brengen). Dan blijft het dus even liggen voor het opgestuurd wordt. Alles voor het jeugdhoekje moet ik altijd maandags of dinsdags inleveren: dus ik maak het meestal al de vrij dag of zaterdag ervoor klaar. Gesnapt? Je hebt nu inmid dels al 386 punten (met de oplossingen van mei en juni). Bij de puzzel van juni 2 schrijf je datje het jammer vond dat het dezelfde num mers waren. Op zich klopt dat: ik heb op het laatste moment de volgorde van de plaatjes nog veranderd. Het was de bedoeling dat je van de 'gemixte letters' het juiste beroep zou maken. Dus 'Theo Kaper (ap)' moest zijn 'apotheker'. Anne-Manje Pollemans (Middeiharnis) Je hebt twee boeken gekocht die over zwemmen gaan: 'Pauls' eerste zwemles' en 'De zenuwslopende zwem- vierdaagse'. Vind je zwem men leuk, datje deze boeken gekocht hebt? Heb je ze al uit? Volgens mij was het leuk in Beekbergen. Ik lees over boswandelingen, markten bezoeken, naar een roofvo- gelshow gaan, zwemmen. Heb je nog meer logeerpar tijen gehad? jouw vader gewoon niet: in de zomer moét er gewerkt worden in de planten. Jullie zijn toch in de ineivakantie weggeweest of heb ik dat verkeerd? Wat moetje doen als je je vader gaat helpen. Jacoline Tanis (Goedereede) Ben je nog naar Zwitserland geweest? Dat was een eind rijden: helemaal naar de Atlantische Oceaan in Frankrijk. Heb je het naar je zin gefiad? Leuk hè, allemaal nieuwe din gen kopen voor de nieuwe school. Veel succes bij het volgen van VWOnly op de Prins Maurits! De Mansjes (Ooltgensplaat) Brr..., 's nachts nog in het bos. Vond je het niet eng, Jantine? Jullie hebben wel leuke spelletjes gedaan: levend stratego en een smok- kelspel. Bij het laatste spel moesten jullie van fakkel tot fakkel lopen en onderweg zat er dan een juf als dou ane. Wat moesten jullie doen als je een juf tegenkwam? Van slapen kwam dan toch zeker niet veel, als je pas om 4 uur in je slaapzak lag? Lekker om in de vakantie veel te zwemmen en buiten te spelen. Was het leuk in Overloon? Sjari Anne Maliepaard (Middeiharnis) Thuis blijven kan ook best gezellig zijn. Natuurlijk is een weekje vakantie ook fijn, maar dat kan voor Margreet Osseweijer (Den Bommel) De scan van de 'brandweer- verschillen' is goed over gekomen. Je oplossingen waren nog op tijd, omdat ik ze door de vakantie toch niet eerder na kon kijken. Adriaan Knuist (Sommelsdijk) Heerlijk om vakantie te hebben. Of niet soms? Heb je het naar je zin gehad in het Zwarte Woud? Het is een prachtige omgeving. Wat hebben jullie gedaan? Bij vraag 6 moetje het antwoord oplossen Streep de letters die vier of meer keer voorkomen door. Je houdt dan een aantal letters over: dat is de oplossing van deze puzzel. Hoe heet je f ik heet Elsemarije Meijer. 2. In welke plaats woon je'? Ik woon in Ouderkerk aan den IJssel. 3. Wal is je geboorteplaats en je geboortedatum? Ik ben geboren in Capelle aan den Ijssel op 5 okto ber 2001." 4. Hoeveel broertjes en zusjes heb je"? Ik heb één broer (Jakob) en twee zussen (Marjolein en Marleen). 5. Wal is jouw lievelingseten? Ik lust het liefst aardap pelen met spinazie en schnitzels. 6. Van welk eten hondje echt helemaal niet? Ik houd helemaal niet 8. Wat is(zijn) jouw lievelingsboek(en)? Mijn lievelingsboeken zijn boeken van 'Pietje Puk'en 'Tineke en Rietje'. Welke hübby('s) heb je? Mijn hobby's zijn com puteren, buiten spelen en met de lego van mijn broer en zussen spelen. 9. Welke sport vind je leuk? Ik vind gymmen en zwemmen heel leuk. 1 O.Aan welke sport doe je? De sport die ik beoefen is gymmen. 11. Wal is jouw lievelings-CD (met muziek) Mijn lievelings-CD is 'Ezelsoren'. 12. Wal vind jij hel leukste sjiel- letje Het leukste spelletje vind ik tikkertje. 13. Welke site op hel internet vind jij hel leukst? Ik vind www.spele.nl het leukst. 14. Op welke school zit je op dit moment? Ik zit op de Koningin Wilhelminaschool in Ouderkerk aan den IJssel 15.In welke klas/groep zitje op school? Vorig jaar zat ik in groep 3. Albert van Lenten (Dirksland) Je zult vast veel verteld hebben tijdens die les over vogels. Jullie hebben heel wat jonge vogels: 70 jonge grasparkieten en rond de 10 valkparkieten, wat jonge kanaries en ongeveer 25 jonge zebravinken. Het kost toch wel wat tijd om al die vogels te verzorgen? Leuk datje nog wat kon blijven werken op je stageadres (hoveniers- bedrijf). Ga je in de vakantie ook nog werken: Je had een prachtige cijferlijst, Albert! Ik zou zeggen: ga zo door in het vol gende jaar. Sander van Lenten (Dirksland) Zeker een verrassing: aan het eind van de dag naar een speeltuin, met een tun nel waar je doorheen moest kruipen, een springkus- sen en een klimtoren waar je vanaf kon glijden als je boven was. Hoe was de vakantie in Hardenberg? Was de familiedag in Apen- heid ook leuk? Veel succes op je nieuwe school. Ik laat de andere puzzelaars nog even jouw verhaal over het kamp meelezen: Bij het schoolkamp was hel ook super leuk. We zijn 's maandags in de morgen op weg gegaan naar Port Zélande op de fiets. We gingeyi naar hel zwembad waar we tot 4 uur gezwom men hebben. Onderweg zijn we nog langs hel strand geweest waar we gegeten hebben en nog gevoetbald hebben. Toen gingen we door n/uir Renesse op de fiets. Daar moesten we slapen in hutten. Er waren negen blokhut ten waar we in konden slapen. We waren ingedeeld in groejyjes. De koks die mee waren zaten in het lOe hutje. De hutjes hadden allemaal een dierennaam: ekster, kievit, merel, enz. Er was ook een karnjihuis. Daar hebben we iedere keer gegeten, er was ook een zitkamer, wc en een douche, 's Avonds na het eten hadden we de bonte avond. Er werden grapjrige toneelstukjes uitgevoerd Daarna (om 23.00 uur) gingen we een strandwandeling maken. We lagen om 0.30 uur op bed. We moesten de volgende dag om 7.30 uur weer uil bed. We heb ben toen ontbeten en ook brood klaar gemaakt voor het bezoek aan Neeltje Jans. We kregen daar een rondleiding die echt super saai was. Daarna gingen we spelen in een soort glijbaan waar je in een bootje zat, dat met water naar beneden ging. 's Avonds hadden xue de smok- keltochl. Soms kxuam er wel eens iemand uil een boom sjiringen. Hel was wel een beetje eng. We lagen toen om 2.30 uur weer op bed. Woensdagochtend gingen we weer naar huis en we hebben toen bij de Mekkerstee gegeten. We waren om 16.00 uur weer op school. Fam. Bijnagte (Scherpe- nisse) Fijn dat Nathalie een goede kamer gevonden heeft. Heb jij je goed vermaakt, Leen dert op de camping samen met je oom en tante? Van harte beterschap nietje kleine teen, Leonie! Je ziet: een ongeluk zit in een klein hoekje. Sterkte bij de ver werking van alle verdrietige dingen. Annelore de Leeuw Ik vermoed dat jij het zusje bent van Else-Marie. Klopt dat? Je schrijft bij je oplos sing wel je verjaardagsda tum, maar ik kon geen adres en woonplaats vinden. Daar om weet ik het niet zeker. Natuurlijk mag je mee doen met de puzzels. Schrijf je de volgende keer even alles erbij? Ben je op 16 juli 8 of 9 jaar geworden? Margreet Osseweijer (Den Bommel) en Amanda Schaaf (Dirksland) krijgen deze week een boekenbon in de brievenbus. Jullie kim- nen nog net een mooi boek kopen om in de vakantie te lezen! Helaas heeft de drukker vorige week vergeten om jouw foto te plaatsen bij de pizza-kok. Daarom plaats ik nu nog een keer jouw pas foto, Riëlle! Deze week zijn er heel wat jarigen te melden. Vandaag, 14 augustus, is Amanda Schaaf (Dirksland) jarig. Zondag 16 augustus hoopt Mariska Nieuwland (Som melsdijk) haar verjaardag te vieren en dinsdag 18 augustus Jacoline 'Tanis (Goedereede). Op 19 augus tus is Sjari Anne Maliepaard (Middeiharnis) jarig en op 20 augustus zijn Willianne Boer (Sommelsdijk) en Martijn Melissant (Oud dorp) jarig. Alvast een goede veijaardag en Gods zegen in jullie nieuwe levensjaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 7