Kinderafdeling Van Weel-Bethesdaziekenhuis krijgt tien nieuwe wiegjes van Es so Nederland Met Grand Prix actie van 'De Goudsmid' maakt u kans op echt TW Steel horloge WEERBERICHT van FLAKKEE Getuigen- oproep Huttendorp Ooltgensplaat VISSER VISSER 82e jaargang Nr. 7837 Dinsdag 11 augustus 2009 Christelijk streekblad op gereforMt^TjTh^-^x^fndslatf BEW.EX. J>^4 Veiligheid Voorbeeldfunctie PETRA VISBEEN Dagelijks actueel! Uw vakantiefoto op de site? Maak kans op een boeken of CD Bon Kijk op De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Erf- en sierbestrating Een stap verder l^tMM PIPKSL/.JD - Het was vorige week druk op de kraam- atde ifig van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis: tot en met begin van de donderdagmorgen vonden er maar liefst 11 bevallingen plaats. En daarvoor moeten er natuurlijk voldoende deugdzame wiegjes zijn. Wel, juist die donderdagmorgen kreeg het ziekenhuis maar liefst tien splinternieuwe wiegjes overhandigd die aan alle meest recente eisen van de tijd voldoen. Reden genoeg dus voor een wat feestelijk moment, op de Dirkslandse kraamafdeling. Door Hans Villerius Er waren nog olkIc wieg jes in gebruik die in 1953 na cle watersnoodramp waren geschonken en uil Zweden kwamen. Voorlieeld van deug delijke makelij én van op goe de wij/e er in de praktijk mee omgaan. Maar na zoveel jaar worden er wel heel andere ei.sen gesteld, ook aan zieken huiswiegjes, en was er drin gend behoefte aan nieuwe, moderne exemplaren. Het is echter niet altijd eenvoudig om aan de benodigde gelden te komen om zulke vervangin gen te bekostigen. Maai hel ziekenhuis prijst zich gelukkig met tie .Stichting Vrienden van Ziekenhuis Dirksland, tlie zich ervoor inspant om het moge lijk te maken dat dergelijke investeringen tix h kunnen worden gedaan. Zo was er contact ontstaan lus sen de .Stichting Vrienden en Esso Nederland. Die houdt veiliglieidsaclies in tie fabriek en op het terrein van de Esso raffinaderij in liel Hodekge- bied. Zo'n actie houdt in dal voor elke 'veilige', incidenlen- vrrje, dag een bedrag bescliik- baar gesteld wordt voor een maatschappelijk doel in de regio. Voor 2008 werd de Stichting Vrienden van Zie kenhuis Dirksland daarvoor uitgekozen. Na overleg met de Stichting heeh Esso Neder land, ondeideel van Exxon Mobil, de bekostiging op zich genomen van de vervanging van alle acht wiegen voor gezonde baby's en nog eens twee extra exemplaren. Al eer der dit jaar lieeti de Stichting Vrienden hiervoor een chec|ue in t)nlvangsl mogen nemen op het Esso hoofdkantoor te Breda. 'Ibeii heeft namens de Stichting Vrienden voorzitter dr Pieter Helmsing de wieg jes symbolisch in ontvangst mogen nemen. Maar donder- dagmoigen werden de wiegen werkelijk overhandigd, op één van de verloskamers in hel zie kenhuis, zodat Helmsing de wiegen weer verder kon over handigen aan het ziekenhuis zeil. Hierbij waren zowel men sen aanwezig van Esso Neder land, .Stichting Vrienden van Ziekenhuis Dirksland als van het Van Weel-Bethesdazieken huis. Namens Esso Nederland ver telde ,'\nneniarie Toth - die daar verantwoordelijk is voor milieu, veiligheid en gezond heid - over de achtergronden van de veiligheidsacties op de rallinaderij. "Wij werken met 1200 a 1400 mensen. On^e doelstel/ing daarbij is om letjin^l- vrij Ie werken. Daarvoor is het nodig om bij de medewerkers extra veiligheidsbewustzijn te laten ontstaan. Zo worden er observatierondes gehouden en worden risicovolle situaties in kaart gebracht en besproken, om ervan te leren en voor de toekomst herhaling te voorko men. Zo ontstaat een cultuur waarin men bereid is elkaar aan te spreken en te corrigeren bij dreigende veiligheidsrisico's. Doordat we elkaar met respect benaderen, maakt veiligheid deel uil van ons dagelijks han delen en behoren we tol de loppresleerders op het gebied van veiligheid in Nederland. Hier slaat nalumlijk wel een inspanningsverplichting voor, nr'iar daartegenover hebben wij een financiële 'beloning' gesteld, die we ten goede laten komen aan een regionaal maatschappelijk doel. Vele van onze medewerkers, zo'n 20 procent, komen uil deze regio en wij willen als bedrijf' graag iels terug doen voor de gemeenschap waarin wij wer ken en wonen. Hel ziekenhuis in Dirksland is voor ons dan ook een logische keuze, \vanl hel vervult een belangrijke rol als centrum van gezondheids zorg op hel eiland". Dr. Paul van der Velden, medisch lid xan de Raad van BestiuH- van het ziekenhuis, was met dit alles natuurlijk zeer in z'n nopjes. "Als streekziekenhuis willen wij inderdaad graag mid denin de gemeenschap staan; het beslaan van de 'Stichting Vrienden' is daar een sprekend voorbeeld van. Maar ook in ons ziekenhuis xinden we veilig heid heel belangrijk. Juist sinds vorig jaar werken we nauwge zet aan patiëntveiligheid en is gestructureerd veiligheids beleid een speerpunt binnen onze organisatie geworden. Zo willen ook wij (bijna-)inciden- ten breed onder de aandacht van de medewerkers te bren gen, niet om 'schuldigen' aan te wijzen en hen daarop af te rekenen, maar juist om ervan Ie leren en herhaling te voor komen. Zo wordt iedere week ook in hel overleg van de Raad van Bestuur een 'incident van de week' besproken". Gecompliceerde organisaties als ziekenhuizen hadden tot voor kort geen gestructureerd veiligheidsbeleid. Dit in tegenstelling tot bij voorbeeld raffinaderijen en de luchtvaart. Het Van Weel- Bethesdaziekenhuis is dan ook op bezoek geweest bij de petrochemische industrie en de luchtvaartsector om te leren hoe met veiligheid om te gaan en wal te doen om (bijna-)inci- denl«i breed onder de aan dacht van de medewerkers te brengen. Daarop is in het zie kenhuis een veiligheidscom- missie benoemd die de orga nisatie met progrannna's en cursussen ondersteunt om de patiëntveiligheid binnen het ziekenhuis in Dirksland te ver groten. "Met dit alles is hel onze doel stelling om het veiligste, of in ieder geval één van de veilig ste streekziekenhuizen van Nederland te worden en hierin zelfs een voorbeeldfunctie Ie vervullen"liet Van der Velden weten. Na zoveel mooie woorden, en kofïïe met gebak, was hel tijd om de nieuwe wiegjes te over handigen en te bewonderen. "Het is prachtig om van de nieuwe wiegjes de aanpasbaar- Allemmd blij: zowel de mensen van Esso Nederland als van de Slkliling Vrievden van.Ziekenhuis Dirksland als van hel Van Weel-Belhesdazie- kenhnis, poserend achter de zojuist overhandigde nieuwe wiegjes. Foto: Hans Fdlerius beid te zien aan de vet schillen de omstandigheden, wat hel gebruik ervan gemakkelijker maakt voor verpleegsters en jonge ouders", zo liet mana ger Externe Belrekkingen van Esso Nederland Bart Vermeu len tot slot weten, "maar het is natuurlijk nog mooier om de pasgeboren baby's vandaag in hun nieuwe kleurige wiegjes te mogen zien liggen". MIDDELHARNIS - "Ik zou 'De Goudsmid' niet zijn als ik hier geen leuke actie aan verbind", zegt Ruud Kaptein, die met zijn goudsmederij al weer een aantal jaren in Middelharnis gevestigd is. Niet op een loca tie waar de loop van het winkelend publiek zo druk is, maar wel op 'n prachtig sfeervol plekje op het grens gebied tussen Middelharnis en Sommelsdijk. En hoe wel zijn locatie aan het Zandpad ietwat beschut ligt, in vergelijking met D'n Diek, heeft hij over bekendheid niets te klagen: ook buiten Goeree-Overflakkee weten klanten hem uitstekend te vinden. En nu a.s. vrijdag de Grand Prix in Middelharnis wordt gehouden, zorgt Ruud ervoor dat de mensen ook dan zijn winkel zullen weten te vinden. Vandaar ook: "Ik zou 'De Goudsmid' niet zijn als ik hier geen leuke actie aan verbind". Door Hans Villerius Eén van de horlogemerken die De Goudsmid verkoopt is EW Steel. 'Eoen de leverancier hier van met een nieuwe collectie kwam. de Al-collectie, bracht dat Ruud Kaptein op het idee om dit te koppelen aan de te houden Cirand Prix in Middel harnis: "wat zou 't clan leuk als er een A1 wagen van TW Steel in Middelharnis zou staan". Maar dat bleek geen haalba re kaart. Wel kon er een TW Steel Dakar ralhwagen gere geld worden, en daar zei Rtnid natuurlijk geen nee legen. Voor het publiek dat a.s. vrij dag voor de Grand Prix in Middelharnis is. is aan het Beneden Zandpad langs het parcours dan ook een Dakar rallvwagen van TW Steel te bezichtigen. En daarbij staal een dame die bonnen uitdeelt waarop ingevuld kan wor den hoexeel keer de naam r\V Steel op de wagen staat vermeld. De ingevulde bon nen kuimen daarna woiden ingeleverd in de winkel van de Goudsmid, Zandpad 162 te Middelharnis. en uil de goede inzendingen wordt tenslotte een winnaar getrokken die de gelukkige bezitter wordt van een stoer TW Steel horloge ter waarde van maar liefst 200. "Kijk", zegt Ruud, "dal zijn nou acties waarmee je een bin ding met klanten opbouwt. Zo lang ik hier zit. doe ik al zoiets, en dal werkt". Met passie praat hij over z n vak, dal echt nog 'n ambacht is. Natuurlijk hoort de verkoop van sieraden tot z'n bedrijfsac tiviteiten, maar het belangrijk ste is en blijft voor hem toch de goudsmederij. "Daarmee heb ik aan sieraden dingen te bie- Ruud Kaptein toont een deel van de TW Steel collectie in zijn winkel. Foto: Hans Villerius zelfontworpen sieraden die hij niet zelf vervaardigt, maar dit in A/ië laat doen. "De mensen daar zijn dolblij dat je ze werk komt brengen, en door hun lagere arbeids- tarief kan ik deze sieraden beduidend voordeliger aan bieden. Misschien dat ik ooit, als ik hier klaar ben, nog 'ns naar die landen toe ga om de mensen er te helpen met de uitoefening van hun vak. Ja, het is echt nog 'n ambacht; dal wordt tegenwoordig niet zo veel meer geleerd". Voor dit moment echter staat eerst de Grand Prix op hel pro- giamnia, mét de door Ruud bestelde Dakar rallywagen van TW Steel. COACHING COUNSELING TEL. (05) 5 1 40 92 9B WWW.CaACHMtJ.EU Kijk op: www.eilandenni^uws.nl www.eilandenr\ieu ws.nl klik op "plaats een vakantiefoto" De vakantiefoto actie loopt t/m 31 augustus Op zaterdag 1 augustus, tirs- sen 04.30 en Oö.OÓ uur, heeft brandstichting plaatsgevonden op een bedrijfslerrein aan Lievevrouwepoldersedijk 1 ie Stad aan 't Haringvliet. Tussen woensdag 5 augustus 22.00 uur en donderdag 6 augus tus 01.00 uur werden vanaf het zelfde bedrijfslerrein twee honden weggenomen. De politie vraagt een ieder die informatie heeft die mogelijk belrckking heeft op de voor noemde misdrijven, zich te melden aan hel politiebureau Olvnipiavveg 40 Ie Sommels dijk, of melding ie doen via lelefoonnummer 0900-8844, of via Meld Misdaad Anoniem (0800-7000). (3ok dit jaar wordt, i.s.m. de Stichting Welzijnswerk Oost- flakkee, in Ooltgensplaat een huttendorp gebouwd. Van dinsdag 18 augustus l/m vrij dag 21 auguslus kan de jeugd meedoen om het hullendorp te bouwen. Alle kinderen van de basisschool van Oostllakkee kunnen zich aanmelden. Het huttendorp wordt gebouwd op het terrein achter park 'de Ventjager' aan de Sleigerdijk. Hel bouwen begint op dins dagmorgen 18 augustus om 8.30 uur. Nemen jullie een hamer mee en een conserven- blik voor hel bewaren van de spijkers? Op maandagavond 17 augustus zijn er van 18.00 uur lol 20.00 uur vierdagen- kaarten in de voorverkoop te verkrijgen bij W. de Bonle, Weespad 19. De kosten vocjr een kaart bedragen 8. Dag- kaarlen zijn xerkrijgbaar bij de ingang van hel huttendorp en kosten 2,50 per dag. De organisatoren van het hutten dorp zijn op zoek naar vrijwil ligers die bereid zijn op vrijdag 21 auguslus te helpen bij het opruimen van hel huttendorp. U kunt zich daarvoor aan melden bij Willem de Bonte, tel. 0187 631300. Tevens het verzoek om niet illegaal hout te storten bij hel huttendorp, dit brengt het organiseren van deze activiteit voor een vol gend jaar in gevaar. Firma J. J. van Gurp OutJedijk 14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.ert-slerbestratlng.nl den die je elders niet aan zult treffen, want de ontwerpen maak ik zelf, ook voor trouw ringen, tot in detail geheel naar wens van het bruidspaar". Diverse mappen met Iraaie potloodtekeningen in de win kel tonen Ruud's creativiteit én tekenkunst. "Ook vermaak ik sieraden, of ik smelt desge wenst oude versleten exempla ren om tot 'n prachdg nieuw sieraad. Repareren en restau reren van (slreek)sieraden. ik doe 't allemaal. En bij dat alles geef ik de mensen graag advies en voorlichting. Veel van wat ik maak, is dan ook speciaal naar de wens van klanten, maat werk dus, en dat leidt dikwijls tot zoveel warme, dankbare en tevreden reacties, 't is gewoon fantastisch om te doen! En niet onaangenaam: het levert weer nieuwe klanten op". Naast TW Steel - hiervan is De Goudsmid de enige dealer op Goeree-Overflakkee - ver koopt hij ook horloges en sie raden van de merken Luxen- ter, Zinza, .^mora, Vendoux en Davis. Én hij heeft 'n lijn met ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon, 0^87617 300

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1