q I Koninklijke Landmacht geeft jaar lang voorlichtingsbijeenkomsten in Middelharnis ^rZIt'^ri ^«^^i«g''°«t steiiendam ^3-g. ^onncii OD dc rotondc. vordert goed 'Werken in het leger vraagt het nodige, maar biedt heel veel' WEERBERICHT van FLAKKEE Werkstraf voor doodrijder 82e jaargang Nr. 7836 Vrijdag 7 augustus 2009 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Vrijblijvend Goed over nadenken Opleiding in doorstro ming Innerlijke verrijking Ook ouders Dagelijks actueel! OUDDORP - Zo'n kanjer van 'n strandstoel heb ben ze in Dordrecht natuurlijk niet. Daarom von den deze vier vakantiekinderen, uit Dordrecht, 't dinsdagavond best een uitdaging om hierin eens even - midden op de rotonde in de Oosterweg - 'n zonnekuurtje te nemen, ondanks dat de zon al bijna onder was, want 't was al bijna negen uur. Of ze zo, in deze reuzenstoel, echt in de krant zouden komen, hebben we ze nog even geheim gehouden, maar voordat ze weer terug naar huis gaan moest dat er natuurlijk toch van komen. MIDDELHARNIS - Het is deze maand al weer eenjaar lang dat de Koninklijke Landmacht in het gemeente huis van Middelharnis eens in de drie weken een voor lichtingsbijeenkomst geeft over werken bij de land macht. De bijeenkomsten worden dinsdagsmorgens van half tien tot half twaalf gehouden en zijn bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in een baan bij de landmacht. Er kunnen maximaal 12 personen aan een voorlichting deelnemen, maar de praktijk leert dat nog geen kwart van dit maximumaantal de bijeenkomsten weet te vinden. Als er drie belangstellenden aanwe zig zijn, zoals afgelopen dinsdag het geval was, noemt beroepenvoorlichter sergeant der eerste klasse Vincent van der Hoek dit al veel. "Het zouden er veel meer kunnen zijn, maar op de een of andere manier lijkt óf 't leger hier niet zo te leven óf de voorlichtingsbijeen komsten zijn hier niet zo bekend. Als dit laatste 't geval is, zouden we natuurlijk graag zien dat deze eens flink in de publiciteit komen...". Wel, daarvoor woonden we jl. dinsdag zo'n voorlichting bij. Door Hans Villerius Natuurlijk niet onitlal wu zc-H zo'n iiUfiesse liebijen in 'n baan 'onder de wapens', maar - zoals Vincent van der Hoek hel zeil'zei: "In deze lijd is hel in het bediijlsleven helemaal niet zo makkelijk om aan 'n haan te komen, terwijl er bij de I.andmachl dikwijls wel moge lijkheden zijn. "V'eel jongeren weten dat niet, en om ze daai wat over te vertellen, komen we onder andere ook hier in MkUlfUtarnis". Hovendien, zo vertrouwde hij ons toe, er koinen relatief meer kandida ten dooi- de keuring die van het plalleland komen dan uit de slad... De voorlichtingsbijeenkom sten zijn geheel vrijblijvend te bezoeken. "We hebben liever dal je hier tien ofellkeer naar toe komt en dan evt. alsnog besluit om niet bij de I.and- inachl Ie willen werken, dan dat je bij de eerste de beste keer al vindt dat dit werk iets voor jou is en na een halt jaar erachter komt dat je 't eigenlijk toch niks vindt, bijvoorbeeld omdat je je goudvis thuis zo mist". ()pen en helder legt Van der Hoek uit - die zelf al een ruim aantal jaren in het leger zit en allerlei facetten van liet 'soldatenleven' aan den lijve heeft ondervonden, lot uit gezonden te zijn toe - wat de Landmacht aan werk te bieden heeft, wat je ervoor moei doen om militair te worden, en wat je daar voor terug krijgt. Een powerpoinlpresentatie en een lilmpje van zo'n 10 minuten ondersteunen het geheel. Veel nuttige en belangrijke inl<)rmalie voor mogelijke kaïididalen passeert de revue tijdens de voorlichtingsbijeen komst. Bijvoorbeeld over.'Jp taken van de krijgsmacht, die niet alleen verdediging omvat van het Nederlandse grondge bied en De West, maar ook ver dediging van de bondgenool- schappen (NAVO-verband), crisisbeheersing, rampenbe strijding en humanitaire hulp verlening. Van der Hoek vertelt dat je, om in het leger te komen, de Nederlandse nationaliteit moet hebben en over een Neder lands paspoort moet beschik ken (een ID kaart is niet vol doende als je uilgezonden wordt), je tussen de 17 en 32 jaar jong moet zijn, je zowel naar lichaam als geest gezond moet zijn én dat je, inderdaad, bereid moet zijn om uilge/on- den te worden voor missies in het buitenland. Verder wat de kenmerken zijn van een militair beroep. Zo wordt er absoluut geen drugs gebruik getolereerd, je hebt ouregelmaüge werktijden, je woont op 'n kazerne ver van je thuisleven vandaan, er geldt 'n strikte discipline, je doet aan oefeningen mee, én je moet erop rekenen - opnieuw bena drukte Van der Hoek het - dat je uitgezonden wordt. "Dit alles bij elkaar vormt genoeg stof om vooraf er goed over na te denken en zeker ook met je ouders/verzorgers erover te praten als je denkt 'n baan in het leger te willen." Daarnaast legt Vincent van der Hoek uit - thans werk zaam \'oor bureau \Verving Aanstelling van de Banenwin- kel van de Landmacht te Rot terdam - hoe de selectie- en keuringsprocedure in z'n werk gaat. Dat en waarom je fysiek in 'n topconditie moet verke ren om in het leger te kun nen werken. Hoe cle opleiding eruitziet, met eerst een militai re opleiding van 4 maanden, daarna een functieopleiding van 3 maanden, en aansluitencl een dienplicht van twee jaren, met de kans om uitgezonden te worden, Welke gevecht- en gevechtsteunende functies er zijn waarin je terecht kunt komen, hoe de personeelsor ganisatie eruitziet en welke mogelijkheden er zijn om door te stromen (o.a. door koppe ling van de werkervaring in het leger met het niveau van de genoten vooropleiding, maar ook dat je na je 35' in moet zijn voor een leicUng- gevende functie). Ook welke arbeidsvoorwaarden er zijn, zoals een voor beide partijen geldende opzegtermijn binnen zes maanden, en welke faci liteiten de Landmacht biedt, zoals studiefacilileilen, gratis gebruik van sportfaciliteiten, loopbaanbegeleiding, e.d. Eerlijk worden de kandidaten tijdens de vo(M'lichliiigsbijeen- komsl zowel de \()<jr- als nade len gepresenteerd van 'n baan bij het leger. "Maar hebje daar eenmaal een poosje gewerkt zo besluit Van der Hoek, 'dan heb je een belangrijke inner lijke bagage opgedaan waar je zeker ook in het bedrijfsle ven je voordeel mee zuil doen. mocht je ooit besluiten het leger uit en naar 'n burgerbaan toe te willen. Want wie in hel leger heeft gewerkt beschikt niet alleen over werkervaring, maar vooral ook over stressbe stendigheid, flexibiliteit, ver- antwoordelijkheidsbewustheid en teamgeest. Samen\'altend wil sergeant Van der Ht)ek zeggen: de Landmacht biedt uitdagend, afwisselend, spannend en ver antwoordelijk werk, het levert je innerlijke verrijking, maar het vraagt ook bepaalde 'ofTers' van jezelf. Graag nodigt hij zoveel mogelijk belangstellenden uit om eens een voorlichting.sbi)- eenkomst te bezoeken in het Sergeant Vmceiit van der Hoek (l.) geeft voorlichting in het gemeentehuis van Middelharnis over werken hij de Landmacht. ï-hlu: llims I llh'iius gemeentehuis van Middel harnis. En dan doelt hij niet alleen op mogelijke kandida ten, maar evenzeer op hun ouder.s/verzorgers, omdat die ook nauw oetrokken die nen te zijn bij de keuze voor een militair beroep door hun zoon of dochter. Na een alge mene voorlichtingsronde volgen is er, ook 's middags, ruimte voor persoonlijke en evt. sollicitatiegesprekken. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via website www.werkenbijdelandmacht. nl. Kijk op: www.eilandennieuws.nl ROITERD.AM/OUDDORP - Een beroepschaufleur (37) uit Capelle aan den Ijssel die op 31 januari een 54-jarige Oud- dorper doodreed, is door de Rotterdamse rechtbank \er- oordeeld tot 240 uur werkstraf, drie maanden voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twee jaar. De chaufléur reed te hard op de kruising van de N57 met de weg naar recreatiepark Port Zelande ter hoogte van de Brouwersdam, mogelijk zelfs door rood licht. Het ongefuk gebeurde zater dagmorgen heel vroeg, er was verder vrijwel geen verkeer. De beroepschaulTeur had zijn cruisecontrol op 85 kilome ter per uur ingesteld terwijl vrachtwagens daar maar 80 mogen, en op de bewuste krui sing zelfs maar 70, waarvoor er verkeersborden staan. De verdachte zei zelf dal hij "geen auto van rechts had zien aan komen en dat hij dacht dat hij door oranje was gereden, maar dat het best kon dat hel licht al op rood was gesprongen". Er waren geen getuigen. De bestuurder van de personen auto die van rechts kwam over leefde de klap niet. De beken de uitbater van een eetcafé en een strandtent overfeect aan hersenletsel. Op zijn uitvaart kwamen zo'n 500 mensen af. De rechtbank legde een deel (139 dagen) van de rijontzeg ging \oorwaardeiijk op omdat de man met rijden zijn geld verdient. Het vonnis van de rechtbank luidde nagenoeg conform de eis die het t)pen- baar Ministerie had laten horen tijdens de strafzaak van twee weken geleden. De officier van justitie had - afgezien van de werkstraf en de voorwaar delijke celstraf - een geheel onvoorwaardelijke rijontzeg ging van twee jaar opgelegd willen zien. In maart 2008 werd de kiel gelegd voor de nieuwe red- dingboot voor KNRM Station Stellendam. Deze zal de hui dige Prinses Margriet gaan vervangen. De bouw is reeds ver gevor derd. De nieuwe reclding- boot van het type Arie Visser wordt gebouwcl bij Aluboot in Hindelopen. In juli jl. brach ten schipper Eric Rodenhuis, de voorzitter van de Plaatse lijke ('ommissie Cees .Sinke en oiid-waarneniend schip per Jan Keijzer een bezoek aan de werf, waar de vorde ringen in ogenschouw ^^'er- den genomen. Ook werd de technische bouwvergadering bijgevvoond met bouwer ,Aluboot, ontwerper De V ries- Lentsch en mensen van de KNRM. De nieuwe boot wordt 19 nieter lang en krijgt 2 moto ren van elk 1000 Pk. De capa citeit voor geredden is 120 personen. De bemanning bestaat uit 6 personen. Op 22 augustus vinden de kan- telproeven plaats in Hindelo pen. Daarna vindt de afbouw plaats, gevolgd door de doop dit najaar Op de foto v.l.n.r de heren Rodenhuis, Sinke en Keijzer op het dek van de in aan bouw zijnde boot. (Fola: KXRM) GOEDEREEDE - Op woens dagavond 12 augustus zal de laatste zomerzangdienst van dit jaar worden gehouden in de Hervormde kerk van Goe- dereede. Het thema voor deze a\'ond is 'Alles wordt Nieuw'. Ds. D. Hoolwerf uit Stellen- dam zal een meditatie houden, .Anton Weellink zal het orgel bespelen en Marije Weenink de dwarsfluit. De aanvang is om 19.30 uur, de toegang is gratis, na afloop is er gele genheid om iets te drinken in gebouw De Ark naast de kerk. KnófK BV Lorgfwg 113 - 3ï<5 KGSomrr«Hd^ - 0187 474767 Attefdoot BVKkwïtwwïï 2 - «17 ALNoofdgwwe-0111401347 (Tehl en foto: Hans Villcriits)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1