m KNRM Prijsuitreiking bij Combi Foto Hameeteman NTW steunt Calando met 1.335 euro ^.oS'^ Schoon en betrouwbaar drinkwater Spullen voor rommelmarkt Oude-Tonge Orgelconcert door Henk van Putten Praktijkvakopleiding haringfileren op Goeree-Overflakkee Oud papier Goedereede Oud papier Ooltgensplaat Inloopavond meditatiegroep Stichting d'n Speultuun ont vangt bijdrage van De Tele foongids w Strandloop Ouddorp Uitslag witvis- wedstrijd Dressuur Oostmoer Zoogdierwerkgroep KNNV vindt Noordse woelmuis Serooskerkse- dag EIIAnD^,f1IEUW5 Horren De Telelgongids Acties Verschillende .categorieën Aanmoedigen Uitslag: Kostendekkende tarieven Doelmatieheid Achtergrond PAGINA 4 DINSDAG 28 JULI 2009 Janneke Koningswoud van Calando ontvangt de cheque van A 1 NIEUWE-TONGE - Op donderdagavond 22 juli heeft NTW een waar decheque van 1.335," overhandigd aan Calando. Namens de voetbalvereni ging uit Nieuwe-Tonge waren hierbij aanwezig secretaris Kees Roijers en initiatiefnemer Kick Kievit. De cheque is door Janneke Koningswoud van Calando in ontvangst genomen. Ook een voetbalvereniging als NTW wordt geraal^t door het overlijden van een spelend lid, een supporter of een vrijwil liger. Zo is de vader van Kick, de heer Henk Kievit, jaren lang supporter, vrijwilliger en bovenal (groot)vader van 3 NTW spelers, eerder dit jaar overleden. Na een intensieve behandeling in het ziekenhuis, is Henk Kievit de laatste dagen van zijn leven verzorgd in het Roparun Hospice Calando in Dirksland. Deze goede verzor ging heeft indruk gemaakt en daarom heeft Kick Kievit ini tiatief genomen om een spon soractie voor Calando op te zetten. Tijdens de traditionele Konin ginnedagverloting en de meer recente jeugdtoernooien is er door NTVV geld ingezameld voor dit goede doel. Calando is namelijk voor haar voortbe staan nog gedeeltelijk afhan kelijk van subsidies, giften en legaten. En met de over handiging van deze waarde cheque heeft NTW hier ook een steentje aan willen bijdra gen. Zodoende kunnen er nu horren aangeschaft worden. Naast het mooie geldbedrag werd ook een stereo-installatie overhandigd. Deze was gewon nen tijdens de verloting maar de winnaar stelde deze belan geloos ter beschikking aan Calando. Roparun Hospice Calando is een huis waar mensen kunnen komen, die ongeneeslijk ziek zijn. Er wordt zogenoemde palliatieve zorg geboden. Pal- liatieve Zorg is niet gericht op 'weer gezond' worden maar veel meer het bestrijden van hinderlijke symptomen van de ziekte en het waardig afscheid nemen van het leven. De dage lijkse zorgverlening is in han den van een deskundig team specialisten, verpleegkundi gen, een fysiotherapeut en een pastoraalwerker dat samen met een grote groep vrijwil ligers de palliatieve zorg com pleet maakt. De hospice zorg is persoonsgericht en duurt 24 uur per dag. OUDE-TONGE - Op zaterdag 5 september zal er weer een rommelmarkt worden gehou den in de Kerkring. Heeft u nog goede, leuke, bruikbare spullen die verkocht kunnen worden? U kunt deze voor de laatste keer inleveren op zater dag 1 augustus bij familie van Dis, Heerendijk 23, Oude-Ton ge tussen 9.00 en 12.00 uur Helaas kan men geen bedden, banken, matrassen en compu ters gebruiken. Wilt u komen helpen sorteren of heeft u zelf geen vervoer om de" spullen te komen brengen, dan kunt u contact opnemen Tnet Corrie Kom telefoon: 642135. Heeft u nog DE punten, die u ter beschikking wilt stellen voor de rommelmarkt? U kunt deze inleveren bij Cor rie Kom, Dabbestraat 77, Oude Tonge. Ook boodschappen zijn nog van harte welkom. Zij zijn te brengen bij mevrouw Van den Nieuwendijk, Dabbestraat 72. De komende twee weken kunt u de lotenboekjes inleve ren bij Margreet van Maanen, daarna weer bij Poula v/d Valk. BRIELLE - Op maandag.3 augustus, om 20.1,5 uur zal de bekende organist Henk G. van Putten een concert verzorgen in de Sint Catharijnekerk te Brielle. Voor deze avond is een zeer afwisselend programma samengesteld met 'voor elk wat wils; muziek uit aller lei windstreken van Saint- Saëns, Franck, Alain, Mathias, Cocker,Bovet en Micheelsen, een 'must' voor de echte orgel liefhebber. Het aantal concerten in de Brielse orgelserie vordert gestaag; iedereen die nog geen gelegenheid heeft gehad om een concert bij te wonen wordt aangeraden er snel bij te zijn om zo een unieke ervaring rij ker te worden. De toegang bedraagt 6 euro. Na afloop van het concert wordt een kopje koffie of thee geschonken door de Cultu rele Commissie St. Catharijne; tevens kan nog worden geno ten van het Beiaardconcert dat wordt gegeven door Richard de Waardt. Dit concert begint om 19.00 uur. OUDPORP - Naar aanleiding van de eindscore 9 van de Nati onale AD test 2009 heeft Ed, wiens haringkraam in Oud- dorp staat, besloten om het komend jaar op te gaan voor het hoogste resultaat: eindcij fer 10. Daartoe heeft hij een aantal maatregelen getroffen. Zijn huidige haringkraam wordt momenteel een slag groter nagebouwd, het thans suc cesvolle koelsysteem wordt geperfectioneerd en er komt een handenwasinstallatie bij de kraam. Tevens is het opzet ten van een webshop in onder zoek om het zijn klanten zo gemakkelijk als mogelijk te maken. Daarnaast zal er het komend seizoen een haringkar langs de recreatieparken gaan om ook tijdens de avonduren bezoekers van Ouddorp van de Hollandse nieuwe te kun nen voorzien. Vervolgens is hij voornemens om een praktijk opleiding te starten voor aan komende haringfileerders, die hij in kan zetten bij gebleken succes het komend jaar. Aspirant-kandidaten die door Ed opgeleid willen worden kunnen zich aanmelden bij zijn kraam die dagelijks, behalve dinsdag en zondag, op de ring in Ouddorp staat. Zaterdag 1 augustus wordt er in Goedereede en op Goede- reede-Havenhoofd weer oud papier opgehaald door de Stichting Koninklijke Fanfare Apollo. Ook het huishoude lijk karton wordt opgehaald. Graag het papier goed gebun deld voor 8.30 uur buiten zet- Donderdag 30 juli hoopt de oudpapiercommissie van de Gereformeerde Gemeente weer oud papier op te halen. Graag goed gebundeld buiten zetten. Er wordt met het opha len om 17.30 uur begonnen. SOMMELSDIJK - Op dinsdag 4 augustus wordt een vrije inloopavond gehouden van de medita tiegroep in Sommelsdijk. Deze avond wordt gehou den voor mensen die eens wat meer willen weten over meditatie zonder de verplichting zich te bin den aan een groep of een specifieke methode. "Onze geest is zo versnipperd; we weten niet wie we werkelijk zijn, of met welke aspecten van onszelf we ons moeten vereen zelvigen of waarin we moeten geloven. Zoveel tegenstrijdige stemmen, bevelen en gevoe lens vechten om de macht over ons innerlijk leven, dat we versnipperd raken en ver strooid naar alle kanten, en er niemand thuis is. Het doel van meditatie is de ware natuur van de geest in ons op te wekken en ons te laten zien wat wij werke lijk zijn: onveranderlijk zuiver gewaar-zijn, dat aan het geheel van leven en dood ten grond slag ligt. In de rust en stilte van meditatie vangen wij een glimp op van die diepe innerlijke natuur. Wij keren terug naar wat we al zo lang uit het oog verloren hebben in de drukte van de bezigheden en afleidin gen van onze geest. Medita tie is de geest thuisbrengen," aldus de organisatie. Een ieders is welkom van 19.30-21.30 uur in 'Het Koets huis', Van Gorcumstraat 22, Sommelsdijk. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Leentje Grootenboer, tel. 0187 601796 of Niels Snoek, tel. 0187 601793 - snoek3@hetnet.nl. MIDDELHARNIS Telefoongids BV ter viering van de ste gecombineerde 500.000 euro beschikbaar voor lokale goede doelen verdeeld over 28 regio's. De ontvangers van de gids in de regio konden een goed doel uit hun omge ving nomineren. Vorige week werd bekend dat Stichting d'n Speultuun De stelt eer- gids uit Middelharnis 3.000,- heeft ontvangen. Zodra de nieuwe gecombineer de gids op de deurmat vak, kunnen bewoners via www. detelefoongids.nl/mijngoede- doel een goed doel bij hen in de buurt nomineren. Maxi maal vijf goede doelen per regio krijgen een geldbedrag om bijvoorbeeld achterstallig onderhoud te verrichten, of een lang verwachte verlDou- wing of uitbreiding te doen. De winnende doelen kiezen vervolgens zelf een onderne mer uit de eigen regio om de opgeg;even wens te realiseren. "Dit jaar ontvangt iedereen de eerste gecombineerde gids. Voor ons een bijzonder moment dat wij willen vieren door een speciale bijdrage te leveren aan de lokale gemeen schap. De Telefoongids BV stelt 500.000 euro beschik baar voor goede doelen om de personen en bedrijven nog dichter bij elkaar te brengen. Meer informatie over de lokale goede doelen campagne van De Telefoongids BV vindt u op www.detelefoongids.nl/mijn- goededoel. Zaterdag 25 juli om 13.20 uur werd de Baron van Lynden van station Ouddorp door de meldkamer van de VRR (Veiligheids Regio Rotterdam Rijnmond) gealarmeerd voor een drenkeling bij de surfplas bij Center Pares Ossehoek. Voor deze actie werd ook de Griend ingezet, evenals de politie, brandweer, ambulance en traumaheli. Net na het uit varen van de Baron van Lyn den kwam de melding dat de drenkeling aan de kant was, en dat verdere inzet van de KNRM niet meer nodig was. Het bleek achteraf te gaan om een ongeval bij de waterjump. Zaterdag 25 juli om 20.44 uur werd de bemanning van de reddingboot Neeltje Struijs van KNRM station Stellendam bin nen, door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een jacht aan de grond, ter hoogte van de Korendijkse Geul bij boei nr. 4 op het Haringvliet. Na ongeveer 12 minuten was de reddingboot ter plaatse. Daar werd een zeilbootje aan getroffen, buiten de geul die langs de Korendijkse Slikken loopt. De Torbay van de Hel- levoetse Reddingsbrigade, die ook ter plaatse was, heeft een bemanningslid overgezet en er werd een sleepverbinding gemaakt. Hierna werd het jacht, de Cerise van 9 meter lengte en met twee personen aan boord, los getrokken en naar dieper water gesleept. De schipper van het jacht had zich vergist in de boeien en dacht dat hij al in de geul van de Bie- ningen zat. Zondag 26 juli om 15.05 uur werd de Baron van Lynden door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een zeiljacht met motorstoring bij de GO 3 op de Grevelingen. Het bleek te gaan om het kajuitzeiljacht Solveig van 10 meter lengte en met twee personen en een hond aan boord. Het schip had te kampen met een defec te brandstof opvoerpomp. Het jacht werd door de bemanning van de Baron van Lynden meegenomen naar Den Osse voor reparatie van de pomp. OUDDORP - Op vrijdag 7 augustus wordt de tra ditionele strandloop weer gehouden op het strand bij Ouddorp. Het is dit jaar al voor de vijfentwin tigste keer. Elk jaar zijn er weer meer deelnemers en toeschouwers. Het is ook zo ontzettend leuk en gezellig om hier aan mee te doen of te komen kijken. Of je nu je eigen prestatie pro beert te verbeteren of je zit lekker met een biertje op het terras bij strandpaviljoen de Zeester De strandloop is een hard loopwedstrijd waar vanaf 1999 (10 jaar geleden) M.S.V. AV-Flakkee in de organisatie stapte bij de Ouddorpse Red dingsbrigade en alle opbrengs ten komen dan ook ten gunste van deze twee actieve vrijwilli- geïsorganisaties. Het parcours loopt gedeeltelijk over de verharde duinpaden door het prachtige natuurge bied De Kwade Hoek en door het mulle zand van het Oud dorpse strand. Er zijn diverse categorieën: jeugd t/m 9 jr. 500 meter, jeugd van 10 t/m 15 jr 1.000 meter; prestatieloop voor dames en heren alle leeftijden 4,5 of 10 km en de KNAU-wedstrijdloop dames/heren vanaf A-junioren 10 km. De start voor de jeugd is recht voor strandpaviljoen De Zee ster op het strand deze is om 18.30 uur (500 m.) en 18.40 uur (1000 m.). De start voor alle andere categorieën is van af het kleine parkeerplaatsje boven bij strandpaviljoen De Zeester om 19.30 uur Inschrijven kunt u op De Zee ster vanaf 17.00 tot een halfuur voor de start. Daarna wordt er gestopt met inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugd 2,50 4,5 km. 4,- 10 km 6,- en de KNAU-wedstrijd is 6,-. Bij voorinschrijving via de site van AV Flakkee voor 1 augustus 2009 ontvangt u 1,50 kor ting (betalen ter plekke). Als u zelf niet getraind heeft kunt u natuurlijk wel deze sportievelingen aanmoedigen vanaf het strand of lekker met een kopje koffie op het mooie strandpaviljoen De Zeester. Het is na al deze jaren echt een gezellige happening gewor den. Na de wedstrijden is er ook een grote verloting met prachtige spullen die geleverd zijn door diverse sponsors. Via deze weg wil de organisatie ook alle spon sors, groot en klein, bedanken voor hun bijdrage, want zon der hun steun zou dit mooie evenement niet mogelijk zijn. U kunt de sponsors herken nen op de vlaggen en borden bij start/finish en op de poster. Via de speaker die verslag doet van de .wedstrijd worden ook een aantal sponsors vermeld. Voor meer informatie kijk op de volgende site' s www.oud- dorpsereddingsbrigade.nl of www.avflakkee.nl. STELLENDAM - Zater dag 25 juli heeft de afde ling Goedereede van Sportvisserij Goeree- Overflakkee haar achtste witviswedstrijd gehouden aan de Oude Haven te Stellendam. Aanvankelijk waren er negen tien inschrijvingen, maar zaterdagochtend vroeg waren er vier ziekmeldingen en één afzegging wegens privé omstandigheden, dus ging men van start rhet veertien deelnemers, verdeeld over twee vakken. Om 8.00 uur werd het begin signaal gegeven, ook nu weer werden de meeste vissen in de eerste uren gevangen. Daarna werd er tot het eindsignaal niets meer gevangen. Vak A: J. Velthuis 6,140 kg; 2= R. Roest 3,600 kg; 3' H. Maan 3,580 kg; 4' A. v. Heukelen 1,620 kg; 5"^ K. Legierse 1,580 kg; 6"^ Th. Legierse 1,060 kg; 7eJ. Troost 0,860 kg Vak B: l' D. Roest 4,740 kg; 2' A. Carlebur 3,980 kg; 3' S. Both 2,840 kg; 4' Th. Knol 2,520 kg; 5'J. Lens 1,740 kg; 6" R. Fonk 1,160 kg. 7= J. Boshoven helaas geen vis gevangen. Volgende wedstrijd 1 augustus aan de Oude Haven te Stellen- dam. Meer info op www.sport- visserijgo.nl. OUDDORP - Bij Combi Foto Hameeteman in Ouddorp werd afgelopen zaterdag de hoofdprijs van de, onlangs gehouden, gratis verloting 'uitgereikt. Deze verloting werd gehouden tijdens de telescoop- en kijkershow van 3 juli. De winnaar is de heer E. Tanis uit Ouddorp, die hier de kijker overhandigd krijgt door de heer Joh. Hameeteman, kijkerspecialist van Combi Foto Hameeteman. Zuiver en schoon drink water is een primaire levensbehoefte. De drink watervoorziening is een onderwerp van specifie ke overheidszorg en de duurzame veiligstelling van deze voorziening is een dwingende reden van groot openbaar belang. Daarnaast worden ook afspraken gemaakt over de hoogte van tarieven die drinkwaterbedrijven kun nen hanteren en worden voorwaarden gesteld aan het toezicht op de drink waterbedrijven. De nieuwe Drinkwaterwet, die de verouderde Waterleiding wet vervangt, legt duidelijke regels en verantwoordelijk heden vast. Centraal staan de kwaliteit van het drinkwater en de leveringszekerheid. Andere aspecten die worden geregeld zijn onder meer het 100% publieke eigendom van de drinkwaterbedrijven, de doel matigheid van drinkwater voorziening, kostendekkende tarieven en het toezicht op de drinkwaterbedrijven Drinkwater is een primaire levensbehoefte. De openbare drinkwatervoorziening is dan ook een belangrijk onderdeel van de vitale infrastructuur in Nederland. De wet kent regels met betrek king tot de leveringszekerheid en de continuïteit van deze voorziening. Ook bij rampen en in crisisomstandigheden. Een drinkwaterbedrijf moet beschikken over een leverings- plan. In dit plan moet onder meer worden aangegeven op welke wijze inviilling wordt gegeven aan de kwaliteitsborging, de leveringszekerheid, de dek king van toekomstige behoefte aan drinkwater, het beheersen STAD AAN 'T HARING VLIET - De uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef F2, zater dag gehouden in Manege Oostmoer, was als volgt: Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aan tal punten behaald te worden van 210. Marinda Admiraal, Tazz, 251 pnt; Marieke v.d. Heuvel, Neron, 244 pnt; Eline Jelier, Dopette, 241 pnt; Amande Wagemans, Neron, 240 pnt; Daphne v. Peperstraten, Mic key Boy, 239 pnt; Veronique v.d. Heerik, Quint, 238 pnt, tevens diploma F2 behaald; Shona SHnger, Noortje, 237 pnt; Eva Danique Tunder- man, Tazz, 237 pnt; Fleur v. Nederpelt, Dopette, 237 pnt; Julie de Roo, Balou, 233 pnt, tevens diploma F2 behaald; Evelien Dees, Passoa, 233 pnt; Noa Vroegindewey, Lady, 231 pnt, tevens diploma F2 behaald; Rosalie v.d. Horst, Katinka, 230 pnt; Juliën Jan sen, Katinka, 229 pnt; Amber Wesdorp, Balou, 227 pnt; Isaura v. Dalen, Teddy, 225 pnt; Annabelle Hollestein, Tir- za, 224 pnt; Romy Koppenaal, Kaunka, 223 pnt; Danielle de Kurver, Tirza, 223 pnt; Alisha Jelier, Balou, 221 pnt. van risico's en de levering van nooddrinkwater via bijvoor beeld flessen of pakken. De Drinkwaterwet bepaalt dat het drinkwaterbedrijf tarieven hanteert die kostendekkend, transparant en niet discrimi nerend zijn. De wijze waarop kostendekkende tarieven wor den bepaald is in de wet uitge werkt. Elke twee jaar stelt de Minister van VROM de grond slag vast voor het vaststellen van de tarieven. De publieke aandeelhouders (gemeenten en provincies) blij ven een belangrijke rol spelen bij de tariefstelling. De Drink waterwet bepaald namelijk expliciet dat de algemene ver gadering van aandeelhouders de tarieven en voorwaarden van de drinkwaterbedrijven goedkeurt. De Nederlandse drinkwater bedrijven zijn de afgelopen jaren steeds doelmatiger gaan werken. Dit blijkt uit de onder linge prestatievergelijkingen die tussen 1997 en 2007 zijn uitgevoerd. Met de nieuwe Drinkwaterwet wordt het peri odiek uitvoeren van prestatie vergelijkingen een wettelijke verplichting. Doel is om de bedrijven te prikkelen hun prestaties te verbeteren door ze onderling te vergelijken aan de hand van prestatie-indicatoren voor een vijftal aspecten: kwa liteit, milieu, klantenservice, kostenefficiëntie en innovatie. Ons land heeft 10 drinkwater bedrijven, die jaarlijks totaal 1,1 miljard m3 drinkwater leveren van uitstekende kwa liteit. Huishoudens nemen daarvan ongeveer tweederde voor hun rekening. Industrie, landbouw "en dergelijke gebruiken de rest Per persoon gebruiken we gemiddeld 126 liter water per dag om te drinken, ons voed sel te bereiden, persoonlijke hygiëne en voor andere huis houdelijke toepassingen. De nieuwe Drinkwaterwet moet er voor zorgen dat op een maatschappelijk verantwoorde wijze in een primaire levensbe hoefte wordt voorzien. VOORNE - De Zoogdierwerk groep van de KNNV afdeling Voorne heeft in het natuurgebied Derryvliet bij Zwartewaal de bij zondere Noordse woelmuis ont dekt. Deze woel- muizensoort komt alleen in enkele delen van Neder land voor. De Stichting Het Zuid-Hollands Land schap is blij met deze ontwikkeling. Nog maar enkele jaren geleden heeft het Zuid-Hollands Land schap de Derryvliet in beheer gekregen en het is dan ook bij zonder dat al zo snel deze zeld zame soort het gebied heeft weten te vinden. Noordse woelmuizen stellen hoge eisen aan hun omgeving. Ruige riet vegetatie waar niet te veel ver storing plaatsvindt in de buurt van water, daar gedijen Noord se woelmuizen het beste. De Zoogdierwerkgroep heeft enkele jaren geleden ook al onderzoek gedaan in de Der ryvliet d^ het moment dat het in beheer kwam van het Zuid- Hollands Landschap. Toen kwamen er nog geen Noordse woelmuizen voor. "Ik had er al een beetje op gere kend en was toch aangenaam verrast" vertelt Jan Alewijn Dijkhuizen, KNNV-coördina- tor van het muizenonderzoek. Overigens is dit niet het enige onderzoek wat de leden van de KNNV afdeling Voorne op het eiland verrichten. Er wordt naar vogels, vlinders, planten, waterbeestjes en vleermuizen gekeken. Regelmatig worden er excursies en onderzoeken gepland waaraan zowel erva ren natuurliefhebbers als geïn teresseerde leken deel kunnen nemen. Voor meer informatie over de De Noordse woelmuis. (Fotograaf Kees Rosmolen) KNNV kunt u terecht op de website www.knnv.nl en door klikken naar afdeling Voorne. Voor informatie over het Zuid- Hollands Landschap kijkt u op www.zuidhoUandslandschap. nl. SEROOSKERKE - Zaterdag 1 augustus wordt er in het Schouwse Serooskerke weer de Serooskerksedag gehou den. De dag begint om 9.00 en duurt tot 16.00 uur. Het is een braderie en activitei- tendag met voor 'elk wat wils'. Er is een rommelmarkt, er worden spelletjes gehouden, er zijn kramen met streekge- rechten en kramen van ver schillen hobbyisten. Verder is er een uitgebreid entertain- mentprogramma. Eten en drinken en gezellige terrasjes zijn volop aanwezig. Ook is er een springkussen voor de kleintjes. De kerk is tij dens de Serooskerksedag open voor bezichtiging.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2