Op fietsexcursie door de Polders van Sommelsdijk Wandelroute Volgerland brengt uniek natuurgebied dichterbij .ARDIKEUKENS.N1 de voordeligste KeukgiispeclallBtl IC-Automatisering wordt 'Ultra-X Approved Service Point' Aquarellen en foto expositie in verpleeghuis De Samaritaan De Klepperstee plaatst geldautomaat Rabobank Euro boeken- dag bij Eben Haëzer Burenochtend Diekhuus Zomerzang- dienst in Goedereede Bingo's Nut en Genoegen Rabobank schenkt twee foto's op doek Oud papier Nieuwe-Tonge Zomerbingo Start nieuwe cursus EHBO Zomeravond- excursie Kleistee EIIAIHl^,fHEUW5 Start Voordelen: ^!i:i^^o^ Wandelroute Toeristen PAGINA 6 DINSDAG 21 JULI 2009 DIRKSLAND - Tussen Dirksland en Sommelsdijk ligt een prachtig polder gebied met uitgestrekte akkers, prachtige dijken, markante boerderijen en natuur langs het Haring vliet. 'Natuurlijk Goeree- Overflakkee' nodigt u uit om zaterdag 25 juli mee op de fiets te stappen en deze omgeving eens beter te leren kennen. Tijdens de tocht wordt er op diverse locaties gestopt. Erva ren gidsen vertellen u meer over 't Sas van Dirksland, Hofstede 'Lust en Last' en bijzondere veldnamen. Ver der wordt er stil gestaan bij de diverse landbouwigewas- sen die op de akkers groeien en krijgt men uitleg over de .melkrobot bij de familie Jon- geneel. Ook de natuur in de polders komt aan de orde. Zo staat er op de dijken niet alleen maar gras en zijn de West- plaatbuitengronden volop in ontwikkeling. Het belooft dus een afwisselende en boeiende tocht te worden. De tocht start om 10.00 uur op Hofstede 'Lust en Last' aan de Kokseweg 4, 3245 LA te Som melsdijk en duurt ongeveer twee uur. De excursie wordt passend afgesloten met koffie, thee of limonade met een lek- ■4«iw»'-'ï»»^«*K»sirafegfe Een foto van een karakteristiek gebied dat men al fietsen zal passeren. Foto. Jan Baks ker stuk zelf gebakken appel taart in de boomgaard. Volwassen betalen 4,50 en kinderen t/m 12 jaar 2,50. Aanmelden via VVV verplicht (VVV Middelharnis 0187- 484870 of VVV Ouddorp aan Zee 0187-681789). Er zijn ter plaatse geen fietsen te huur en bij slecht weer gaat de tocht niet door. Deze informatie is ook te vinden op www.vvvz- he.nl, www.ivn-go.nl, www. societeitrethorica.nl en www. vvvzeeland.nl 'Natuurlijk Goeree-Overflak- kee' is een werkgroep van Sociëteit Rethorica die samen met andere organisaties op het gebied van cultuur, cultuur historie, landbouw, natuur en landschap activiteiten orga niseert. De activiteiten heb ben als doel mensen op een bijzondere manier kennis te laten maken met hun directe omgeving. Deze fietstocht is mede mogelijk gemaakt ''door de inzet van Sociëteit Retho rica, IVN Goeree-Overflakkee en de Agrarische Natuurver eniging 'In Goede Aarde'. DIRKSLAND - Zonder de juiste hulpmiddelen kan het oplossen van systeem storingen of andere proble men met de computer uren in beslag nemen. Om over de bijkomende kosten en erg^gis .niet eens, te spre ken. Computerspecialist IC-Automatisering heeft daarom als eerste in de regio gekozen voor de pro fessionele diagnoseappara- tuur van Ultra-X. Daarmee zijn ze een 'Ultra-X Appro ved Service Point' gewor den. Een kwaliteitskeur merk waar ze heel trots op zijn. Dhr R. Baltzer (IC-Automatise ring): "We hebben voor Ultra- X gekozen omdat ze al jaren een bekende ontwikkelaar en leverancier van snelle en pro fessionele testapparatuur voor computers zijn. Hun unieke, in eigen huis ontwikkelde en uitgebreid geteste software, zorgt ervoor dat computersy stemen eenvoudig, doorlopend en snel getest kunnen worden. Hiermee kunnen snel en sim pel de meest uiteenlopende hardware problemen worden opgespoord en opgelost. Het resultaat wordt overlegd aan consument of leverancier in de vorm van een testrapport." Ultra-X is blij met de steeds ver dere uitbreiding van het aan tal 'Approved Service Points', doordat ook computerspecialist IC-Automatisering heeft geko zen voor de voordelen van het Ultra-X kwaliteitskeurmerk. Stefan Kluin (Ultra-X): "We hebben het volste vertrouwen in IC-Automatisering. We wer ken al lang met elkaar samen en ze zijn, net als wij, zeer ser- vicegericht. Deze service staat garant voor alle technische hulp die nodig is om onze diag nostische producten optimaal te benutten en vormt samen met onze beproefde producten één compleet pakket. We zijn trots dat IC-Automatisering een Ultra-X Approved Service Point is geworden en daarmee gebruik kan maken van de unieke diagnoseapparatuur en bijbehorende service!" Het 'Ultra-X Approved Ser vice Point' kwaliteitskeurmerk heeft de volgende voordelen: Herkenning en erkenning: het kwaliteitskeurmerk 'Ultra-X Approved Service Point' Onderscheidend: professio naliteit en betrouwbaarheid t.o.v. hobbyist Tijdbesparend: hardware probleem wordt snel gevon den en opgelost Geldbesparend: onnodig hoge kosten verleden tijd door gedegen diagnose Betrouwbaar: solide testre sultaten Duidelijk: overzichtelijke testrapporten Onafhankelijk testresultaat Meer informatie over het keur merk kunt u vinden op www. testmijnpc.nu Ultra-X (sinds 1987) is markt leider en pionier in het ont wikkelen van nieuwe techno logieën op het gebied van pro fessionele testapparatuur. Het hoofdkantoor is gevestigd in Silicon Valley, San José, USA. De Eiuopese vestiging bevindt zich in Hillegom, Nederland. OUDDORP - Op woensdag 29 juli tijdens de toeristendag is er Euro boekendag bij biblio theek Eben Haëzer van 10.00 tot 14.00 uur. Heel veel streek romans, oorlogsboeken enz., zowel tweedehands als afge schreven bibliotheekboeken: alles voor een Euro per stuk. Eben Haëzer is te vinden aan de Preekhillaan 3 te Ouddorp. MIDDELHARNIS - Ook in de zomervakantie organiseert Het Diekhuus gewoon haar buren- ochtenden. Vrijdag 31 juli is er weer een Burenochtend, in de drukte van de vierde Diekdag. De koflie staat vanaf lO.OOuur klaar. Het Diekhuus zorgt voor het lekkers bij de koffie. "Wij verzorgen de plaatjes, u de verhalen!" Heeft uzelf foto's uit de oude doos om te vertonen? Ze worden door Het Diekhuus graag tevoren inge- scand. De ochtend wordt afge sloten met 'Soep met Brood'. Deelname aan de maaltijd kost 3,00. Graag wel vantevoren opgeven of men komt: tqlefoon 0187-482400. GOEDEREEDE - Op woens dag 29 juli zal de tweede zomerzangdienst van dit jaar worden gehouden. Het thema voor deze avond is: 'Roept uit aan alle stranden'. Tijdens deze dienst zal Ds. G. Bos uit Serooskerke de meditatie hou den en Jan Bezuijen zal het orgel bespelen. Een aantal jon geren van de gemeente zullen hun muzikale medewerking verlenen. De toegang is vrij en na afloop is er gelegenheid om iets te drinken in De Ark. De aanvang is om 19.30 uur. "We zouden het erg leuk vinden om u en jou op deze avond te ont moeten in de kerk van de Her vormde Gemeente, Kerkpad 3 te Goedereede", aldus de orga nisatoren. www.brilcentrumkeuvelaai;nl Zandpod 56 - Middelharnis - Telefoon (0187) 48 34 37 OUDDORP - De Ouddorp- sche Konijnen en Pluimvee- fokkersvereniging Nut en Genoegen, organiseert ook dit jaar weer vier bingo's op de volgende data: 23 en 30 en 6 en 13 augustus. Voor jong en oud zijn er weer mooie prij zen te winnen in een van de acht ronden, of een prijs in de superronden, met als hoofd prijs een boodschappenmand. De bingo start om 20.00 uur in Mfg Dorpstienden in Ouddorp en natuurlijk is een ieder van harte welkom. OUDDORP - Het realiseren van het natuurgebied Volgerland op de westelijke punt van het eiland is nog maar nauwelijks voltooid en toch is er al sprake van een prachtige natuurvorming. Een ontwikkeling waar aan zowel Natuurmonumenten als de WV Ouddorp aan Zee zoveel mogelijk mensen wil laten meegenie ten. Daarom hebben de organisaties een wandelroute ontwikkeld die vanaf heden verkrijgbaar is bij de VW- kantoren. Mirna Bogert van de WV en Ted Sluijter van Natuurmonumenten zijn enthousiast over de ontwik kelingen in het Volgerland. Door: Adri van der Laan Het Volgerland, het gebied ten westen van de Groeneweg, in de buurt van de vuurtoren, is een natuurgebied dat nog maar kort geleden is aange legd. Voorheen was het land bouwgebied en nog eerder was het een strandpolder waar het zeewater doordrong via een kreek. Het huidige Volgerland komt natuurlijk niet rechtstreeks in verbinding te staan met de zee, maar het is wel een open natuurgebied geworden met veel waterpartijen. Hoewel het gebied nog maar korte tijd geleden is aangelegd is het opvallend hoeveel vogels er al hun thuis hebben gevon den. Verder komen er in het grasland al veel verschillende soorten planten voor en deze soorten zullen zich in de toe komst nog verder uit gaan breiden, zo is de verwachting van Natuurmonumenten. Door het gebied zijn wandel paden aangelegd, waardoor het door iedereen vrij te betre den is. "De enige hekken die er staan worden niet gebruikt om de mensen buiten te hou den, maar het vee binnen te houden." Met het vee worden Simmentaler koeien bedoeld van veehouder Breen, die het gebied begrazen, "dit zijn de echte terreinbeheerders", ver duidelijkt Ted Sluijters. Om het gebied toegankelijker te maken en ook meer infor matie te verstrekken aan de bezoekers hebben Natuurmo numenten en de VVV geza menlijk een folder vervaar digd. In deze folder wordt nadere informatie over het gebied gegeven en is de wan delroute afgedrukt. "We vin den het heel belangrijk voor de bezoekers van deze streek dat ze heel goed geïnformeerd worden en daar kan deze wan delroute een bijdrage aan leve ren", verzekert Mirna Bogert van de VVV Ouddorp aan Zee. De wandelroute van ongeveer 5 km., komt door verschillende type gebieden in 'het westen' van Ouddorp. Omdat er vol doende parkeergelegenheid is Mirna Bogert en Ted Sluijter bekijken de nieuwe wandelroute. Op de aci heeft men als startpunt geko zen voor het parkeerterrein bij het Strand Vuurtoren, bij het Westhoofdduinpad. Van hier 'daalt' men af naar het Vol gerland waar de wandelaar dit nieuwe natuurgebied door kruist via de wandelpaden. De route loopt ook deels langs de kreek en de vogelkijkhut die in het gebied is aangelegd. Vervolgens steek men bij de bunker de Westnieuwlandse- weg over naar het achterge legen fietspad (hier is enkele dagen geleden een doorbraak gemaakt). Via dit fietspad en het Vrijheidsduinpad steekt men de Westduinen over en loopt men over het strand. 'Je hebt daar een prachtig uit zicht over de zandbanken waar soms honderden zeehonden aanwezig zijn", geeft Ted Sluij ter aan. Via het strand en het Westhoofdduinpad komt men weer bij het beginpunt terecht. De wandelaar heeft dan een wandeling van 5 kilometer door een "prachtig gevarieerd landschap gemaakt", aldus Ted Sluijter. Want men heeft het Volger land, de Westhoofdvallei, de duinen en het strand door kruist. het Volgerlatld. I'oto: Adn van der Laan Zowel voor de toeristen als de bewoners van de regio is het heel belangrijk om deze route te lopen, geeft Mirna Bogert aan. Uit haar ervaring weet ze dat ook de recreanten het heel belangrijk vinden om goed geïnformeerd te worden over het gebied waar men zich in bevindt. Ze vindt de wandel route door het Volgerland dan ook een welkome aanvuUing op de al bestaande wandelrou tes op de kop van het eiland. De wandelroute kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar op het VVV-kantoor. NIEUWE-TONGE - Rabobank Goeree-Overflakkee heeft twee canavasdoeken geschonken aan Stichring Ons Dorpshuis in Nieuwe-Tonge. Het betreft een afbeelding van Molen d'Oranjeboom en van de Nederlands Hervormde Kerk te Nieuwe-Tonge. Deze doeken zijn afkomsrig uit het voorma lig Rabobankkantoor in Nieu we-Tonge. Dit kantoor heeft per I juli haar deuren gesloten en daarom heeft de Rabobank besloten om de doeken over te dragen. Op 16 juli zijn de canvasdoeken officieel opge hangen in Ons Dorpshuis. Rabobank Goeree-Overflakkee wenst alle bezoekers van Ons Dorpshuis veel plezier! NIEUWE-TONGE - Op zater dag 25 juü wordt er in Nieuwe- Tonge oud papier opgehaald voor de Hersteld Hervormde Gemeente. Voor 09.00 uur kan het gebundeld langs de weg worden gezet. SOMMELSDIJK - In verpleeghuis de Samari taan exposeert Paula van Doorn-van der Meijde uit Waddinxveen met aqua rellen en foto's. "Ik bén geboeid door onder werpen uit de natuur. Zij zeg gen mij wat van de Schepper die alles geschapen heeft. Het rijk van cïe dieren heeft daar bij voor mij een bijzondere aantrekkingskracht. Het heeft mijn voorkeur om dieren te schilderen die ik zelf gefoto grafeerd heb. Dat is echter niet altijd mogelijk en dan gebruik ik werk van andere mensen. Je kunt echter niet van iedere foto een schilderij maken en als foto op zich zijn de onderwer pen ook mooi om naar te kij ken. Vandaar dat ik begonnen ben om mijn fotografisch werk zichtbaar voor andere mensen te maken. Te midden van de gebrokenheid van deze wereld zijn er momentopnamen van adembenemende schoonheid. Door de lens bekeken en in een ogenblik vastgelegd is het dubbel genieten van dieren, bloemen en vogels. Vooral het fotograferen van zwanen heeft DIRKSLAND - De Dirks- landse Kleindierenvereniging organiseert op maandag 27 juli weer een spetterende bin go, met een superronde met een hoofdprijs van minimaal 50,-. Kinderen die met hun (groot) ouders meekomen spelen de hele avond voor slechts 4,-. De aanvang is 19.30 uur en de bingo wordt gehouden in verenigingsgebouw De Scha kel, Beatrixlaan 31 te Dirks land. SOMMELSDIJK - Weet u wat te doen bij ongevallen? Kunt u reanimeren? 70 van de ongevallen gebeuren in en rondom het huis. Wilt u leren hoe eerste hulp te verlenen, geef u dan op voor de nieu we EHBO-cursus. Deze start medio oktober bij voldoende belangstelling. Aanmelden kan bij: Mevr. K. Klein, tel.: 486174 of dhr. J, Kreeft: tel. 482743. mijn voorkeur en ik probeer deze schitterende dieren in alle mogelijke en onmogelijke posities te portretteren. Ik vind het erg leuk om op Goe ree-Overflakkee te exposeren, want mijn ouders kwamen er vandaan. Evenals schilderen is fotograferen een heerlijke hobby die ik naast mijn vrijwil ligerswerk in het Hospice te Gouda graag beoefen. De kick zit al in de klik, daar wordt je gewoon blij van", aldus Paula van Doorn- van der Meijde, die momenteel ook met foto's met als thema zonsondergangen in het Rijnlandziekenhuis te Lei derdorp en met bloemenfoto's in restaurant de Gouwe Dis te Waddinxveen hangt. Bij ver pleeghuis de Samaritaan han gen aquarellen van o.a paar den, bloemen, vogels en foto's van zwanen. De expositie is tot 16 september 2009. OUDDORP - Het IVN Goeree Overflakkee, WV Ouddorp en de Stich ting Het Zuid-Hollands Landschap organiseren op maandagavond 27 juli om 19.00 uur een zomer avondexcursie naar De ^Amiii Kleistee, een natuurterrein midden in het Schurvelin- gengebied bij Ouddorp. De avondwandeling loopt onder andere langs zand- wallen en schurvelingen. De excursie duurt tot 20.30 uur en start bij het gebouw Zorg en Welzijn, Dirkdoensweg 35 in Ouddorp. Parkeermogelijk- heid in centrum op 10 min. loopafstand. Vooraf aanmel den is verplicht. Dit kan onder meer via de natuuragenda op www.zuidhoUandslandschap. nl of op werkdagen (010) 272 22 22 of bij VVV Ouddorp, telefoonnummer (0187) 68 17 89 (niet op zondag). Het Zuid-Hollands Landschap beheert in Ouddorp een natuur gebied van acht hectare waar zowel zandwallen als schurve- hngen te zien zijn. In het meest westelijke deel van 'de Kleistee' vindt u de ongeveer drie meter hoge zandwallen. Ter plekke ziet u de voormalige akkers, nu duingraslanden tussen de karakteristieke zandwallen. De akker waar het kerkepad over heen loopt is hobbelig en waar schijnlijk niet uitgemijnd. De westelijk gelegen akker is vlak ker en wel uitgemijnd. In het hart van De Kleistee is een stukje schurveling bewaard gebleven. Het is amper een meter hoog en heeft aan weers zijde greppels. De schurveling Hgt haaks op het kerkepad en eindigt in het struweel. Cobi van den Berg van De Klepperstee, bij de Geldautomaat. OUDDORP - Gasten die hun zomervakantie op Recreatiepark De Klep perstee doorbrengen kun nen sinds 10 juli daar ook geld pinnen. Coby van den Berg, adjunct directeur, is van mening dat de geldau tomaat een welkome aan vulling is van het service pakket dat De Klepper stee haar gasten biedt. De Klepperstee ligt toch een kwartiertje fietsen van het dorp. Het is vanaf heden dan ook niet meer nodig deze afstand te overbrug gen om over contant geld te beschikken. De geldautomaat van de Rabo bank is de eerste geldautomaat van dit type op Goeree-Over flakkee. Pinners hebben met de geldautomaat direct toe gang tot contant geld, en als zij klant zijn bij de Raljobank, tot saldo-informatie. Op de geldautomaat is een telefoon nummer vermeld dat pinners kunnen bellen op het moment dat er sprake is van een sto ring. Als een bankpas is inge trokken kan er direct contact opgenomen worden met de eigen bank. Om veiligheidsredenen is de geldautomaat niet toegankelijk voor de medewerkers van De Klepperstee. Geld pinnen is mogelijk tijdens openingstijden van de receptie en uiteraard zijn ook bezoekers van buiten het park van harte welkom gebruik te maken van de geldautolnaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6