Buren in actie op Singelkade naar aanleiding van Burendag Wethouder opent speelterrein Anna Blamanpad Certificaten voor leerlingen CSG Prins Maurits Groepen 8 'stuiteren' de Bosseschool uit Informatie avonden borstvoeding Fietstocht Ouddorp Zomerbingo Oud papier Stellendam EiiAtiPErt-niEUwa MIDDELHARNIS Maandagmiddag was het zover dat wethouder Anton Wesdorp van de gemeente Middelharnis officieel het speelterrein langs het Anna Blaman pad in de Westplaat offi cieel kon openen. Hierbij had hij aan belangstelling van de doelgroep en de ouders geen gebrek. MIDDELHARNIS - Rector A.J. van Heest van de CSG Prins Maurits en Directeur-bestuurder S. van Nieuwaal van Woongoed Flakkee overhandigden certi ficaten' aan leerlingen van de CSG Prins Maurits als bewijs van bekwaamheid voor de werk zaamheden en/of diensten in het afgelopen half jaar voor Woon goed Flakkee verricht. Tevreden over diensten PAGINA 4 VRIJDAG 10 JULI 2009 MIDDELHARNIS - Op het schoolplein van de Bosse school in Middelharnis staat sinds kort een splinternieuwe tafeltennistafel. Deze is aange boden door de ouders en 51 leerlingen van beide groepen 8. Het afscheidscadeau is voor een groot deel gesponsord door de firma Cargonet BV. Doordat de kinderen het cadeau al een maand geleden hebben aangeboden aan de school, hebben zij nog veel plezier kunnen beleven aan de tafeltennistafel. Zoals op zoveel scholen het geval is, nemen de groep 8-leerlingen afscheid van hun school met een spet terende musical. Zo ook op de Bosseschool waar de kin deren op hun afscheidsavond op 7 juli de musical 'Operatie geslaagd' hebben opgevoerd. Voor de schoolverlaters breekt een lange vakantie aan met het spannende vooruitzicht van de start op een nieuwe school. DIRKSLAND - Er wordt steeds meer bekend over het feit dat borstvoeding geven en borst voeding krijgen grote gezond heidsvoordelen heeft op lange en korte termijn. Enkele voor delen voor de baby zijn: min der kans op infecties, minder kans op jeugddiabetes, betere kaakontwikkeling, betere her- senontwikkeling, minder kans op obesitas. Enkele voordelen voor de moeder zijn: sneller op oude gewicht, minder kans op eierstok kanker voor de meno pauze, minder kans op botont- kalking op oudere leeftijd. Omdat het zo belangrijk is dat borstvoeding direct na de geboorte als enige voeding wordt aangeboden, geeft het ziekenhuis informatieavonden over het geven van borstvoe ding. Aan bod komen de vol gende onderwerpen: verschil tussen borstvoeding en flesvoe ding, verschillende voedings houdingen, kolven, borstvoe ding en een baan. Verder is er voldoende ruimte voor het stellen van vragen. De avonden worden gegeven op de volgende data: 23 sep tember; 9 november en 12 januari Plaats is het restaurant van het ziekhuis en zijn van 20.00 -22.00 uur. De toegang is gratis. U kunt zich aanmelden via lactatie- kundige@zhsdirksland.nl OL'DDORP - De Werkgroep Missionaire C.emeente van de Gereformeerde Kerk te Oud dorp organiseert op donder dag 16 juli een fietstocht door de mooie omgeving van Oud dorp. De tocht duurt ruim een uur, en na afloop staat er een lekker kopje koffie/thee of frisdrank klaar U kunt star ten tussen 19.00 uur en 19.30 uur vanaf de ingang van de kerk aan de Dorpsüenden 15. Hier krijgt u verdere infor matie, iedereen is van harte uitgenodigd deel te nemen aan deze fietstocht, kinderen graag onder begeleiding. De deelname is gratis maar een kleine bijdrage in de kosten is welkom. DIRKSU^iND - De Dirkslandse Kleindierenvereniging organi seert op maandag 13 juli weer een spetterende bingo met een superronde met een hoofdprijs van minimaal 50,-. (Voor iedere deelnemers komt er 1,- extra bij). Kinderen die met hun (groot)ouders meeko men spelen de hele avond voor slechts 4,-. De aanvang van de bingo is 19.30 uur en wordt gehou den in Verenigingsgebouw 'De Schakel', Beatrixlaan 31 te Dirksland. STELLENDAM - Morgen, zaterdag 11 juli'" wordt er namens de Financiële Com missie van het Open Her vormd Jeugdwerk oud papier en karton opgehaald. Er wordt om 9.00 uur begonnen op de Molenkade, Nieuweweg en Schoolstraat. Graag goed gebundeld en tijdig buiten zet ten. MIDDELHARNIS - Zaterdag 4 juli was het zover: het buren- initiatief van de bewoners aan de Singelkade werd uitge voerd. De bewoners dienden vorig jaar in het kader van de Burendag 2008 een aan vraag in bij het Oranje Fonds om hun straat op te fleuren met bloemen en planten. Hun aanvraag werd gehonoreerd. Met het beschikbaar gestelde bedrag werden hanging bas kets aangeschaft. Tuincen trum Graka schonk de plan ten. Enkele bewoners gingen de straat op om de baskets op te hangen en het resultaat mag er zijn: een kleurrijk en fleurig geheel. Op zaterdag 26 september vindt er weer een Burendag plaats. Ook nu kun nen buren weer een aanvraag indienen. Meer informatie is te vinden op www.burendag.nl Wethouder Anton Wesdorp krijgt assistentie bij de openingshandeling. Foto: Adri van der Ijiav Door: Adri van der Laan Samen met de in groten getale toegestroomde kinderen ver richtte wethouder Wesdorp de openingshandeling door het oplaten van een tros bal lonnen. Maar voor dat het zover was hield hij een korte toespraak, waaruit bleek dat het speelterreintjes tot stand was gekomen in goed over leg met de bewoners tijdens een informatieavond over het bewuste speelveldje. Naar aanleiding van dezereactie heeft de gemeente Middelhar nis er niet voor gekozen om strakke zilverkleurige metalen speeltoestellen neer te zetten, maar is er gekozen voor vro lijk gekleurd hout of kunststof materiaal. Op het speelterrein staat een klim- glijtoestel, een schom mel, een grote wip, drie dui- kelrekjes en een wip lieve heersbeestje. Een fietsenopstelplaats, hek werk en een bankje comple teren het geheel. Maar het terreintje is nog niet helemaal af, want er komt nog begroei ing om heen, die vanwege het groeiseizoen pas in het najaar kan worden geplant. Vervolgens kon een trotse wet houder samen met de kinderen de ballonnen oplaten en was het speelterreintje geopend. De kinderen gingen direct aan de slag met de speeltoestellen, maar ze onderbraken hun spel wel even voor een ijsje dat wet houder Wesdorp voor hen had meegebracht. kiiideii'N mmikli'ii dmk Fiito: Adri van der Laan De leerlingen, leraren en mensen van Woongoed Flakkee, die betrokken waren bij de certificering. Op 11 noveinber 2008 is onder het motto 'Leerlingen aan de slag bij Woongoed Flakkee' een overeenkomst getekend door Woongoed Flakkee en de Ghristelijke Scholengemeenschap Prins Maurits. Drie groepen (Zorggroep, Groengroep en Bouwgroep) hebben vanaf januari dit jaar 2 a 3 dagen per week diverse werkzaamheden (o.a. sloopwerkzaam heden, behangstomen, voorbereiden de werkzaamheden voor storten beton- vloer, werkzaamheden in de groenvoor ziening, bestratingswerkzaamheden, schoonmaken mutatiewoningen e.d.) in opdracht van Woongoed Flakkee succesvol uitgevoerd. Woongoed Flakkee is zeer tevreden over de geleverde diensten door de leerlingen en de samenwerking met de school. Het gaat erom de leerlingen van het PRO (praktijkonderwijs) erva ring op te laten doen om zo voorbereid te worden op het echte werk en een plaats krijgen in de maatschappij. Als bewijs van bekwaamheid zijn er op de laatste schooldag certificaten Foto: Wim van Vossen Fotografie uitgereikt aan de leerlingen. Zeer ver diend. Als blijk van waarderirtg kregen ze tevens een vvv-bon van Woongoed Flakkee uitgereikt. De leerlingen heb ben de afgelopen maanden met plezier en interesse de werkzaamheden voor Woongoed Flakkee uitgevoerd. Woongoed Flakkee en de GSG Prins Maurits zijn trots op de geleverde pres taties en zetten de samenwerking voort, ^^[frker nog, die zal in het schooljaar 2009/2010 verder worden geïntensi veerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4