Dagelijks weerbericht op website Eilanden-Nieuws komt van Jaco van Wezel Natuursteen en tegelvloeren! POLITIE Vertrouwde zorg onder een nieuwe naam: Johan van Oostenbrugge beëindigt raads lidmaatschap BipgntiamtetiemftH Rommelmarkt op boerderij WEERBERICHT van FLAKKEE Wie maakt de mooiste zomer vakantiefoto? '.^-jj W-H 82ejaargang Nr. 7827 Dinsdag 7juli 2009 Christelijk streckhlad op gereformeerde grondslag 1^ Eenheid in verscheidenheid Zorg aan zee MIDDELHARNIS - Sinds een aantal weken prijkt op de website van deze krant: www.eilandennieuws. nl een dagelijks weerbericht. ledere dag wordt dit bericht verzorgd door Jaco van Wezel uit Middel- harnis, die Meteorologie en Luchtkwaliteit stu deert aan de Wageningen Universiteit. Het blijkt dat de specifieke verwachtingen van deze jonge student voor het eiland er tnaar weinig naast zitten. Verschil Toekomst Erf- en sierbestrating 0900-8844 Grootschalige milieucontrole Maak kans op een boeken- of CD-bon! De Waal Hoveniers Tel. 0187-65 24 84 ZORGsaam heet voortaan CuraMare GOEREE-OVERFLAKKEE - Voor de eilandelijke zorgketen 'ZORGsaam' was het afgelopen donderdag een heel bijzondere dag. Na flinke reorganisatie is de zorgorganisatie een nieuwe fase ingegaan, in verband waarmee ook de tijd rijp was voor én een nieuwe" naam én een nieuwe huisstijl én een nieuw logo én een nieu we website. Tijdens een feestelijk programma werd dit alles tezamen vorige week donderdagmorgen en -middag wereldkundig gemaakt, waarbij de Raad van Bestuur elke ZORGsaam instelling aandeed om uit te leggen waar het nu allemaal om gaat. Bij elk van die instellingen voerde één van de leden van de Raad van Bestuur het woord aan de hand van een beeldpresenta tie - afwisselend door Koos Moerland, Paul van der Vel den en Wim Driesse, er werden nieuwe vlaggen gehe sen en 'huisstijl' taarten aangesneden. Een programma, goed voor een hele dag in tropische temperaturen, om te vertellen dat ZORGsaam voortaan 'CuraMare' heet. Door Hans Villerius Als «Tstc zorginslelliiig was 'Ebbe en Vloud' in Oiide- Toiige aan de beurt, gevolgd door De Goede Ree en De Sainaiilaan te Sommelsdijk, De Vliedberg in Ouddorp, en (Jeidersbol en Hel Van VVeel- Bethesdaziekeiiluiis in Dirks- land. Bij en in het ziekenhuis werd bovendien een nieuwe gevelbelettering gepresen teerd, alsmede de nieuwe huis stijl op auto's, l<)rmulieien en briefpapier, er werd een eigen pieseiilaliebord voor de zorg keten onthuld en een nieuwe website werd gclaiueerd; www. cinarnare.nl. Vanal 200-1 werken het zie kenhuis en de zorgcentra op (Joeree-Ovet flakkee satnen onder de naam ZORGsaam. De steeds nauwere samen werking leidde in 2009 tot een fusie tussen de verpleeg en verzorgingshuizen en alle ondersteunende activiteiten zoals adniinistiatie, auto matisering, magazijnen en technische zaken. Deze fusie werd de basis voor een nieu we gezamenlijke identiteit. Vanuit de nieuwe organisatie wordt een palet aan produc ten en diensten aangeboden, zoals thuiszoig, behandeling, ziekenhuiszorg, korter of lan ger durende verpleging en verzorging, tafeltje dekje, e.d. Een verscheidenheid aan diensten dus, maar met elkaar vormen de diverse zorginstel lingen toch een eenheid. Eenheid in verscheidenheid dus. En met dat alles was dus, zoals gezegd, het moment daar dat er een nieuwe naam voor de gefuseerde organisaties moest komen, een nieuw logo, een nieuwe huisstijl, en een nieu we website. Een impressie van depresentatiedag 'Curamure'. Boiien v.l.ii.r.: Lul van de Rand van Bestuur W'iiii Din'ss{' en Imaliemanager van De Vliedberg Piel Metske hijsen de nieuiee Vliedbergvlag: Eén van de bewoners van De Samarilaim, dhr De Boer, snijdt sniiien met Lid vun de Rawl van Bestuur I'aiil van der Velden, één van de feestlaarlen van deze dag aan; Voorzitter van de Rand van Bestuur Koos Moerland onthult de nieuwe gevelbelettering van hel Van Weel-hethesdaziekenhnis. Onder v.l.n.t: In het ziekenhuis werd ook een nieuw presentatiebord van CuraMare onthuld, gevolgd door de nieuwe huisstijl op de auto's, en aan het eind van de dag zorgde lid van de Raad van Toezicht Cees Wielhouwer middels een druk op de knop ervoor dat de nieuwe website de lucht in ging. Fnlas: Hmu Mllm Dat een nieuwe naam ook nodig was, werd wel duidelijk uit het feit dat in Nederland inmiddels andere instellingen de naam 'Zorgsaam' waren gaan gebruiken. Je hoeft inaar even op internet naar 'Zorgs aam' te zoeken en je krijgt een scala van instellingen met die naam te zien. Regelmatig komen op Goeree-Overllakkee dan ook poststukken terecht voor Zorgsamen elders in het land. Dit betekende dus ook dat, als er een nieuwe naam bedacht was, deze tevens gere gistreerd zou moeten worden ter voorkoming dat opnieuw anderen haar zouden overne men. De nieuwe naam voor het eilandelijke ZORGsaam werd 'CuraMare' en komt ner gens elders voor in Nederland. Cura is het Latijns voor 'zorg', en mare voor 'zee', zodat de totale naam een latinisme vormt voor 'Zorg aan zee'. Lees verder op pag. 5 Door: Adri van der Laan "Het weer heelt iliij altijd geboeid; tijdens de aardrijks kundelessen op de middel bare school hadden de lessen over het weer mijn bijzondere belangstelling", aldus Jaco van Wezel. Na de middelbare school vertrok Jaco naar de Wageningen Universiteit, waar hij de driejarige Bachelor stu die Bodem, \Vater en .Atmos feer volgde. Iiuniddels heelt bij zijn bachelordiploma behaald, met de specialisatie Meteorolo gie en Luchtkwaliteit. Nu volgt hij de tweejarige masteroplei- tling Meteorologie en Lucht kwaliteit, met de specialisatie Meteorologie en klimaat. Hel blijkt dat de weersverwachting die Jaco van Wezel dagelijks plaatst op de website van Eilan den-Nieuws opvallend dicht bij de werkelijkheid komen. Jaco verzekert het heel leuk te vinden om dagelijks de weers verwachtingen \oor het eiland te geven op de website, ledere dag, naast zijn studie, trekt hij er een half uurtje voor uit en buigt hij zich o\er de meteo rologische situatie rond Goe- ree-0\erllakkee. Volgens hem is het een uitdaging om een goede voorspelling te maken voor het duidelijk afgebaken de gebied. "Maar ik vind het wel leuk om regelmatig ook de evenementen die er op het eiland plaatsvinden eveneens in het weerbericht te betrek ken". Want juist in deze maan den, nu er veel buitenactivi teiten worden georganiseerd, zijn zowel de organisatoren als de bezoekers van eveneinen- ten heel erg geïnteresseerd in het weerbericht. "Men is graag goed voorbereid op het weer". Jaco van Wezel legt uit dat een goede weersverwachting voor een specifiek en afgebakend gebied als het eiland, niet altijd even gemakkelijk is. "Zo kan in het vooijaar en de zomer maanden de temperatuur op het eiland behoorlijk verschil len, als er op een erg warme dag op het strand van Oud dorp een zeewindje opsteekt. In bijvoorbeeld Middelhar- nis of Ooltgensplaat is hier van meestal dan maar weinig te merken". Daarnaast is het natuurlijk ook lastig om van te \'oren de komst van onweers buien te voorspellen. En o( er mist zal optreden is voor een meteoroloog ook lang niet altijd van te voren te voorspel len omdat minieme tempera- timrverschillen en windveran- deiingen al uit kunnen maken of het wel of niet misdg zal zijn. En aan de westkust van het eiland kan er natuurlijk heel gemakkelijk plotseling zeemist het land opdrijven. Voor zijn voorspellingen maakt Jaco van Wezel gebruik van verschillende modellen die openbaar toegankelijk zijn. Hiermee probeert hij een goe de verwachting sainen te stel len. Daarnaast verricht hij ook eigen metingen, en zoekt hij de computer af naar de plaats en de beweging van de verschil lende fronten en luchtdruk verdelingen. Het vervaardigen van een weerbericht voor de website van Eilanden-Nieuws is voor Jaco een welkome afwisselin gen in zijn studie: 'Je kunt daarmee de theorie aan de praktijk toetsen, want de oplei ding heeft een heel groot theo retisch deel". Voor wat de toekomst betreft hoopt Jaco zijn werk ergens in een 'weerkamer' te vinden want in de praktijk 'met de dagelijkse weersverwachting bezig zijn' heeft toch meer zijn voorkeur dan het onderzoek in te gaan. Het zal geen verrassing zijn dat, als Jaco onderweg is, zijn blik meer naar boven gaat dan de gemiddelde Nederlander, want hij houdt de lucht altijd in de gaten of er 'nieuwe ont wikkelingen' zijn. "Dat komt natuurlijk oindat je door je studie veel meer bij het weer betrokken bent. Natuurlijk hebben ook zware stormen en forse onweersbuien - "al zijn ze soms beangstigend" - ook zijn belangstelling. Op de vraag of hij zich waagt aan een voorspelling voor het verdere van de zomer, geeft hij .aan dat het moeilijk is om hier een voorspelling voor te maken. "In het voorjaar zien we in de afgelopen jaren vaak één maand niet uitzonderlijk warm weer terugkeren, ter- MIDDELH.\RNIS - Het geiTieenteraadslid voor de GhristenUnie te Middelharnis Johan van Oostenbrugge heeft aangegeven zijn raadslidmaat schap per 1 september van dit jaar neer te willen leggen. "De combinatie gezin, werk en raadslidmaatschap is niet langer verantwoord te maken. De druk die dit inet zich mee brengt zorgt voor het niet opti maal kunnen uitvoeren van alle drie verantwoordelijkhe den," aldus Van Oostenbrug ge. Sinds de verkiezingen van 4 maart 1998 is hij een zeer gewaardeerd gemeenteraads lid en één van de nestoren. Eerst voor de RPF en sinds de fusie tussen GPV en RPF voor de GhristenUnie. Van Oosten brugge heeft zich in het bij zonder onderscheiden in zijn functie als voorzitter van de cominissie Ruimtelijke Ont wikkeling, een rol die hij met verve vervulde. "In Johan ver liezen we een gedegen politiek dier Zijn geheugen en inzicht in met name de beleidsterrei- RrmaJ.&J.vanGurp OudedIJk 14, Ooltgetisplaat - (0187)631350/ (06)55552023 www.erf-sierbestrating.nl Jaco van Wezel uU Middelharnis die dagelijks de 'weerberichten' op de website van liet Eilanden-Nieuws verzorgt. Foto: Adri van der Umn wijl de laatste twee zomers veel wisselvalligheid brachten. Er is echter op deze termijn nog niets te zeggen of dit een vast patroon wordt. Omdai Nederland een zeeklimaat heeft is het maken van een sei zoensverwachting haast niet te doen. Een westelijke stroming of een oostelijke stroming is een wereld \an \erschil. Door de kliinaatverandering krijgen we over het algemeen wel te maken met warmere zomers, meer zonneschijn, maar ook met meer neerslag. Dit komt oindat er vaker extreem weer zal optreden, met veel regen in korte tijd". Voor de korte termijnvoor spellingen ligt dit eenvoudiger Bezoekers van de website www. eilandennieuws.nl kunnen dit 'controleien'. fiaat te iH(>M,jpiy4, f«>#Tfa» w iH tatST) «UTM ROCKANJE - Zaterdag 11 juli wordt er weer een grote rom melmarkt gehouden op een boerderij in de buint van Roc- kanje. De rommelmarkt begint om 9.00 uuren duurt tot 15.30 uur. De entree is gratis en par keren kan op eigen terrein. Er is veel te zien op het gebied van oude voertuigen. De boerderij is te vinden aan de Duindijk tussen Rockanje en Hellevoet- sluis, in de nabijheid van het natuurgebied het Quackjes- water, waar ook een parkeer plaats is. U vind er van alles zoals eniaille, oud serviesgoed, boeken, kleding, glaswerk, spullen uit grootmoeders tijd, speelgoed,inaar ook streek producten, zoals aardappelen, uien. enz. nen Ruimtelijke Ontwikkeling, Sociale Zaken en Onderwijs zal onze fracde gaan missen. En persoonlijk is hij na zeven jaar samen in de raad een maatje geworden." Aldus fractievoor zitter Ron de Roven "Des alniettemin is zijn beslissing begrijpelijk en te respecteren. Het werk in de gemeenteraad is mooi om te doen, maar het vreet ook energie. Het is, ook voor hemzelf, jamtner dat hij de termijn tot de verkiezingen in maart 2010 niet meer zal volmaken." Voor 1 september zal duide lijk worden welke lijstopvolger Van Oostenbrugge zal vervan gen in de ChristenUnie-fractie. SCHITTERENDE VLOERTEGELS Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Politieagenten van de Milieu- eenheid van het district de Eilanden controleerden don derdag weg- en watergebrui kers. Tussen 14.00 en 23.00 zijn er in totaal 85 bekeurin gen uitgeschreven. Van de 45 gecontroleerde vissers bleken er negen in overtreding te zijn. Zij kregen onder andere een geldboete voor het varen zon der \'aarbewijs en het waterski en waar dat niet is toegestaan. Er zijn zes peisonen bekeurd \'oor het los laten lopen van hun hond in een natuurge bied. Ook werden er bekeurin gen geschreven voor het rijden met een motorvoertuig in een vogelrustgebied, in drie geval len werden personen bekeurd voor het plegen van onzede lijke handelingen in het open baar, rijden in een natuurge bied, op een verboden plaats kamperen, het gooien van afval op de grond, en openbare dronkenschap. In totaal zijn er 85 bekeuringen uitgeschreven. In de Voordelta op zee zijn er illegale fuiken aangetroffen. De politie heeft een nader onder zoek ingesteld naar de mogelij ke eigenaar van deze fuiken. Op een natuurterrein stonden 125 wietplanten. Deze zijn in beslag genomen voor vernietiging. Een groot deel van onze lezers gaat in de komende weken op stap. Dit kan zijn naar verre oorden, maar ook dichtbij in Nederland. Of men gaat niet op stap en blijft 'gewoon' thuis. Waar men zich ook in deze vakantietijd bevind, altijd zijn er wel onderwerpen die het waard HJn om er een 'plaatje' van te schie ten. Eilanden Nieuws wil graag dat er een breder publiek meege niet van de mooiste foto's en heeft daaroin een fotowed strijd georganiseerd. Wij roe pen iedereen op om zijn of haar zomervakantiefoto's (met onderschrift) te mailen naar redactie(5)eilanden nieuws.nl Inzendtermijn tot 31 augustus. Aan het eind zal een deskundi gejury de foto's beooidelen en worden er prijzen uitgedeeld; de fotograaf van de leukste, mooiste of indrukwekkendste foto krijgt een boeken- of CD- bon. De foto's moeten natuur lijk wel te maken hebben met de zomervakantie. Een deel van de foto's zal op de web site worden gepubliceerd. Er mogen maximaal drie foto's per inzender worden inge stuurd. Nieuwe-Tonge www.dewaalhovenlers.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1