AD-haringtest in Ouddorp op bezoek Frans Oldenburg, erkend ongediertebestrijder op Goeree-Overflakkee XSARUS Nieuwe huisstijl en website Muziekschool G-O OPHEFFINGS LEEGVERKOOP 2009 Jercmt Katrütvs ea HleU Kern. Strand- bibliotheek Brouwersdam weer open m Huisartsenpraktijk Stellendam De praktijk zal wegens vakantie gesloten zijn Inzamelen hulpgoederen Oost Europa Eindproject muziekschool De Deltastreek Dineren in het Dorpshuis De laatste weken nu extra lage prijzen Nieuwe zomercollectie Spar Nieuwe Tonge feliciteert de geslaagden met het behalen van hun havo-diploma! EIIAt1DEli.niELW5 Ook dit jaar weer heeft AD-redacteur Paul Hovius samen met de onafhankelijke deskundigen Aad Taal en Martin Gouda hard gewerkt aan de jaarlijkse aflevering van de Nationale Haringtest. De keurmeesters en de journalist bezochten, verspreid over heel het land, in totaal 102 verkooppunten van het zilte visje. Deze keer werd Ouddorp eveneens verrast met een bezoek van dit kritische trio deskundigen. Jaarlijks staat Ed (zie foto) met zijn authentieke, professioneel gekoelde haringkraam vanaf vlaggetjesdag aan de Weststraat, rond de kerk. De kwaliteit die Ed altijd hoog in het vaandel heeft staan, zijn neus voor goede haring en de perfectie van het schoonmaken is ook het team van de jaarlijkse haringtest van het Algemeen Dagblad niet onopgemerkt gebleven. Na de gebruikelijk inname van de 4 haringen die aan nader onderzoek onderworpen zullen worden, sprak het team zijn waardering al uit over de kwaliteit en temperatuur van de haring, met name omdat men dit zelden aantrof bij een kraam. Het beloofde een hoge klassering te worden, nog voordat de visjes op het laboratorium onderzocht waren. Zaterdag 4 juli staat de definitieve score in het AD De kraam staat, behalve dinsdag en zondag, dagelijks op de ring rond de kerk in Ouddorp. SECRETARESSE/MAMAGEMEm-ASSlSTÊNltÈ ACCOUNTMANAGER PROJECTLEIDER WEBDEVELOPER van maandag 13 juli t/m vrijdag 31 juli! Voor spoedgevallen wordt de praktijk maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur waargenomen door: J. D. Wolters, huisarts te Goedereede, Jongkoenstraat Ib, tel. 491367. De apotheek wordt waargenomen door: Apotheek Ouddorp, Boompjes 5, Ouddorp. Tel. 683789. Herhaalreceptuur graag zoveel mogelijk tevoren aanbieden. P. R. de Vries, E. G. Houwink op alles SRARIO WAT JE DICHTBIJ HAALT, IS LEKKER... PAGINA 6 DINSDAG 30 JUNI 2009 Advertorial OUDDORP - Evenals vorige jaren is de Strandbibliotheek ook in de zomermaanden van 2009 te vinden op de Brou wersdam, bij de strandop gang naast Strandpaviljoen De Kous. De Strandbibliotheek is een tijdelijke 'strandvestiging' van Bibliotheek Zuid-Holland se Delta. In deze vestiging, een gebouwtje van 3x6 meter, kan iedereen in de zomermaan den terecht voor een krant, tijdschrift of boek, om zo een stranddag compleet te maken. Naast het uidenen van boeken worden er ook tal van activi teiten georganiseerd; educa tief strandjutten, strandthe- ater, creatieve workshops en natuurlijk wordt er regelmatig voorgelezen voor de kleine kin deren. Iedereen is er hartelijk welkom. Een lidmaatschap van de bibliotheek is niet nodig, en ook uw portemonnee kunt u thuislaten; er zijn geen kos ten verbonden aan het lenen \an boeken of het deelnemen aan activiteiten. Voor een com pleet programmaoverzicht zie website www.bibliotheekzuid- hollandsedelta.nl of neem een folder mee bij één van de ves tigingen van Bibliotheek'Zuid- Hollandse Delta. De Strandbibliotheek opent op zaterdag 4 juli haar deuren en is t/m zaterdag 29 augustus van maandag t/m zaterdag van 11,00-17.00 uur geopend. Op zaterdag 4 juli is er meteen al iets te beleven bij de Strand bibliotheek. Van 13.30-15.30 uur kunnen kinderen onder leiding van Theodoor Braak- sma op ontdekkingstocht op het strand. Met schepnetten en emmertjes struinen de kinde ren het strand af en leren ze op een speelse manier heel veel bij over de flora en fauna van het strand. Wie mee wil doen aan deze activiteit: vanaf 13.15 uur wordt er verzameld op het ter ras bij de Strandbibliotheek. De Strandbibliotheek wordt in 2009 mede mogelijk gemaakt door de Provincie Zuid-Hol land, de gemeente Goedereede en Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta. Zie voor meer info web site www.strandbibliotheek.nl of bel 0187 667744. XSARUS is een IT-dienstverlener die e-business faciliteert met webapplicaties die een duidelijke bijdrage leveren aan organisaties. Met een enthousiast team van 10 mensen wordt gebouwd aan webshops, webbased software, grote websites, intranets en der gelijke. Klanten bevinden zich in alle sectoren van het Nederlandse bedrijfsleven en de overheid. XSARUS is gevestigd op het Zuid- Hollandse eiland Goeree-Overflak- kee. dichtbij de randstad. Kijk voor meer informatie over de vacatures op vvww.xsarus.nl of neem contact op met drs. Paul Kieviet, pkievieti&ixsa rus.nl of 06-54215071. Watertoren 8 3247 CL Dirksland T0187-60 70 9Ü F0187-60 70 99 www.xs3rus.nl XSARUS E-development Consulting is een professionele leverancier van hoogwaardige w^}3pp{icaties. Graag breng«n wi de volgende vacatures onder d« aandacht (voor meer info zie wwwjtsarus.nl): Uilvoeren wan algemene secratartële taken tJitvoeren van divene administratieve talten Ondersteuning management team Advisering over de inzet van webapplicaties en webshops Schrijven van winnende offertes en vastleggen van gemaakte afspraken Venotgen van presentaties en demo's Totale coördinatie van eigen projecten: spilfunctie tussen Iclanten en webdevelopers Werkvoorbereiding, urenbegrotingen en projectadministratie Begeleiding en aansturing webdevelopers Programmering van complexe webapplicaties (webshops. intranets, grote sites) Implementatie van standaardsystemen, zoals de TableTop productrange Vertaling concrete functionele wensen naar de juiste technische oplossing Midden op Goeree-Over flakkee, nabij Melissant, heeft Frans Oldenburg zijn bedrijf geopend dat gespecialiseerd is in het bestrijden van ongedier te. En dat is handig, want vanuit Melissant kun je in redelijk korte tijd het hele eiland bereiken. Zowel Ouddorp als Oolt- gensplaats zijn in zo'n 20 minuten bereikbaar. Frans heeft in Wageningen de studie ongediertebestrij- ding gevolgd, en met suc ces afgerond. Door deze studie kent hij het gedrag van veel vaak voorkomen de soorten ongedierte. En ook kent hij de metho dieken en middelen om dit ongedierte effectief te bestrijden. Na de nodige voorbereidingen is hij nu klaar om bedrijfsmatig, professioneel, ongedierte te bestrijden. Frans: "Door afronding van mijn studie (EVM/KAD) mag ik mij erkend (door het ministerie van VROM) en gecertificeerd ongediertebestrijder noemen. Tegenwoordig spreekt men overigens van plaagdieren. Met dit bewijs van deskundigheid op zak heb ik de kennis en ben ik bevoegd tot het gebruik en inzet van biociden bij particulie ren, professionele ontiernemin- gen, overheden en instellingen. Biociden zijn bestrijdingsmid delen,insecticiden en hebben als voordeel dat ze ongedierte bestrijden, maar als nadeel dat ze een gevaar kunnen opleve ren voor mens en milieu". Xa zijn opleiding houdt Frans Oldenburg regelmatig contact met de verschillende overhe den (plaatselijk, provinciaal en landelijk) en met de diverse betrokken ministeries. Hier door houdt hij de uitgebreide kennis van wet- en regelge ving actueel. En dat moet ook want de ontwikkelingen gaan snel. Regelmatig komen er nieuwe middelen bij of wor den bestaande middelen ver beterd, en de wet- en regel geving wordt ook regelmatig aangepast.. Elk jaar doet hij een proeve van bekwaam heid. Hierdoor blijft hij op de hoogte van de actuele ontwik kelingen over plaagdierbestrij- ding. Hij kent de regels en veiligheidsvoorschriften en de mogelijkheden en risico's van de bestrijdingsmethoden en de te gebruiken middelen. "Dat men tegenwoordig van plaagdieren spreekt is niet voor niets. Je kunt er behoor lijk last van hebben. Bij pro fessionele ondernemingen, overheden en instellingen zal ik nadat de situatie goed in kaart is gebracht een plan van aanpak opstellen en uit voeren. Daarna maak ik een preventieplan om herhaling in de toekomst zo veel moge lijk te voorkomen. De rappor tage die ik hiervan maak sluit prima aan bij bijvoorbeeld HACCP. Maar ook particu lieren kunnen mij bellen. Er zal maar een wespennest in je woonomgeving zitten, of je zal bij terugkomst na vakantie een huis vol (katten)vlooien heb ben. Of Je gazonnetje zal maar geteisterd worden door mol len. Bel gerust, ik kom zo spoe dig mogelijk". Frans Oldenburg is te bereiken telefonisch via nr. 06 26420633, via e-mail frans- lmz(cthetnet.nl of zie website fransoldenburg.nl" MIDDELHARNIS - Mor gen, zaterdag 4 juli, kunt u van 9.30-11.30 uur aan het adres Industrieweg 17 te Middelharnis weer hulpgoederen inleve ren voor de arme mede mens in Oost Europa. Er is behoefte aan goed bruikbare en gewassen kleding, schone eenper- soonsmatrassen en -bed den, dekens, brillen, goed werkende naaimachines en landbouwgereedschap- pen, linnengoed, medicij nen die u over heeft en een houdbaarheidsdatum hebben van minimaal 02-2010, incontinentie- materiaal, e.d. Omdat een hulpgoederen transport geld kost, wordt een vrijwillige bijdrage in de transportkosten zeer op prijs gesteld; een coUecteblok is daarvoor aanwezig. Wie niet in staat is zelf spullen te brengen, kan voor het laten ophalen ervan contact opne men met J. van der Made, tel. 0187 484228, of M.H. Bana, tel. 0187 603051. Voor een jonge (8) muzikale zigeu nerjongen in Roemenië is de werkgroep tevens op zoek naar een kleine gitaar. Heeft u misschien een exemplaar dat u niet meer gebruikt en graag aan hem af wilt staan? Voor meer informatie zie web site: www.oosteuropa-werk- groep.nl. OUDDORP - Het eindproject vaii" muziekschool De Delta streek komt er weer aan. Tra ditiegetrouw worden er na de examenperiode op de muziek school ensembles gevormd. Docenten delen hun leerlingen in grotere en kleinere groepen in en op drie maandagen wordt onder leiding van docenten samengespeeld. Hierbij komen weer andere leeraspecten dan bij de individuele lessen. Het luisteren naar elkaar, in balans spelen en met dezelfde articu latie bijvoorbeeld. Ook is het sociale aspect belangrijk: met elkaar aan een presentatie werken. De ensembles worden hier en daar ondersteund door oud-leerlingen, die inmiddels al lang een plaats hebben in een van de drie orkesten in de gemeente. Op donderdag 2 juli om 19.30 uur vindt in de Doopsgezinde Kerk te Oud dorp het eindconcert plaats van muziekschool De Delta streek. Een bonte verzameling van ensembles van slagwerk, saxofoons en koperblazers geeft de luisteraars een kijkje in de keuken van de muziekop leiding. Een bijzonder optre den »vordt gegeven door een aantal (potentiële) leerlingen, dat deze maand oriënterende lessen krijgt. NIEUWE-TONGE - In het Dorpshuis te Nieuwe-Tonge ^organiseert stichting Compa- Keri maandelijks een groeps- maaltijd voor senioren. De maaltijden worden aangebo den in combinatie met een bingo. De eerstvolgende maal tijd is op donderdag 9 juli. Op het menu staan soep, roliade, gebakken aardappeltjes, twee soorten groenten en een toe tje. Deelname staat open voor senioren van Nieuwe-Tonge en Stad aan 't Haringvliet, de kosten bedragen 9 p.p. (all in). Vanaf twee uur is de zaal open en om 14.30 uur begint het programma, om vijf uur wordt de maaltijd geserveerd. De medewerkers van Ons Dorpshuis verzorgen dan tevens een bingo. Bij deze activiteit wordt gezorgd voor koffie/ thee en een drank je. Opgeven is noodzakelijk en kan bij Saar Bruggeman (651925) of Lenie Mackloet (651564) bij voorkeur tus sen 18.00 en 19.00 uur. Er is, een maximum van 36 deelne mers. Opgeven/afmelden kan lot uiterlijk vrijdag 3 juli. De gezamenlijke maaltijd is een samenwerkingsproject waarin Ons Dorpshuis en Companen zich inzetten om in de dorp kernen een aantrekkelijke ontmoetingsactiviteit voor senioren op te zetten. We verkopen de bekende merken, o.a.: Tom Tailor, Gina B, Brandtex, Shar, Lebek, Barona, Meivin. Maat 34-48 \i Ê^W MIDOllHAIINIS JZandpad 160, Middelharnis. Tel. (0187) 48 9019 Boven Albert Heijr) MIDDELHARNIS - Recent heeft Muziekschool Goeree- Overflakkee een nieuwe huis stijl ingevoerd en is er ook een nieuwe website operationeel. Hoewel de muziekschool al vele jaren zeer actief is op ons eiland en een relatief grote school is met onge\eer 420 leerlingen, waren er op dit gebied nog weinig initiatieven genomen. In deze moderne tijd kim je daar eciiter niet meer omheen, zo vond de muziekschool. Een goed logo komt de herkenbaarheid ten goede komt, maar \()oral een website is onontbeerlijk is. Via tie nietiwe website \\\vw. muziekschoolgo.nl is alle rele vante informatie over mtiziek- ondetwijs aan dit instituut nu gemakkelijk toegankelijk en via deze site kan men /ich uiteraard t)ok aaiMnelden als leerling dmv. het downloaden van het betrelfende formulier. Voor de realisatie van dil alles werd een opdracht gegeven aan Vakwerk \ormge\ing en reklanie B.V. te Dirksland. "Dankzij de zeer zorgvuldige werkwijze en de professionele inzet van dit reclamebureau is het resultaat iets geworden waar zowel de medewerkers van Vakwerk zelf, als de men sen van de Muziekschool trots op kunnen zijn. De Muziek school kan zich nu presente ren op een stijlvolle manier, die goed aansluit bij de hoge kwa liteit van het muziekonderwijs dat gegeven wordt. Veel dank voor dit alles zijn we ook ver schuldigd aan Rabobank Goe- i-ee-Overflakkee. Vanuit het Stimuleringsfonds van deze bank hebben we een royale financiële bijdrage ontvangen. Met deze bijdrage kon niet alleen de ontwikkeling van de huisstijl en de website tot stand komen, maar kon ook het benodigde drukwerk gefinan cierd worden. Op deze manier hebben deze extra kosten het budget voor het muziekon derwijs op geen enkele manier belast", aldtis muziekschool Goeree-Overfiakkee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6