Junimarkt voor Pro-leerlingen Ghana succesvol Kaaipleinen Oostflakkee ondergaan metamorfose Kerk open tijdens zomerzaterdagen Auto in kerkgracht Stacaravan brandt geheel uit Sanquin Bloedbank zoekt nieuwe bloeddonoren Kerkdienst Ger. Gem. in Ned. Rollator- spreekuur Bingo in de Victoriahal Ophalen oud papier Melissant www.interieur-paauwe.nl EIIAI1DEt1>l1|EtJWS DINSDAG 30 JUNI 2009 0900-8844 Aangehouden na lopen over auto Kaai Den Bommel als eerste afgero7id Ontdek welke meubelen in de opruimingcollectie zitten op: fA PAGINA 5 MIDDKI,HARNIS - Vorige weck woensdag werd in de middag-en avonduren de |uni- Miarki gehouden op het lerrein van de Christelijke Scholenge- ineensi hap l'iins Mainits in Middel harnis. De markt werd georganiseeid door leerlingen (Praktijk leien) van de PM., en de opbrengst van de markt was bestemd voor Pro-leerlingen in (ihana. De leerlingen van de .school hadden de markt hele maal zelt'gcorgani.seerd. Naast tweedehands spullen weiden er ook artikelen verkocht die de leerlingen zelf' hadden gemaakt en van sponsors had den gekregen. De Junimarkt werd heel goed bezocht en aan hel eind van de activiteiten kon worden bekendgemaakt dat de opbrengst van de markt 1.360 bedroeg. Dit bedrag wordt nog door de Stichung Impulsis verdubbeld. 'l?k\t fu l-hla: Ailri van der Laan Rotterdam-Rijnmond Wijltteam Goeree-Overflakkee STELLENDAM - Politieagen ten hielden in de nacht van Kiterdag op zondag twee jon gens aan. Het Oisterwijkse liveetal liep rond één uur over ten geparkeerd staande auto aan de Provincialeweg N21,5. Dit werd echter gezien door de eigenaar van de auto en door een getuige. Zij waarschuwden tie politie, .Agenten arriveer- tJen korte tijd later. Zij zagen behoorlijk wat beschadigingen aan de motorkap en het dak van het voertuig. Vervolgens hielden zij de deners (17, 18) aan. Zij zijn overgebracht naar het politiebureau voor ver hoor. MELISSANT - In de Gere- lornieerde Gemeente in Ned, hoopt dinsdag 30 juni (en niet donderdag, zoals eerder ver meld) ds. A. Geuze uit Goud voor te gaan; de kerkdienst vangt aan om 19.30 uur. In de Toekomstvisie 2030 van de gemeente Oost flakkee staan de kern woorden groen, groei en kwaliteit. De gemeente raad heeft aangegeven ook voor de kaaipleinen in Den Bommel, Oolt- gensplaat en Oude-Tonge nadrukkelijk een kwali teitsimpuls voor ogen. Den Bommel heeft nu de spits afgebeten. Oude- Tonge en Ooltgensplaat zijn de komende jaren aan de beurt. Op 18 juli 2Q07 heeft de gemeente Oostflakkee een inwonersavond georganiseerd over de herinrichting van het Kaaipiein in Den Bonniiel. Satnen met omwonenden en gebruikers is gesproken over een nieuwe inrichting van het plein om het voor iedereen een beter aanzien te geven. Kernwoorden die tijdens de avond naar voren kwamen waren openheid, functiona liteit en beeldkwaliteit. Op basis van deze kernwoorden is een concept gemaakt, dat op 9 april 2008 is gepresenteerd aan de bewoners van Den Bommel. De aanwezigen her kenden hun eigen inbreng in het ontwel p en het werd dan ook positief ontvangen. Na deze avond kon de uitvoering \an de herinrichting van start gaan. De werkzaamheden zijn in het vooijaar 2009 afgerond. Wethouder Van der \'alk geeft aan dat het op deze manier echt een kaaipiein is voor en door de bewoners van Den Bommel. "De inbreng van de inwoners heeft geleid tot een uitstekend, breed gedragen en haalbaar ontwerp waar iedereen trots op kan zijn", aldus de wethouder. In Oude-Tonge w il de gemeen te voor het Kaaipiein eenzelf de lijn volgen als in Den Bom mel. Op 22 april 2009 heeft de eerste inwonersavond plaats gevonden. Omwonenden en belanghebbenden waren aanwezig om hun wensen en ideeën voor de toekomstige inrichting kenbaar te maken. Op basis van deze inbreng heeft een stedenbouwkun dige twee conceptontwerpen gemaakt voor de herinrichting \an de Kaai. Deze ontwerpen bespreekt de gemeente met inwoners uit Oude-Tonge op maandag 29 juni 2009. In Oude-Tonge is het traject iets gecompliceerder dan in Den Bommel, aangezien dit Kaai piein voor meerdere doelein den inzetbaar moet zijn. Maar ook hier hoopt de gemeente er samen inet omwonenden en belanghebbenden uit te komen, zodat de uitvoering van de herinrichting zo spoe dig mogelijk kan starten. In Ooltgensplaat valt de her- iiuichting van de Kaai en omgeving onder het project '(ontwikkelingsplan Ooltgens plaat'. Het Ontwikkelingsplan bestaat naast het Kaaipiein uit het Havengebied, de Voor straat, het gebied rond het oude raadhuis en het bedrij venterrein aan de Dorpsweg. Voor het gehele plan heeft de gemeenteraad intussen een voorbereidingskrediet van 100.000 euro vrijgege ven. Inmiddels heeft de eerste inwoneravond plaatsgevon den. De avond bestond uit een workshop over het Havenge bied, de Voorstraat en de Kaai. Bewoners van de Voorstraat, Kaai, Brandewijnstraat en Slikdijk waren aanwezig om hun inbreng te geven over de thema's Recreatie, Parkeren en Inrichting en uitstraling. De ingebrachte sugge^sties en ideeën worden op dit moment verder uitgewerkt en globaal begroot. De uitkomsten wor den vervolgens meegenomen in het Ontwikkelingsplan Ooltgensplaat met daarbij een kinte en lange termijn plan ning. STELLEN DAM - Eysiothe- rapie Stellendani en Gareyn erGO Praktijk voor Ergothera pie houden vrijdag 3 juli van 10.00 lot 12.0() urn- een rolla- tor-en hulpmiddelen spreek- inu' bij Eysiodierapie Stellen- dam, Henri Dunanistraat 2 Ie Stellendam). L' benl u er die ochtend welkom met al ilw vra gen over het gebruik van uw i'(}Uiitprf^ het a/steJIeii van uw rollator of vragen over andere hulpmiddelen e'n voorzienin gen. Daai bij kunt u denken aan inidrmatie over het aanvragen van een rolstoel ol scoolmo- biel, verhoogd toilet, maar ook kleine huli)middelcn zoals ver dikt of aangepast bestek, een lange .schoenlepel of sokaan- trekkei. Eysiotherapie Stellen- dam en Gareyn eróO weikeu sinds begin dit jaar .s.imen om de paramedische zorg aan inwoners van Stellendam (e.o.) te optimaliseren. 'Voor meer informatie kunt u contact opnemen mei Eysiotherapie Stellendam, lel. 0187 492.''i0r), e-mail lis(" solcon.nl o.( met Gareyn er(;(), tel. Ob 10r.r)7184 of 06-10.')")? 18,"), e-mail ergo. stellendaniC" carevn.nl. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt zaterdag 4 juli een Marathon bingo in de Victoriahal, Phi- lipshooljesweg 57 te Dirks- land, aanvang 16.00 uur. Er zullen dertig rondes en drie vluggertjes worden gespeeld, waaronder zes superrondes. Deelname kost 37,50 voor 30 rondes en 3 vluggertjes vooi' wie alie i'ondes tegelijk koopt; bovendien ontvangt u dan een sponsorbon van 10 en een gratis 'Victoriaans warm en koud buffet. De afzonder lijke bingorondes kosten 15. I.v.m. bestelling dienl u zich vooraf op te geven. In Melis.sant wordt morgen, woen.sdag I juli, het oud papier weer opgehaald voor de Her steld Hervormde gemeente aldaar. Hel ophalen begint om 18.00 uur. Wilt u het papier tij dig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten? DIRKSIjVND - Ook deze zomei' zal het kerkgebouw van de Herxoinide gemeente in Dirksland weer te bezichtigen zijn. In de periode van 4juli t/m 29 auguslus zal iedere zaterdag van 10.30 tot 13.00 inn- hel kerkgebouw open zijn, en zijn belangstellenden welkom. Tij dens deze uren zullen vrijwil ligers in de kerk aanwezig zijn die 11 hel nodige kunnen vertel len over de historie en het inte rieur van de kerk. De toegang is gratis. Het kerkgebouw hoort tot de oudste kerkgebouwen op het eiland, en wordt door velen ook tot de fraaiste gere kend. 'Tot de bijzonderheden in het interieur behoort onder andere de lie.sco van de heilige Christof()rus, die waar.schijnlijk moet worden toegeschreven aan de bekende Ltrechtse schil der Jan van Scorel (1495-1562). De fresco is uniek in Neder land en werd in 1970 tijdens een restauratie min of meer bij toeval ontdekt bij hel verwijde ren \an een oude witkalk laag. 'Tijdens deze zaterdagen zal ook het Kiinckel-oigel worden bespeeld door wisselende orga nisten uit de regio. Het orgel werd bijna 200 jaar geleden gebouwd en heeft recent een uitgebreide restauratie onder gaan. Tiet binnenwerk van het oi-gel werd toentertijd in een bestaande orgelkast gebouwd; het is onbekend hoe oud de orgelkas exact is. Voor meer informatie over de kerk, de historie van het kerkgeliouw en het Künckel-orgel kunt u de komende zomer terecht in het kerkgebouw aan de R'ig te Dirksland. Zie voor meer informatie ook website \^vvw. hervormddirksland.nl. (/■oio: Hans lï//'ri'«) Vraag naar de uoora/aarden in de u^inkel, Ol^^ x O In de opruiming: 3B, Baan, Bench, Bylsma, Leolux, Montis, Rolf Benz, Schuitema, Van Rossum, Weide enz, SOMMELSDIJK - Sanquin Bloedbank is voortdurend op zoek naar nieuwe bloeddo nors. yVfnamelocatie Sonnnels- dijk zoekt dit jaar 225 nieuwe bloeddonors. Er is geen sprake van een tekort aan bloed, maar er zijn nieuwe donors nodig om liet huidige donorbesland op peil te houden. Ieder gezond mens tussen de 18 en 65 jaar, met een gewicht van boven de vijftig kilo, kan zich opgeven als bloeddonor. Omdat het gaat om mensen levens, krijgt iedere potenti ële donor eerst een medische keuring in de dichtstbijzijnde afnamelocatie. Dat gebeurt een paar weken na aanmelding. De keuring is noodzakelijk ter bescherming van de gezond heid van zowel de doiun" als van degene die later het bloed ontvangt. In bepaalde perio den is het bijvoorbeeld beter om geen bloed te geven (zoals tijdens een zwangerschap, of als u op vakantie bent geweest naar een malariagebied). Veel mensen die bloed geven, vin den het prettig om door mid del van de keuring iets meer te weten over hun gezondheid en om daarover met een des kundige te spreken. Natuurlijk gaat het bij bloed geven in de eerste plaats om de veiligheid en het belang van de patiënt die er afhankelijk van is. Is alles in orde, dan wordt de bloedgever enkele weken na de keuring opgeroepen om bloed te geven. Mannen geven maximaal vijf keer per jaar l)loed; vrouwen maximaal drie keer. Bovendien is aan de ene bloedgroep meer behoefte dan aan de andere; dit is aflianke- lijk van de aanvraag van het moment uit de ziekenhuizen in de regio. Bij iemand die bloed afstaat, wordt het tekort vanzelf aan gevuld. Daarvoor heeft het lichaam een eigen 'bloedbank'. Het is dus voor een gezond persoon geen enkel punt om een paar keer per jaar een hal ve liter bloed af te staan. Bloed geven is overigens altijd veilig voor de donor zelf Bij iedere alname wordt gewerkt met een steriele naald en het gebruikte materiaal wordt daarna op ver antwoorde wijze vernietigd. Besmetting is hiermee uitge sloten. Wilt 11 ook donor worden? U kunt zich aanmelden via web site wwvv.saiiquin.nl. Bel gra tis voor meer informatie met de donorinformatielijn 0800 0223699. NIEUWE-TONGE - Door nog onbekende oorzaak is afgelopen zondagmorgen rond kwart voor elf een per sonenauto te water geraakt in de kerkgracht van Nieuwe Tonge. Vermoedelijk is de bestuurder vergeten de auto op de hand rem te zetten. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. OUDDORP Op camping De Klepperstee is afgelopen zater- dagax ond door nog onbekende oorzaak een stacaravan geheel uitgebrand. Rond tien over half neeeii ging votn' de brandw'eer de melding 'gebouwbrand' de deur uit, enkele ininuten later gevolgd door opschaling naar 'middelbrand'. De brandweer heeft drie gasflessen in veilig heid weten te stellen, maar de caravan zelf werd geheel door het vuur verwoest. (Foto: !\'ico van der Weide)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 5