Jan Bezuijen legt na ruim 31 jaar het dirigeer stokje van 'Hart en Stem' neer Tieleman Keukens: voor derde maal de Beste Keukénzaak van Nederland! Natuursteen en tegelvloeren! f Afscheidsconcert ESSELINK Samenzang bij de vuurtoren 26^ Oeltgendag Praise-avond Ons Koor zingt bij jubileum D'n Tuun 7'. A-H ^/<^BEW. EX 'Si: 82e jaargang Nr. 7825 -Brnsëag-SO juni 2009 Christelijk streciiblad op gereformeerde grondslag Ruilen Jong en oud Repertoire Opvolger 'Succes behaal je door te zijn met emotie, gedrevenheid en passie voor je vak' MIDDELHARNIS - De tranen biggelden Jan Tieleman over de wangen, toen hij vorige week maandag - in het bijzijn van collega's, fabrikanten, leveranciers en ande re betrokkenen - in 's-Hertogenbosch voor de derde keer werd uitgeroepen tot Beste Keukenzaak van het jaar 2009. Op het podium en met een zaal vol mensen mocht hij de lauweren in ontvangst nemen voor deze landelijke prestigieuze prijs. Tieleman-beleving Klantenbinding Toekomst IWwarmteserviceI De Waal Hoveniers t dMÉÉ OUDDORP - Vrijdag 3 jiili zal Jan Bezuijen voor het laatst de Christelijke Gemengde Zangvereniging 'Hart en Stem' dirigeren. Dit zal zijn tijdens het afscheidscon cert dat in verband met zijn vertrek is georganiseerd. Met zijn vertrek komt er een eind aan een periode van ruim drie decennia waarin hij als dirigent nauw ver bonden is geweest aan het Ouddorpse koor. Door Adri van der Laan "Heeft Jan Bezuijen het wel gehad met 'Hart en Stem'?" zo vroegen we de scheidend dirigent van de Ouddorpse zangvereniging. "Nee, beslist niet", zo verzekert hij, "Maar, je wordt toch een jaartje ouder en ik wil graag iets anders gaan doen". Dit 'iets anders doen' is zich verder oriënteren en spe cialiseren op de beiaar dmuziek. Een instrument dat hij al vele jaren bespeelt als beiaardier van de toren van Goedereede. Het bespelen van de beiaard vraagt al heel veel van zijn vrije tijd en Jan verzekert dat dit een prachtig instrument is. Een instrument dat voor hem zeker het verder studeren waard is. Hij verwacht dat deze studie hem "rust en tevredenheid" zal geven. Overigens geeft hij aan dat hij deze tevredenheicl ook ervaart bij het voeren van de directie van 'Hart en Stem'. "Maar als dirigent van een koor ben je altijd bezig met hel 'geven' en nu wil ik echts iets voor mezelf gaan doen", aldus Jan Bezuijen die nog maar kort geleden is teruggekeerd van een reis naar Amerika waar hij op uitnodiging twee beiaard- concerten tijdens een beiaard- festival in cle stad Springfield heeft gegeven. Ook wil hij zich nog verder verdiepen in de orgelmuziek, want Bezuijen is ook actief als organist in de Hervormde Kerken van Gf)e- dereede en Slad aan 't Haring vliet. 'ferugkijkend op de afgelopen 31 jaar moet Jan vaststellen dal het heel intensieve jaren zijn geweest die hij overigens met heel veel plezier heeli doorgebracht. Hij is afkom stig uit een gezin waar muziek centraal stond, en hij ging als jongen van een jaar of zeven al op orgelles. Toen hij op acht tienjarige leeftijd zijn orgelexa men deed, was er de vraag wat hij nu verder zou gaan doen. Op vrijdag 'i juli zal er een afscheidsconcert worden gegeven in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden in Ouddorp. Het concert begint om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 2,50. Het programma zal worden samengesteld uit het repertoire dat het koor, samen inet Jan Bezuijen, heeft opgebouwd. Tijdens dit concert zal een klein koortje, dat uit het grote koor is .samengesteld, enkele stukken zingen. Het koor zal begeleid worden door Johan van Broek hoven op het kistorgel en een ensemble van dwarsfluiten, vio len, hobo en cello. "Zou je niet voor dirigent gaan studeren", zo was de raad van 'zijn toenmalige orgelleraar Jan van Dijk. Dit leek de jonge Jan Bezuijen wel wat. Nog maar k(5rt in liet bezit van zijn rijbe wijs toog hij iedere week naar Oud-Beijerland waar hij, naar eigen zeggen, heel veel heeft geleerd voor wat betreft het lei den van koren. Deze opleiding werd gegeven door de FNZ, de Federatie Nederlandsche Zangersbond,en daarna stu deerde hij drie achtereenvol gende jaren de Kurt Thomas cursus in Den Haag. Hij werd toen al vlug dirigent van een koor in Rhoon. In die tijd had de Ouddorpse Chris telijke Ciemengde Zangvereni ging 'Hart en Stein' een dirigent uit Rotterdam. Jan Bezuijen en deze dirigent hadden goed con tact en de vraag kwam bij hen tereclit of ze - vanwege de reis afstand - niet wilden ruilen. En zo kwam Jan Bezuijen bij 'Hart en Stem' terecht. Jan herinnert zich nog dat het in die tijd wel even afwachten was of het klik te tu.ssen het koren, (kinder-, jeugd- en volwassenenkoor) en de jonge, uit hetzelfde dorp afkomstige, dirigent. Het bleek al vlug dat het klikte, want x'olgens Jan is er in de afgelopen Jaren altijd een goe de verstandhouding geweest tussen koren en dirigent. Een goede muzikale kennis is niet alleen belangrijk om een goede dirigent te zijn. "Als dirigent moetje heel goed met mensen om kunnen gaan, want som mige koor- of bestuursleden laten hel echt wel weten als het eigens niel mee eens zijn. En dat is goed". Jan hecht dan ook \eel belang aan een goede communicatie tussen koor en dirigent. "Daarnaast moetje als dirigent ook heel goed weten wat de mogelijkheden van jouw koor zijn. Je kan van een koor, waarvan lang niet alle leden muziek kunnen lezen, niet ver wachten dat ze de Matlhauspas- sion kunnen uitvoeren". Lange tijd behoorde bij het dirigentschap van 'Hart en Stem' ook de begeleiding van het kinder- en het jeugdkoor Het werken met deze jongeren heeft Jan Bezuijen altijd veel voldoening gegeven. Op het kinderkoor zongen soms wel 70 kinderen. 'Je moet begrij pen dat deze kinderen toch de toekomst zijn en dat het mooi is dat je ze later weer tegenkomt op het grote koor. Er zitten nu kinderen op het kinderkoor waarvan ik de ouders ook al op het kinderkoor heb gehad". Hiermee schetst Jan Bezuijen de nauwe verboncienheid die je als koordirigent met de dorps gemeenschap hebt. Door het grote aanbod van verschillende koren voor spe ciale doelgroepen komt het in de verschillende kernen op het eiland nogal eens voor dat de leden van de gemengde zang verenigingen, gemiddeld geno men een hoge leeftijd hebben. Bij 'Hart en Stem' is de leeftijds opbouw van het koor echter gevarieerd van iedere leeftijds groep van 18 tot in de 80 jaar zijn er zangers en zangeressen in het zestig leden tellende koor vertegenwoordigd. Volgens Jan Bezuijen komt deze goede leeftijdsopbouw deels door de goede sfeer die er op het koor heerst. "Want naast het genie ten van de zang is het bezoeken van het koor ook een sociaal gebeuren. Veel leden slaan dan ook maar zelden een repeutie over. Het repertoire van het koor Jnii Bezuijen lijden', de Jtmniepeidie voorafgiuuid mm het jiibileumeoneerl van a.s. vrijdag. R/o.- Adri van dn- Laan bestaat uit voornamelijk kerk muziek die afkomstig is uit de leformade. De componisten Handel, Bach en Buxtehude tomen dan ook regelmatig voor 'ip de programma tijdens de uitvoeringen. Hier ligl ook de voorkeur van Jan Bezuijen, al zou hij ook wel graag eens een modcvn stuk in het repertoire hebben opgenomen, "maar omdat deze muziek niet zo goed in het gehoor ligt liepen de koorleden hier niet warm voor". Naast de uitvoeringen in kerken en verenigingsge bouwen verzorgt het koor ook regelmatig optredens in verzor- gings- en verpleeghuizen, waar het programma natuurlijk op worclt aangepast. Het doel Jan Bezuijen - en zijn koor - dan veel genoegen als mensen de oude bekende liederen waarde ren en zelf meezingen. "Dit zijn soms hele emotionele momen ten". In zijn dagelijks werk is Jan Bezuijen actief' in het restaura- üewerk van monumenten. Dat brengt met zich mee dat het wel eens 'spannend' was of hij wel op tijd bij het kinderkoor kon zijn. Volgens Jan was het niet altijd even gemakkelijk om het koorwerk met zijn dagelijks werk te combineren. "Toch heb ik er altijd naar gestreefd om heel goed voorbereid naar elke repetitie te gaan. Ik ben nooit op de automatische piloot naar hel koor gegaan", verduidelijkt Jan. En volgens hem komt dal ook de motivatie van de koorle den ten goede. Na de zomerstop zal de nieu we dirigent, Marco 't Hart uit Brielle, de leiding van 'Hart en Stem' op zich nemen. Jan Bezuijen verwacht dat dit goed zal gaan omdat hij hel idee heeft dat hel koor en Marco goed bij elkaar passen. De band met hel koor zal ook na zijn afscheid zeker nog wel blijven, want zijn vrouw Janny blijft 'gewoon' lid van het koor "Tijdens de repelitieavonden kan ik dus nu thuis ontspannen studeren...", aldus Jan Bezuij- Door Hans Villerius Al twpe keer eerder sleepte Tieleman Keukens het pre- dicaat Beste Keukenzaak van Nederland in de wacht. Dat gebeurde op basis van consumentenonderzoek, en was dus volledig gericht op klanttevredenheid. Ditmaal lichtten de schijnwerpers een heel ander aspect van het keukendetaillist-zijn uit: de organisatie(structuur), de uit straling, klantvriendelijkheid, advisering, service, een eigen moniageieam, en het vervul len van een voorbeeldfunctie voor collega-ondernemers. Maanden van onderzoek zijn voorafgegaan aan het behalen van dit eervolle resultaat. Het hele bedrijf werd op verschil lende wijzen gescreend, en de slotsom van de jury was dui delijk: Tieleman Keukens is vanwege zijn bijdrage aan een goed imago in de keukenbra- che onbetwist, en wederom, de Beste Keukenzaak van Nederland. Dat imago van de keuken branche heeft Jan Tieleman zondermeer gediend mei zijn gloednieuwe keukenshow room in Middelharnis. Een totaal nieuw uitgedacht en uniek keukenconcepl, waar Jan al jarenlang over gebrain stormd heeft en dal een jaar geleden uitmondde in een spectaculair openingsfeest. Een keukenpaleis, waarin jan al zijn ideeën uit zijn jarenlan ge ervaring als keukenspecia list - het bedrijf bestaat deze maand levens 45 jaar - heeft kunnen verwezenlijken. De visie van Jan is dat je een keuken beleeft, 'al vanaf het moment dat je je in de keuken showroom oriënteert en laat adviseren. En om dat al een belevenis op zich te laten zyn, heeft Jan een geheel nieuw ontwerp ontwikkeld voor ^ijn keukenshowroom, met een 'LivingWair om een genwakt keukenonlwerp levensgroot aan de klant te kunnen pi'e- senteren, een complete lunch room met horecavergunni'ig waar culinaire hoogstand jes worden geserveerd, een sfeervolle binnentuin, een speelhoek voor de kinde ren compleet met bioscoop en playstations, een landelijk spraakmakende eigen energie voorziening, maar natuurlijk ook de meer dan 70 keuken opstellingen, en wandelroutes lijke tij groeit bij Tieleman de consumentenomzel nog steeds; voor de rest van het jaar zit ons montageteam al helemaal vol gepland. Alleen in de projectmarkl merken wij een terugval, zegt Jan. "Daar moetje dan alleen niet stil bij blijven staan, maar je moet steeds blijven innoveren. Ook in de toekomst blijven we, net als altijd, voor de klanten gaan. De klant bepaalt immers je succes, daar moetje in inves teren. Da's wal anders dan als ondernemers elkaar met prijzenslagen afslachten; daar moet je gewoon mee sloppen. Ik zeg daarom tegen mijn adviseurs: zorg ervoor dat de klant jóu de opdracht gunt, op basis van afspraken die je na komt, op basis van wal je doet, je service, je montage, en ook datje als klant na een aantal jaren nog eens terug kunt komen in het geval zich onverhoopt iets met je keuken voor zou doen. Het is dan ook zeker dankzij hel complete team van medewerkers dat wij ook nu weer zijn uitgeroe pen tot Beste Keukenzaak van Nederland!", glundert Jan. Onder aanwezigheid iwi? vele genodigden uit de keukenbranche, neemt Jan Tieleman de hulde in ontvangst. die mei verschillende kleuren zijn uitgelicht en zelfs voorzien zijn van geurzones. "Hel alles is erop gericht om je keuken te beleven, vanaf hel moment dat je onze showroom binnenkomt tol jaren na aankoop van de keuken. De Tieleman-beleving en All-inclusive noemen wij dat", vertelt Jan enthousiast. "Dit alles, gecombineerd met de filosofie de beste te zijn en dagelijks te streven naar 100% klanttevredenheid, onder scheidt ons absoluut in de branche. Met ons unieke en inspirerende concept zijn wij hét kookeiland van Nederland. En het blijkt helemaal te wer ken, want \'oor de derde keer nu mogen wij ons de Beste Keukenzaak van Nederland noemen". Daarnaast beschikt Tieleman over een enorme verzame ling keukenonderdelen van de afgelopen decennia, zodat hel ook op dit terrein extra service kan bieden. "Er zijn best mensen", ver volgt Jan, "die zich af hebben gevraagd wal ik mankeerde toen ik op m'ii 57" nog zo'n keukenspeciaalzaak begon. Maar ik had gewoon nog 'n droom die ik graag wilde rea liseren, niet alleen voor mezelf maar ook voor mijn zoons en de medewerkers. Ik ben nu eenmaal een heel geëmotio neerd ondernemer, met grote passie voor m'n vak en met een sterke innerlijke drive. Ik denk niet in lijd en - hoe vreemd dal ook in de oren mag klinken - ook niet in geld. '"^s je als ondernemer alleen maar in geld denkl, ben je gedoemd te mislukken. Nee, tussen klant en ondernemer moet die klik ontslaan dal er onderling een band ontstaat en dal klanten je de opdracht gunnen. Daarom wil ik met dit keukencentrum een toege voegde waarde bieden, met de klant ais koning. Klantenbin ding moet altijd voorop slaan. Men moet hier mei hel hele gezin een gezellige dag kun nen doorbrengen, een dagje 'Tielemannen' zeg ik altijd maar. En dat belevingsconcept doet 't". Ook in dit economisch moei- CV-KETELS RADIATOREN SANITAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZEN! f 0900-23 56 897 (0900-belnuWS) €o,oi p.m. 44 vestigingen in IVederland of bestel op warmteservice.nl Erf- en sierbestrating Firma J.&J. van Gurp Oudedijkl^.Ooitgensplaat ■p-—WH(0187)631350/ BsW!^ (06) 55552023 ^^j^^l www.erT-sierDesttating.ni Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 wvvw.dewaaihoveniers.nl SCHITTERENDE VLOERTEGELS Telefoon: 0187 475 400 www.esseiini<.nl OUDDORP - Een duinland schap. En een grote mensen massa. De vuurtoren. En een koor wiens gezangen aanzwel len. Samen vormt het onge twijfeld hel meest bijzondere concertdecor. Voor de elfde keer op rij houdt de Missio naire VV'erkgroep xan de Gere formeerde Kerk Ouddorp op zaterdag 4 juli de samenzang- avond aan de voet van de Oud dorpse vuurtoren. Speciaal voor dit evenement ontsluit de \'uuriorenwachter het smalle paadje naar zijn uitkijkpost. U kunt zich in de duinen rondom de vuurtoren laten zakken en luisteren naar een optreden van hel koor Deo Canlemus onder leiding van dirigent Cor de Haan. Organist Andre de Jager en Brassband Concordia begeleiden de samenzang. Een korte meditatie wordt gehou den door ds. C.G. Kant. Hij spreekt over hel thema 'Vissers van mensen'. De samenzang start om 19.00 uur mei het tra ditionele openingslied van Deo Canlemus; 'Into ni)' heart'. Er is een beperkt aantal stoelen aanwezig, dus u wordt aange raden een plekje in de duinen te zoeken of zelf een stoel mee te brengen. Bij slecht weer vindt de samenzang plaats in m.fg. Dorpstienden te Oud dorp. U wordt %'erzocht zelf geen contact op te nemen met de vuurtorenwachter. Voor inlichtingen kunt u bellen naar 0187 681154. OOLTGENSPL'VAT - Zater dag 4 juli wordt in Ooltgens- plaat voor de 26' keer de Oelt gendag gehouden. De markt begint om 10.00 uur en vanaf 13.00 uur beginnen de meeste activiteiten. Het programma bestaat naast de braderie met ruim 170 kramen en stand plaatsen, uit muziek en straat- theater wat zich afspeelt aan de Pieter Biggeslraal. Op de diverse terrassen kunt u genie ten van een versnapering. Bij verenigingsgebouw 't Centrum' treden het Flakkees Piraten- koor en Peter de Doedelzak speler op. Voor de kinderen zijn er diverse attracties. De Oeltgendag duurt lot 17.00 uur. OUDDORP - Op zondag 5 juli a.s. zal in de Doopsgezin de kerk te Ouddorp voor de 13'' maal de jaarlijkse praise- avond plaatsvinden. Omdat het 150 jaar geleden is dal Darwin mei zijn evolutietheo rie kwam, worden er veel acti viteiten georganiseerd rondom Darwin en de evolutietheorie. Om een tegengeluid te laten horen is als thema voor deze praise-avond 'De Schepping' gekozen. Rondom dit thema zal hel gospelkoor liederen zingen. Dit jaar is er ook een kinderband o.l.v. Aijan Huizer. De overdenking zal worden gehouden door ds J. Smink. De aanvang is om 18.30 uur. SOMMELSIJK - Mannenkoor 'Ons Koor' zal deze week twee maal optreden. Op zaterdag 4 juli aan hel eind van de reünie van o.b.s. D'n Tuun te Middel harnis; rond 17.00 uur zal hel koor enkele nummers uit zijn repertoire laten horen op het Diekhuusplein. Op donderdag 9 juli zal hel koor opnieuw pre sent zijn om met de leerlingen Oudhollandse liedjes ten geho re te brengen op het school plein van D'n Tuun. Daar zal het slotfeest zijn en om 17.30 uur zal er weer worden gezon gen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1