Dirksland, de enige gemeente op Goeree- Overflakkee met dorpsraden in alle kernen f AED's voor voetbalverenigingen Waterschap houdt informatie-avond over baggeren Nationale IJsdag 2009 Expositie in Sanquin Bloedbank Braderie rond Goereese haven Jeugdbrandweer naar landelijke finale Geslaagd voor costumière Rabo G-O geeft voorlichting aan ANBO leden Sport- en spelmiddag 3?75 k-h\ 82e jaargang Nr. 7824 Vrijdag 26 juni 2009 Prijsjqsse nummers 0,80 Christelijk streekhlad op geré^0m^tTë-»!J^^dslag DIRKSLAND - Met het aantreden van de dorps raad Dirksland is de gemeente Dirksland de eni ge eilandelijke gemeente met dorpsraden in alle kernen. In Melissant en Herkingen is al langere tijd een dorpsraad actief. Voor de kern Dirksland ondertekenden het gemeentebestuur en de nieuwe dorpsraad dinsdag 23 juni een convenant in de raadzaal van het gemeentehuis. Gesprekspartners Niet aan het handje Opbrengst Groot Dictee Goeree-Overjlakkee STAD AAN 'T HARING VLIET - Het gebeurt niet veel dat er op maandag middag veel beweging is op het terrein van voet balvereniging SNS in Stad aan 't Haringvliet. Maar maandag was dat anders, want op het terras van de kantine van de voetbal vereniging was een korte bijeenkomst waarbij drie voetbalverenigingen elk een AED-apparaat over handigd kregen, beschik baar gesteld door Rotary- club Goeree-Overflakkee. Het geld voor de appa raten was bijeengebracht door de deelnemers van het Groot Dictee van Goe ree-Overflakkee, dat de serviceclub vorig najaar organiseerde. Gebruik en onderhoud Dictee Waterschap Holland se Delta houdt in alle regio's informatiebij eenkomsten over het buitengewoon onder houd aan sloten en sin gels. Het waterschap beantwoordt vragen en geeft een toelichting op de baggerwerkzaamhe- den na de oogstperiode van 2009. Knops rgfóépj lAriiË MlUUKl.HARNIS - Vanaf donderdag 25 juni kunt u ivecr (dkc dag lol liaff tien 's avonds fcn ijsje halen bij Bankelbak- keiij van Helden. Vanaf deze dag kunt u van maandag tot en /.alerdag terecht bij de ijsspetia- list van Flakkee voof ambathle- lijk ijs nil eigen bakkerij. Door dat hel bankelbakkerijshiei/el( gemaakt woiflt, komt u unieke smaken tegen zoals Krnukplae- I jes en passie-mango ijs. Banketbakkeiij van Helden neeml ook deel aan de (Mooiste Dag van het Jaar op 27 jnni. Op fle/.e dag zullen IJssalons en andere ijsverkopers geld inza melen voor koelpakken voor mensen met .Multiple .Sclerose (MS). De nationale IJsdag is een iniiiatief van .Slichting MS- Amlfi'.s, die met deze actie hoopt veel nieuwe koelpakken aan te schallen. Ken koelpak - denk aan een bodywarnier waar koud water doorheen wordt ge|)()mpt - kan de symptomen/ kla<:hlen van MS vermindeien en daardoor de kwaliteit van leven verbeteren. De kostprijs van een koelpak bedraagt 1950 euro en dat is voor veel men sen met MS, die vaak hun baan moeten opzeggen, te kostbaar. Om deze reden levert Stich ting MS-A>i/lfr.s de koelpakken geheel gratis. Helpt u mee om van zaterdag 27 juni de Clool- ste Dag van hel jaar Ie maken en daarmee MS-paliënteii ver koeling te brengen? Het doel van Stichting MS-Ariders is geld in Ie zamelen om zoveel moge lijk MS-patiënten te kunnen voorzien van een koelpak. De wachtlijst groeit gestaag. Naar- male de zomer nacici't, doen meer mensen een beroep op een koelpak. Echter de midde len zijn beperkt. De worsteling niet liet C^ollege van Zorgver zekeraars om de pakken in het vergoedingenpakket te krij gen, cluurl inmiddels al bijna acht jaar. Door Kees van Rixoort Conny Bakker, voorzitter van de dorpsraad Dirksland, reageerde ongeveer een jaar geleden op een oproep in de krant. Ze meldtie zich aan als potentieel lid van de op te richten dorpsraad. Het duin- de een tijd voordat er spijkeis met koppen geslagen konden worden, vertelde ze dinsdag lijdens de korte plechtigheid, maar recent diende zich een stroomversnelling aan en ging de kogel door de kerk. "We zijn met zijn vieren en het gaat uit breiden. Wij hopen iets neer te zetten voor de gemeen.schap, sai7ien inet de burgers", aldus de kersverse voorzitter. Ook burgemeester Seivaas Stoop blikte terug op de ont staansgeschiedenis van de nieuwe dorpsraad. "Er zijn veel gesprekken gevoerd. Ik ben blij dat de dorpsiaad een feit is. Dal is een compliment vvaard." Stoop plaatste het fenomeen dorpsraad in het katler van de gemeentelijke Iierindeliiig- op Gcjeree-Overflakkee. "Ver schillende geiTieenteraden hebben aandacht gevraagd voor dit fenomeen. Straks is er één gemeente met een groot aantal woonkernen. In die situatie zijn dorpsraden van belang voor het contact tussen de kernen en het gemeentebe stuur. In onze gemeente heb ben we er al enkele jaren erva ring mee, in Melissant en Her kingen. De eerste wapenfeiten zijn zichtbaar." De dorpsraden, zo maakte burgemeester Stoop duidelijk, zijn officiële gesprekspartners van de gemeente en belan genbehartigers van de lokale gemeenschappen. Vooral als het om de directe leefomge ving en leefbaarheid gaat, zonder dat de dorpsraad een i7ieldpunt voor scheve stoepte gels en aanverwante ongemak ken wordt. Dorpsraden kun nen gevraagd en ongevraagd advies geven aan het gemeen tebestuur. "Het is een twee zijdige relatie. De gemeente gaat niet achterover leunen en afwacliten tot de dorpsraad met iets komt, maar betrekt de dorpsraden ook bij het ontwik kelen van beleid op het gebied van de leefbaarheid." Sloop vroeg aandacht voor de representativiteit in de dorps raden. "Het is wenselijk dat er zoveel mogelijk een afspiege ling is van wat er leeft. Probeer verankering te bereiken en heb oog voor de diversiteit in Met hel imderlekeven van een convenant was de oprichting van dorpsraad Dirksland een feit. het dorp", riep hij de dorps raden (ook die van de andere kernen) op. Hij wenste de dorpsraad van Dirksland, bij de officiële start, veel inspira tie, volharding en succes toe. "Probeer niet het wiel opnieuw uit te vinden, maar leg uw oor eens te luister bij de dorpsra den van Melissant en Herkin- Sen. Die kennen het klappen i'an de zweep onderhand." Tot slot sprak Dorien Kicken de nieuwe dorpsraad toe namens de Zuid-Hollandse Vereniging van Kleine Kernen. "Straks fuseren de gemeenten op het eiland. Dan is het belang rijk dat de burger betrokken blijft bij het gemeentebestuur. De dorpsraad is dan een link met de gemeente, om over te brengen wat er leeft bij de bevolking. Daarbij hoeft de dorpsraad niet aan het handje van de gemeente te lopen. Er komen veel initiatieven voort uit de mensen in de kernen. Foto; Wim van Vossen Fotografie Als die worden opgepakt is dat leuk voor de bewoners én leuk voor de gemeente. Er bruist wat, het dorp leeft." Dorien Kickert noemde de start van de dorpraad Dirks land een mijlpaal. Ze sprak haar felicitaties uit en overhan digde de dorpsraad een boekje met ideeën. Door Adri van der Laan Bij het Groot Dictee van Goe ree-Overflakkee, dat door de eilandelijke afdeling van de Rotary werd georganiseerd, konden de deelnemers zich laten sponsoren om hiermee geld bijeen te zamelen voor een 'goed doel'. Voor dit eerste Dictee had de Rotary gekozen om AED-apparaten aan te schatten voor voetbal verenigingen. Uiteindelijk bleek dat er van de opbrengst drie van dergelijk appara ten konden worden aange schaft. AED-apparaten wor den gebruikt als bij iemand een hartstilstand optreedt. Met het apparaat kan door middel van stroomstoten het hartritme weer worden opge wekt. Een hartstilstand komt regelmadg voor en het is dan Vertegemi'oordigers -van de verenigingen SNS, DBGC en MS en AVFlakkee ontvangen de cheque voor het AED-apparaat. Rechts Jan Icrhage van de Rotan Goeree-Overflakkee. Foto: Adri van dir Laan ook heel belangrijk dat, vooral op plaatsen waar veel mensen bijeen zijn, een AED-apparaat aanwezig is. Momenteel is de aanwezigheid op het eiland van dergelijke apparaten nog niet dekkend. Jan Verhage van Rotaryclub Goeree-Oxerflak- kee legde uit dat de Rotary er alles aan doet om de dekking te verhogen. Het geschenk aan de \'oetbaherenigingen is daar een voorbeeld van. Het schenken van een .\ED- apparaat past binnen de doel stelling van de Rotary-afde- ling. Verhage legde uit dat de organisatie bestaat uit mensen die afkomstig zijn uit de hele breedte van de samenleving en dat ze drie doelen heeft: Iets doen voor de gemeen schap, kennis delen en het onderhouden van vriend schap. Nu is er natuurlijk niemand die hoopt dat een AED gebruikt behoeft te worden, maar als deze wel ingezet moet worden is het ook heel belang rijk dat het apparaat werkt en dat er mensen zijn die ermee kunnen omgaan. De Rotary zal dan ook een bijdrage leve ren aan de opleiding van een aantal personen bij de sport verenigingen en ook aan het jaarlijkse onderhoud van de apparatuur. De drie AED's werden tijdens de korte bijeenkomst in Stad dankbaar in ontvangst geno men door afgevaardigden van de drie sportverenigingen. De gelukkigen waren SNS uil Stad aan 't Haringvliet, DBGC uit Oude-Tonge en MS/A\' Flakkee uit Middelharnis. Vol gens de verenigingen is dit een goed initiatief "in een tijd dat het moeilijk is om de spon sors bij elkaar te houden". De Rotary Goeree-Overflak kee wil ook in het koinend najaar weer een Groot Dictee Goeree-Overflakkee organise ren in de Prins Mauritsscho- lengenieenschap te Middel harnis, en wel op woensdag 7 oktober. Nadere informatie hierover volgt nog. SOMMELSDIJK - Van 1 juli t/m 30 september exposeert Annette van Driel-Kluit in de afnamelocatie Sommelsdijk van Sanquin Bloedbank. De interesse voor tekenen en schil deren van Annette van Driel- Kluit (1958) ontstond op de Pabo in Dordrecht. Annette is lid van de Hoeksche Waardse Teken- en schilderkring. Haar werken zijn kleurrijk, figura tief tegen het abstracte aan en vaak staat de mens centraal. Ieder kan zijn of haar fantasie laten gaan en het object een plaats geven in z'n eigen bele vingswereld. Annette wordt geïnspireerd door bewegende dingen en architectuur tijdens haar reizen en door bezoeken aan musea's, gebouwen en galerieën. Zij exposeert regel matig haar schilderijen en beel den. De openingstijden van de afnamelocatie zijn te vinden op website www.sanquin.nl onder het kopje donor. GOEDEREEDE - Op zater dag 4 juli 2009 organiseert de Oranjevereniging van Goe- dereede een braderie rond de Haven van Goedereede. Op deze braderie, die wordt gehouden van 10.00 tot 17.00 uur, zal een groot aantal kra men en standwerkers aanwe zig zijn. In 2010 is het 65 jaar geleden dat Nederland bevrijd is, en om dat feit te vieren wil de Oranjevereniging een leuk programma samenstellen. ,Als u de Oranjevereniging van Goedereede financieel wilt steunen, kunt u contact op nemen met voorzitter mevr. C. Hoek, tel. 0187 492708, e-mail corry_hoek(5)hotmail.com. We krijgen in Nederland steeds vaker te maken met hef tige regenbuien. Er valt dan in korte tijd veel water. Het water moet na een hevige regenbui snel worden afgevoerd. Dat kan alleen, als het watersy steem goed functioneert. Het water moet door de sloten kun nen stromen. Daarom moet iedereen die aan een water gang woont of een bedrijf heeft elk jaar zijn watergang{en) onderhouden. Zo blijft een goede aanvoer, afvoer en berging van het water mogelijk. Daarom houdt Hollandse Delta vijf bijeen komsten over het gewoon en buitengewoon onderhoud aan watergangen. Op Goeree- Overflakkee is een bijeenkom sten op donderdag 9 juli in verenigingsgebouw De Scha kel, Beatrixlaan 31 te Dirks land, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Het waterschap geeft tijdens de bijeenkomst een toelichting op de aanbesteding en uitvoe ring van het buitengewoon onderhoud aan sloten en sin gels. Verder krijgt u informa tie over de gebieden waar dit jaar na de oogstperiode bui tengewoon onderhoud wordt gepleegd. Ook de organisatie en werkwijze komen ter spra ke. Bijvoorbeeld de beschik baarheid van agrarische per celen en de afhandehng van vragen of klachten. Natuurlijk beantwoorden medewerkers van het waterschap graag uw vragen. In de folder 'Onderhoud watergangen' leest u uitgebreid wat Hollandse Delta verstaat onder gewoon onderhoud en buitengewoon onderhoud aan de watergangen. U kunt deze folder downloaden van website www.wshd.nl/schouw. Op deze webpagina staan ook over- zichtskaarten van de gebieden die in 2009 voor buitengewoon onderhoud in aanmerking komen. Knópf BV - Langeweg '13 -3245 KG - Swnmelidijk Olg; 476767 Akkffdooi BV lOoojttfiWD 3-4317 AL Nootógoüwe - 0111 «1Ï47 DEN BOMMEL - Op zater dag 20 juni heeft de Bommelse Jeugdbrandweer zich geplaatst voor de landelijke finale. De jeugdbrandweer behaalde in het Brabantse Goirie een 4e plaats en had recht op meer. Als wedstrijdtafeieel was er brand gemeld bij een timmer fabriek, waar een zaagmachine in brand stond. De brand ging door de afzuiginstallatie naar een zaagselcontainer buiten. Een werknemer probeerde de brand zelf te blussen, maar dat lukte niet; hij werd met flinke brandwonden afgevoerd naar het ziekenhuis. De Jeugd brandweer mag 10 oktober de landelijke finale spelen in Veldhoven, waar de beste 10 ploegen om de landstitel strij den. STAD/WVN'T HARINGVLIET - Mevr. P. van Nimwegen-Ster- renburg uit Stad aan 't Haring vliet heeft een mooie prestatie geleverd. Enkele Jaren geleden slaagde zij al voor het examen van modinette en op 19 juni jl. mocht ze in Rosmalen het diploma van costumière in ontvangst nemen. De examens werden afgenomen door de ENSAID, een organisatie van modevakscholen. Mevrouw Van Nimwegen volgde haar opleiding bij Klaasje de Waard, Oost Voorgors 66 Ie Middel harnis. Op woensdag 1 juli 2009 geeft Rabobank Goeree-Overflakkee een toelichting aan de leden van ANBO over de toekomsti ge wijzigingen die binnenkort in de organisatie plaatsvinden. Veel ANBO leden hebben een rekening bij de Rabobank, en hebben waarschijnlijk onlangs bericht ontvangen over de laatste ontwikkelingen binnen de bank. Hierover zal uideg worden gegeven, evenals over de diverse mogelijkheden, zoals het bezoeken van mensen aan huis. De bijeenkomst zal plaatsvinden in Ebbe en Vloed te Oude-Tonge, aanvang 14.00 uur. Na de voorlichting wor den nog enkele bingorondes gespeeld. NIEUWE-TONGE - De werk groep 'Nieuwe-Tonge in Bloei!' organiseert samen met een aantal enthousiaste vrijwil ligers een sport- en spelmid dag en minivoetbaltoernooi op woensdag 1 juli voor de jeugd in Nieuwe-Tonge. Van 14.00 tot 16.00 uur worden er spel letjes georganiseerd voor alle jongens en meisjes van groep 3 t/m 8. Van 14.00 tot 15.00 uur is er speciaal voor de kleintjes een wedstrijd stoeptekenen. Ouders en grootouders wor den uitgenodigd om de klein tjes te helpen. Om 18.30 uur wordt er een minivoetbaltoer nooi georganiseerd. Jongens en meisjes van 10 t/m 16 jaar worden uitgedaagd om hun voetbaltalent te laten zien. Alle activiteiten zullen plaatsvin den op het oude voetbalveld aan de Koningin Julianastraat. Deelname is gratis. Vanaf een terras kan het publiek de jeugd aanmoedigen. Spar Nieuwe- Tonge verzorgt een verkoop punt met fris en lekkers. Voor meer informatie of inschrij ving kunt u mailen naar info@ nieuwetongeinbloei.nl of bel len naar Janita van der Have (0187 651464) of Kirsten Kiela (0187 651217).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1