Wim van Vossen Fotografie, voor fotowerk op hoog niveau Lokale omroepen voorlopig niet via Digitenne "Annie en Ko' nieuwe winkel in oud winkelpandje in Goedereede Jongeren van Den Bommel dakloos Jaarmarkt Gereformeerde Gemeente Dirksland Prinses Margriet vaart voorjacht op de pier Interieur, antiek en schilderijen in voormalige manufacturenwinkel EIIAIIDEtl-niEUWS Geprofessionaliseerd Hoogtefotografie Annie en Ko Schilderijen Openingstijden PAGINA 6 DINSDAO 23 JUNI 2009 ^^-E5^'■''o. www.brilcentnmili«uvelaaLnl Zondpod 56 Middelhamis-Telefoon(0187)48 34 37 DIRKSLAND - Als het om fotowerk gaat, is op Goeree- Overflakkee en omstreken de naam Wim van Vossen niet onbekend meer. Voorheen, en gedurende een flink aantal jaren al, opererend onder de naam Persburo Flakkee, voert de nog jonge Dirkslandse fotograaf sinds enige tijd als bedrijfsnaam 'Wim van Vossen Fotogra fie', en ook heeft hij sinds enige tijd iets nieuws te bie den: hoogtefotografie. Wim vertelt graag meer over zijn activiteiten als veelzijdig fotograaf. Door Hans Villerius Vanuil hobby met fotograferen begonnen, is Wim gaandeweg 'beroeps' geworden. De eer ste aanzet daartoe is eigenlijii via Eilanden-Nieuws gemaakt, toen hij in 1996 voor deze krant is gaan fotograferen, aanvankelijk alleen in de week enden maar dat breidde zich steeds verder uit. Van lieverlee wisten ook andere media - ook landelijk - hem te vinden; zijn fotowerk viel dus in de smaak. Naast persfotografie kreeg Wim ook verzoeken uit de 'particuliere' markt: een por tretfoto zus, een gezinsfoto zo, trouwreportages kwamen erbij alsmede bedrijfs- en product- fotografie. Hij werd dus steeds breder inzetbaar, tijd om zich wat professioneler te gaan pre senteren. Dat deed hij door voortaan onder de naam Pers buro Flakkee te gaan werken. "Ik nam uitsluitend klussen aan waarvan ik verwachtte dat ik die tot een goed eind zou brengen, anders begon ik er niet aan. Daarnaast ben ik altijd heel geïnteresseerd in de nieuwste technieken. Als er iets nieuws op de markt komt en ik zie er brood in, investeer ik daarin. Daardoor speel ik met mijn aanbod voortdurend in op alle nieuwigheden die zich in het vakgebied voor doen". Wim heeft de volledige omslag van analoge naar digi tale fotografie meegemaakt, en eigenlijk is dat zijn kracht geworden, zegt hij. "De over schakeling op 'digitaal' heb ik van begin af meegemaakt en bewust gevolgd. Vanaf toen heb ik me via diverse cursus sen geprofessionaliseerd en ook gespecialiseerd in ver schillende takken van fotogra fie. Zo doe ik persfotografie, bruidsfotografie, bedrijfsfoto- grafie, agrarische fotografie en architectuurfotografie, dit laatste vooral voor de onroe rend goed markt, makelaardij dus." Voor zijn 'hoofdinkomen' was Wim echter nog in dienst bij een werkgever, en bij een immer toenemende vraag naar fotowerk van zijn hand, moest het er een keer van gaan komen: volledig zelf standig worden. Die stap zette hij in 2008. Later zette hij de naam Persburo Flakkee om in Wim van Vossen Fotografie, en sinds begin dit jaar heeft hij een v.o.f van zijn bedrijf gemaakt. Speciaal voor de huizenfoto- grafie heeft Wim sinds enige tijd iets nieuws te bieden: hooglefotografie, en dat biedt - zowel letterlijk als figuurlijk - een extra dimensie aan het fotowerk. "Alsjeje huis te koop zet, is het heel belangrijk om dit goed te presenteren. De eerste indruk moet meteen goed zijn en daar heb je 'n steengoeie foto voor nodig. Dat krijg je dikwijls niet voor elkaar met een gewone foto die je vanaf de straat maakt. Dikwijls staat er van alles - groen, autoblik, e.d. - voor een huis, en zie je in elk geval niet hoe de ligging van de woning is, bijvoorbeeld met een vrij liggende tuin, e.d. Hoogtefotografie biedt hier uitkomst. Middels een mast van zes meter hoogte, waar ik een camera op mon teer, krijg je een schitterend Op de bovenste Joto's is Wim aan het werk (foto's Hans Villerius), op de onderste joto's (Foto's: Wim van Vossen Fotografie) ziet u het verschil tussen traditio nele huizenfotografie en de hoogtefotografie van Wim van Vossen. bovenaanzicht, incl. tuin of aangrenzende omgeving. De hoogtemast is zo flexibel en efficiënt inzetbaar dat 'ie bin nen de kortste keren overeind staat, en je kunt 'm werkelijk overal neerzetten, tussen bos- sage en al, zonder ook maar iets te beschadigen aan een tuin." Een LCD schermpje aan het onderste deel van de mast toont wat de camera op hoogte ziet, terwijl vanaf de grond de camera wordt bediend. Overi gens is deze vorm van hoog tefotografie ook voor allerlei andere doeleinden inzetbaar, bijv. bij evenementen; zelfs de Duitse politie gebruikt de mast bij het in kaan brengen van ernstige verkeersongevallen. En is deze vorm van fotogra fie duur voor klanten? "Nee, voor 95 per object lever ik 'n serietje van meerdere foto's, en daar kan zowel de zakelijke als de particuliere markt z'n voordeel mee doen. Want dit is natuurlijk veel goedkoper dan luchtfotografie of hoogtefoto grafie middels heliumballon, radiografisch bestuurbare vlie ger of vliegtuigje. Trouwens, met al mijn fotografie probeer ik prijslechnisch een interes sante positie in te nemen." Wim van Vossen Fotografie is te bereiken via telefoonnum mer 0187 609190 en via e-mail info@wimvanvossenfotogra- fie.nl. Zie ook website www. wimvanvossenfotografie.nl. DIRKSLAND - Op zaterdag 5 juli van 9.30 tot 15.00 uur hoopt de Ger. Gemeente rond om haar kerkgebouw aan de Mbzartsingel, weer haar Jaar markt te houden. De markt is groot opgezet met zo'n 50 marktkramen. In het midden van de markt is een ruimte waar de hele dag activiteiten plaatsvinden die ook de jeugd bijzonder zullen aanspreken. Voor volwassenen en de-oude re jeugd is een vorkheftruck vaardigheidsproef uitgezet. Voor de ouderen is er een proefrit met een elektrische scootmobiel mogelijk, natuur lijk ook leuk voor de jongeren. Er zijn veel creatieve artikelen te koop, maar ook aardappe len, warme snacks, er is een uitgebreide snuffelmarkt en een royale boekenkraam, voor zowel kinderen als volwassen. Er is weer een evangelisaüe- stand, er worden schilderijen en aquarellen verkocht, maar ook kaas, groente en fruit, kle ding voor groot en klein en op het grote terras kunt u genie ten van wat het buitenrestau- rant u aan tafel serveert. Een echte horlogemaker4geeft des kundig advies bij de aankoop van zak- en polshorloges. Een vakfotograaf rnaakt een por tret- of een familiefoto. Een houtdraaier maakt spullen uit hout en een kunstenaar zaagt met een kettingzaag tuinbeel- den uit. De kinderen zitten weer met hun eigen verkoop kleedjes, er zijn kinderspelen en er wordt speelgoed voor Jongens en meisjes verkocht. Vrijdag 19 Juni om 11.42 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet van KNRM station Stellen- dam buiten, door het Kust wacht Centrum gealarmeerd voor een Jacht op de zuidpier van de buitenhaven van Stel- lendam. Het Jacht, de Lorely van 12 meter lengte en met 2 personen aan boord, was door motorstoring niet meer in staat de pier te ontwijken. Er werd uitgevaren en ter plaatse werd een sleepverbinding gemaakt. Het Jacht werd los getrokken en langszij de reddingboot genomen. Er was verder geen schade aan het Jacht, dat in de buitenhaven aan een drijvend steiger werd afgemeerd. De gegevens werden nog opgeno men en een monteur gebeld. Onderweg om foto's van deze actie te maken kwam een bemanningslid van de KNRM een ambulance tegen. Hij reed deze achterna, waarna bleek dat op de dijk langs de noord- pier een vrouw was gevallen en haar enkel had gebroken. Omdat de vrouw half op de dijk lag met los grint, hielp dit bemanningslid het ambulan cepersoneel de vrouw in de ambulance te brengen. Zowel op het land als op het water was de KNRM deze middag actief Er is een uitgebreide stand met fietsen voor groot en klein. U kunt U bloeddruk laten meten, fotokaarten en kaartmaakspul- len, maar ook lingerie, onder goed en sokken kopen. Uniek is dat u een maatkostuum kunt laten aanmeten voor een prijs die alles meevalt. Voor de liefliebber is er ijs en ook Tupperware i's aanwezig. De gehele opbrengst is bestemd voor de aflossing van de nieuw gebouwde kerk. MIDDELHARNIS - Voorlo pig zullen televisiekijkers via Digitenne het nog steeds zon der lokale omroepen moeten stellen. De afgifte van een ver gunning voor het mogen uit zenden via DVB-T (in de volks mond bekend als Digitenne) is vooralsnog alleen toegekend aan het bedrijf Digitenne. Andere frequentieruimte zal op korte termijn niet worden vrijgegeven, aldus Agentschap Telecom in een brief aan de organisatie FlakkeeNieuws. Dit nieuwsmedium voor Goe- ree-Overflakkee (Zuid-Hol land) was begin 2009 gestart met experimentele uitzendin gen via Digitenne. FlakkeeNieuws was daarmee de tweede oi-ganisatie in Neder land die een lokaal televisiesig naal gratis via de lucht mocht verspreiden. Voor ontvangst was geen abonnement noclig bij Digitenne. Al eerder mocht RTV Stadskanaal uitzenden via Digitenne. Inmiddels heb ben meerdere omroepen de mogelijkheid gekregen van Agentschap Telecom om via Digitenne uit te gaan zenden. Echter, allemaal voor tijdelijke duur. Met een experimentele vergunning is het slechts tij delijk toegestaan om uil te zen den via Digitenne. "En daar heb Je uiteindelijk helemaal niets aan", aldus Arjan Huizer, woordvoerder van FlakkeeN ieuws. "Het mogen uitzenden via Digitenne is natuurlijk helemaal geweldig. Via deze manier kun je een zeer groot gedeelte van je doelgroep bereiken. Ons uitzendgebied ligt onder andere in Ouddorp aan Zee, een gebied waar wei nig kabelaansluitingen zijn en veel mensen via Digitenne of schotel kijken. Toen we begin dit Jaar de zender aansloten hebben we metingen laten verrichten in de omgeving. Via binnenantennes was de ontvangst slecht maar met de buitenantennes ging het goed. Voor het beste resultaat moes ten we iets meer vermogen hebben zodat ook de campings op de kop van het eiland het signaal goed konden ontvan gen. Dit was dus het resultaat van het experiment." FlakkeeNieuws mocht van Agentschap Telecom tot en met mei 2009 experimenteren. Na afronding van het experi ment wilde FlakkeeNieuws graag een reguliere vergun ning met meer vermogen om zo de lokale omroep blijvend uit te zenden via Digitenne. Maar dit verzoek werd afge wezen. "We zijn uiteraard zeer teleurgesteld. Veel mensen vroegen ons wanneer we nou eindelijk gingen starten met de uitzendingen via Digitenne. Gesprekken met sponsoren waren inmiddels in afron dende fase maar zij zegden hun medewerking alleen toe wanneer er zekerheid was met uitzenden. En met een expe rimentele vergunning heb Je totaal geen zekerheid. En de naam zegt het al, het is puur voor experimenten." Huizer meent dat het allemaal een luchtbel is waar de lokale DEN BOMMEL - Op vrij dagavond 3 juli om 18.30 uur verandert het gras land bij de boerderij van fam. Ras, Zandweg 4 te Den Bommel in een krot tenwijk. De jongeren van de beide kerken in Den Bommel organiseren dit jaar voor de vierde keer de 'Nacht Zonder Dak', waarbij ze de nacht door brengen in zelfgebouwde hutten van karton of plas tic. omroepen in geloven. "De hoop om te mogen uitzenden via de ether kunnen de lokale omroepen voorlopig maar beter laten varen". Agentschap Telecom deelde mede dat er op korte termijn geen nieuwe verdeling noch verdeling van restruimte staat gepland. De omroepen die nu uit mogen zenden via de ether zullen alle maal maar tijdelijk te zien zijn. Uiteindelijk gaat het beeld toch weer op zwart voor de kijker. Dit doen ze om geld in te zame len voor straatmeidei) in Boli via, omdat zo'n nachtje zonder dak voor veel Jongeren in de derde wereld dagelijkse rea liteit is. Deze 'Nacht Zonder Dak' is een initiatief van de christelijke hulp- en ontwikke lingsorganisatie Tear. Onder het motto: 'Dromers gevraagd!' slapen de Jongeren één nacht buiten en laten ze zich hiervoor sponsoren. Vorig jaar hebben de jongeren van Den Bommel met 20 Jongeren 3000 euro bij elkaar gebracht en dit Jaar hopen ze nog meer bij elkaar te brengen. Ook in andere plaatsen in Nederland doen Jongeren mee aan deze actie. Tijdens de Nacht Zonder Dak kunnen de deelnemers genie ten van gezelligheid rondom een vuurkorf, leuke spelletjes en een eenvoudige barbecue. De Nacht Zonder Dak geeft Jongeren, naast veel gezel- ügheid, de mogelijkheid om daadwerkelijk iets te doen voor leeftijdgenoten die het minder hebben getroffen. Jongeren die mee willen doen, kun nen zich opgeven bij Janiëlle Ras, tel. (0187) 611509, e-mail janielleras@hotmail.com. GOEDEREEDE - Het Eilanden-Nieuws van vrij dag 5 februari 1993 opende met een voorpagina-arti kel, waarin wijlen Dieke Schippers-Vaarzon Morel, afscheid nam van 'de goei- en ouwen tied'. Aanleiding Toor dit afscheid was het sluiten van het 'winkel tje van Jaop Hoek' aan de Zuidzijde Haven in Goe dereede. "Als twee lege, japende gaten grijnzen de litgeruimde etalagekasten laast de voordeur van het nanufacturenwinkeltje I.je aan", aldus mevrouw Ichippers. Maar hierin i verandering gekomen, Tant Lienke van Erkelens n haar dochters Margo a Annemiek hebben het linkeitje weer nieuw leven igeblazen door in het pnd 'met een geschiede- js' een nieuw winkeltje te taliseren onder de naam 'jtmie en Ko'. Door Adri van der Laan feinig herinnert nog aan vroe- jr üjden toen de manufactu- m- en woninginrichüngwinkel vrd gedreven door de familie ]5ek en schoonzoon Cor Gre- Ntistuk. Alleen aan de vorm \n de gevel is niets veranderd i daardoor komen er bij een aital Goereeërs toch weer wat istalgische gevoelens boven, I Lienke en haar dochters hel jndje weer haar oorspronke- l;e bestemming hebben gege- fl."We krijgen heel veel posi- ive reacties, sommige mensen \irden zelfs emotioneel nu ze jn dat er weer een winkel is ^realiseerd", legt Lienke uit. haar eigen ervaring, en ook die van de Goereeërs, weet ^dat de vorige winkel van de lailie Hoek een belangrijke jiats in de Goereese gemeen- •jap innam. Herinneringen pnen weer boven hoe Jaap tek en schoonzoon Cor Gre- xistuk, met rollen tapijt op jn brommertjes richdng het jvenhoofd togen. Maar ook 1; Annie en Ko, dé doch- (S van Hoek, het winkeltje de Zuidzijde Haven heb- Het sfeervolle interieur van Anme en Ko'. ben gerund. Altijd tijd voor een praatje, een grapje, maar ook meedenken met de klan ten, zo blijkt uit het verhaal van mevrouw Schippers uit de krant van ruim zestien Jaar geleden. Moeder en dochters Van Erke lens weten als geen ander hoe groot die sociale functie van de 'wienkel van Jaop Hoek' was in het stadje, en uit een soort erkenning en verbinding met het verleden hebben ze hun winkel 'Annie en Ko' genoemd. De naam verwijst naar de twee zusters, en dochters van Jaap Hoek, die een belangrijke stempel op de winkel en op de Goereese gemeenschap hebben gedrukt. "Hierop hebben we al heel veel leuke reacties gekre gen", geeft Lienke aan. Het assortiment van 'Annie en Ko' is moeilijk onder één noemer te vangen. Lienke legt uit dat het eigenlijk alles met het interieur van een woning te maken heeft. In de twee enveertig jaar dat Lienke in Goedereede woont is ze altijd al hobbymatig met woningin richting bezig geweest en uit eindelijk besloot ze om haar hobby uit te breiden met een eigen winkel. "Van een eigen winkel was het nog nooit geko men, maar ik heb al heel veel mensen geholpen en geadvi seerd bij het inrichten van hun woning". Naast advies over het interieur van uw woning kunt u bij 'Annie en Ko' dus ook terecht voor hulp bij het inrichten en decoreren van uw woning. In de winkel zijn bij voorbeeld meubels, (schemer) lampen, tafelkleden en servies goed te koop. Het assortiment is eigenlijk een combinatie van nieuw en antiek. Daarnaast worden er bij 'Annie en Ko' schilderijen verkocht die zijn vervaardigd door Margo. Sinds twee jaar maakt zij schil derijen en het blijkt dat haar schilderprestaties niet onver dienstelijk zijn. Haar werken zijn te bezichtigen in 'Annie en Ko' en uiteraard zijn deze ook te koop. "Ik krijg vanuit het hele land veel positieve reacties op mijn schilderijen, die zowel figuratief als abstract zijn", aldus de kunstenares. Haar werken hebben voorna melijk de thema's 'landschap pen' en 'dames'. Mai-go heeft inmiddels een uitnodiging ont vangen om te exposeren in één van de bekende 'negen straat jes' te .i^msterdam, wat ze als een mooie erkenning van haar werk ziet. Folo: Adri van der Laan De dames Annie en Ko hebben plaatsgemaakt voor Lienke en dochters, en zij hopen dat ze hun winkeltje aan de Zuidzijde Haven in Goedereede weer iets van de sfeer van 'toen' kun nen meegeven. Wie 'Annie en Ko' bezoekt zal niet meer de donkere vertrekjes van vroe ger aantreffen, maar een lichte en sfeervol ingerichte winkel waar, na een grondige verbou wing, het oude balkenplafond weer tevoorschijn is gekomen. In het eerder genoemde arti kel van mevrouw Schippers wordt een twintigtal winkeltjes in Goedereede opgesomd, die inmiddels gesloten zijn. Ook het winkeltje van Jaop Hoek' viel hier onder, maar inmid dels kan de lijst herzien wor den. 'Annie en Ko' is er klaar voor om de Goereeërs en zij die van elders komen wel kom te heten. 'Annie en Ko' IS vooralsnog op donderdag en vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur geopend en op zater dag van 13.00 tot 17.00 uur. Indien u op andere dagen de winkel^ wenst te bezichtigen, kunt u een afspraak maken. Meer informatie is te verkrij gen via de telefoonnummers 0187 491576 of 06 30108952. Het adres is: Zuidzijde Haven 9 te Goedereede. ti

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6