School met de Bijbel feestelijk heropend Officiële opening Mediq Apotheek Dirksland perfect Weer Culturele dag in Oude-Tonge Orgelconcert door jongeren Fietstocht t.b.v. Stichting Kimon EIÜVriDEII-niEUWS Rommelmarkt rond Elim Roxenissefeest Zing jij ook mee? Zangavond t.b.v. HVC Concordia zoekt muzikale jongens en meisjes Met Globe Reisburo gratis naar SOPlusBeurs Oud papier Nieuwe-Tonge Bingo in de Victoriahal EIIAtlOEn-tllEtJWS Specht De Keizer Opening J^iinnperen De kinderen konden daarna - inmiddels allemaal-voorzien van een appel, geschonken door fruitteeltbedrijf De Kloos- terwei te Sommelsdijk - op het schoolplein aan de slag om van stukken hout een zelfverzon- nen bouwsel in elkaar te tim meren. Het was een getimmer en gezaag van jewelste, en de kinderen konden er nog een prijs mee winnen ook. Boom cadeau full copy-service PAGINA 2 DINSDAG 23 JUNI 2009 OUDE-TONGE - Zaterdag 27 juni wordt in Oude-Tonge de Culturele Dag weer gehouden. Voorafgaand aan het zater dagmiddagprogramma zijn er donderdag- en vrijdagavond al dorpswandelingen langs historische plekjes en gebou wen, niet o.a. een bezoek aan het radiomuseum van Adrie van Loon (niet toegankelijk voor rolstoelen). Beide avon den start de wandeling op de Kaai om 19.00 uur De werk groep Oude-lbnge in Bewe ging heeft, gezien het succes van fototentoonstellingen, ook nu een portrettengalerij inge richt. Ditmaal van trotse opa's en oma's en hun kleinkinde ren. Met het optellen van de leeftijd van een klein aantal grootouders met kleinkinde ren is een leuke prijs te win nen. Op de kunstmarkt is werk te zien van amateurs en (semi-) professionele kunstenaars uit Oude-Tonge en omgeving, zoals schilderijen, tekeningen, beelden, kralenwerk, foto's, enz. Diverse mensen laten wat van hun hobby's zien, zoals het verzamelen van diverse voor werpen. Een aantal hobbyisten geeft een demonstratie van hun werkwijze. Onder leiding van kunstenaar Cees Dirkzwa ger kunnen leerlingen van de basisscholen (groepen 5 t/m 8) een schilderij maken. Bezoe kers van de culturele middag kunnen meehelpen met het maken van een schilderij van een bekend gebouw in Oude- Tonge. Kinderen uit de onder bouw van de basisscholen kun nen zich laten schminken, en rondom al dit feestelijks is Pol lies Kookshop weer van de par tij met frisse hapjes. Na het suc ces van vorig jaar geven leden van de Watersportvereniging Oude-Tonge liefhebbers weer de kans om een rondvaart door de oude en nieuwe wate ren van Oude-Tonge te maken. Zo kan men Suyssenwaerde ook eens per boot bezoeken. Deze activiteit valt echter niet onder verantwoording van de werkgroep Oude-Tonge in Beweging; meevaren is dus op eigen risico. SOMMELSDIJK - Op vrijdag 26 juni, 's avonds om half acht, zal in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk een orgelconcert worden gegeven, waarbij aan de klavieren van het Meere orgel jonge mensen, in de leef tijd van 8 tot 17 jaar, zullen plaatsnemen. Met hun docent, Paul Kieviet, hebben ze inten sief geoefend voor dit concert. Het programma bestaat uit zowel speelse stukjes uit begin- methodes als ook grotere en écht grote werken uit diverse stijlperioden. Hierbij is ook vierhandig werk te horen. Spe ciale aandacht wordt gegeven aan componisten die dit jaar worden herdacht, zoals Georg Friedrich Handel, Felix Men- delssohn-Bartholdy en Adolph Friedrich Hesse. Aan het con cert doen jongeren mee die al (ver) gevorderd zijn, maar ook zijn er die voor de allereerste keer op het kerkorgel laten horen wat ze al kunnen. Het orgel in de kerk van Sommels dijk is voor zo'n concert als dit heel geschikt, met al zijn fraaie 'geluiden'. Voor de spelers is het trouwens een vertrouwde plek: ze komen hier elke week op les. De toegang voor het concert is gratis. SOMMELSDIJK - Het was echt feest, afgelo pen donderdagmorgen op School met de Bijbel te Sommelsdijk: het uit gebreide schoolgebouw werd officieel heropend. De morgen begon voor de kinderen net als altijd om half negen in de klas, maar daarna zag de dag er heel anders uit. 't Werd één grote feestdag, wat nog eens extra uitkwam door het heerlijke zonnige weer, waardoor alle bui tenactiviteiten nóg feeste lijker werden om te doen. Op deze fotocollage een impressie. Tekst en foto's: Hans Villerius Buiten aan het schoolhek was het met kleurig geschilderde panelen al aangekondigd: 'Heropeningsfeest School met de Bijbel 18 juni'. De buurt wist er dus al van. Maar toen het eenmaal donderdagmor gen was, hebben de omwo nenden het ook allemaal kun nen horen en zien. De kinde ren trokken vanuit hun klas in een grote optocht om de school heen, voorop gegaan door koperblazer Sjaak van Broekhoven die met feestelijk trompetgeschal de stoet aan voerde. Heel wat ouders ston den langs de kant te kijken en te genieten van al die blije kindergezichten. Wat volgde was het openingsceremonieel. Dat werd ingeleid door mees ter De Winter en juf Sloot weg. Die hielden in dicht vorm een samenspraak over wie nu eigenlijk vandaag de openingshandeling zou ver richten, want daarvoor bleek helemaal nog niemand aan wezig. Maar alle schoolkinde ren en belangstellende ouders stonden al wel saamgedromd op het plein te wachten, bij de nieuwe schoolingang... Maar toen verscheen er bij school een trekkertje, voorzien van heftruckvorken, die in een houten bak een speciale boom meebrachl...én, 'n lading krat ten met appels. Nu, die appels daar wisten ze wel raad mee, die zouden wel aan de kinde ren worden uitgedeeld. Maar die typische beplakte vierkante boom? Enkele sterke mees ters tilden die van de trekker en zetten 'm pardoes voor de nieuwe schoolingang. Toen moest meester De Winter er toch eens het zijne van weten en keek in de boom. Tot zijn verbazing meende hij daarin 'n specht te zien, en haalde er nog 'n ei uit tevoorschijn ook... Toen hij nog wat beter keek, leek het 'n specht te zijn met 'n streepjesverenpak. En toen gebeurde 't: in de boom stam klapte een luikje open, en welke specht stak daar z'n kop doorheen...? 't Bleek nie mand minder te zijn dan mees ter Steenbeek. Hij zou dus de openingshandeling gaan ver richten. Maar hij niet alleen. Want intussen arriveerde er nog iets bij de school. Een paard met een koets. En daarin zat een speciaal iemand. Iemand die in het verleden al heel veel voor de school betekend heeft. Meerdere generaties ouders hebben, toen zij nog op de School met de Bijbel gingen^ les van haar gehad. Ze was op school en in het dorp dan ook een begrip, en zfj mocht, samen met meester Steenbeek de openingshandeling verrich ten. Het was mevrouv De Kei zer, tegenwoordig woonachtig in De Samaritaan, maar deze morgen - een heel vertrouwd gezicht, alsof 't nooit anders was geweest - weer terug op school! En 't was zichtbaar: mevrouw De Keizer genoot ervan. In een korte toespraak ver telde meester Steenbeek dat er.al Iieel lang over gepraat, en nagedacht is, voordat de school uitgebreid kon worden. Tien jaar geleden al zijn ze daarmee begonnen, maar ten slotte kon vorig jaar in de vakantie dan toch de eerste heipaal de grond in. En nu alles klaar is, kon eindelijk vandaag de school worden heropend. "Op dit moment hebben we al heel lang gewacht, en daarom is 't vandaag groot feest!", aldus Steenbeek. Eerst was 't aan hem de beurt om 'n stel ballonnen die voor de ingang hingen kapot te prikken, met 'n lange stok met 'n scherpe punt op 't eind.— een .paan grotq knallen en steeds, 'n regentje van confetti was het resultaat. En toen was 't aan mevrouw De Keizer de eer om een kleurig lint voor de nieuw bijgebouwde ingang door te knippen. Net als 25 jaar geleden, toen het destijds splinternieuwe schoolgebouw ook door haar werd geopend. Vervolgens was ook zij 't die als eerste, vooruit geduwd in haar rolstol, het schoolgebouw vanbinnen mocht bekijken, op de voet gevolgd - na eerst nog gezamenlijk een openingslied te hebben gezongen - door de kindermassa. In verband met de heropening hadden ouders geld ingeza meld voor een cadeau voor de school. Omdat op het school plein een dode boom stond.,di(" geruimd moest worden, .vtt*'f/ besloten om daar een nieuw exemplaar voor in de-^pteats u laten komen. Het ingezamelde geld hiervoor bleek niet toerei kend, maar hoveniersbedrijl Rozima te Stad aan 't Haring vliet legde de rest bij, dus kwam ook dat helemaal goed. Zie website wxuw.eilandenniemvi. nl voor meer foto's. OUDDORP - Vrijdagavond 26 juni wordt er een fietstocht georganiseerd t.b.v. het kin derevangelisatiewerk dat Jan- tina Mastenbroek verricht in Roemenië. Binnenkort hoopt zij via Kinderhulp Mondiaal (iCimon) uitgezonden te wor den en haar werk onder de Roemeense kinderen voort te zetten. Inschrijven voor de fietstocht kan van 19.00 tot 19.30 uur in Eben-Haëzer, Preekhillaan 3 Ie Ouddorp. Deelname aan deze fietstocht bedraagt 2,50 p.p. Het is ook mogelijk om een gezinskaart van 12,50 te kopen. Christelijk sfreekb/ad op gereformeerde grondsiag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eiiandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweijOeiiandennieuws.ni REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vèór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). NIEUWE-TONGE - Op zater dag 27 juni van 9.00-15.00 uur vindt de traditionele rommel markt plaats in en rond Her vormd centrum Elim, Zuiddijk 19 te Nieüwe-Tonge. Ook dit jaar zijn er weer vele kramen, met boeken, meubels, elek trische apparaten, speelgoed, glaswerk, antiek, enz., meer dan 30 kramen waarvan een aantal gevuld met creatieve spullen, handwerkardkelen, kaarten, bakartikelen, aardap pelen en groenten. Ook voor de kinderen is er de hele dag wat te doen, zoals trampoli nespringen, verfspatten, een verrassingstrekkast met altijd prijs, een reuzen sjoelplank, schiettent, spijkerbroek han gen en een skelter ringsteek spel. Voor de lekkere trek zijn er oud-Hollandse wafels, pannenkoeken, oliebollen, Flakkeese kruudplaetjes, vis, snacks, patat, hamburgers, ijs en verse Hollandse Nieuwe. Ook zijn er tal van prijzen te winnen. De opbrengst is voor de dorpskerk van de Her vormde Gemeente. MELISSANT - Het schooljaar loopt bijna ten einde, ook voor de leerlingen van Obs Roxe- nisse in Melissant. Ook dit jaar zal het schooljaar spetterend afgesloten worden met een Roxenissefeest. Dit keer vind dit plaats op de plaatselijke camping de Elizabethhoeve. Het team van de school nodigt hierbij iedereen uit om een kijkje te nemen op dit feest. Er zviUen weer tal van activitei ten en optredens gaan plaats vinden. Uiteraard onder het genot van een hapje en een drankje. Iedereen is vrijdag 3 juli vanaf 17.00 uur van harte welkom! OUDE-TONGE - Zaterdag middag 27 juni van half drie tot vier uur worden in de Her vormde kerk van Oude Tonge bekende psalmen en geeste lijke kinderhederen gezongen. De middag wordt op een CD opgenomen ten bate van stich ting Kimon. Zie voor meer info de websites www.christelijkkin- derkoorzingtmee.nl en www. marienstouten.nl. GOEDEREEDE - Op zaterdag 27 juni a.s. zal er een zang avond gehouden worden in de Hervormde Kerk te Goe- dereede, ter afsluiting van het zangseizoen. Aan deze avond werken mee het chr. gemengd koor Jeduthun' uit Middelhar nis o.l.v. Jan Wisse en m.m.v. organist Hans van Heemst, chr. zangvereniging 'Met hart en stem' uit Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen en m.m.v. organist Anton Weenink en christelijk mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' uit Stellendam o.l.v. Corné de Geus en m.m.v. organist Marian van Oosten brugge. Verder is. er ruimte voor samenzang, begeleid door de drie organisten. De opening en sluiting van de avond is in handen van ds. E. de Mots te Goedereede. De leiding van de avond is in handen van HVC-yooriichter T.W. Kruit hof, die ook kort iets zal ver tellen over het werk in Noord- Korea, waarvoor ook een col lecte gehouden zal worden. De avond begint om 19.30 uur, de toegang is vrij. De kerkdeuren gaan open om 19.00 uur OUDDORP - Brassband 'Con cordia' uit Ouddorp zoekt voor september weer muziektalen- tjes. Dan starten weer de blok- fluitlessen en/of lessen Ken nismaken met muziek, en een leerlingenorkest Ga je na de zomervakantie minimaal naar groep 4 van de basisschool, dan kun je beginnen met de cursus Algemene Muzikale Vorming. Dit is een tweejarige opleiding, waarin je leert blokfluiten, rit me tikken op wood blocks en je maakt kennis met slagwerk en blaasinstrumenten die bij een Brassband horen. Ga je na de zomervakantie naar groep 3, dan is er 'Kennis maken met muziek'. Hier ligt de nadruk op zingen en danspasjes, maar je leert ook de noten op de blokfluit die met de linker hand worden gespeeld; ook wordt er gebruik gemaakt van kleine slagwerkinstrumentjes. Dit alles wordt verzorgd onder leiding van juf José Kramer, dinsdags- avonds in m.f g. 'Dorpsüenden' te Ouddorp. Heb je interesse? Dan kun je dinsdag 30 juni gaan luiste ren naar het diplomaconcert in Dorpstienden van de Music Kids van dit seizoen. De aan vang is om 18.45 uur, de zaal gaat open om 18.30 uur Zie voor meer info en foto's web site www.concordia-ouddorp. nl. Voor alle kinderen die al kunnen blokfluiten of al op een ander instrument kunnen spe len, is er ook nieuws. Op don derdag 3 september start Con cordia een leerlingenorkest o.l.v. Piet Kramer Dus zitje op les bij muziekschool 'De Delta streek' of zitje op dwarsfluit-, gitaar- of slagwerkles, e.d., dan ben je welkom als jeugd lid. Voor meer informatie kun je bellen naar Ina Mierop, tel. 0187-681057, e-mail inamier- op@hotmail.com. Tijdens de SOPlusBeurs die dit jaar van 16 t/m 20 sep tember plaatsvindt in de Jaarbeurshallen te Utrecht, verzorgt Globe Reisburo en Oad Reizen gedurende vier beursdagen gratis bus vervoer vanuit meer dan 60 plaatsen in Nederland. Net als voorgaande jaren kan iedereen bij Globe Reisburo Ouddorp en Globe Reisburo Middelharnis een dagtocht naar de SOPlusBeurs boeken voor 19,75 per persoon. Dit betreft alleen de kosten voor het entreekaartje. Oad brengt de. beursbezoekers gratis per comfortabele touringcar naar de Jaarbeurshallen, en weer terug. Een overzicht van de opstapplaatsen is te verkrijgen via de SOPlus-reserveerlijn van Oad Reizen via website www. oad.nl/dagtochten, of bij één van de 220 Globe Reisburo's. Groepen vanaf 10 personen kunnen een eigen opstapplaats bepalen en voor groepen vanaf 40 personen bestaat de moge lijkheid om over een eigen luxe touringcar beschikken. U wilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? vwvw.drukkeriidewaal.nl Gebr. de Waal m Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 info® drukkerijdewaal.nl Op zaterdag 27 juni wordt er in Nieuwe-Tonge oud papier opgehaald voor de Hersteld Hervormde Gemeente. Gelie ve het papier voor 9.00 uur gebundeld langs de weg te zet ten. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 25 juni een bingo avond in de Victoriahal, Phi- lipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur Iedereen is hartelijk wel kom. Morgen, woensdag 24 juni, vindt de officiële opening plaats van Mediq Apotheek Dirksland te Dirksland. Om te vieren dat de apotheek als Mediq Apotheek van start is gegaan, worden klanten ont vangen met een petitfour en is er een speciale aanbieding. Met de opening van Mediq Apotheek Dirksland komt het aantal Mediq Apotheken in Nederland op 201Dit jaar is de doelstelling om verder te groeien naar 230 apotheken. De apotheker van Mediq Apotheek Dirksland, de heer B.C.EM. van den Aarsen, is erg enthousiast. "De apotheek ziet er uitnodigend uit en heeft een frisse uitstraling. We horen veel positieve geluiden van onze klanten. We hebben met zijn allen toegewerkt naar de opening en zijn erg trots op het eindresultaat." Door de beperkte ruimte in het pand is nog niet alles moge lijk, vandaar dat de apotheek over twee jaar naar een nieuwe locatie verhuist. Van den Aar sen legt uit wat er zo bijzonder is aan de nieuwe formule: "Bij Mediq Apotheek staat de klant centraal. We nemen alle tijd en aandacht en geven persoonlijk ad\ies. We letten goed op welke medicijnen worden gebruikt en wat de wisselwerking daar tussen is. Daarnaast helpen we met tips voor een gezonde leef stijl en geven advies over ons uitgebreide assortiment zelf zorgproducten." De Mediq-formule kenmerkt zich door het innovatieve en klantgerichte karakter. Naast de kerntaak van geneesmidde lenverstrekking zijn er enkele belangrijke pluspunten. Zo kunnen klanten van Mediq Apotheek gebruik maken van de gratis service Mijnmedicijn- kofnpas. Dit is een gratis ser vice van Mediq Apotheek voor persoonlijke begeleiding van iedereen die dagelijks medicij nen gebruikt. Een deelnemer aan Mijnmedicijnkompas heeft door middel van een persoon lijke inlogcode op www.mediq- apotheek.nl/mmk altijd en direct toegang tot persoonlijk relevante informatie over zijn of haar geneesmiddelen èn aandoening. Verder worden medicijnen op verzoek bezorgd en kan er altijd een persoonlijk gesprek plaatsvinden. Mediq Apotheek Dirksland is gevestigd aan de Voorstraat 25 te Dirksland en bereikbaar op telefoonnummer: 0187- 601580.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2