Natuursteen en tegelvloeren! Handtekeningen voor petitie ziekte van lyme ^7- tiomtetemttH ESSELINK Vakantiefeest De Zwaluw Junimarkt WEERBERICHT van FLAKKEE Website WD over één gemeente Veerdiensten ook dit jaar actief Afscheids concert dirigent Jan Bezuijen 7 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Erf- en sierbestrating De Waal Hoveniers 82e jaargang Nr. 7823 Dinsdag 23 juni 2009 'Tuut tuut!', maar niet snel GOEREE-OVERFLAK- KEE - Een bekende recla me zegt: 'Tuut tuut, da's snel!'. 'Tuut tuut' was het ook afgelopen zaterdag, maar snel ging het niet. Op 20 juni, de derde zaterdag van de maand juni, reden de chauffeurs en transportbedrijven van Goeree-Overflakke weer de jaarlijkse truck- run. Vroeg, heel vroeg waren de eerste trucks ai op de verzamelplaats, industrieterrein Oost- plaat in Middelharnis, aangekomen. Voertuigen van verschillende bouw aard stelden zich op in colonne rondom het ter rein van Hernesseroord. Er waren kraanwagens, trekkers, bakwagens, vuil niswagens, bussen en wat er zich maar aan voertui gen op de wegen voortbe weegt. NacUil al de bewoners een plaatsje in bns ol truek. had den gevonden, vertrok de karavaan door Middelharnis en Sonnnelsdijk. De hesleni- niing was het parkeerterrein bij Oe I'inil in ()iidd()i[) voor de piekniek. Maai' voordal de stoel daar aan kwam werden er eersf nog vele kilometers afgelegd over de wegen van Coeree-Overllakkec. Eerst naar Dirksland. Veel inwoners waren naai de route getogen om een plaats te bernathligen waar de lange rij voerlnigen langs kwam en men de bewo ners en ('haiilTeiirs enthousiast kon begroelteii. Hierna waren de bewoners van Melissant aan de beurt en vervolgens wer den Stellendani, C.oedereede- Havenhoold, C'.oedereede en Ouddorp aangedaan. Vanuit Ouddorps centrum ging de rit naar de Brouwersdam waar Tnukrun 2(11)9, rcti iiiipr Tijiii'iis de jmine ii'/ii er Tolopgeltgeiiluiil de liuitgeiige iiuigeii en durslige luien te Uwen. Fotii: Adri van der Laan rWARMTESE CV-KETELS RADIATOREN SANITAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZEN! f 0900-23 56 897 (0900-belnuWS) €o,oi p. 44 vestigingen in Nederland of bestel op warmteservice.nl Firma J. J. van Gurp 0udedijk14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl SCHITTERENDE VLOERTEGELS Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl SOMMELSDIJK - Woensdag 15 juli houdt Wijkvereniging De Zwaluw weer haar jaarlijk se Vakantiefeest voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Het thema is 'Proeven, ruiken en voelen'. Het feest duur van 10.00 tot 21.30 uur. Deelname kost 5, incl. alle maaltijden en diinken. Opge- \en via de bon in de wijkkrant van De Zwaluw of telefonisch via (0187) 487487 of 489497 of 486223, vóór 8 juli. Hulp van ouders is zeer wel kom. MIDDELHARNIS - Mor gen, woensdag 24 juni, wordt bij de Prins Maurits- scholengemeenschap van 15.00-19.00 uur een Juni markt gehouden. Er zal van alles te koop wor den aangeboden: fruit, bloe men, koek, eigen gemaakte houten producten, planten, verzorgingsproducten, spel, kaas, er is een rommelkraam en groen creatief, ook wordt er voor de inwendige mens gezorgd. De opbrengst is bestemd voor PRO-leerlin- gen in Ghana. het Greyelingenschap ieder jaar weer graag de parkeerter reinen beschikbaar stelt voor dit evenement. De parkeerterreinen op De Punt werden vol gezet met trucks, terwijl de bewoners, begeleiders en chauffeurs een plekje vonden op het grasveld ernaast. Tijdens de pauze was er gelegenheid de hongerige magen en dorstige kelen te laven. Dit dankzij de hulp van vele sponsors en bedrijven, die hiervoor spullen ter beschik king stellen. Om even twee uur vertrok alles weer rich ting Middelharnis, en natuur lijk werden daarbij de dorpen Ouddorp, Goedereede, Stel- lendam. Melissant, Dirksland, Herkingen en Nieuwe-Tonge weer op een oorverdovend claxonconcerl getrakteerd. Zo'n enorme stoet trucks geeft ontegenzeggelijk overlast voor de overige verkeersdeelne- mers, maar de meeste mensen nemen dit laconiek op, want het is voor een goed doel. De chauffeurs vinden het hartver- tvarmend om het geluk te zien dat de bewoners van Hernes seroord uitstralen voor, tijdens en na de rit, want voor hen doen de chauffeurs en de transport bedrijven dit. Alles is goed ver lopen tijdens de rit; de trucks en de mensen waren voor deze dag ook voorzien van een extra verzekering, waarvan gelukkig geen gebruik hoefde te wor den gemaakt. Rond half vijf 's middags kwamen de eerste trucks met bewoners weer aan bij Hernes seroord. Voor de chauffeurs en begeleiders was er in hel res taurant nog gelegenheid om Ir'tti's: Ham Vitleiius gezellig te kunnen napraten. De organisatie kan weer terug zien op een zeer geslaagde truckrun. Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl GOEREE-OVERFLAK- KEE - De Nederlandse Vereniging voor Lymepa- tienten (NVLP) heeft al 20.000 handtekeningen - de helft van het benodig de aantal - binnen voor een burgerinitiatief om de ziekte van Lyme onder de aandacht te brengen van politiek Den Haag. In Nederland heeft onge veer een kwart tot een half miljoen mensen lyme en komen er jaarlijks dui zenden nieuwe patiënten bij. Met deze petitie wil de NVLP bereiken dat er betere behandelricht- lijnen en lyme exper tise centra in Nederland komen. De ziekte van Lyme is een ziekte die wordt overgedragen door een beet van een besmet te teek. Iedereen die in het groen werkt of recreëert, loopt het risico door een teek gebeten te worden. Het aantal besmettingen neemt de laatste tijd drastisch toe en de ge\'olgen van een beet kunnen dramatisch zijn. Voorlichting over tekenbeten, door teken overgedragen ziek ten en de gevolgen ervan zijn van groot belang. Daarnaast zijn er grote problemen rond de diagnose en de behandeling van de ziekte van L)'me, \vaar- door mensen onnodig ziek worden en blijven. Eind mei is Paul van Vliet uit Ouddorp in deze regio gestart met de handtekeningenacties en binnen drie weken werden er ruim 1000 handtekenin gen binnengehaald, waaruit blijkt dat het tekenprobleem erg leeft onder de bevolking. Hierbij bleek dat veel mensen via familie of kennissenkring met de ziekte van Lyme in aan raking zijn gekomen en op de hoogte zijn van de gevolgen. Maar er zijn nog veel dingen onbekend. Het is bekend dat er na een beet van een besmette teek een rode kring verschijnt, maar meer dan 50% van de patiënten heeft nooit een rode kring gezien en weten dus niet dat ze besmet zijn, waardoor de behandeling te laat begint met alle gevolgen van dien. Uw handtekening helpt de NVLP te strijden voor: bete re betrouwbare testen; meer onderzoek; een betere behan deling; meer informatie en scholing aan artsen. Paul van Vliet vraagt dan ook iedereen de NVLP wil steunen een digi tale handtekening te plaatsen op VVV, w.lvmexereniging.nl. Wat moet je doen na een tekenbeet? - Wanneer u zich een teken- beet kunt herinneren, noteer de datum van de beet. - Wees alert op symptomen (griepverschijnselen) - Bij sMriptomen of het ont staan van een rode kring, bezoek een arts. Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl GOEREE-OVERFLAKKEE - Na de raadsvergaderingen van 3 juni lijkt het, volgens de \'VD afdeling Goeree-Over- llakkee, er toch sterk op dat de tusie \'an de vier gemeenten doorgaat. Dit betekent alles behalve dat er duidelijkheid is voor de inwoners van de vier gemeenten. Velen zitten met vragen. Ik sta op de wachdijst voor een woning, wat zijn de gevolgen van herindeling? Ik zit in een procedure met de gemeente, hoe gaal dat ver der als de gemeente niet meer bestaat? Mijn kind zit op een gemeentelijke school, moet ik opnieuw aanmelden? Moet ik zelf opnieuw inschrijven bij de gemeente? Wat is de proce dure die gevolgd gaat worden? Is er een nog een mogelijkheid voor inspraak van de burgers? Enz. De VVD afdeling Goeree- Overflakkee heeft daarom een website ingericht die antwoord geeft op dit soort vragen. Daar naast geeft de website een kort overzicht van de voorgeschie denis, het rapport Schutte, de standpunten van de lokale partijen en de vier gemeenten, en de ge\'olgen voor de samen stelling van de raad. De site is te vinden op http://lgemeente. govvd.nl (dus zonder 'www'). CiOEREE-OVERFLAKKEE - Na het enorme succes van afgelopen jaar zullen ook dit jaar weer verschillende veer diensten in de vaart worden genomen. In het weekend van 1 1 juli starten de veerdiensten .Stad aan 't Haringvliet/Iienge- meten én Middelharnis (Tien- gemeten)/Hellevoetsluis. De veerdiensten zijn mede moge lijk geinaakt dankzij bijdragen van de gemeenten Middel harnis en Hellevoetsluis, het ISGO en het Recreatieschap Haringvliet. Kaarten kunnen vooraf worden gereserveerd via de VVV te Middelharnis, tel. 0187-484870. De complete dienstregeling en prijzen voor de beide overtochten zijn terug te vinden op website www.zuid- hollandse-eilanden.nl. OUDDORP - Na ruim 30 jaar de C^hr Gem. Zangvereniging Hart en Stem als dirigent te heb ben geleid, heeft Jan Bezuijen te kennen gegeven zijn functie neer te willen leggen. Daar om neemt het koor op 3 juli afscheid van hem en ter gele genheid daar\'an wordt een concert gegeven in de Doops gezinde Kerk, Dorpstienden 3 te Ouddorp, aanvang 19.30 uur De toegangsprijs bedraagt 2,50. Het programma zal worden samengesteld uit het repertoire dat het koor, samen met zijn scheidende dirigent, in de achterliggende jaren heeft opgebouwd. Ook zal een klein koortje, dat uit het grote koor is samengesteld, enkele stukken zingen. Het koor zal deze keer begeleidt worden met kistorgel en een ensemble van dwarsfluiten, violen, hobo en cello.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1