ËSJIiPü Auto te water MATROOS TE KOOP GEVRAAGD Derde wandelmars Nieuwe- Tonge weer een succes Oostmoer-koetsiers houden het schoon SWEATERS BEDRUKT PASFOTO'S 01^ Prins Johan Frisoschool ging terug in de tijd... Inwoners Oude-Tonge uitgenodigd om mee te praten over herinrichting Kaai Jaarlijkse boottocht Rode Kruis Goeree www.groothandelkoole.nl vakantie woning Alle soorten hooi en stro Los op het land of geperst op de auto geleverd perfect Zwarte bessen Alle aanspanningen rijden met mestopvangzak Beleidsmedewerker Juridische Zalten/Waarnemend Griffier (m/v) (fulltime) Klaar PerwlJI n wacht HassdbjOMiëiiJsif Te huur in Stroe N. A. van Kempen (RMT S. C. Struik MEUBEL5T0FFEERDERIJ Rode portemonnee verloren ff GO-14 Inlichtingen: (0187) 49 2015 of (06)20 92 7250 •^-^ öcDoacpagloDDaDQcgcBa Voor informatie bellen naar Tanis Fourages Krijn Tanis Telefoon 06 53 994 638 info@tanis-fourages.com www.tanis-fourages.com full copy-service Mestopvans De gemeente Oostflakkee is gelegen op het meest zuidelijke deel van de provincie Zuid-Holland; Goeree-Overflakkee. Zij staat bekend om haar grootschalige polders, uitgestrekte wateren en landelijke karakter Maar de gemeente biedt meer Oostflakkee is een gemeente in beweging. Zij is zich bewust van de toekomst en speelt hierop in. Bedenken, ontwikkelen en uitvoeren vormen hierin de leidraad We zijn op zoek naar een Functie Als beleidsmedewerker Juridische Zaken adviseer je over bestuurlijk juridische zaken en de Algemene Plaatselijke Verordening (APV), verzorg je beleid en uitvoering op het gebied van juridische kwaliteitszorg, adviseer je het management en de medewerkers bij algemeen juridische zaken en verzorg je de advisering met betrekking tot verzekeringen en aansprakelijkstellingen. In voorkomende gevallen ondersteun je de gemeente In gerechtelijke procedures. Als waarnemend griffier neem je de werkzaamheden van de griffier waar bij diens afwezigheid. Daarnaast ben je ook plaatsvervangend secretaris van de bezwaarschriftencommissie. Je beschikt over een afgeronde relevante HBO of universitaire opleiding met aantoonbare ervaring binnen de publieke sector en een goed gevoel voor politiek-bestuurlijke verhoudingen. Wij zoeken een collega die pro-actief en initiatiefrijk is, een eigen inbreng heeft en dienstverlenend is ingesteld. Uiteraard heb je een gezonde dosis humor. Organisatie De gemeentelijke organisatie van Oostflakkee kent een open structuur met korte lijnen en heeft een informele en collegiale werksfeer. Er is een klantgerichte en dynamische stijl van werken, waarbij de verantwoordelijkheden laag in de organisatie zijn gelegd. Betrokkenheid, creativiteit en eigen inbreng van medewerkers zijn daarbij beho rende competenties. De organisatie bestaat uit zeven taakgebieden met aan het hoofd van de organisatie de gemeentesecretaris. Taakgebied Als beleidsmedewerker juridische zaken kom je te werken op het taakgebied Burger, Bestuur, Communicatie en Organisatie. Het taakgebied bestaat uit 12 personen. Binnen de afdeling bevinden zich verschillende vakgebie den, waaronder juridische zaken, algemeen bestuurlijke zaken, openbare orde en veiligheid, communicatie, per soneel organisatie en burgerzaken. De medewerkers zijn zeer betrokken bij hun werk, hebben een groot ver antwoordelijkheidsgevoel, zijn enthousiast en werken zelfstandig. Arbeidsvoorwaarden De gemeente biedt een goede werksfeer, aantrekkelijke secundaire arbeidsvoonwaarden zoals een goede reis kostenvergoeding, een flexibele invulling van de 36-urige werkweek en studiefaciliteiten. Afhankelijk van oplei ding en ervaring is de beloning schaal 10 (max. €3800). Voor bijzonder geschikte kandidaten is een arbeids markttoelage tot het maximum van schaal IDA bespreekbaar. Reageren Voor informatie over de functie kun je contact opnemen met mevrouw S.P. van de Water, hoofd taakgebied BBCO, bereikbaar via telefoonnummer 0187-647130. Informatie over de procedure kun je opvragen bij mevrouw S.M.H/1. van Es-van Loon, afdeling Personeelszaken, telefoonnummer 0187-647138. Je sollicitatiebrief met CV kun je tot 3 juli 2009 sturen naar het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Oostflakkee, postbus 75, 3255 ZH Oude-Tonge. Solliciteren per mail kan ook. P&0@oostflakkee.nl, onder vermelding van 'vacature Beleidsmedewerker Juridische Zaken'. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. 4 persoons 350,- per week Tel. 06-21420647 inl. molshoop@solcon.nl beëdigd makelaar taxateur Voor. agr. taxaties en bemiddeling bedrijfstaxaties grondzaken planschade onteigening Postbus 7, 3248 ZG tvlelissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax (0187) 60 39 04 Email: vankempentaxaties@wanadoo.nl LMV TE KOOP Onwaardsedijk Noord Ib Dirksland Tel. (0187) 60 15 27 Openingstijden: Dins - don - vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Laura Fun Watertoren 47^ 3247 a Dirksland (06) 50 21 21 09 STELLENDAM - Aan de bin nenhaven te Stellendam is afge lopen zaterdagavond een auto in het havenvcater geraakt. De bestuurder had zijn auto langs de hellingkant geparkeerd, maar kennelijk vergeten de handrem aan te trekken, zodat het voertuig het water in reed. Met een touw aan de bumper vastgemaakt werd voorkomen dat de auto naar dieper water zakte, later vastgezet met een takel, en kon de bestuurder de spullen die in zijn auto lagen in veiligheid stellen. op zaterdag 13-6 op de rommelmarkt in Ouddorp; erfstuk van overleden zus. Wie heeft deze gevonden? F. W. A. Kramers-Veul Tel. (0313) 41 40 93 Op maandag 29 juni 2009 vindt een informatieavond plaats over de herinrich ting van de Kaai in Oude- Tonge. Tijdens deze avond worden twee conceptont werpen besproken, waarin de ideeën en suggesties van omwonenden en belang hebbenden zijn verwerkt. De gemeente Oostflakkee nodigt inwoners uit Oude- Tonge uit om aanwezig te zijn tijdens deze avond. Op woensdag 22 april 2009 was er een informatieavond over de herinrichting van de Kaai. Tijdens deze avond heb ben omwonenden en belang hebbenden hun ideeën en suggesties kunnen doorgeven voor een ontwerp van een nieuw Kaaiplein. Op basis van deze inbreng heeft steden bouwkundige, de heer Kals- beek, van Wissing Stedenbouw en ruimtelijke vormgeving BV vervolgens twee conceptont werpen gemaakt voor de her inrichting van de Kaai. Deze ontwerpen wil de gemeente graag met inwoners uit Oude- Tonge bespreken op maandag 29 juni 2009 in de Grutterswei in Oude-Tonge. Aanvang 19.30 uur. De avond zal worden geleid door wethouder Van der Valk, portefeuillehouder Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Voor de pauze licht stedenbouwkundige Kalsbeek de beide ontwerpen toe. Tij dens de pauze krijgen de aan wezigen de gelegenheid de ontwerpen nader te bestude ren. Daarvoor zullen op diver se locaties in de zaal afdrukken van beide ontwerpen worden opgehangen. Op iedere loca tie is iemand van de gemeen telijke projectgroep aanwezig om vragen te beantwoorden en vragen of opmerkingen te verzamelen voor bespreking in breder verband. Na de pauze worden de gestelde vragen en gemaakte opmerkingen cen traal besproken. Het tijdens de avond gegeven commentaar wordt voor zover mogelijk mede gebruikt voor het maken van een keuze uit beide ontwerpen en voor de optimalisering van het geko zen ontwerp. U wilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? www/.Hru kkt^r i idp wna In f Gebr. de Waal t\ Drukksri) Sommelsdijtc (0187) 47 10 2C algemeens gebr-dewaal.con- HERKINGEN - In het kader van cultuureducatie maakte groep 3/4 van de Prins Johan Frisoschool te Herkingen een uitstapje naar het Streekmuse um. Op de foto de groep verza meld in het Streekmuseum in Sommelsdijk. Onder een strakblauwe lucht werd afgelopen vrijdag 12 juni de derde editie van de wandel mars Nieuwe-Tonge gelopen. Bijna 200 deelnemers hadden zich ingeschreven voor de 5 ,10 en 15 km. Nadat het startschot om 18.30 uur was gegeven, gin gen de drie groepen gezamen lijk van start om daarna al snel hun eigen weg te vervolgen. Centraal verzamelpunt onder weg was molen d'Oranjeboom aan de Molendijk te Nieuwe- Tonge. Een vertegenwoordi ging van ensemble Eeuwkant ontving de wandelaars in kle derdracht waardoor een ieder zich even waande in vervlogen tijden. Molenaars Jan en Cor vertel den vol enthousiasme over hun molen en alle deelnemers werden getrakteerd op een pannenkoek gebakken met meel van molen d'Oranjeboom en ingrediënten gesponsord door Spar Nieuwe-Tonge. Met vernieuwde energie gingen de deelnemers weer op weg om het laatste stukje route af te leggen naar Ons Dorpshuis. Muziekvereniging Apollo haal de ook dit jaar alle deelnemers onder vrolijke klanken weer moe maar voldaan binnen. Onder het genot van en glaasje fris ontvingen de wandelaars een medaille en de organisatie veel complimenten voor deze derde succesvolle wandelmars van Nieuwe-Tonge. Foto's van deze avond zijn te bekijken op website www.digidamco.mijn- Albums.nl. GOEDEREEDE - Na het succes van de afgelopen jaren organiseert Het Rode Kruis afdeling Goe ree, omvattend de kernen Ouddorp, Goedereede en Havenhoofd en Stellen- dam, op veler verzoek ook dit keer een bootreis voor senioren vanaf 65 jaar en voor hen die, zonder hulp en begeleiding, niet gemakkelijk een dagje uit kunnen gaan. Het Rode Kruis heeft aan inwoners van de kernen die tot genoemde doelgroepen beho ren hiervoor een uitnodigings brief gezonden. Verpleeg kundige huif) en Rode Kruis vrijwilligers zijn paraat om de deelnemers een aantrekke lijke vaartocht te garanderen, over het Haringvliet, door de Krammersluizen en naar de Zeelandbrug. Het uitstapje is gepland op donderdag 9 juli 2009. Opstap plaats is de binnenhaven van Stellendam, bij de steiger van Rijkswaterstaat. De Partyboot van rederij Fortuna biedt plaats aan 300 deelnemers. Het Rode Kruis nodigt in het bijzonder rolstoelgebruikers uit en zij die gebruik maken van loophulp middelen. Aan boord krijgt men koffie, thee en een lunch. Het vertrek is om 9.00 uur. De Partyboot meer afrond 17.00 uur, waarna het slotdiner volgt in Delta Expo. Het uit stapje wordt afgesloten rond 20.00 uur. De eigen bijdrage bedraagt 50 p.p. Betalen kan door het verlenen van een eenmalige machtiging aan Het Rode Kruis om het verschul digde bedrag van de rekening van de deelnemer te mogen afschrijven. Het Rode Kruis gaat er van uit dat de deelnemers zelf hun vervoer naar en ook van de haven van Stellendam regelen. Lukt dat echter niet, dan kan men contact opnemen met Het Rode Kruis voor het het maken van een afspraak om vervoer alsnog te regelen. Doet u dat vooral tijdig. De extra kosten voor inzet van vervoer bedra gen 15 p.p. Heeft men geen uitnodigingskaart ontvangen, behoort men tot de genoemde doelgroep en wil men toch inschrijven en zich aanmelden? Dan kan dat tot uiterlijk vrij dag 27 juni door te bellen naar Bram Hoek, tel. 0187 681885, e-mail bramhoek@hetnet.nl. STAD AAN 'T HARING VLIET - Bij het vierster- ren FNRS-bedrijf Manege Oostmoer in Stad aan 't Haringvliet is er sinds de oprichting, ruim dertig jaar geleden, altijd aandacht geweest voor de mensport. Mede-eigenaar Adrie Kie viet was zelf jarenlang als deelnemer bij wedstrijden in den lande te vinden, met zowel twee- als vierspan. De laatste jaren houdt hij zich onder meer bezig met het doorgeven van zijn ken nis op dit gebied en is hij de instructeur van de deel nemers aan de landelijke cursus voor het Koetsiers- bewijs. "Bijna al onze deelnemers maken tijdens de cursus voor het eerst kennis met de men sport", vertelt Adrie. "Zij krij gen een lijvig boekwerk om te bestuderen en gedurende de eerste weken worden zij onder worpen aan flink wat theorie. In de achterste foyer van onzt manege is een ruimte inge richt om 'droog' te oefenen met het hanteren van de leid sels. Inmiddels zijn we aange komen bij het leukste gedeelte van de cursus: het oefenen in de praktijk. ledere week gaan we met vier aanspanningen op pad, waarbij de cursisten om beurten de leidsels van het enkelspan voeren." "Dit jaar hebben we al onze huifkarren en aanspanningen uitgerust met mestopvangzak- ken", vervolgt Adrie. "Niet dat dat van overheidswege ver plicht is gesteld, maar we von den het wel zo handig. Voor heen hadden koetsiers een emmer en schep bij zich op de kar en Werd er in de bebouwde kom afgestapt om de boel op te ruimen als dat nodig was. Nu valt alle mest keurig in de opvangzak en kan men gewoon blijven doorrijden. De deelne mers aan de huidige cursus Manege Oostmoer Koetsiersbewijs-cursisten op oefening in Den B. Manege-haflingerjoep staat voor de kar en de cursisten zijn Marco Hobbel op de hok en daarachter Eline van Balen, beiden uit Nieuwe-Tonge. Menners die met de huijkarren of aanspanningen van Manege Oostmoer rijden, hoeven tegenwoordig niet meer af te stappen om de boel op te ruimen als er wordt gemest: alles wordt keurig opgevangen in de speciale mestopvangmk. (foio: Myra Lugthart) voor het Koetsiersbewijs zijn al helemaal gewend aan deze 'luxe'. Zij zijn verder enthousi ast en serieus bezig om straks helemaal klaar te zijn voor het Koetsiersbewijsexamen Op zaterdag 27 juni a.s. komt er een examinator van de Stichting Rijvaardigheidsbe wijzen Recreatieruiters naar Manege Oostmoer om alle kandidaten eerst het theorie- examen af te nemen en ver volgens te onderwerpen aan uitgebreide praktijkproeven. We hebben er alle vertrouwen in dat het examen geen enkel probleem zal opleveren voor onze kandidaten. En mochten ze er dan nog geen genoeg van hebben gekregen, dan kunnen ze ook nog een cursus volgen om met tweespan te leren rij den", besluit Adrie lachend.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 10